Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: propolis kapi
PostPoslato: Pet Mar 11, 2005 12:15 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 04, 2005 11:05 am
Postovi: 35
Lokacija: Novi Sad
Da li neko zna kada beba moze da pocne sa uzimanjem propolis kapi?Beba ce sada 8 meseci i stalno je bolesna,da li je neko dao bebi nesto za povecanje imuniteta?Pozdrav svima!!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 11, 2005 2:06 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Mar 11, 2005 1:55 pm
Postovi: 2
sto se tice propolis kapi mislim da je suvise rano. Bez obzira sto biste detetu davali (naravno) kapi u uljanom rstvoru, a ne u alkoholnom one su "jake". Ako niste do sada, pokusajte vi da ih stavite u usta i osecticete tu "jacinu" nalik na peckanje.
Za imunitet detetu od osam meseci mozete davati npr. Ehido sirup, na bazi biljke ehinacea purpurea, ako dete ima slab imunitet.
Ja sam to davala svojoj kcerki kada je bila otprilike toliko stara uz saglasnost pedijatra, ali bas nije bila odusevljena ni sa tim, tako da je se sama "borila" protiv bolesti sto je, na kraju, sam zakljucila zaista najbolje.
Deca jednostavno treba da budu ponekad bolesna, prehladjena, da imaju temperature jer sve to im na neki nacin jaca imunitet i uspevaju da se izbore sa bolestima u narednom periodu zivota.
Propolis sam pokusala da joj dam pre dva tri meseca (u uljanom rastvoru) i to je bio haos, jako se naljutila na mene.
Sada mi je zao sto sam to uradila, jer smatram da je propolis neopisivo dobar za "sve", a sada sam joj ga nepotrebno zgadila (iako jos uvek prolaze propolis tabletice za sisanje jer ona sada ima dve godine).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 21, 2005 3:27 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Feb 12, 2005 3:04 pm
Postovi: 4
Propolis kapi se po pravilu ne daju deci mladjoj od dve godine. Ja ih detetu dajem u soku ili ohladjenom caju. Dok je bila mladja davala sam samo C vitamin za bebe. Inace slazem se sa tarnikal o ojacavanju imuniteta.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Maj 04, 2007 11:36 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Feb 01, 2007 12:48 am
Postovi: 472
Mi koristimo propolis sa bokvicom za decu.
Nije preporučljivo za decu mlađu od 1 dana i mora da se konsultuje pedijatar, a nakon 1 može na svoju ruku samo da se prati uputsvo jer je različiti broj kapi za različiti uzrast.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 12 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: