Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 94 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Piša
PostPoslato: Sre Sep 30, 2009 2:09 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Sep 09, 2009 1:23 pm
Postovi: 1
Da se nadovežem... I moj sin je imao isti problem. Kožica, iako je od rođenja svaki put povlačena prilikom pranja, nije mogla da pređe preko glavića. Mislila sam da ja to ne radim dobro. Ali, dete je čuvala i svekrva, koja je odgajila dva sina, i nema frku da to i malo agresivnije uradi, pa nije ni ona uspela da je odlepi. Već sam se uplašila jer dete ima 3.5 godine. Odvela sam ga u Tiršovu kod urologa-hirurga i u roku od dva minuta doktor je to već odradio. Povukao malo jače, dete se streslo samo. Videla sam mali glavić i to je to. Preporučili su mi kremu Elocom (ona deluje i antiinflamatorno) i rekli mi da obavezno navlačim kožicu pri kupanju da se ne bi opet slepila. Juče smo to odradili i bila sam zadovoljna, sve dok dete nije tražilo da piški... Jako ga je peklo i bilo ga je strah da piški. Kožica je ipak malo pukla. Pojavila se krv. Posle sam ga stavila u kadu i tu je lakše piškio. Kremu sam mu namazala jednom juče i jednom danas, ali nikako nisam mogla opet da navučem kožicu. On plače i boji se i ne da. I nije mi jasno da li dobro mažemo tu kremu. Da li treba da se povuče kožica pa onda namaže? Da li smem da ostavim dete i ne pokušavam da povlačim bar dok se malo ne oslobodi straha? Da li može da se slepi ponovo za dan dva ako se ne povlači? Ili da to što je naprslo napravi krasticu pa onda i to da boli?
Totalno sam sluđena. Taman sam mislila da će to sad lakše ići, ali nije baš tako. Volela bih da mi neko odgovori na ova, možda naizgled glupa, ali za mene u ovom trenutku nerešiva pitanja. Molim vas!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Piša
PostPoslato: Sre Sep 30, 2009 2:59 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
Nadam se da ce vem neko odgovoriti, ja imam decaka od 15,5 meseci i do prve godine zivota uopste mu nisam povlacila kozicu.Zasto?Zato sto mi je dr tako rekla.Od prve god.sa zivota sam pocela ponmalo da mu povlacim, prvo mi je dete i iskreno nemam pojma ni kako se to radi, a ni moja svkrva se toga ne seca.
Moj suprug i ja smo to radili prosto malo gore,dole...i to je to.Radila sma mu to u njegovoj kadici dok se kupa jer mi je bilo logicno da mu je mozda lakse u vodi.A, eto on to sad i sam radi i smeje se :D Ono sto sam danas uradila je sledece, povukla malo vise kozicu i videla sma glavic ali je bio dosta crven, i bas kao te male priraslice su bile....Mada, na dodir ga nista ne boli.Malo sam se uplasila, da li je to normalno tako?Da li je normalno da bude crveno?Veceras cu da skuvam kamilicu i da ga operem njome.

_________________
Dajte mi dete od tri godine da od njega napravim coveka!






Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Piša
PostPoslato: Sre Sep 30, 2009 3:01 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
Jasmince,pogledaj te sve postove , neko ej napisao da je otvoren za sva pitanja po pitanju pise, mislim da je uro,, pa mozete poslati pp.

_________________
Dajte mi dete od tri godine da od njega napravim coveka!






Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Piša
PostPoslato: Ned Nov 22, 2009 12:15 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jul 07, 2009 10:50 pm
Postovi: 7
Ja sam isto imao problema sa kozicom od rodjenja, a iskren da budem moj roditelji nisu me vodili kod lekara upste pod tim pitanjem.. Ja sam to resio u svojoj 7 godini bez operacije i bolnih varjanti. Sam sam povlacio kozicu i mazao kremom kroz par dana sve je bilo ok.... Tako da mozda je bolje malo da sacekate koju godinu, po ovome sto vi pisete ja sam zakasnio sa odlepljivanjem kozice.. Iskren da budem ja bezim od hirurga i nozica uff a jos da mi reckaju drugara.......Sacu jos malo 20 godina i nista mi ne fali... Nisam za to da decicu vodite na reckanje i bolne stvari polako bice sve ok.....

To je uradila moja sestra njenom sinu u prvoj godini skinulu kozicu....


podrav i srecno!!!!!!!!!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Piša
PostPoslato: Uto Nov 24, 2009 4:48 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jun 09, 2004 2:00 am
Postovi: 778
Meni je dr pedijatar u porodilistu rekla da nista ne diram prvih godinu dana. Ako dete ima veliki i dobar mlaz kad piski, navodno je sve ok.

Medjutim, patronazna sestra koja je dolazila da ga obidje, rekla je da to treba da radim svaki put po malo. Ona je malo jace cimnula, dete je vrisnulo i zaplakalo (u tom momentu je imao 15 dana!) i ja od tad nista nisam dirala. Pisa mi izgleda sasvim normalno, a ja iskreno, toliko malo znam o tome, da me je strah da bilo sta tu diram... :-?

Je l' da povlacim ili da ne diram? :-?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Piša
PostPoslato: Uto Nov 24, 2009 4:59 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Zavisi shta vi zelite, da vam dete bude obrezano ili ne.

Povlachite svakih par dana po malo, da bebi ne bude stresno i bolno, ako se pojavi krv dezinfikujte 3% hidrogenom ili povidon jodom, a ako ne budete povlachili GODINU dana verovatno cete morati da vodite dete na obrezivanje, a to je izgleda postala nova MODA pedijatara shirom sveta pa i kod nas.

Odluka je ipak samo vasha!

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Piša
PostPoslato: Uto Nov 24, 2009 6:35 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jun 09, 2004 2:00 am
Postovi: 778
Znaci, potrebno je, ipak, poslusati patronaznu sestru a ne pedijatra? :-?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Piša
PostPoslato: Uto Nov 24, 2009 11:18 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Jun 29, 2008 7:06 pm
Postovi: 58
ovo će izgleda biti večiti problem, a mi mame u stalnoj nedoumici!
Pedijatar kaže povlači,moja mama kaže isto, privatni pedijatar kaže mažite sa Didermal kremom (jaka kortikosteroidna mast), i na kraju deciji hirurg kaže ni pod razno dirati ni mazati !!!
I kako biti pametan ? !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Piša
PostPoslato: Sre Nov 25, 2009 9:49 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Apr 14, 2006 2:13 pm
Postovi: 347
Lokacija: Beograd
Ma u opste mi nije jasno, zasto da se ne povlaci...krenite sto je manji, manje boli...i svaki dan po malo...uz asistenciju supruga...ko bog...nema problema...topla voda kad se kupa, pa po malo...gledajte logicki, kad je mali sve lakse ide...
Moj malac od 4 meseca ima ''zasukanu'' pisu...

pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Piša
PostPoslato: Sre Nov 25, 2009 11:39 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
Djidji, smao mi reci sta znaci zasukana pisa, pitam te jer moj mali ima 17 meseci i kada mu povlaci ka dole, lepo ide , ali se jos ne vidi glavic.Znaci, ne moze u potpunosti da izadje.Ne znam da li je to u redu, ide glatko.Ja nemam bas mnogo iskustva, moja svekrva se toga ne seca., sad ne znam i zato pitam koliko to treba da se vidi :lol: Sta znaci, zasukano? :roll:

_________________
Dajte mi dete od tri godine da od njega napravim coveka!






Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Piša
PostPoslato: Sre Nov 25, 2009 11:55 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Apr 14, 2006 2:13 pm
Postovi: 347
Lokacija: Beograd
Zasukano...pa skinuta kozica preko celog glavica...vidi se konpletno glavic do kraja...da ne kazem isto kao kod muza (smesno receno) ...neka vam suprug pomogne


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Piša
PostPoslato: Sre Nov 25, 2009 11:58 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Apr 14, 2006 2:13 pm
Postovi: 347
Lokacija: Beograd
i da ne uporedjujem,ali mozda je bolje slikovito...vidi se ''pecurka''..znate kako uzgleda kapa pecurke do kraja,pa stubic dole...e tako,kad zasucete kozicu vidi se cela kapa... :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Piša
PostPoslato: Sre Nov 25, 2009 3:35 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
P, dobro d.j znam sta je glavic, ;)))))))))))))))))))))))))

_________________
Dajte mi dete od tri godine da od njega napravim coveka!






Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Piša
PostPoslato: Čet Nov 26, 2009 3:23 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Feb 25, 2007 4:28 pm
Postovi: 420
Na postavljeno pitanje, povlačiti ili ne povlačiti kožicu, predlažem da same dođete do odgovora tako što ćete zamoliti muževe da prilikom pranja svojih polnih organa ne povlače kožicu....jedno deset dana.
Nakon tih deset dana, pod uslovom da ste preživele, osmotrite količinu prljavštine koja se nakupila na glaviću i u naborima kožice.
E, sada, zamislite tek šta se sve nakupi tokom godinu dana...
Kod nas je uobičajeno da žene pedijatri tvrde da kožica ne treba da se povlači, muški pedijatri to rutinski odrađuju dok je beba mala uz napomenu da se kožica mora svakodnevno prevlačiti, hirurzi pcuju ženske pedijatre kad im dođe dete sa žestokom fimozom koja mora hirurški da se ostrani...i tako.
A, onda sedneš i razmisliš, čekaj to je polni organ prevučen kožicom koju ja ne diram zato što-ubaci bilo koji razlog, i ispod te kožice nalazi se glavić koji čestito nije video ni sapun ni vodu godinu dana...i sve te nagomilane naslage su izvanredna podloga za infekciju.
Prema tome, D.J je lepo opisala-glavić mora da se vidi, odnosno kožica treba da bude potpuno povučena da bi se moglo govoriti o sprovođenju prave higijene.
Izvin'te ako sam bila malo brezobrazna, ništa lično.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Piša
PostPoslato: Čet Nov 26, 2009 9:27 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Apr 14, 2006 2:13 pm
Postovi: 347
Lokacija: Beograd
dplce-vita,
izvini :) , za opis...ustvari nisam htela da opisujem, vec da objasnim na tvoje pitanje ''koliko treba da se vidi''..izvini molim te...jos nesto, mi kad kupamo bebca ( danas 18 meseci), mi ga zasucemo tokom celog kupanja i cak ga neki put ostavim tako kad mu stavim pelenu....

pozdravcic


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 94 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 78 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: