Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 43 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Imunitet
PostPoslato: Pon Apr 01, 2013 9:36 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 01, 2007 12:38 pm
Postovi: 3083
@aa-aca,
Citiraj:
Трансфузиолози најбоље знају шта у пракси функционише.

KOJOJ praksi? kad se oni NE BAVE lecenjem i proucavanjem anemija?
za transfuziologa se prica o anemiji zavrsava onda kada neko zbog niskih parametara ne moze da bude davalac krvi

_________________
Moj YouTube kanal, na kome cu odgovarati na Vasa pitanja:
https://www.youtube.com/channel/UCofiOKZJ3l4XBTjpRaYrbtw/feed
Facebook: https://www.facebook.com/Internet-doktor-1034611066561672/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Imunitet
PostPoslato: Pon Apr 01, 2013 10:06 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
drbgd je napisao:
@aa-aca,
Citiraj:
Трансфузиолози најбоље знају шта у пракси функционише.

KOJOJ praksi? kad se oni NE BAVE lecenjem i proucavanjem anemija?
za transfuziologa se prica o anemiji zavrsava onda kada neko zbog niskih parametara ne moze da bude davalac krvi

Ја сам говорио о врхунским трансфузиолозима, а не неким хохштаплерима које је баш брига за своје пацијенте којима су извадили крв.

Мислите да ако ви отаљавате свој посао, да тако сви остали поступају? Варате се.

Трансфузиолози које ја познајем су изузетни професионалци и пре свега људи.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Imunitet
PostPoslato: Pon Apr 01, 2013 10:58 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 01, 2007 12:38 pm
Postovi: 3083
ja govorim o tome da anemije uopste nisu podrucje proucavanja transfuziologije, iako je ta specijalizacija bliska hematologiji

_________________
Moj YouTube kanal, na kome cu odgovarati na Vasa pitanja:
https://www.youtube.com/channel/UCofiOKZJ3l4XBTjpRaYrbtw/feed
Facebook: https://www.facebook.com/Internet-doktor-1034611066561672/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Imunitet
PostPoslato: Pon Apr 01, 2013 11:41 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Jul 12, 2005 1:46 pm
Postovi: 2402
isto kako dokazujete vi doktori za mnoge lekove--eeeee
OVO JE FORUM I SVAKO MOZE DA IZNESE SVOJE MISLJENJE IZ ISKUSTVA
ETO JA SAM NA PRIMER NA SEBI USTANOVIO DA MI KEFIR NE ODGOVARA _a vecini odgovara,
A KOMBUHU KAD SAM PIO NEKOLIKO MESECI_BILO MI BAS DOBRO-probava mi se popravila a i sve ostalo-bio sam prestao i sad ponovo poceo--bolje mi je.
MOZDA JE PLACEBO i kod ovog i kod lekova-niko ne moze da tvrdi da nije ili jeste i da da dokaz--na pismeno jellll???


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Imunitet
PostPoslato: Pon Apr 01, 2013 11:47 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 01, 2007 12:38 pm
Postovi: 3083
@vasa,
neke stvari mogu da budu predmet rasprave, i tu je korisna razmena iskustava medju pacijentima...
ali neke stvari jednostavno ne mogu! gvozdje biljnog porekla se, suprotno ubedjenju koje imaju lajici, dokazano i dokumentovano ne resorbuje u ljudskom organizmu u znacajnoj meri. objasnio sam ovde zasto. ne postoje enzimi u biljkama, itd...

ne vidim zasto ne bih korisnike foruma zastitio od jednog obicnog preprodavca?

_________________
Moj YouTube kanal, na kome cu odgovarati na Vasa pitanja:
https://www.youtube.com/channel/UCofiOKZJ3l4XBTjpRaYrbtw/feed
Facebook: https://www.facebook.com/Internet-doktor-1034611066561672/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Imunitet
PostPoslato: Pon Apr 01, 2013 12:10 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 12:09 am
Postovi: 612
Na osnovu svega procitanog, pitam se .. da li pojedince admini mogu da iskontrolisu u pisanju nekih postova.. Takodje, pitam se koliko neko treba da slaze da bi se zadovoljio.. i na kraju..pitam se, zasto je pojedincu tesko da prizna gresku u terminologiji, koju ocigledno ne poznaje, i jednostavno prestane dalje sebe "zakopavati" .. "vrhunski tansfuziolozi..komovica i beli luk..ja sam imao ovaj, ja sam imao onaj problem..moj sajt.." bla bla..STOP!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Imunitet
PostPoslato: Pon Apr 01, 2013 1:33 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Да, веома је велик удар на его када сазнаш да после силних година студирања има неко ко много више зна и има много више информација од тебе. Врло незгодно. :lol: И још није медицинске струке. Страшно. :lol:

И јако је незгодно када себи не можеш да дозволиш да постоје ствари које ти сам не знаш. Лук? Ма шта неки лук. Нема то никакве везе. Е баш због таквих надобудних квази лекара здравство нам је пало на ове гране.

И да, није лепо трансфузиологе називати лаицима, а при томе се издајеш за "колегу".


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Imunitet
PostPoslato: Pon Apr 01, 2013 1:39 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 01, 2007 12:38 pm
Postovi: 3083
@aa_aca,
vi imate gomilu bapskih prica i sumanute ideje...ovo sto vi pisete je smesno, svakome ko ima medicinsko obrazovanje (od srednje skole, pa navise).
poenta mojih postova je da ljudima, koje muka natera na ovaj forum ukazem da to sto tako agresivno reklamirate nema nikakvog smisla. mnoge stvari su potpuno beskorisne, ali neke i vrlo opasne.
ova nebuloza sa "cuvenim transfuziologom" pokazuje da vi ne znate ni kojom bolescu se bavi koja grana medicine, a zamisljate da vasa pisanija, toboze, prevazilaze znanja medicinskih radinka. to je sumanuta ideja, odlika psihoze.

_________________
Moj YouTube kanal, na kome cu odgovarati na Vasa pitanja:
https://www.youtube.com/channel/UCofiOKZJ3l4XBTjpRaYrbtw/feed
Facebook: https://www.facebook.com/Internet-doktor-1034611066561672/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Imunitet
PostPoslato: Pon Apr 01, 2013 2:12 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
drbgd je napisao:
@aa_aca,
vi imate gomilu bapskih prica i sumanute ideje...ovo sto vi pisete je smesno, svakome ko ima medicinsko obrazovanje (od srednje skole, pa navise).............ova nebuloza sa "cuvenim transfuziologom" pokazuje da vi ne znate ni kojom bolescu se bavi koja grana medicine, a zamisljate da vasa pisanija, toboze, prevazilaze znanja medicinskih radinka. to je sumanuta ideja, odlika psihoze.

Ја знам са ким сам разговарао иако то не иде у вашу главу, ако... :lol: Потпуно је небитно ваше теоријско знање, ако се "то" уопште може назвати знањем.

Дакле да вам поновим. Разговарао сам са неколико врхунских трансфузиолога који се баве проучавањем крви, прављењем деривата крви, трансфузијама и много чиме друго, при чему све има везе са крви. Да ли вам је сада ишта јасније? :roll: Ако је икоме стало до поправљања квалитета крви, онда је њима стало.

Оно што ја пишем је из искуства, а неки од лекова представљају народну медицину, кинеску и осталу. Ништа ја нисам измислио. Само сам неке ствари открио. 8)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Imunitet
PostPoslato: Pon Apr 01, 2013 2:35 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Mar 30, 2013 10:02 pm
Postovi: 5
aa_aca,
citiram, sta ste mi odgovorili:
`` Хајде ти, благо мени, на масажу леђа са нагласком на кичму и мишиће који иду уз њу, као и рамени појас. Треба ти добар масер. Ако немаш доброга, имам ја једну одличну код које моја супруга повремено идe.``

Ja se aktivno bavim sportom vec preko 7 godina... Sad sam prestala zbog ove slabosti, i to mi jeste glavni problem, ali moram da se suprotstavim odgovoru koji ste mi dali, jer su mi je jako dobro poznata ucinkovitost masaze, ali nikako u problemu u kome se ja nalazim. Svakako, cenim odogovor. Srdacan pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Imunitet
PostPoslato: Pon Apr 01, 2013 3:06 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Активно бављење спортом није предуслов за добро стање мишића. Чак напротив.

Знам да блокаде мишића око кичме могу да изазову свакакве проблеме, од вртоглавица и аритмија, па на даље.

Свакако десетак добрих масажа не могу да ти шкоде, али има велике шансе да ти се врати, како ти кажеш, недостајућа животна енергија. Ако ништа друго, чула си за јогу и колико она пропагира важност здраве кичме.

Не препоручујем ти ништа што икако може да буде опасно, тако да слободно можеш да пробаш. Наравно, поред осталих савета ово представља само једну карику у ланцу здравог живота.

На крају крајева, ако ти је заиста тако лоше, без дијагнозе на видику, треба пробати све што не може да шкоди.

И да, морам да повучем моју понуду за масерком, јер је рекла да долазе у обзир само оне особе које лично познајем.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Imunitet
PostPoslato: Pon Apr 01, 2013 3:52 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 01, 2007 12:38 pm
Postovi: 3083
@mivana,
vrednost odgovora @aa_aca je kao da ste na pijaci, dok ste kupovali salatu, pitali piljaricu sta da radite... svi vasi simptomi su posledica manjka kiseonika, jer ga zbog anemije ne moze biti u dovoljnoj kolicini

@aa_aca,
Citiraj:
..при чему све има везе са крви...

jeste, a sideropenijska anemija, zapravo nema veze sa krvlju, nego sa procesom hematopoeze maticnih celija u kostnoj srzi, i raspolozivih apsorbovanih (iz hrane) supstanci, i to je nesto cime se transfuziolozi ne bave... :wink:

_________________
Moj YouTube kanal, na kome cu odgovarati na Vasa pitanja:
https://www.youtube.com/channel/UCofiOKZJ3l4XBTjpRaYrbtw/feed
Facebook: https://www.facebook.com/Internet-doktor-1034611066561672/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Imunitet
PostPoslato: Pon Apr 01, 2013 9:02 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
drbgd je napisao:
@mivana,
vrednost odgovora @aa_aca je kao da ste na pijaci, dok ste kupovali salatu, pitali piljaricu sta da radite... svi vasi simptomi su posledica manjka kiseonika, jer ga zbog anemije ne moze biti u dovoljnoj kolicini.........

Ако сам ја на пијаци, ви сте на Бубањ потоку.

Расправа је потпуно непотребна. Довољно је да узима квалитетне препарате гвожђа и да иде на адекватну масажу. Да ли сте задовољни?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 43 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Majestic-12 [Bot] i 178 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: