Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 163 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Sledeća

Da li ćete se vakcinisati protiv novog gripa A/H1N1?
Da 16%  16%  [ 42 ]
Ne 84%  84%  [ 215 ]
Ukupno glasova : 257
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Da li ćete se vakcinisati protiv novog virusa gripa A/H1N1?
PostPoslato: Sre Dec 30, 2009 9:44 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 7:16 am
Postovi: 605
misty je napisao:
Ljudi stvarno sam u dilemi, vakcinisanje je pocelo, kod mene u skoli se vakcinisalo 10 tak ljudi od 150 koliko nas ima u kolektivu. Sta da radim sa detetom, sta je gore, eventualna posledica vakcine ili zakaciti grip. U mom gradu je umrla jedna mlada zena trudnica od svinjskog gripa, ili bar tako kazu. A usput od moje poznanice je sin od 16 godine prelezao tu gripu i eto sada mu nije nista. Sta da se radiiiiiii??????



"Ako uzmeš kajaćeš se, ako ne uzmeš kajaćeš se..." Ovo mi je jedan od omiljenih citata.
Ja neću. Priča je prenaduvana. Uostalom, gomila ljudi oko mene je imala nekakve varijante prehlade, pa čak i ja i ništa. Neki od njih su definitivno imali nekakav oblik gripa, i uglavno su ga preležali na nogama. A kažu da ove godine sezonski grip nije ni izolovan (hm, "žao" mi je onih što su se uzalud bockali). Pa, sada vidite?

Šta li će tek da rade kada krenu stvarne nepoznate pandemije izazvane virusima i bakterijama oslobođene iz otopljenih glečera? Pesimizam? Ne bih rekla. Među naučnim krugovima se priča da je virus HIVa oslobođen iz afričkih prašuma, tj. krčenjem tih prašuma u cilju pravljenja puta koji povezuje istočnu i zapadnu obalu. Isto kao i njegovi "srodnici": ebola i marburg, s tim što ova dva su u veoma kratkom roku izrazito smrtonosna tako da ne stižu da se rašire. A leka za njih još uvek nema. A zna se da postoje vrste primata koje su opremljene odgovarajućim antitelima i ne mogu da obole od HIVa. Pre toga, epidemije ovih virusa imala su samo prašumska plemena.
Druga varijanta je da je HIV veštačka tvorevina u cilju ubijanja crnca. Ali, eto, "odlučio" je da mu se "sviđaju" i belci, i svi ostali pripadnici vrste Homo sapiens. Više je obolelih crnaca? Pa, njih ima mnogo više na "izvoru" a i više ih je od "čistih" belaca.

Mutacija? H1N1 nije mutirao jedino ako je nastao u laboratoriji i isključeni su mu geni za mutaciju/razvoj. Kao i svaki prirodan virus i on mutira, i već sledeće godine eto ga u izmenjenom obliku.

Pre će biti da u pozadini svega preovladava finansijski razum. Ej, pa neko treba zaraditi još koji miliončić na što lagodniji način!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li ćete se vakcinisati protiv novog virusa gripa A/H1N1?
PostPoslato: Sub Jan 02, 2010 3:38 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Sep 20, 2006 6:34 pm
Postovi: 295
Ja moram da napišem ovde jedan vic, da malo razbijem ozbiljnost teme. Tiče se posrednika u nabavci vakcine, spomenut na nekoj od predhodnih strana:

Rešili da vakcinišu sve životinje u šumi, meda i zeka stali u red. Zeka prvi primio vakcinu, a meda čeka da vidi hoće li zeka imati neke posledice. Zagleda ga i pita: kako si? jel osećaš nešto? jel ti dobro? A zeka kaže: ma dobro sam, al što mi se nešto ide u Maxiiiiii......

_________________
Mamine tri ženske:
E 07/2003
P 04/2007
N 02/2009


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li ćete se vakcinisati protiv novog virusa gripa A/H1N1?
PostPoslato: Ned Jan 03, 2010 4:33 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jan 03, 2010 4:18 pm
Postovi: 8
Oprostite zbog malo duzeg posta, ali pisem zbog svoje majke, koja je vrlo loseg zdravstvenog stanja.
Ona ima ovu hronicnu opstrukciju pluca ( bivsi je pusac ). Kao terapiju koristi aminofilin, sprivu pumpicu, simbikord i berodual. Veoma se lako zamara, mora da pravi pauze nakon 10min laganog hoda kako bi "prodisala", kratki udah ... na spirmoteriji je imala vrlo slabe rezultate.

Rekli su joj da obavezno primi vakcinu protiv H1N1, sto je i uradila, ali nakon ovoga njoj se zdravstveno stanje dodatno pogorsalo. Sve njene tegobe sa disanjem i zamorom su jos izrazeije nego sto su bile.
Na telefone koju su objavljivali po novinama za informacije o gripu, se niko ne javlja. Zato pokusavam na ovaj nacin da dobijem koji savet, informaciju sta i kako dalje ...
Svaka pomoc, savet je dobrodosao.
Unapred hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li ćete se vakcinisati protiv novog virusa gripa A/H1N1?
PostPoslato: Ned Jan 03, 2010 7:54 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Mar 16, 2009 6:28 pm
Postovi: 160
Sta da vam kazem , obavezno mamu kod lekara


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li ćete se vakcinisati protiv novog virusa gripa A/H1N1?
PostPoslato: Pet Jan 08, 2010 2:27 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Jul 16, 2007 9:08 pm
Postovi: 285
remi je napisao:
[


Ja neću. Priča je prenaduvana. Uostalom, gomila ljudi oko mene je imala nekakve varijante prehlade, pa čak i ja i ništa. Neki od njih su definitivno imali nekakav oblik gripa, i uglavno su ga preležali na nogama. A kažu da ove godine sezonski grip nije ni izolovan (hm, "žao" mi je onih što su se uzalud bockali). Pa, sada vidite?

..........................


Pre će biti da u pozadini svega preovladava finansijski razum. Ej, pa neko treba zaraditi još koji miliončić na što lagodniji način!


Neću ni ja.
Priča je prenaduvana.
Pre neki dan je bilo u štampi da je engleski Gardijan objavio nalaze sa Harvarda koji su potvrdili da je ovaj grip tek nešto malo blaži od sezonskog. A Engleze su plašili kako će dnevno umirati u proseku po 40 ljudi.

Posle serija ovih životinjskih gripova ( narod se zeza, kažu sad sleduje "riblji") sve više verujem da je u pitanju moć belosvetske farmaceutske mafije i njena manipulacija nama. Isto kao što verujem da lek za dijabetes jednostavno neće da pronadju jer je dijabetičar bolesnik koji dugo živi sa ovom bolešću i primoran je da svakog meseca redovno daje lovu u apoteku.

Sklanjajmo se od gužvi,provetravajmo prostorije, perimo često ruke...i čuvajmo se sami.
Btw, pročitala sam na netu, najverovatnije je čista glupost, al ništa me nije koštalo da probam: navodno, dve-tri glavice crnog luka neočišćenog u ljusci staviti u neku korpicu u dnevnu sobu..i kao kupi sve viruse... Potrpala sam u korpicu crni luk, klip kukuruza, ukrasne tikvice, grančice od badnjaka..i eto, efektnog zimskog detalja u sobi. Da l će da pomogne, videćemo.. :wink:

_________________
http://www.istorijaonline.com


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li ćete se vakcinisati protiv novog virusa gripa A/H1N1?
PostPoslato: Sre Jan 13, 2010 10:11 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Okt 04, 2006 11:04 pm
Postovi: 32
ja sam se vakcinisala...jednom sam imala grip sa temperaturom od 41 6 dana, koju nisu mogli nikako da mi skinu, posle toga mi se nakacila gomila virusa koji su mi napali srce i jedva sam izvukla zivu glavu, ali sa posledicama ( a pre gripe sam bila sportista, nista mi nikad nije falilo i imala sam 24 godine). Znam kako je to kad ti treba bukvalno 10 godina da se oporavis (ne skroz) i oprostis od sporta...do sad se nisam vakcinisala ni od jednog gripa, sad jesam jer mi cela ova prica lici na onu moju od pre 10 godina, sve su to isti virusi, samo im menjaju imena...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li ćete se vakcinisati protiv novog virusa gripa A/H1N1?
PostPoslato: Čet Jan 14, 2010 6:32 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Apr 12, 2009 8:13 pm
Postovi: 10
Naravno da necu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li ćete se vakcinisati protiv novog virusa gripa A/H1N1?
PostPoslato: Čet Jan 14, 2010 9:19 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 7:16 am
Postovi: 605
tanjica je napisao:
ja sam se vakcinisala...jednom sam imala grip sa temperaturom od 41 6 dana, koju nisu mogli nikako da mi skinu, posle toga mi se nakacila gomila virusa koji su mi napali srce i jedva sam izvukla zivu glavu, ali sa posledicama ( a pre gripe sam bila sportista, nista mi nikad nije falilo i imala sam 24 godine). Znam kako je to kad ti treba bukvalno 10 godina da se oporavis (ne skroz) i oprostis od sporta...do sad se nisam vakcinisala ni od jednog gripa, sad jesam jer mi cela ova prica lici na onu moju od pre 10 godina, sve su to isti virusi, samo im menjaju imena...


A da nije bio koksaki? Jedan jedini virus. A s obzirom da je šteta velika, verovatno je još u organizmu? Malo je onih kod kojih samo protutnji i nigde se ne zakači.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li ćete se vakcinisati protiv novog virusa gripa A/H1N1?
PostPoslato: Čet Jan 14, 2010 10:55 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Sep 20, 2006 6:34 pm
Postovi: 295
Imam pitanje za one koji su se vakcinisali:
da li ste imali neki informativni razgovor sa vašim lekarom u vezi vakcine? kako izgleda pregled pre vakcinacije? da li vam je dr objasnio moguće nuspojave vakcine, da li negde treba da prijavite eventualne nuspojave? da li vam je rekčeno koliko sigurno vas vakcina štiti, koje su šanse da obolite iako ste primili vakcinu? da li su vam rekli da ste možda zarazni 24h po primanju vakcine ili tako nešto?
Ako nekom nije teško neka mi odgovori. Hvala :)

_________________
Mamine tri ženske:
E 07/2003
P 04/2007
N 02/2009


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li ćete se vakcinisati protiv novog virusa gripa A/H1N1?
PostPoslato: Pet Jan 15, 2010 3:16 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Sep 08, 2007 3:18 pm
Postovi: 7
Lokacija: Krusevac
Ne zelim iskreno zbog zebe, jer koliko znam svaki lek (pa i vakcina) ima svoje korisne i stetne efekte, a u ostalom smatram i da je to vise medijski bum, nego kako je stvarno u realnosti..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li ćete se vakcinisati protiv novog virusa gripa A/H1N1?
PostPoslato: Pet Jan 15, 2010 5:19 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 01, 2007 9:58 pm
Postovi: 45
Lokacija: Novi Sad
@wiseslawa

vakcinisao sam se u studentskoj ambulanti. Dobio sam da pročitam sve detaljve u vezi vakcine, uključujući u moguće nus pojave. Doktor je jedino došao da ispiše neke stvari i pita standardna pitanja - da li si hroničan bolesnik, imaš li ikakve alergije i slične stvari. Meni su rekli da se još niko nije javio da je imao neke problematične nus pojave, mene je lično malo bolela ruka 2 dana na mestu uboda, što je normalno. Vakcina te ne štiti 100%, ali niko mi ništa nije rekao po tom pitanju, ali je ona za sada najbolja zaštita protiv novog gripa. Nisi zarazan uopšte nakon primanja vakcine, to je činjenica. Takodje se ne možeš razboleti od novog gripa zbog vakcine, jedino ako ga zakačiš pre nego što ti organizam razvije anti-tela od vakcine.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li ćete se vakcinisati protiv novog virusa gripa A/H1N1?
PostPoslato: Sub Jan 16, 2010 8:26 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
kacmins je napisao:
@wiseslawa
Takodje se ne možeš razboleti od novog gripa zbog vakcine, jedino ako ga zakačiš pre nego što ti organizam razvije anti-tela od vakcine.

Zaboravljaš da virus mutira brzinom svetlosti??!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li ćete se vakcinisati protiv novog virusa gripa A/H1N1?
PostPoslato: Sub Jan 16, 2010 10:21 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 01, 2007 9:58 pm
Postovi: 45
Lokacija: Novi Sad
majja je napisao:
kacmins je napisao:
@wiseslawa
Takodje se ne možeš razboleti od novog gripa zbog vakcine, jedino ako ga zakačiš pre nego što ti organizam razvije anti-tela od vakcine.

Zaboravljaš da virus mutira brzinom svetlosti??!!


:roll:

Ovaj soj će sigurno biti dominantan u narednih pola godine-godinu dana i trenutno nema bolje zaštite od vakcine. Lično sam je primio zato što putujem u Aziju i zadržaću se tamo bar mesec dana, tako da želim da smanjim riziki nepotrebnog ležanja u krevetu 10 dana...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li ćete se vakcinisati protiv novog virusa gripa A/H1N1?
PostPoslato: Sub Jan 16, 2010 12:52 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Sep 20, 2006 6:34 pm
Postovi: 295
kacmins hvala :)

Citiraj:
Nisi zarazan uopšte nakon primanja vakcine, to je činjenica.


To je činjenica koju je rekao dr u studentskoj? Pitam, pošto postoje neke vakcine (ne protiv gripa) posle kojih je osoba zarazna a to doktori u Srbiji nikad nisu rekli.

Koliko shvatam dr vas nije pregledao? Brisevi? Krvna slika?

Zanimaju me baš stvari koje je medicinsko osoblje reklo/uradilo.
Prijateljica i ja upoređujemo proceduru vakcinacije u različitim zemljama, ništa posebno, malo istraživanje za lične potrebe.

_________________
Mamine tri ženske:
E 07/2003
P 04/2007
N 02/2009


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li ćete se vakcinisati protiv novog virusa gripa A/H1N1?
PostPoslato: Sub Jan 16, 2010 1:36 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 01, 2007 9:58 pm
Postovi: 45
Lokacija: Novi Sad
Slažem se da su lekari malo neozbiljni po tom pitanju, ne rade se nikakvi testovi...ja sam privatno odradio krvnu sliku i sedimentaciju pre primanja vakcine. Što se tiče eventualne zaraze, doktor u stud. nije rekao ništa o tome, već je to dobro poznata činjenica (van krugova paranoika koji neće primiti vakcinu dok im neko bližnji,ne daj Bože, ne umre od gripa). Vakcina sadrži inaktivan (mrtav) virus gripa i ne postoji opasnost da podlegneš gripu. U krajnjem slučaju, nazovi sos liniju za H1N1 ili pitaj svog lekara, da ne bude da ja lupetam :)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 163 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 69 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: