Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Izraslina na licu
PostPoslato: Ned Dec 08, 2019 1:28 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Dec 08, 2019 12:19 am
Postovi: 2
Dobar dan! Pre 3 nedelje napipao sam na granici izmedju podocnjaka i obraza (negde u blizini jagodicne kosti) izraslinu (kuglicu, velicine otprilike kao zrno graska). Mislio sam prvo da je potkozna bubuljica, te se prvih par dana nisam uzrujavao, ali me je brinulo to sto me potkozne bubuljice inace bole, ali ovo ne boli. Posto sam inace student, a u poslednje vreme su bili kolokvijumi nisam imao vremena da odem ranije kod lekara, te sam nakon svega, s obzirom da je proslo 3 (mozda i 4 nedelje) odlucio da odem lekaru (ali imam uzasan strah). Naime, kuglica kao sto rekoh nije velika, otprilike je kao zrno graska, vezna je za spoljni sloj koze (ako sam dovoljno jasan, ona moze da se pomera zajedno sa istim). Sada sto se tice tvrdoce kuglice, ne mogu precizno da kazem (posto ne znam sta bi konkretno bilo tvrdo, a sta meko), ali eto mogu reci da je tvrdoce otprilike kao plih koji se tek javi na prstu kad se izgorimo, sto znaci nije tvrda, ali nije bas ni meka nesto narocito (mada je meksa od bubuljice). Isto, imam osecaj da kada je sa prednje strane pritisnem, ona se spljosti (ne potpuno, ali donekle), ali se naposletku vrati (odatle mozda analogija vezana za plih). Nisam siguran da li je veca u odnosu kakva je bila na pocetku, jer zbog straha ne mogu da procenim, u osnovi iako jeste veca onda nije puno porasla (mada ne mogu sa sigurnoscu da kazem tacnu procenu, jer sam slab u procenjivanju). Jos mogu reci da sam malo vise jeo u tom (i uopste u poslednjem periodu) te sam se i malo ugojio (ne znam da li je ova informacija bitna, ali ne skodi spomenuti). Takodje, moja majka je u mojim godinama 2 puta operisala masno tkivo na kapku, pa sad ne znam da li bih i ja mogao imati isto to (i da li je to uopste nasledno). Koza koja prekriva kuglicu, nema drugaciju boju od drugih delova koze lica, niti ima rupica ili belicastih tvorevina na tom mestu (koje su karakteristicne za bubuljice i mitisere koji izlaze na licu). Konkretno, meni kuglica ne stvara nikakve fizicke probleme (ne boli me itd), estetski mi takodje ne smeta nesto posebno (mada se poznaje i otprilike izgleda kao potkozna bubuljica), e sada sto se tice psihickih problema koje mi zadaje: ona mi stvara veliku nervozu, jer mi je stalno na pameti i izaziva mi veliki strah, jer se zapravo plasim sta bi moglo biti. Icicu tokom drugog dela naredne sedmice kod lekara (pocetkom nedelje ne mogu zbog obaveza), ali postavljam problem i ovde kako bih mogao da se posavetujem. Hvala unapred!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Izraslina na licu
PostPoslato: Ned Dec 08, 2019 8:15 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Вероватно масно ткиво. Вероватно би се ресорбовало за неку седмицу ако би је стално мазао Прополис кремом коју прави Пчеларска кућа Ковачевић. Може да се купи у неким продавницама здраве хране:

Slika

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Izraslina na licu
PostPoslato: Ned Dec 08, 2019 8:36 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Dec 08, 2019 12:19 am
Postovi: 2
Hvala puno!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Izraslina na licu
PostPoslato: Pon Dec 09, 2019 3:11 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
То је крема као онај спреј у филму "Моја православна свадба" - за све и свашта (опекотине, посекотине, бубуљице, израслине....).

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: larsfloris i 35 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: