Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2443 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67 ... 163  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jan 24, 2009 4:41 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Sep 23, 2007 12:20 am
Postovi: 576
Lokacija: Beograd, Srbija
HBV se može preneti preko telesnih tečnosti u toku seksualnog odnosa kao i poljupcem preko pljuvačke.

http://www.yumsic.org.yu/sex.zdravlje/p ... atitis%20B


Mislim stvaarno preko pljuvacke, pa onda to ne bi bila PPI vec 'bolest poljupca' kao sto je infektivna mononukleoza tj. EBV.

jos jedan 'biser':

- zbog relativno dugog perioda inkubacije HBV testiranje krvi za transfuziju nije efikasno, pa bi bilo najbolje da eventualnu transfuziju primiš od provereno zdravog davaoca (roditelja, rođaka)

Sta sad po ovome svako ko danas primi krv a ne moze da bira od koga ce je u riziku da dobije HBV! Pa nisu ovo 80-te?!
:roll:

_________________
Bye bye little lady


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jan 24, 2009 3:35 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Nov 25, 2008 5:26 pm
Postovi: 20
Jesen stize dunjo moja je napisao:
HBV se može preneti preko telesnih tečnosti u toku seksualnog odnosa kao i poljupcem preko pljuvačke.

http://www.yumsic.org.yu/sex.zdravlje/p ... atitis%20B


Mislim stvaarno preko pljuvacke, pa onda to ne bi bila PPI vec 'bolest poljupca' kao sto je infektivna mononukleoza tj. EBV.

jos jedan 'biser':

- zbog relativno dugog perioda inkubacije HBV testiranje krvi za transfuziju nije efikasno, pa bi bilo najbolje da eventualnu transfuziju primiš od provereno zdravog davaoca (roditelja, rođaka)

Sta sad po ovome svako ko danas primi krv a ne moze da bira od koga ce je u riziku da dobije HBV! Pa nisu ovo 80-te?!
:roll:



Ako se zna da je hepatitis B "izdržljiviji" od virusa HIVa, i da se (kao je navedeno) prenosi putem pljuvačke, onda bi do sada svi imali hepatitis! :o

Kad popijete sok u kafiću, čisto sumnjam da su čaše uvijek oprane. :wink:

Po meni, takva informacija je ono što dovodi do toga da se svi bojimo u drušvu reći kako imamo hepatitis jer odmah oko nas u krugu od dva metra nastane prazan prostor! :x


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jan 26, 2009 12:10 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jan 02, 2009 2:46 am
Postovi: 3
Cao ljudi,evo mene ponovo........
Imam neke bubuljice po telu vec neke 2 nedelje,vadio sam krv,svi rezultati su ok,ali one me svrbe pa su vec postale dosadne dali su mi da pijem presingi da mazem neku kremu ali nista.......procitao sam negde da su simptomi akutnog hepatitisa b osipi po telu......pa me zanima vase misljenje..
pozdrav svima


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jan 26, 2009 2:27 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Jun 09, 2008 1:58 pm
Postovi: 168
Ne vjerujem da je osip od hepatitisa jos ako su analize u redu .....inace kod hepatitisa je poznat osip pruritis tako nesto to je vise ekcem koji svrbi a ne bubuljice....ja ljeti imala osip bubuljice koje svrbe jako i po desetak dana i onda spontano prodju ali doktor je rekao alergija na sunce ili nesto,drugi da su gljivice u pitanju a treci da sam dosla u kontakt sa mackom prljavom ili sam sjela negdje gdje je macka lezala :o
Ja macke ne volim ali eto nijedan to nije povezao sa jetrom iako su znali moju historiju bolesti...
Otidji ti kod dermatologa najbolje....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jan 26, 2009 7:48 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Sep 27, 2008 12:31 am
Postovi: 155
I ja imam osip po rukama... i ponekad svrab... Premda taj svrab imam vec godinama... uvek sam pripisivala necemu levom, ali sam ove jeseni saznala da je to jedan od siptoma hepatitisa...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jan 27, 2009 5:15 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Jun 09, 2008 1:58 pm
Postovi: 168
Joj scered girl...godinama....i tek sada povezujes osip sa nekom bolescu...ja da godinama imam osip normalno bi otisla dermatologu jer osipi su opasni i za one koji nemaju hepatitis b...
kod heptitisa osipi su cesti ali kao reakcija na terapiju koju bolesnici trose(a ovdje jos niko nije na nekoj invazivnoj terapiji) i obicno se osip pojavljiuje kod bolesnika sa hepatitis c infekcijim....
Ako i imate osip moze ga se povezati kao reakcija na virus ali u AKUTNOJ fazi ( a isto niko nije ovdje u akutnoj fazi )
E sad vi povezujete svaku packu na sebi sa hepatitisom...
Veoma slicni i cesce osipi se javljaju kos hiv-a i kod sifilisa...
sad malo umisljajte to :lol: :lol: :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jan 27, 2009 6:54 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Sep 05, 2007 1:51 pm
Postovi: 54
Lokacija: beograd
Ja se isto pitam da li je moguce da se prenese poljupcem jer bi stvarno onda svi imali hepatitis B....a moguce je da se ne zaraze prilikom sexa bez zastite :o :o ...ovo je jako cudna bolest :-? :oops: a sto se tice osipa i bubuljica ja imam probleme sa bubuljicama od kad pijem lekove jer organizam nekako mora da se cisti bar su mi tako objasnjavali,,,, :D pa im kao verujem :wink: pozdrav za sve forumase :)

_________________
Sreca prati hrabre:)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jan 28, 2009 1:30 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Sep 27, 2008 12:31 am
Postovi: 155
Waltera osip sam dobila relativno skoro, i zapravo mislim da je vise alergija na sapune, pa koristim neki baby... Mislila sam na to da svrab imam godinama, ali nije bio tolik cest da bih ga povezala sa nekom bolescu...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jan 29, 2009 1:36 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jun 19, 2008 11:05 pm
Postovi: 118
1. Ako je vec tako, zamislite kod kozmeticara kako je lako da se hepB prenese. Oni ne sterilisu na 160ili180 stepeni; tj. ne dezinfikuju pribor uopste. A seckaju zanoktice, pa depiliraju pomocu onih plasticnih rolona, a po preponama krv lako puca...
Topli vosak cak vracaju, procedjuju... A naplacuju samo tako.

2. Osip se javlja na nervnoj bazi, od Sunca i zbog pada imuniteta, a i sezonski.
NE vezujte to za virus, jer jetra mora da bude stara i upropastena da bi se pojavljivale fleke po kozi...

Imala sam i ja neke alergije, ali ko nije??

Imam jedno pitanje(mozda ce nekom glupo da zvuci):
Sta moze da se desi nekom ako primi vakcinu pre testiranja(a desi se da ima virus)? Da li bi se pogorsalo stanje??
Neke ljude iz svog okruzenja ne mogu da nateram da se testiraju, a samim tim ni da prime vakcinu.[/i]

@ scared girl Baby sapunu mnogo isusuju kozu. Bolji ti je dove ili neki drugi koji sadrzi kremu u sebi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jan 29, 2009 10:50 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Mar 24, 2008 12:28 pm
Postovi: 125
Ja konkretno nikakav osip nisam nikad imala, ali povremeno me uhvati takva manija za cesanjem da se prosto zabrinem! :lol: Na dosta mesta sam procitala za svrab kao jedan od simptoma hepatitisa b. Sto se tice osipa najbolje je otici kod dermatologa i ispitati.

Mustbe tough - Nisam sigurna da li vakcina moze pogorsati stanje nekog ko vec ima hepatitis (po nekoj mojoj logici - ne bi trebalo), ali ne znam pre svega da li uopste i daju nekom vakcinu ukoliko se pre toga ne testira, posto bi to bila neka logicna procedura. Ovo tvoje pitanje je i meni proslo kroz glavu par puta jer, koliko znam, deca koja nisu vakcinisana po rodjenju se vakcinisu u 6. razredu (bar bi tako trebalo). E sad...ovi ih kao sve vakcinisu i kao sve je OK, zasticeni smo od hepatitisa b, ali da li ih uopste pre toga testiraju? Sta vredi onom detutu koje ga ima (a takve dece ima sigurno) a pritom ne zna i plus ostaje godinama u zabludi da je imuno na ovu bolest...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Feb 01, 2009 3:54 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Jul 26, 2008 8:48 pm
Postovi: 271
klio je napisao:
Izvrstan lek za jetru je surutka,treba je piti nekoliko meseci umesto vode 1-1 1/2 l.Kupuje se u prahu u prodavnicama zdrave hrane.


:D
Ово није реклама, али сирутка је закон за лијечење јетре.
Ја сам у више наврата препоручивала сирутку.
Али сирутка несмије имати никакве додатке млијеку.
Наиме иата се прави од непрокуваног крављег млијека без икаквих додатака. То је најбоље наручити , али наглашавам наручити , на селу и објаснити да вам треба за лијек, или купите свјеже кравље млијеко сами га ставите у емајлирану шерпу, прекријте газум и новином, оставите неколико дана 2-3 , зависно од времена, да се стврдне. Са млијека скините повлаку а испод је згуснуто млијеко које требате ножем изрезати у веће коцке и ставити на лагану ватру. Када се појави течност између коцки и буде топла а не врела. ТОПЛА, скините посуду са пећи процједите на ђевђир. добићете СИРУТКУ И МЛАДИ СИР. ОБАДВОЈЕ ЈЕ ЗДРАВО. Сурутка се пије умјесто воде дужи период. Па желим вам свако добро и брзо оздрављње Вашем дечку.

_________________
Kako je lepo biti mlad.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Feb 03, 2009 1:10 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Sep 23, 2007 12:20 am
Postovi: 576
Lokacija: Beograd, Srbija
Draganagr je napisao:
Ja konkretno nikakav osip nisam nikad imala, ali povremeno me uhvati takva manija za cesanjem da se prosto zabrinem! :lol: Na dosta mesta sam procitala za svrab kao jedan od simptoma hepatitisa b. Sto se tice osipa najbolje je otici kod dermatologa i ispitati.

Nije to samo HBV 'simptom' vec razlicitih problema sa jeterom ili kako hepatolozi to kazu 'bolesna jetra'. Da li je virus ili nesto drugo, moze da se javi taj osip i svrab...

@mustbetough: Koliko je glupo kod nas kada neko treba da primi vakcinu oni ga eventualno testiraju na HBsAG (infektivna BG), a na anti tela jok.... da li je nekome palo na pamet da moze da postoji ne tako mali procenat ljudi koji su spontano izbacili virus u ranijem periodu zivota i da im samim tim ne treba vakcina jer imaju prirodana anti tela koja ih dozivotno stite od virusa!
Ali ne, radi se samo HBsAG, ali sta ja pricam kada je ljudima i Hepatitis generalno misaona imenica a zamislite jos da im neko prica o anti telima, HbSag i ostalim sifrovanim stvarima (#%#$^$^%$& aman pricaj srpski, bre!) :D


Nego mala varijacija na temu:
Peta uspešna operacija ove vrste na svetu
Majka i nerođeno dete preživeli transplantaciju jetre

http://www.blic.rs/svet.php?id=77174



klio ::
Izvrstan lek za jetru je surutka,treba je piti nekoliko meseci umesto vode 1-1 1/2 l.Kupuje se u prahu u prodavnicama zdrave hrane.

^^ oprecna su misljenja da li je bolja prirodna (sa pijace od baka) surutka ili kupovna u prahu. Definitivno u prahu je boljeg ukusa (citaj: moze da se pije za razliku od one sa pijace koja smrdi na stalu).

Dobro me podsetiste, imam neotpakovanu kutiju u prahu, pa cu da napravim svaki dan 2l i da pijem umesto vode. 8) Kada sam mesec dana tako radio transaminaze mi pale skoro na normalu. Da li je od toga... mozda i nije ali vredi probati ponovo biti disciplinovan.

_________________
Bye bye little lady


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Feb 03, 2009 11:16 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jun 19, 2008 11:05 pm
Postovi: 118
Mene i dalje brine i interesuje da li moze da zasmeta ako se vakcinise neko pozitavan vec na taj virus. Da pokrene virus i sl?
A ko vec ima imunitet nista mu nece biti da primi koju vakcinicu, njima bas i ne brinem :P .

A ne mogu da nadjem odgovor. Moja okolina niti ce da se testira niti vakcinise....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Feb 04, 2009 1:56 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Mar 24, 2008 12:28 pm
Postovi: 125
Mustbetough, posto vidim da te bas muci ovo pitanje, nasla sam ti odgovor:
"Should I be tested before I get the vaccine to see if I'm already infected or immune?
Blood testing before * SPAM * is not recommended for the routine * SPAM * of infants, children, and adolescents. However, certain children, such as those born in countries where HBV is moderate or highly endemic should be tested to be sure they are not already infected. Vaccinating a person already immune to or infected with HBV will not help or harm the person. " Izvor: http://www.vaccineinformation.org/hepb/qandavax.asp

(Ako nisi dobro sa engleskim kaze da vakcinisanje osoba koje su imune ili zarazene hepatitisom b- ne moze niti da im pomogne niti da im skodi).
U svakom slucaju, kako god da stoje stvari, skroz je glupo vakcinisati se a ne testirati se, pa makar i posle vakcinacije... Ali sa druge strane skroz te razumem, jer i moja okolina reaguje na identican nacin.. :-?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Feb 04, 2009 8:44 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Sep 01, 2006 9:29 pm
Postovi: 364
Lokacija: beograd
Kako to nece da se testiraju i nece da se vakcinisu? :o

Moji su svi (suprug, mama, brat, snaja, pa cak i baka) prvo testirani da li su pozivitni i da li imaju antitela, pa potom i vakcinisani.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2443 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67 ... 163  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 262 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: