Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 24 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Slab apetit
PostPoslato: Pon Okt 23, 2006 1:33 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Maj 05, 2006 1:56 pm
Postovi: 15
Ima li neko iskustvo sa veoma slabim apetitom kod deteta?Naime, naša ćerka koja ima 18 meseci i jako slabo jede, gotovo je nemoguće nahraniti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Okt 23, 2006 10:54 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Okt 09, 2005 5:49 pm
Postovi: 210
Draga Marija...pooootpuuuno te razumem!!!Imam sina od sedamnaest meseci i veoma slican problem...On je jedno veselo,raspolozeno,izuzetno aktivno dete ali ponekad kada dodje vreme jelu pretvara se u "malo nemilosrdno cudoviste" sa kojim ratujem oko svake kasicice...Uh....Nema sanse,jednostavno...Uh,to me je bas izludjivalo...A onda sam u knjizi "Vase dete i Vi" procitala da kada dete napuni godinu dana njegov rast se usporava pa shodno tome i njegov apetit slabi (po principu-jede onoliko koliko mu je potrebno),sve dotle dok ne dodje faza kada ce dete za ceo dan pojesti onoliko koliko se mami cini da treba da pojede za jedan jedini obrok!!!(Mi smo to prosli...)Dakle,nemas razloga za nerviranje...Pa ne bi trpela gladna!!!Opusti se,jesce...Ako si sigurna da je zdrava,da je sa te strane sve u redu,onda se nemoj nervirati...Sve je to normalno,apsolutno!!!Uostalom,u istoj knjizi sam procitala jednu stvar kojom se rukovodim:DO KRAJA PRVE GODINE DETETOV NAPREDAK SE OGLEDA U DOBIJANJU NA TEZINI A OD TADA U VESELOM SJAJU U OCIMA!!!!Nadam se da sam ti bar malo pomogla POZZZZ

_________________
Andrija 24.05.2005
Andjeo moj..misic mali i sreckica moja...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Okt 24, 2006 2:11 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Maj 05, 2006 1:56 pm
Postovi: 15
Ja još nisam primetila da je ona gladna.Samo me interesovalo da li imate neki savet, tipa da je pošaljem u vrtić ili neki sirup, ili da li joj nešto fali.Koliko je vaše dete?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Okt 24, 2006 10:39 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Okt 09, 2005 5:49 pm
Postovi: 210
Sto se vrtica tice ne verujem da je on resenje za taj problem.Sto se sirupa tice ja sam mu kupila "Vitace" sirup (domaci,Apotekarska ustanova Bgd) i mogu ti reci da je bilo rezultata!Kakvo je stanje sa zubicima?Nas jos uvek muce,trenutno su trojke aktuelne...Moj sin je danas napunio 17 meseci.Pozdrav!

_________________
Andrija 24.05.2005
Andjeo moj..misic mali i sreckica moja...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Okt 25, 2006 12:13 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Maj 05, 2006 1:56 pm
Postovi: 15
Njoj su porasli svi zubi koji je bi trebalo da ima za taj period.Ima trojke.Ako misliš da je to razlog, ne verujem,ne bih to povezala,bar kod nje.Koliko Vaš sinčić ima kilograma?Čisto poređenje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Okt 25, 2006 9:22 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Okt 09, 2005 5:49 pm
Postovi: 210
Rodjen sa 2900 a sad ima oko 11,5oo.A vi?

_________________
Andrija 24.05.2005
Andjeo moj..misic mali i sreckica moja...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Okt 25, 2006 10:50 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jul 24, 2006 7:11 pm
Postovi: 14
Moj malecki je nedavno napunio 3 godine i ja i dalje muku mučim sa njegovom ishranom. Jednostavno, nije dete sa velikim apetitom. Jednom smo bili i kod doktora sa idejom da mu se proveri krvna slika, da se vidi zašto malo jede. Kada ga je lekarka pogledala rekla je da on dobro izgleda, kao i da ne bi bilo dobro da je debeo. Deca jedu onoliko koliko ona smatraju da treba, a mi mame najčešće mislimo da to nije dovoljno. Kad god pitam mog sina da li je gladan, on kaže da nije :-? .


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Okt 26, 2006 9:46 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Okt 12, 2005 3:35 pm
Postovi: 72
A moja devojcica ima 15 meseci, rastura se od hrane i takodje nije debela. Ali kolica prakticno ne koristimo. Od kada je prohodala ide svuda sa nama pesice, dobro se izmori, i samo trazi da jede. Kad cujem "am, am" vec se nekad osecam smoreno - pa sta vise da ti dam da jedes?! Inace, 100% se slazem sa marijom r - samo ne dizati tenziju kad nece da jede i sve ce biti super!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Okt 26, 2006 12:59 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Maj 05, 2006 1:56 pm
Postovi: 15
Da,bez tenzije.A ako Vam kažem da je u ovom mesecu ručala 3 PUTA!!!
Da je ko zna koliko puta samo večerala-svaka majka bi bila pod tenzijom, ali to ne želim nikome.
A za Mariju R-ona je rođena sa 3250 a sada ima oko 10 i malo preko.Mada kilaža nije bitna,ima dece koja lepo jedu, a imaju malo kilograma, ali kod je to realan pokazatelj.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Okt 26, 2006 4:14 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jul 24, 2006 7:11 pm
Postovi: 14
Sasvim razumem Jmary. Čini mi se da bi moj sin, kada ne bih plesala oko njega da jede, jeo svaki drugi dan. Probali smo i sa Videlinom, pa mu nije popravio apetit. Sve u svemu malecki nekako pojede to što mu dam, iako ne bi bilo loše da jede malo više.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Okt 26, 2006 8:59 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Avg 27, 2005 10:52 pm
Postovi: 324
jmary, a šta pije malecka? I koliko toga pije u toku dana?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Okt 26, 2006 11:18 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Okt 09, 2005 5:49 pm
Postovi: 210
Pravo pitanje Natas@!!!!!!
Moj sin uopste ne pije mleko!!!Uopste!!!!Do 13-og meseca je pio Humanu a kada smo presli na Kravicu islo je prilicno traljavo,da bi posle mesec dana gnjavaze jednostavno odbio skroz!!!!Bilo kakva kombinacija<mleko sa keksom,plazmom,medom...> jednostavno nije dolazila u obzir!!!Probala sam i posle toga u par navrata,onako povremeno,ali uzalud....On sad pije samo sokove i to poprilicno!!!!Vodu,jako slabo...Nema sta nisam probala ali uzalud...
E to je vec problem....Pavlaka,kiselo mleko,jogurt,margarin...sve to moze ali samo mleko-nikako....Sta da radim???

_________________
Andrija 24.05.2005
Andjeo moj..misic mali i sreckica moja...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Okt 27, 2006 7:44 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Okt 12, 2005 3:35 pm
Postovi: 72
marija r je napisao:
E to je vec problem....Pavlaka,kiselo mleko,jogurt,margarin...sve to moze ali samo mleko-nikako....Sta da radim???


Pa ja tu zaista ne vidim problem. Mleko je najteze svarljivo od svega navedenog i ako ga nece - pa dobro, nek pije jogurt. Maleni je izgleda isparvno izabrao :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Okt 27, 2006 10:47 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Avg 27, 2005 10:52 pm
Postovi: 324
marija r je napisao:
Pravo pitanje Natas@!!!!!!
Moj sin uopste ne pije mleko!!!Uopste!!!!Do 13-og meseca je pio Humanu a kada smo presli na Kravicu islo je prilicno traljavo,da bi posle mesec dana gnjavaze jednostavno odbio skroz!!!!Bilo kakva kombinacija<mleko sa keksom,plazmom,medom...> jednostavno nije dolazila u obzir!!!Probala sam i posle toga u par navrata,onako povremeno,ali uzalud....On sad pije samo sokove i to poprilicno!!!!Vodu,jako slabo...Nema sta nisam probala ali uzalud...
E to je vec problem....Pavlaka,kiselo mleko,jogurt,margarin...sve to moze ali samo mleko-nikako....Sta da radim???


To što ne pije mleko... pa mogu samo reći bravo malecki :) Ovo crveno je srž problema slabog apetita. Sokovi daju lažni osećaj sitosti. Prazne kalorije, nimalo hranljivih sastojaka, želudac pun, dete nije gladno. Ukini sokove (ne naprečac, počni sa razblaživanjem, pa neprimetno u par meseci pređi na vodu) i videćeš razliku.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Okt 27, 2006 10:57 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Maj 05, 2006 1:56 pm
Postovi: 15
Što se tiče mleka,doktorka -dečji gastroenterolog mi je rekla, da u uzrastu od godinu i po dve treba da uzimaju 500 gr mlečne jedinice,što će reći da ne mora baš mleko, može sir,jogurt,voćni jogurt,kajmak,pa se nakupi 500 gr.Inače moja ćerka ne pije mnogo mleka,recimo 200-300 gr dnevno,iz dva puta.Ne pije sokove,dva sedmično,recimo.Nije što joj ne dam nego joj i za sok treba animacija.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 24 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 12 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: