Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: smanjena vrednost imunoglobulina
PostPoslato: Pet Feb 09, 2007 11:57 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Nov 25, 2006 6:25 pm
Postovi: 69
Pitanje za Dr Ivicu i ostale .
Moj sin ima 6 g. 30 kg
U novembru 2006 g. otkriven coaxsackie virus tip B. imao je upalu kuka i candidu.Posle 3 nedelje upala kuka je prošla a krajem januara 2007

coaxsackie je u redu :

IgM 42.0 U/ml
IgG27.5 U/ml

Mikološka kultivacija fecesa :
Candida SPP u većem broju

Zbog neajsnoća zašto je već duže bolestan imunolog nam dao analizu imunoglobulina i koliko vidim snižene su vrednosti, pa me zanima šta to znači

Ig A 0.60 ref. vr 0.7-4.0 g/l
IgM 0.91 ref.vr 0.4-2.4 g/l
IgG 5.7 ref vr 7-16 g/L
igE 0.35 ref vr 0.8-52 IU/ml

šta to znači
osim toga ima i dalje smetnje od candide -česte stolice ,koje su vrlo blede boje i često ima nesvarene hrane ( po stolici uvek možete shvatiti šta je jeo, čak i kečap izadje kao crvena tečnost)
U TOKU 4 POSLEDNJE NEDELJE U DVA NAVRATA JE IZNENADA POVRAĆAO I IMAO POVIŠENU TEMPERATURUI 39 STEPENI ALI SLEDEĆEG DANA TEMPERATURE NEMA PA OPET TREĆEG DANA JE DOBIJE ,TADA NEMA APETIT NA PREGLEDIMA KOD PEDIJATRA NIKAD NISU USTANOVILI ŠTA BI BILO, SVE JE KAO U REDU.OD OSTALIH REZULTATA SVE JE DOBRO OSIM LDH KOJI NIKO NIJE HTEO DA MI PROTUMAČI

LDH 6.13 ukat/L ref .vr. 2.50-4.55

MOLIM ZA POMOĆ ŠTA BI TO SVE MOGLO DA BUDE I DA LI TREBA IĆI NA JOŠ NEKE PREGLEDE I KOJE.

HVALA


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: smanjena vrednost imunoglobulina
PostPoslato: Sre Feb 14, 2007 9:58 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Avg 27, 2005 10:52 pm
Postovi: 324
Niske vrednosti imunoglobulina ukazuju na to da imunski sistem ne radi kako treba i neće raditi sve dok se ne bude rešio gljivica (jer se nalaze u crevima (ne samo u debelom crevu) koja inače predstavljaju 70% imunskog sistema). Šta lekari preduzimaju po tom pitanju?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Feb 15, 2007 2:55 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jul 27, 2006 6:20 pm
Postovi: 3798
Lokacija: Pozarevac
Ovo moze da bude urodjena ili stecena hipoglobulinemija, a o tome ima izobolje tekstova i literature i lecenje takvih poremecaja je u domenu imunologa i hematologa. Ako znate engleski, detaljno o poremecaju imuniteta mozete citati ovde: http://www.emedicine.com/med/topic1120.htm

Potrebno je uraditi UZ abdomena, ako nije radjen, RTG pluca i/ili CT grudnog kosa i abdomena. Takodje uraditi (ako nije uradjen) i HIV test, kao i ispitivanja na druge eventualne uzrocnike stecene imunodeficijencije. ne znam koliki su ukupni proteini, sekundarna hipoglobulinemija moze da bude uzrokovana i gubitkom proteina usled hronicnog proliva - pa je - ako nije radjeno - potrebno odrediti i ukupne proteine. Lecenje kandide je obavezno, peroralnim preparatima, a verovatno najbolje resenje je davanje imunoglobulina intravenski, sto ce odluciti decji imunolog ili hematolog.

U medjuvremenu, mogu samo da predlozim REVITA preparat kao dopunu redovnom lecenju.

Pozdrav.

_________________
Primarijus dr med. Ivica Zdravkovic, specijalista opste medicine
NEAKTIVAN, osim za savete putem Facebooka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Feb 16, 2007 1:28 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Nov 25, 2006 6:25 pm
Postovi: 69
Hvala na odgovoru,

malo ste me uplasili.
Sta kazu lekari?
Prvo, posto idem po drzavnim ambulantama sledeci pregled kod imunologa je zakazan za 12 mart!!!!!! tj. on jos nije video ove rezultate.
pokusavam da dodjem do njega nekako brze
Priznajem da smo se dosta istrosili i da vec nemam novac za privatne lekare, s obzirom da i analize uglavnom radim po privatnim laboratorijama zbog cekanja po drzavnim.
Juce je radjen alergo test i potpuno je negativan, a on vec 2.5 g koristi terapiju flixotide pumpicom zbog navodne astmeTe dve godine on je obicno u prolece i leto (po mojoj procemni u vreme topole i ambrozije) imao curenje nosa i su kasalj, leti ima jako burne reakcije na insekte i suze mu oci mada ne znam zasto a ipak nema dokaz na inhalatorne alergene.Za veliko cudo od oktobra nema te napade i sad 2 meseca ne koristi pumpicu.

Pokusacu sto pre da ga posaljem na dalje pretrage.On trenutno koristi terapiju todoxinom, a uzecu i revitu pomocu nje smo mu izlecili anemiju koju je imao do 2.5 g.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 73 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: