Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Molim za savet
PostPoslato: Ned Nov 06, 2005 11:23 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Nov 06, 2005 11:13 pm
Postovi: 3
MOLIM ZA POMOS I SAVET......
Porodila sam se pre dve ipo nedelje...pre nekog dana sam izgubila mljeko..moram da dam svom bebi vestacko mljeko.. upotrebljavam NAN 1 od nestlle...beba ga pije samo se bojim dali je sve to u redu dali je to mljeko OK dali je prerano za to (znam da je majcino NAJ) Sta da radim da mi se vrati mljeko..sta da koristam, sta dalje ako moram sa vestackg mljeko....Pleas


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Nov 07, 2005 4:51 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 26, 2005 10:26 pm
Postovi: 29
Najvaznije ti je da se ne sekiras,jer ako si napeta i pod stresom,mleko moze da ti potpuno prekine.Na hiljade bebica bude na formuli od prvog dana,pa nije to toliko stasno.Za nadolazenje mleka ti je potrebno dosta tecnosti,mozda da probas sa malo pivskog kvasca,meni su ga savetovali za mleko.Ne brini se,bice sve o.k! :wink: Pisi sta se desava


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Nov 07, 2005 5:01 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Mar 20, 2005 3:39 am
Postovi: 106
Ne brini za adaptirano mleko, moje dete ga je pilo, super je napredno. Znam na desetine dece koja su odrasla na formuli. Nestle je dobar izbor. Gledaj da bebi dajes i vodu, posto je trenutno na formuli, da ne bi dehidriralo. U pravu je Aleksandra, da je jako vazno da se smiris, da odmaras i pijes tecnosti, kako bi ti se mleko povratilo. I da se izmuzavas. Mozda da kupis pumpicu, kako bi podstakla mleko ili da dete kada je sito stavljas na dojke da povlaci. Imas one cajeve za dojilje, mozda oni pomazu laktaciju. Srecno i nemoj se sekirati


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Nov 08, 2005 11:24 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Nov 06, 2005 11:13 pm
Postovi: 3
Hvala vam na podrsci...danas sam bila i kod pedijatra,rekao mi je da u jednoj sisi imam mleka samo da mi se zapusili izlazni kanali na vrhu dojke, da je sve to izgleda od stresa koji sam dozivela tako da sami kanali su se zgrcile(kad se iznerviras sve se steze ..tako nesto).
Pokusavam sve sto ste mi rekli ali samo po nekoliko kapi mleka..pa valjda to ce mi dati nadu da nastavim i da cu izdrzati , samo se bojim recimo da mi se vrati mleko, da nedaj boze onda beba da nece sisu posto iz flasice je njoj lakse da popije,manje napora ,ali iz dojke treba vise napora da izvuce mleko...sta u vezi tome...HVALA PUNO :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Nov 09, 2005 12:01 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Avg 27, 2005 10:52 pm
Postovi: 324
Ponudi bebi da sisa što češće, makar ti i izgledalo da sisa "u prazno". Sisanje je jedini način za podsticanje proizvodnje mleka. Kada misliš da je beba gladna, prvo je stavi na grudi, obe strane, pa tek onda daj flašicu (cucla sa najmanjom rupicom da se pošteno namuči da izvuče mleko, kao kod mame :) , još bolje bi bilo da joj daješ na kašičicu, ali u tom slučaju beba ne sme da bude mnogo gladna, a i mama mora da ima mnogo strpljenja).

Zaboravi na sve poslove po kući, lezi zajedno sa bebom u veliki krevet i dozvoli joj da sisa koliko god želi i kad god želi, makar i za utehu - sisanje nije samo hranjenje! Pazi samo da pravilno obuhvati dojku (veći deo areole, bukvalno zarivena u dojku), da joj je stomačić okrenut ka tvom stomaku.

Opusti se i uživajte :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Nov 18, 2005 12:34 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 20, 2005 5:48 pm
Postovi: 10
Ne sekiraj se nista.Meni se to stalno desavalo,mnogo sam se nervirala i stalno mi je nestajalo mleka ,ali ipak ja sam dvala cerki dojku ali i adaptirano mleko i pila sam pivo. Ali najbitnije je da se ne nerviras, da masiras grudi i da pre podoja stavis toplu oblogu na grudi kako bi mleko lakse krenulo i bavezno kada dojis beb doji je na obe dojke, i gledaj samo svoju bebu i nikog vise sto cesce je prislanjaj na grudi i veruj mi rezultati ce biti odlicni


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: caj za dojilje
PostPoslato: Čet Dec 01, 2005 5:57 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 30, 2005 1:51 pm
Postovi: 11
Ja sam imala slican problem sa mlekom samo malo kasnije i dosta mi je pomogao caj za dojenje - moze se naci od vise proizvodjaca, ja sam pila "Humana"


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 60 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: