Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 94 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Feb 22, 2008 12:39 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jan 04, 2008 3:06 pm
Postovi: 26
Lokacija: bačka topola
Dr uro!Hvala na savetima ja probavam kod sinčića pa videćemo šta će biti


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: u kojoj apoteci kupti EMLA-mast ili flaster
PostPoslato: Sub Feb 23, 2008 9:26 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Apr 20, 2007 9:57 am
Postovi: 11
Moje dete 5.5 godina ima zakazanu operaciju fimoze u Tirsovoj, sledece nedelje.Ono sto mi je trenutno veoma vazno GDE SE MOZE U BEOGRADU trenutno KUPITI MAST EMLA?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: pisa
PostPoslato: Sub Feb 23, 2008 11:18 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Feb 23, 2008 2:38 pm
Postovi: 77
Lokacija: srbija
moj sin ima 4 ipo godine.to sa pisom nije nikakav problem ne mojte siliti ako mozete da prevucete kozicu preko glavica mozete ako ne nikom nista.sa 3 godine urolog to uradi kao sto je mom sinu,bez ikakvog bola i muke.njemu je kozica samo malo jako malo mogla da se navuce i ja sam bila zabinuta ali smo to uradili sa 3 godine i sad je ok.nekoj deci i posle zahvata moze opet da se zalepi kozca i opet se uradi taj zahvat tj.ponovi se jos jednom.ne brinite.ali naravno ja sam to uradila u privatnoj ordinaciji jer u bolnicama nema anestezije i to boli.a kod mog dr.su mu namazali pistu kremom i nista ga nije bolelo.pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: pisa
PostPoslato: Sub Feb 23, 2008 11:21 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Feb 23, 2008 2:38 pm
Postovi: 77
Lokacija: srbija
jos nesto meni je dr rekao da ne smem vuci kozicu na silu jer tako mogu napraviti ranice koje njemu sad nece praviti neke vece probleme,ali kasnije kad odraste i bude imao odnose preko tih ranica koje sam mu ja recimo napravila moze dobijati razne polne bolesti zato pazljivo sa tim.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: pisa
PostPoslato: Ned Feb 24, 2008 10:58 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Dec 29, 2007 1:18 pm
Postovi: 128
Hvala mame!
Ja sam takodje jako zabrinuta.Znam mame koje mi kazu da nista ne diram,samo naravno odrzavam higijenu ali ima i onih koje su zgranute kad cuju da mu je jos slepljen.Mom sincicu,kao sto rekoh,jedva da malo izadje,mozda milimetar svega i nije mi svejedno.Osecam se grozno jer sam samo ja za to odgovorna i ne bih da zabrljam te da zbog mene ima problema.I jako me plasi taj hirurski zahvat pa kakv god da je!!!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Feb 27, 2008 10:02 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Dec 19, 2005 3:35 pm
Postovi: 355
A sta je toliko strasno u obrezivanju muske dece?Higijena je daleko bolja nego kod neobrezanih.Jedina prepreka moze biti da se to radi samo u islamskim zemljama(kao cin krstenja) pa zbog toga da neko nece svoje dete obrezati,tj.voditi kod lekara da to obavi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 01, 2008 6:44 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Maj 23, 2005 9:20 am
Postovi: 237
Nikola11 je napisao:
A sta je toliko strasno u obrezivanju muske dece?Higijena je daleko bolja nego kod neobrezanih.Jedina prepreka moze biti da se to radi samo u islamskim zemljama(kao cin krstenja) pa zbog toga da neko nece svoje dete obrezati,tj.voditi kod lekara da to obavi.

a može biti i da smo mišljenja da je sve što je došlo rođenjem - došlo s nekim razlogom ;)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: pisa
PostPoslato: Ned Mar 02, 2008 2:54 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Mar 01, 2008 12:47 pm
Postovi: 7
i ja sam bila u nedoumici dali da povucem pisu ili ne,babica je govorila svaki dan kad se kupa po malo vuci i izacice.jesam vukla i izasla je ali ne cela,malo je i ostalo pa smo islim kod urologa da mu odlepi i posle su bile muke,bolelo ga je i nije hte da piski.tako da preporucujem sto pre to bolje,dok su jos mali i neznaju.to da cekas do trece god je pakaao i ludost


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Nov 05, 2008 11:21 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Apr 14, 2006 2:13 pm
Postovi: 347
Lokacija: Beograd
Da se samo nadovezem...ja sam mom bebcu od rodjena "vukla" kozicu prilikom kupanja...malo po malo....i sa 4.5 meseca se lepo "svukao"...sad ima 5 mes.i jednu nedelju, i prilikom svakog kupanja mu spustam normalno kozicu i perem...i naravno vratim tj. navucem na kraju...

pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jan 29, 2009 12:52 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Jun 29, 2008 7:06 pm
Postovi: 58
Mog mališu od tri meseca pregledao je pedijatar i rekao da ima blagu fimozu, i ako ja svako veče povlačim kožicu i vidi se mali vrhić!
Rekla mi je u apoteci uzmem mast Didermal, i da mažem 21 dan dva puta dnevno.
Kupih , ali kad videh sastav kreme, da je to kortikosteroidna krema, pitam se da li tako maloj deci sme da se ona maže i koliko može da bude štetna?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jan 29, 2009 2:23 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 02, 2008 1:56 pm
Postovi: 234
I nama su savetovali pedijatri posle kupanje kada mu jekoza meka da povucemo kozicu preko pise par puta gore dole i da obrisemo glavic :oops: maleni!

S tim da su nam i suprotno rekle babice, komsinice, babe... ali se mi drzimo reci naseg pedijatra mozda bi i vi trebali da se posavetujete sa vasim pedijatrom.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jan 30, 2009 1:27 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Maj 23, 2005 9:20 am
Postovi: 237
magnolija je napisao:
Mog mališu od tri meseca pregledao je pedijatar i rekao da ima blagu fimozu, i ako ja svako veče povlačim kožicu i vidi se mali vrhić!
Rekla mi je u apoteci uzmem mast Didermal, i da mažem 21 dan dva puta dnevno.
Kupih , ali kad videh sastav kreme, da je to kortikosteroidna krema, pitam se da li tako maloj deci sme da se ona maže i koliko može da bude štetna?

A zašto? Čemu krema? Tri meseca? Imate još iha-ha vremena, samo polako. A pedijatra obavezno pitajte iz kog razloga vam je dao kortikosteroide i rekao tako dug rok! Ja sam odbila sličnu kremu da mažem i tri dana koliko mi je pedijatrica na zameni prepisala, pa je ispalo da to baš i ne mora, ali je najbrže :o


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jan 30, 2009 8:36 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jan 17, 2009 1:28 am
Postovi: 27
Lokacija: Novi Sad
I ja mislim da je tri meseca jako malo da bi panicila.Sin nasih prijatelja je operisao fimozu tek sa 3,5 godine,jer mu glavic uopste nije izasao (do tad cak ni sam dr nije insistirao na tome).


Ja sam mom sinu u pocetku povlacila tek-tek,onda sa nekih dva meseca sam za nijansu vise a sa nekih cetiri mu je glavic sam izasao napolje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Feb 03, 2009 1:51 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Jun 29, 2008 7:06 pm
Postovi: 58
Išli smo na redovan pregled kod pedijatra, i tražila sam da ga pregleduju,što njima ne bi palo na pamet , i kaže mii da sam slabo povlačila pri pranju i sam doktor je navukao kožicu skroz skroz, što ja nikad nisam tako, niti sam znala niti smela, srce samo što mi nije iskočilo, a mališa se ne buni :lol:
I prvi put sam videla mali vrhić :oops:
Sad mu je popucala kožica od tog navlačenja, ali njega ne boli, ispiram kamilicom i namazala sam hidrociklinom dve večeri da se ne upali , i sve je bolje, i naravno bolje navlačimo 8)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Higijena dečaka
PostPoslato: Pon Avg 17, 2009 1:05 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Feb 25, 2007 4:28 pm
Postovi: 420
dr uro je napisao:
Postovane majke,

Napisacu par reci o tako malom-velikom problemu zvanom PISA!
Normalno je da se preko 95% muske dece radja sa "slepljenim" prepucijumom (kozicom) sa glavicem. Do kraja prve godine zivota kod 50% decaka se moze prevuci kozica preko glavica. Nakon trece godine kod svih bi trebalo da se prevlaci kozica bez poteskoca.
Ukoliko kozica ne moze da se prevuce vase dete ima jednu od sledece dve stvari:
1- fimozu
2- athezije (priraslice)

FIMOZA predstavlja stanje gde je prsten kozice toliko suzen da se ne moze prevuci preko glavica. Moze se pokusati sa terapijom kortikosteroidnim kremama (Didermal, Elocom) u trajanju od 4 nedelje. Ukoliko tretman ne uspe apsolutno je indikovana operacija!

ATHEZIJE su priraslice izmedju kozice i glavica. Ovde je sirina kozice dovoljna za prolazak glavica, ali priraslice ne dozvoljavaju lako prevlacenje. Ova pojava je prakticno normalna u prvim godinama zivota, ali, kao sto napisah, najdalje do trece godine treba se osloboditi athezija zbog higijene! I ovde mogu da pomognu navedene kortikosteroidne kreme. Ukoliko tretman ne uspe indikovana je tzv. manuelna athezioliza uz primenu lokalnog anestetika (EMLA)

U svakom slucaju savet je da se detetu, prakticno od rodjenja, svaki put tokom kupanja prevlaci kozica nekoliko puta napred i nazad.
Postoje dve greske odnosno krajnosti koje se najcesce prave:
1- potpuno ignorisanje higijene penisa
2- agresivan tretman koji moze da dovede do prskotina i kasnijih grubih oziljaka ili do tzv. parafimoze - stanja kod kog je kozica prevucena nazad i ne moze se vratiti. U tom slucaju treba se odmah javiti lekaru!

Apelujem i na oceve da se ukljuce u resavanje ove problematike s obzirom da su malo familijarniji sa doticnim organom!
Otvoren sam za pitanja i konsultacije s obzirom da se radi o vrlo delikatnoj i kontraverznoj temi :D

Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 94 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 47 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: