Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2443 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76 ... 163  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jul 31, 2009 10:21 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Mar 24, 2008 12:28 pm
Postovi: 125
Evo i mene! zelim da podelim sa vama lepu vest!
Uradila sam konacno i tu biopsiju i rezultati su mi odlicni sto ce u prevodu biti - nema potrebe za terapijom! I dalje mi je HBV-DNA blago povisen (14000 copies/ml) ali su mi rekli da to ne treba da me brine jer je to neka granicna vrednost koja se ne smatra ozbiljnom sve dok su mi transaminaze i biopsija dobri. :D Inace, iskustvo sa biopsijom i nije bilo toliko strasno (to pisem zbog onih koji tek treba da je urade), jedino je nezgodno to sto moras nakon toga lezati skoro nepomican nekih 5 sati. Sam cin biopsije nije boleo uopste, jedino ona lokalna tj. sam ubod, i nekih 10ak minuta kasnije jer trne cela desna strana pa nije bas prijatno! Sve ostalo nije nista!

Scared, da li ti je te vitamine proprucio lekar ili ih pijes na svoju ruku? Drago mi je da su ti dobri rezultati i da terapija pomaze. Koliko dugo jos treba da pijes Zeffix? Bas mi je cudno da su ti rekli na osnovu biopsije koliko dugo otprilike nosis virus, jer su meni rekli da je to nemoguce utvrditi kod hronicnog hepatitisa, bar ne sa nekom sigurnoscu... a meni je to pitanje koje me bas izjeda jer nemam ideju kako sam se zarazila pa bi mi neko vremensko odredjenje bas znacilo..
Pozdrav svima!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jul 31, 2009 1:54 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Sep 27, 2008 12:31 am
Postovi: 155
Draganagr meni je jos draze sto kod tebe virus nije napravio stetu i sto ne moras da uzimas terapiju.Dace Bog da tako i ostane.
Vitamine uzimam na svoju ruku. Koliko cu morati jos da ga pijem to se ne zna, zavisi od slucaja do slucaja.Problem kod ovog leka je stvaranje otpora organizma na njega posle odredjenog vremenskog perioda, dakle sve zavisi... Minimalni period je godinu dana a do toga imam jos najamnje 4 meseca....
Sto se tice diskusije o biopsiji, kod mene je utvrdjena laka fibroza odnosno prvi stepen ostecenja jetre.Dr Delic mi je rekao da da bi doslo do ovog stepena ostecenja treba od 5 do 10 godina, tako znam koliko nosim virus.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Avg 07, 2009 9:59 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jun 19, 2008 11:05 pm
Postovi: 118
DRAGANGR, cestitam, sad se rastereti i uzivaj:))

WALTERA, javi se.
Jesi li se porodila, kako si prosla i sl?

Pozdrav svima


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Avg 10, 2009 2:51 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Apr 20, 2006 1:16 pm
Postovi: 38
Lokacija: PG
Dobro bi bilo da, kad govorimo o enzimima jetre (ALT, AST), navedemo i koliko puta su skočili. Npr. 3x, 5x, 10x (npr. normalno je do 45, a kod nekog je 180 pa je to 4x)...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Pon Avg 17, 2009 10:56 am 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jun 05, 2009 4:03 pm
Postovi: 19
Lokacija: Beograd/Belgrade
Бројсова дијета, да или не???

Пре неколико дана, листајући часопис „Биље и здравље“ , пажњу ми је привукао текст у коме се помиње дијета др. Бројса, која је позната и веома популарна у иностранству већ деценијама. Др. Бројс тврди да се његовом дијетом, која траје 21 или 42 дана (код тежих облика канцера), и посебним начинм детоксикације организма може излечити свака болест, коју званична медицина подводи као „неизлечиву“. У продавницама „здраве хране“ ову дијету веома хвале. Оно што је дискутабилно јесте колико је она корисна код ХБВ инфекције! Јер канцер и вирусна инфекција нису исто.
Прво, у Бројсовој књизи се нигде не поминје ХБВ инфекција, мада сам аутор тврди и понавља више пута – све болести!!! Друго, примена дијете захтева да се 21 или 42 дана потпуно гладује, и пије само „Бројсов воћни коктел“ неколико пута дневно, а да се такође прекине са узимањем било какве синтетичке терапије тј лекова. Све то наводно доводи до детоксикације организма и избацивања болести.

Да ли је неко до сада пробао ову дијету за ХБВ??? Лично, нисам одушевљен и не бих да је пробам „на слепо“. Не само зато што бих морао да на своју руку обуставим терапију, већ што је одавно познато да потпуно гладовање или престроге дијете уништавају имунолошки систем човека! :roll: Можда др. Бројс није био на том часу медицине! :wink:

_________________
Labor omnia vincit improbus.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Sre Avg 19, 2009 7:13 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jun 19, 2008 11:05 pm
Postovi: 118
Pozdrav svima :)
Radila sam krvnu sliku, sve je ok, enzimi jetre i sl.
UZ je dobar.
Pijem surutku, drugo sve po starom...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Sub Avg 22, 2009 4:46 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Sep 23, 2007 12:20 am
Postovi: 576
Lokacija: Beograd, Srbija
Jeste gledali mozda onaj dokumentarac na b92 onaj amerikanac kada je uzeo pa samo jeo u McDonaldsu i slicnim fast food-ovima, posle nekog vremena (mesec-dva cini mi se samo!) su mu transaminaze skocile sa 20 na 120! :o Doktori nisu mogli da veruju da je to samo od fast food-a, ali tako je. Tako da virusi ispadaju mala deca u odnosu na ono sta trpaju u fast food hranu.... :evil:

_________________
Bye bye little lady


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Ned Avg 23, 2009 10:59 am 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jun 05, 2009 4:03 pm
Postovi: 19
Lokacija: Beograd/Belgrade
Pozdrav,
Gledao sam film... Sad' svi pričaju o tome, kao da se za to ranije nije znalo! Mnogo pre nego sto sam saznao da ima HBV nisam se hranio sa tom vrstom hrane. Jedino sto znam da pojedem van kuce jeste nekada burek, neki slatkis, ili kolac (ali ne cesto!).
Naravno da je virus „malo dete“ za tu vrstu problema, jer virus se jos i može kontrolisati lekovima, i načinom života, a kad se jednom postane zavisnik od „brze hrane“ nije lako povratiti dobre, stare navike. U svakom slucaju, ne bitno koji je restoran, kiosk ili još neka šupa u pitanju, jedenje van kuće je uvek – rizik. Zato treba pažljivo birati restorane, i uvek paziti šta nam serviraju. Kad' bi ljudi znali kako se sve to sprema, od čega...hm... sumnjam da bi malo ko hteo to da jede... :roll: Svi misle – samo je bitno da je bakteriološki kontrolisano (ako je i to!), a zaboravljaju posledice unosa masne, suve i jednolične hrane u svoj organizam.
Između hamburgera „ala ulica“ i hepatitisa – biram hepatitis! :wink: 8)

_________________
Labor omnia vincit improbus.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Ned Avg 23, 2009 11:00 am 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jun 05, 2009 4:03 pm
Postovi: 19
Lokacija: Beograd/Belgrade
Pozdrav,
Gledao sam film... Sad' svi pričaju o tome, kao da se za to ranije nije znalo! Mnogo pre nego sto sam saznao da ima HBV nisam se hranio sa tom vrstom hrane. Jedino sto znam da pojedem van kuce jeste nekada burek, neki slatkis, ili kolac (ali ne cesto!).
Naravno da je virus „malo dete“ za tu vrstu problema, jer virus se jos i može kontrolisati lekovima, i načinom života, a kad se jednom postane zavisnik od „brze hrane“ nije lako povratiti dobre, stare navike. U svakom slucaju, ne bitno koji je restoran, kiosk ili još neka šupa u pitanju, jedenje van kuće je uvek – rizik. Zato treba pažljivo birati restorane, i uvek paziti šta nam serviraju. Kad' bi ljudi znali kako se sve to sprema, od čega...hm... sumnjam da bi malo ko hteo to da jede... :roll: Svi misle – samo je bitno da je bakteriološki kontrolisano (ako je i to!), a zaboravljaju posledice unosa masne, suve i jednolične hrane u svoj organizam.
Između hamburgera „ala ulica“ i hepatitisa – biram hepatitis! :wink: 8)

_________________
Labor omnia vincit improbus.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Ned Okt 04, 2009 1:31 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Sep 27, 2008 12:31 am
Postovi: 155
Dragi moji kako ste mi??
Ja se lecim i dalje, kontrole svaka tri meseca :) za sada sve ok ALT mi je samo za oko 5 visi od normalnih vrednosti...
Ok se osecam...
U novembru radim prve kontrole da vidimo da li je terpaija zaista nesto ucinila pored smirenja transaminaza..
Malo me je strah razocarenja ali Boze moj...
Sve vas pozdravljam.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Sre Okt 07, 2009 9:07 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Sep 01, 2006 9:29 pm
Postovi: 364
Lokacija: beograd
Scared Girl, verujem da ce sve biti dobro na kontroli. Inace, i mene pre svake kontrole uvek uhvati neka nervoza :roll: .
I ja sam dobro, skoro sam vadila krv, transeminaze u granicama normale, sve ostalo dobro. Meni je sledeca kontrola za godinu dana, tacnije u maju sledece godine.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Sre Okt 14, 2009 11:37 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Okt 14, 2009 10:51 pm
Postovi: 10
Molim za savet!
U februaru mesecu mi je otkriven hepatitis b prilikom dobrovoljnog davanja krvi. Poslednji put sam dao krv oko godinu dana pre toga i tada je bilo sve u redu.
Uradio sam opste nalaze krvi i ultrazvuk jetre i sve je bilo u redu.Nisam dobio nikakvu terapiju vec samo dijetu i kontrolu u septembru mesecu.Kako su mi rekli da provere da li je hronicni ili akutni hepatitis. U septembru sam ponovo bio pozitivan.Po stavkama izgleda ovako:
HBeAg-negativan, anti hBe-pozitivan, anti HBc-pozitivan i anti HBs-negativan. Isti rezultati su bili i u februaru i u septembru.Po tome je hepatolog zakljucio da je u pitanju hronicni hepatitis.
U medjuvremenu sam nekoliko puta radio opste nalaze krvi i bili su u redu(ona dva enzima jetre su od februara do septembra varirala oko granicnih vrednosti-cas jedan malo dole a drugi malo gore i obrnuto).
I konacno,sad u oktobru sam uradio nalaz za PCR i trenutno cekam rezultate. Doktor mi je rekao da od tih rezultata zavisi da li cu raditi biopsiju jetre a onda opet od biopsije jetre bi zavisilo da li cu poceti sa nekom terapijom mada mi je jos rekao da se za hepatitis B do maksimuma izbegava terapija.
MOLIM ZA SAVET!!! Ponovo se javljam kad mi stignu rezultati za PCR.
Unapred hvala!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Čet Okt 15, 2009 11:31 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Mar 24, 2008 12:28 pm
Postovi: 125
Pozdrav svima! :)
Kod mene za sada nema nista novo sto se tice rezultata, radicu ponovo u novembru PCR. Sad sam u drugom stanju :D pa ce kontrole biti malo cesce jer ce morati da prate kako ce se ponasati virus u trudnoci. Kod nekih se smiri skroz a kod nekih se probudi pa je potrebna terapija.
@ rabine - ne znam tacno sta konkretno zelis da te posavetujemo. Kao sto si i sam rekao, sacekaces rezultate PCR-a na osnovu cega ce se videti aktivnost virusa. Ako ti PCR bude negativan to bi trebalo da znaci da je virus "uspavan" i tu se terapija ne preporucuje. Ako ti ja vrednost PCR granicna (kao na pr. kod mene) - sto znaci da je virus blago aktivan - radi se biopsija koja daje dosta informacija i dalje se odlucuje da li se uzima terapija. Terapiju pripisuju najcesce tamo gde je visoka vrednost PCR-a i gde su povisene transaminaze. Sve ce ti to objasniti lekar kad dodje vreme za to.
Moj ti je generalni savet ono sto ce ti svako reci - promeni sve lose navike (ako ih je bilo - alkohol, cigarete, stres, nezdrava ishrana) i prihvati ovu bolest normalno - nece te ubiti - dovolno je da se pridrzavas par osnovnih pravila i redovne kontrole!
Sve sto zelis da pitas - tu smo!
Pozzz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Čet Okt 15, 2009 5:04 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Okt 14, 2009 10:51 pm
Postovi: 10
Hvala na savetu. Javljam se kad dobijem rezultate za PCR a to bi trebalo da bude sledece sedmice.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Čet Okt 15, 2009 7:32 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Sep 01, 2006 9:29 pm
Postovi: 364
Lokacija: beograd
Dragana, cestitam :lol: :lol: :lol: kad ti je termin, kako se osecas...ma bravo, bas si me obradovala :D

Rabine, gde si radio PCR, koja je sada cena? Od rezultata ce ti zavisiti sta dalje, nadam se da ce broj kopija biti mali.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2443 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76 ... 163  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 225 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: