Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 49 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Ima li nade?
PostPoslato: Sub Jul 12, 2008 11:10 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Maj 26, 2008 10:51 pm
Postovi: 97
Lokacija: beograd
hijena je napisao:
Interesuje me, posto sam vec dugo na temi nutricionizam, i mnogi znaju moj problem...imam 18 godina i vec oko 2 god se borim sama sa bulimijom...nekada sam imala vece krize, ali su se one vremenom proredile, prolazio je duzi period izmedju njih...
zelim da prestanem sa tim i zato me samo zanima, ukoliko neko stvarno zna, da li ja nisam bas previse naskodila svom organizmu, jer sam mlada i smatram da ukoliko sada prestanem, necu imati vecih posledica u buducnosti...
veoma mi je bitno vase misljenje, jer mi je majka bila veoma bolesna, mucila se, i ja sam preplasena, ne zelim da me neka bolest snadje zbog mojih gresaka.
pomozite...

Ono sto moras da uradis jeste poseta lekaru,psihijatru,koji ima iskustva u lecenju bulimije.Ono sto ne smes da radis jeste da se sama snalazis i manevrises sa tim stanjem...Jos uvek nije kasno nizasta...
Nece ti nutricionista pomoci,vec psihijatr koji ce ti pomoci u tome da otkrijes uzroke bulimije i nauciti kako da se sa tim izboris...
Moj savet:javi se Klinici za adolescente u Palmoticevoj...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jul 12, 2008 11:22 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Mar 31, 2008 1:52 pm
Postovi: 2263
Lokacija: crno-beli svet
Tako je, Cveticu beogradski, skroz si u pravu!
Strucna pomoc je neophodna, a mi smo tu ako treba. Ako ne treba-gubimo se. Zelimo samo da nam Hijenche zna da postoje ljudi dobre volje, kao i da veruje da je pred njom Zivot da ga zivi kako ona zeli i hoce (i namerno ga pishem velikim slovom) :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jul 13, 2008 8:07 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Mar 07, 2008 11:35 pm
Postovi: 199
ja sam prosto odusevljena...nemam reci. Toliko ste se dale u trk zbog mene, ja nisam ocekivala ovoliko poruka! Mnogo vam hvala svima na podrsci, ne znam sta bih bez vas! znam da se trebam obratiti psihijatru ali trenutno nemam uslova za to, pokusacu sama nekako, tj nisam sama, imam vas! na tome sam vam neizmerno zahvalna!
nadam se i ja da nisam previse ugrozila sebe i nastojacu da to ne ucinim...pozdravljam vas sve


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jul 13, 2008 11:43 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jul 18, 2007 1:26 pm
Postovi: 3326
Lokacija: Svuda i nigde
hijena je napisao:
ja sam prosto odusevljena...nemam reci. Toliko ste se dale u trk zbog mene, ja nisam ocekivala ovoliko poruka! Mnogo vam hvala svima na podrsci, ne znam sta bih bez vas! znam da se trebam obratiti psihijatru ali trenutno nemam uslova za to, pokusacu sama nekako, tj nisam sama, imam vas! na tome sam vam neizmerno zahvalna!
nadam se i ja da nisam previse ugrozila sebe i nastojacu da to ne ucinim...pozdravljam vas sve


Pa kako i nebi?Dusho moja ,naravno da nisi sama!Niko nije sam ako nece da bude sam ,znash ? :D .Mada ja lichno bih volela da odesh kod lekara zato i postoje oni.Ne znam koji razlog bi bio da nemash mogucnosti da odesh kod lekara?Ako je finansijske prirode i tu cemo pomoci mila ,nadam se da ce se mnogi sloziti samnom?A i imash ovde na netu lekara nebi bilo loshe da mu se obratish ?Ne koshta te nishta da pokushash?Ali ipak uz tebe smo shta god da odluchish?Uzgred dobila sam onaj pp od tebe ,i bash sam se obradovala.Samo se ne zatvaraj u sebe molim te.Jer iz sebe treba da terash zlo a ne da ga zatrpavash nichim pa ni sopstvenim mislima (trenutnim ).Hvala ti na na lepim rechima i srecna sam shto si zahvalna to shto vidish da smo se dale sve oko tebe,za tebe.I nama to mnogo znachi a ne da nas kulirash ,jer tad bih se osetile bespotrebne i kao dodatni balast tebi a ne kao prijatelji :D ZATO DA ZNASH >UVEK SMO TU KAD NAS GOD ZATREBASH MILO NASHE!Uskoro cesh se i ti naci nekom na pomoci :P !Jer zivot je tezak i nepodnoshljiv ,josh ako mi doprinosimo tom onda uhm :oops: !Zato glavicu gore ideeemo :D :D :D
Ljubim te dushitze nasha! :wink: Idem ,ovaj moj brondalo neshto mrmlja iza ledja mozda mu trebam?Sigurno klopa ,inache nishta drugo jbg hehehe :D :D :D _

_____________Pozdrav shecerko :P :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jul 13, 2008 12:44 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Mar 31, 2008 1:52 pm
Postovi: 2263
Lokacija: crno-beli svet
Drago Hijenche, evo ti jedna pricha. Vec sam je bila na nekoj temi isprichala, ali iako ce sad Mikalja reci da sam doooosaaadnnnaaaa, ipak moram da ti je napishem ovde...jer je pouchna. Elem...
:D
Jednog dana, miš je gledao kroz pukotinu na zidu farmera i njegovu ženu kako otvaraju neki paket.
Kakvu hranu bi to moglo sadržavati? Pitao se. Ali kad je otkrio da je u pitanju mišolovka, bio je užasnut.
Trèeæi kroz dvorište farme upozoravao je ostale vièuæi: " U kuæi je mišolovka! U kuæi je mišolovka!"
Kokoš, kvocajuæi i èeprkajuæi, podigne glavu i kaže: "Gospodine Miš, to je ozbiljan problem za tebe, ali nema baš nikakve posljedice po mene. Ja se zbog toga ne mogu uzrujavati."
Miš se okrene prascu i vikne: "Mišolovka je u kuæi! MIšolovka je u kuæi!"
Prase je suosjeæalo, ali reèe: "Vrlo mi je žao, gospodine Miš, ali ja tu ne mogu ništa uèiniti osim moliti. Budi siguran da si u mojim molitvama."
Miš tada krene prema kravi: "Mišolovka je u kuæi! MIšolovka je u kuæi!"
Krava reèe: "Oh, gospodine Miš, žao mi je zbog tebe, ali s mog nosa neæe faliti koža."
Tako se miš vratio odbijen pognute glave u kuæu kako bi se sam suoèio s farmerovom mišolovkom.
Te noæi zaèuo se èudan zvuk u kuæi - kao zvuk kad mišolovka uhvati svoj plijen.
Farmerova žena požurila je vidjeti što se uhvatilo. U mraku nije vidjela da je mišolovka uhvatila rep otrovne zmije. Zmija ju je ugrizla. Farmer ju je brzo odvezao u bolnicu i kuæi se vratila s vruæicom.
Znamo da se vruæica lijeèila svježom kokošjom juhom, pa je farmer zaklao kokoš.
Ali bolest njegove žene se nastavila pa su je došli posjetiti prijatelji i susjedi.
Da bi ih nahranio, farmer je izmesario prase.
Farmerova žena, nažalost, nije se oporavila, umrla je.
Došlo je toliko ljudi na njen sprovod, da je farmer morao zaklati i kravu kako bi osigurao dovoljno mesa za sve njih.
Miš je to sve gledao s velikom tugom kroz svoju pukotinu na zidu.
Zato, kad iduæi put èuješ da se netko suoèio s problemom i misliš da te se to ne tièe, sjeti se - kad je jedan od nas ugrožen, svi smo u opasnosti.
Svi smo umješani u to putovanje zvano "život". Moramo paziti jedni na druge i ponekad napraviti dodatan trud da ohrabrimo nekog od nas.
SJETI SE, SVATKO OD NAS JE BITNA NIT U TAPISERIJI DRUGE OSOBE;
NAŠI ŽIVOTI SU ISPREPLETENI S RAZLOGOM.

Jedna od najboljih stvari koja se veže uz ovaj svijet je prijatelj. :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jul 13, 2008 12:49 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Mar 31, 2008 1:52 pm
Postovi: 2263
Lokacija: crno-beli svet
Mi, alapache, pirincharke, projare itd. ovde smo za tebe, a pomoci cemo onoliko koliko ti dozvolish :wink:
Nije nemoguce doci do psihijatra-nemoj da nam vrdash, inache cemo privesti nekog docu (samo da je dobar frajer adekvatnih godina hm da ga malo iskoristimo mi, koke :oops: ), pa cemo ti ga dovesti na kucnu adresu :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jul 13, 2008 1:10 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Mar 31, 2008 1:52 pm
Postovi: 2263
Lokacija: crno-beli svet
Evo nadjoh na netu ovo:
Centar za psihoterapiju Korak
Telefoni: 011/2108-904, 316-0841, 063/332-509
site: http://www.psihoterapija.co.yu
Pokusaj bar tako sa nekim da stupis u kontakt ili bar poseti taj sajt, mozda bude od koristi :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jul 13, 2008 1:40 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jul 18, 2007 1:26 pm
Postovi: 3326
Lokacija: Svuda i nigde
A ne, ne !Imash ovde bash temu --->NEUROPSIHIJATRIJA-- i malopre sam bila ,pregledala i ima tema bash tebi potrebnim ne samo tebi hijena ali sa slichnim tvojim problemima otidji odma i pogledaj ,mozda pronadjesh neshto,shta je za tebe naj bolje?Ajde :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jul 13, 2008 1:45 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jul 18, 2007 1:26 pm
Postovi: 3326
Lokacija: Svuda i nigde
sanyalica je napisao:
Evo nadjoh na netu ovo:
Centar za psihoterapiju Korak
Telefoni: 011/2108-904, 316-0841, 063/332-509
site: http://www.psihoterapija.co.yu
Pokusaj bar tako sa nekim da stupis u kontakt ili bar poseti taj sajt, mozda bude od koristi :D


Pogledala sam link ovaj ima onih dasa slatko bih legla sa jednim da pi pricha mi ispod pasa :wink: Dolaze i kuci po potrebi mobilni su nije loshe 8)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jul 14, 2008 8:21 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Mar 07, 2008 11:35 pm
Postovi: 199
prica je fenomenalna i veoma poucna.
ne zelim da se obratim lekaru, nadam se da postujete to ali vam neizmerno hvala za ponudu pomoci, ne znam kako vise da se zahvalim jer takve ljude kao sto ste vi nisam do sad upoznala!
nemam reci...
vi ste mi i razlog vise da istrajem...volim vas


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jul 14, 2008 9:51 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jul 18, 2007 1:26 pm
Postovi: 3326
Lokacija: Svuda i nigde
hijena je napisao:
prica je fenomenalna i veoma poucna.
ne zelim da se obratim lekaru, nadam se da postujete to ali vam neizmerno hvala za ponudu pomoci, ne znam kako vise da se zahvalim jer takve ljude kao sto ste vi nisam do sad upoznala!
nemam reci...
vi ste mi i razlog vise da istrajem...volim vas

A ne zelish a ne da nemash mogucnosti,pa to su mila dve ogromno razlichite stvari.Pa dobro poshtujem.Samo sam rekla i opet ponavljam ako nisi u mogucnosti zbog ekonomskoh razloga opet ti kazem milo moje TU SAM ,Tu smo mi slobodno kazem u ime mnogih od nas a ako nishta ja sam tu napishi mi na pp i ok.ZDRAVLJE JE JEDNO!Necu kupovati nikakve dronjke i smanjiti neke stvari bez koih mogu ALI BEZ TEBE NIT MOGU NIT HOCU!!!!!
ALI ako si tako izabrala ,ok poshtujem,bar se nadam da znash shta radish i da necesh pasti u dublji ponor.Ljubim te puno idem i ja malo prileci,stomak me zeza celu noc pa i sad izcedilo me !
POZDRAV!VELIKI cmok
Nadam se da cesh biti dobro od srca ti zelim! :wink: :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jul 14, 2008 11:40 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Mar 31, 2008 1:52 pm
Postovi: 2263
Lokacija: crno-beli svet
Vazi, drago nashe Hijenche-mladunche, poshtovacemo tvoju odluku. Vazno je da si ti veoma svesna svega i da razmisljash veoma zrelo...a lekar, pa verovatno imash dobar razlog zasto ne zelis da ga posetish...ali hajde, obecaj...please...ako ne budes mogla sama da se nosish sa problemom, da ces ipak posetiti psihologa. I medju njima ima dobro obuchenih za pruzanje pomoci i resavanje problema. Pozdrav i cmok :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jul 15, 2008 12:34 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Maj 09, 2008 10:49 pm
Postovi: 349
Prosto sam morala da upadnem,samo da bih odala počast svima vama koji toliko dobra imete u sebi!Posebno bih da naglasim da me je žestoko dirnuo Mikaljin texst s početka,toliko lepih reči...a sasvim običnih i istinitih!
Hijena,glavu gore,svi mi imamo teške trenutke!ONO ŠTO NAS NE UBIJE ČINI NAS JAČIMA!!!Neka to bude tvoj životni moto.Jednoga dana bićeš veoma ponosna na sebe,zato što je bilo teško a ti si izašla kao pobednik i zato što si pala pa opet ustala.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jul 15, 2008 9:31 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jul 18, 2007 1:26 pm
Postovi: 3326
Lokacija: Svuda i nigde
Samo da obidjem hijenche nashe i sve koi je nisu napustili.Hvala ti na lepim rechima luka_0407 ! !Trebali bi svi malo vishe pogledati i druge oko sebe s`tim bi i samim sebi chinili dobro.Verujte da sam jako srecna ako mogu da pomognem bilo kome sa bilo chim.Pozdrav za sve i hijenche nashe bravo za izlazak i kolachic bubim te u taj stomachic :lol: :lol:
_Posle cu svratiti sad sam bash u prolazu i pozdrava svima pregrsht shaljem
Poz :wink: :D :D :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jul 15, 2008 10:56 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jul 18, 2007 1:26 pm
Postovi: 3326
Lokacija: Svuda i nigde
Juche tj sinic hijenche na kolachima sa drushtvom bila i ruchkala chupavog (kolach chupavac) joj al mi se sad jede .Ali ne smem slatko bem mu misha.Ali TOLIKO SAM SRECNA ZBOG NJE!!BRAVO mladunche nashe ,divim ti se tii se STVARNO BORISH I USPEVASH!!!Samo nemoj to shvatiti kao borbu nego kao neshto ,shto trebash svaki dan chiniti .Jer tad kad shvatish da ne chinish to zato shto bih morala,vec zato shto ti tako hocesh i tako ti se radi kao i svima .Tad ce ti postati to rutina i mislit cesh na druge stvari (kao shto je radjanje bebe, udaja i mnogo lepshe stvari i buducnost)A ovo ce ostati iza tebe,jer ce se odvijati sppontano normalno kako i treba da bude
Ljubnem te militze nasha mezimche nashe BUDI mi dobro MI SMO TU UZ TEBE KRAJ TEBE tvoje starop*chke .Bubic za hijenche i pozdrav za sve koji svrate :lol: :lol: :lol:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 49 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 252 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: