Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 60 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jan 16, 2009 2:56 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 02, 2008 1:56 pm
Postovi: 234
Slazem se da netreba pozurivati decu u sustini sa bilo cim treba sve u svoje vreme da se desi. Medjutim cinjenica jeste bar kod mene naravno da cu za 3,5 meseca krenuti na posao pa me nece biti kuci 8-10 sati kako kad i to a onda nema ko da mu da sise za to vreme. Neznam nisam za opciju vestackih mleka ako vec imam svoje sta vi mislite?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jan 16, 2009 2:57 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 02, 2008 1:56 pm
Postovi: 234
ups dva puta ista poruka sory :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jan 16, 2009 3:17 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 27, 2008 10:57 am
Postovi: 254
blue_bear412 je napisao:
moj bebac je 13meseci star...i usao je u fazu da nece da pije ni vodu, ni sok...jedino sto pojacano siki :o ...letos je pio vode i sokice
probala sam rosu,aqua vivu, janu, voda vodu i nece :-?
stolice normalne, urin isto...
brine me to jer jede cvrstu hranu, a nece vode nikako


Dajte detetu majcino mleko dok god zeli da sisa, pa makar i 3 godine :) Vodu mozete dodavati ponekad kad dete prihvati, ali bitno je da bude zdrava voda. Eto videli ste da vas bebac zna koja voda NE VALJA nista, a sad kad ste izreklamirali sve te vode na forumu, ponudite mu JAZAK vodu! Nema bolje i zdravije vode. To je voda pored naseg manastira Jazak an Fruskoj gori. Opevana voda u Seobama od Crnjanskog. U obzir dolaze jos samo HEBA Bujanovac i Kolasinska AQUA MONTA. Ostale vode su sumnjivog kvaliteta. Zapravo nijedna flasirana voda nije vise cista, ako me razumete sta vam govorim. O vodi iz vodovoda da i ne govorim. Mozemo je piti ali...

Sokove, iskuljucivo sveze cedjene mozete poceti da dodajete vec od 4. meseca. Nikakvi kupovni "sokovi" ako to mozemo tako da nazovemo, ne dolaze u obzir. Isto vazi i za kasice. Ako imate neku dobru mutilicu, sitno seckalo ili presu bilo bi odlicno, mada moze to brzo i rucno da se uradi. Mi to na brzake iscedimo ili napravimo neki fini frape od svezeg voca ili od povrca. Treba svasta probati, po malo, pa sve vise. Od svezeg se ne moze ugojiti, a od onih flasica i teglica i vestaka samo raste glava, ko mali bumbari, neproporcionalni. Uzas jedan.

Dakle, voda je najproblematicnija stvar danas. Zato, gledajte da se sto pre selite dok jos ima vode, dok nam Koka Kola ne pokupuje sve izvore, a kako su poceli, ove godine ce da zavrse sve poslove, jos samo malo im je ostalo :o

U svezem vocu i povrcu ima dosta zdrave vode, zato sam vam i spomenuo to kao neku opciju. Naravno, kupujte organsko, insistirajte i nemojte da vas varaju. Najbolje bi bilo da i sami malo zasucete rukave pa na posao... Sta bi vam falilo. Sve podatke iamte na internetu i navali narode... Ove godine ionako vecina nas dobija otkaz, pa bolje na vreme da se pripremimo, jel tako?

OVO sto cu da prosledim nema bas, bas, bas puno veze sa ovom temom, ALI jako je zanimljivo pogledati i malo i malo vise razmisliti o tom naucnom otkricu.

http://www.youtube.com/watch?v=rZDOPQRdxJM
http://www.youtube.com/watch?v=lkbpXRSI ... re=related

Ima toga jos ali i ovo je dovoljno za pocetak.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jan 16, 2009 3:17 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 27, 2008 10:57 am
Postovi: 254
blue_bear412 je napisao:
moj bebac je 13meseci star...i usao je u fazu da nece da pije ni vodu, ni sok...jedino sto pojacano siki :o ...letos je pio vode i sokice
probala sam rosu,aqua vivu, janu, voda vodu i nece :-?
stolice normalne, urin isto...
brine me to jer jede cvrstu hranu, a nece vode nikako


Dajte detetu majcino mleko dok god zeli da sisa, pa makar i 3 godine :) Vodu mozete dodavati ponekad kad dete prihvati, ali bitno je da bude zdrava voda. Eto videli ste da vas bebac zna koja voda NE VALJA nista, a sad kad ste izreklamirali sve te vode na forumu, ponudite mu JAZAK vodu! Nema bolje i zdravije vode. To je voda pored naseg manastira Jazak an Fruskoj gori. Opevana voda u Seobama od Crnjanskog. U obzir dolaze jos samo HEBA Bujanovac i Kolasinska AQUA MONTA. Ostale vode su sumnjivog kvaliteta. Zapravo nijedna flasirana voda nije vise cista, ako me razumete sta vam govorim. O vodi iz vodovoda da i ne govorim. Mozemo je piti ali...

Sokove, iskuljucivo sveze cedjene mozete poceti da dodajete vec od 4. meseca. Nikakvi kupovni "sokovi" ako to mozemo tako da nazovemo, ne dolaze u obzir. Isto vazi i za kasice. Ako imate neku dobru mutilicu, sitno seckalo ili presu bilo bi odlicno, mada moze to brzo i rucno da se uradi. Mi to na brzake iscedimo ili napravimo neki fini frape od svezeg voca ili od povrca. Treba svasta probati, po malo, pa sve vise. Od svezeg se ne moze ugojiti, a od onih flasica i teglica i vestaka samo raste glava, ko mali bumbari, neproporcionalni. Uzas jedan.

Dakle, voda je najproblematicnija stvar danas. Zato, gledajte da se sto pre selite dok jos ima vode, dok nam Koka Kola ne pokupuje sve izvore, a kako su poceli, ove godine ce da zavrse sve poslove, jos samo malo im je ostalo :o

U svezem vocu i povrcu ima dosta zdrave vode, zato sam vam i spomenuo to kao neku opciju. Naravno, kupujte organsko, insistirajte i nemojte da vas varaju. Najbolje bi bilo da i sami malo zasucete rukave pa na posao... Sta bi vam falilo. Sve podatke iamte na internetu i navali narode... Ove godine ionako vecina nas dobija otkaz, pa bolje na vreme da se pripremimo, jel tako?

OVO sto cu da prosledim nema bas, bas, bas puno veze sa ovom temom, ALI jako je zanimljivo pogledati i malo i malo vise razmisliti o tom naucnom otkricu.

http://www.youtube.com/watch?v=rZDOPQRdxJM
http://www.youtube.com/watch?v=lkbpXRSI ... re=related

Ima toga jos ali i ovo je dovoljno za pocetak.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jan 23, 2009 5:51 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 16, 2008 5:04 pm
Postovi: 168
@wiseslawa
imas pravo...stvari se dese same od sebe...evo od pre dva dana moj sincic je usao u neku fazu da hoce sve SAM, a ima 13 m..kakav shok za mene.dala sam da pije iz njegove case i nije dozvolio da je ja drzim vec je uhvatio sa obe rucice...bilo je toga svuda, ali nesto je zavrsilo i ustima :lol:
sada hoce i kasikicom da se sam hrani...ja ga prvo nahranim, on se buni svo vreme...a na kraju mu ostavim malo hrane i dam mu kasicicu da se pati :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jan 23, 2009 5:57 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 16, 2008 5:04 pm
Postovi: 168
@bee2
nisam imala nameru nikog da reklamiram...mislim da je ovo veca antirklama nego reklama :wink:
situacija sa vodom i hranom je zaista alarmanta....tesko je voditi zdrav zivot, a da se ne povuces negde u divljinu...ali to je daleko od teme
apro pos linkova...sjajno!!!meni su ulepsali dan :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jan 23, 2009 8:17 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 02, 2008 1:56 pm
Postovi: 234
Reklama ili ne moj sincic pije vodu ROSA vodu :D !

NEmogu da verujem ali super nadam se da ce potrajata mada kolko znam s vt=reme na vreme im treba menjati vodu ali nebitno PRESRETNA SAM!

Hvala svima


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jan 24, 2009 10:15 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Sep 20, 2006 6:34 pm
Postovi: 295
A to za odlazak na posao i dete koje neće da jede/pije. Moja deca su jako dugo odbijala dohranu, ali kad bi ih neko drugi čuvao jele su bez problema (ok, nisu to bile neke količine, ali nisu ni gladovale). Klinci jako dobro znaju kad imaju mamu i sisu na raspolaganju a kad ne.
Moj muž je starijoj davao vodu iz šprica, da sama posisa. Ostao je sam sa njom jedno prepodne, a moje odsustvovanje se odužilo do uveče, a pošto nikad nismo imali u kući cucle i flašice, on je bebi dao vodu na špric i ona je pila.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jan 24, 2009 12:28 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 02, 2008 1:56 pm
Postovi: 234
wiseslawa

Na zalost ja za tri meseca na posao moram ici :( ali imam jos jedno pitanje dali da mu dam mleko ili mlecnu formulu da se navikne posto ipak bi trebao da nastavi sa mlekom. Naravno znam da nebi trebali davati mleko do godinu dana barem je tako savetovao nas lekar qali opet bi bilo ok da pije nesto mlecno mozda Aptamil 1?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jan 24, 2009 7:32 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Jun 29, 2008 7:06 pm
Postovi: 58
Vodu nikako ne prokuvavati , jer će se onda svi mineralni sastoji izgubiti.
Probaj da mu vodu smlačiš, na 37C kao i mleko koje je do sad pio, trebalo bi da upali!
Možeš da probaš da kaneš kap dve limuna u vodu, kod mene je palilo kad sam bila mala.
I nažalost poslednje koje ti ne prepručujem , malo šećera, ali onda stradaju desni!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jan 25, 2009 2:29 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Sep 20, 2006 6:34 pm
Postovi: 295
dejan27 je napisao:
wiseslawa

Na zalost ja za tri meseca na posao moram ici :( ali imam jos jedno pitanje dali da mu dam mleko ili mlecnu formulu da se navikne posto ipak bi trebao da nastavi sa mlekom. Naravno znam da nebi trebali davati mleko do godinu dana barem je tako savetovao nas lekar qali opet bi bilo ok da pije nesto mlecno mozda Aptamil 1?


A koliko će imati kad počneš da radiš?
Ja na tvom mestu ne bih davala nikakve zamene za majčino mleko (ni kravlje ni adaptirano). Malac će jesti ostalu hranu dok si ti na poslu a dojićeš ga kad si kod kuće. As simple as that.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jan 25, 2009 10:29 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 02, 2008 1:56 pm
Postovi: 234
Pocinjem raditi u aprilu ustvari kraj aprila jos tri meseca a bebac ce biti onda 11 meseci.

Znam znam jednostavno verovatno me samo hvata panika pred posao mada moj posao je veoma zahtevan i ocekuje se od mene da putuje. Neznam mozda ce biti blazi u pocetku barem samnom sto se putovanja tice jer inace me nece biti po ceo dan pa i vece no videcemo kad dodje vreme Hvala na podrsci!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: re rosa
PostPoslato: Sre Feb 04, 2009 2:26 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
Moj bebac pije rosu od rodjenja, rosa ne moze da provri.Koliko ja znam


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Feb 04, 2009 10:49 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Avg 28, 2007 1:00 pm
Postovi: 110
Kako voda ne moze da provri???? "Rosu" je kupila Coca-cola. Kako je moja starija cerka pocinjala da pije vodu neposredno posle bombardovanja 1999. "rosu" joj nisam davala jer je taj deo bio najvise gadjan. Najmanje u Srbiji je bombardovan deo oko Arandjelovca, pa sam se uvek odlucivala za Knjaz Milos, tj. akva vivu... naravno, i bebi sad dajem prvenstveno akva vivu. Sto zbog bombi, sto zbog coca-cole.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: re voda
PostPoslato: Sre Feb 04, 2009 11:10 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
Meni je dr pedijatar rekla jos u porodilistu da mogu bebi da dajem rosu.Uglavnom tu vodu preporucuju u porodilistu.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 60 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 53 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: