Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Masturbacija kod dece?
PostPoslato: Čet Jul 24, 2008 2:30 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jan 24, 2008 9:28 pm
Postovi: 23
Pomazite!
Moja cerka koja sad ima 2.5 god je pre 8 meseci(kad sam bila u bolnici posle drugog porodjaja) imala osip koji je verovatno svrbeo i otkrila je verovatno slucajno kako sebi napraviti pozitivan ugodjaj cesuci se o ivicu kreveta.
Sada je to preraslo u konstantan nacin uspavljivanja.
Meni strasno smeta,suprug nema problem s tim,a posto je on cesce uspavljuje ona to sad stalno radi,a pocela je i u periodima budnog stanja.
Molim za iskustva i poneki savet.
Znam ja da je to normalan proces razvijanja-nisam bas neandertalac-ali nekako mi je bas ruzno,a bojim se da joj ne prenesem taj osecaj...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jul 25, 2008 11:37 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Maj 09, 2008 10:49 pm
Postovi: 349
To je apsolutno normalna pojava kod dece.Najbitnije je da nikada ne reagujete burno,a pogotovu ne da je kaznjavate.
Ako se situacija jako produzi,ako postane veoma ucestala,ili u prvom redu ako na bilo koji nacin ugrozava zdravlje deteta mozete se obratiti decjem psihologu za pomoc.
Za pocetak probajte da joj skrenete paznju na nesto,makar dok to radi u toku dana,ako uspe kasnije i tokom uspavljivanja.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Avg 09, 2008 11:53 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 15, 2006 12:08 am
Postovi: 28
Moja devojcica je to radila sa 3.5 godine. Bila sam, naravno, ocajna. Svi su govorili da je to normalno, da je faza, ali kada je tvoje dete u pitanju, naravno da neces to gledati kao normalno i sa osmehom.
Ja sam pokusavala pricom, da to ne rade princeze, da je to sramota, ali to nije urodilo plodom. Onda sam se konsultovala sa psihologom, koji mi je rekao da joj objasnim da to ne rade devojcice. Onda sam ja ,ne znajuci vise kako da je otrgnem od toga a da ne bude stresno, pocela da govorim da ako nastavi to da radi, da moram njene haljinice i suknje dati nekome, jer ona ih vise nece nositi, posto se ponasa kao decak. I tako par dana i uspela sam. Evo vec 3.4 meseca nism primetila da to radi, a ni vaspitacica u vrticu.
Iskreno, stvarno ne znam koliko dete od 2.5 godine moze da dozivi stres ako joj to zabranjujes da radi. Stvarno mislim da preterujemo sa decjim slobodama i opravdanjima raznog ponasanja, pod izgovorom-to je samo faza. Mislim da je bolje da joj i zabranis nego da joj predje u naviku, kao sto sam vidjala decu, da ti bude neprijatno u njihovom prisustvu.
Malo sam rasirila, ali se nadam da ces uspeti u tome. srecno


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Avg 09, 2008 2:22 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Maj 09, 2008 10:49 pm
Postovi: 349
To bi baš bilo lepo,zabranite joj,ona odmah posluša i završena priča.samo,može li se to sa detetom od 2.5 godine.Treba joj objasniti da to nije loepo,ali mislim da zabrana ništa tu ne može da učini.Pa i Vi sami kažete da niste reagovali zabranom već ste joj rekli da ćete joj uzeti haljinice,a to je više nagodba nego zabrana.
Masturbacija kod dece nema nikakvu seksualnu konotaciju,i treba pristupiti tome isto kao kad učimo dete da ne treba u javnosti da se češe,čačka nos i sl.(osim ako dete nije bilo svedok ili žrtva seksualnog zlostavljanja,što nadam se da nije slučaj)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Avg 10, 2008 9:08 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Sep 20, 2006 6:34 pm
Postovi: 295
betoven24 je napisao:
Ja sam pokusavala pricom, da to ne rade princeze, da je to sramota, ali to nije urodilo plodom. Onda sam se konsultovala sa psihologom, koji mi je rekao da joj objasnim da to ne rade devojcice. Onda sam ja ,ne znajuci vise kako da je otrgnem od toga a da ne bude stresno, pocela da govorim da ako nastavi to da radi, da moram njene haljinice i suknje dati nekome, jer ona ih vise nece nositi, posto se ponasa kao decak. I tako par dana i uspela sam. Evo vec 3.4 meseca nism primetila da to radi, a ni vaspitacica u vrticu.
Iskreno, stvarno ne znam koliko dete od 2.5 godine moze da dozivi stres ako joj to zabranjujes da radi. Stvarno mislim da preterujemo sa decjim slobodama i opravdanjima raznog ponasanja, pod izgovorom-to je samo faza. Mislim da je bolje da joj i zabranis nego da joj predje u naviku, kao sto sam vidjala decu, da ti bude neprijatno u njihovom prisustvu.
Malo sam rasirila, ali se nadam da ces uspeti u tome. srecno


Samo zbog vaše neprijatnosti gušićete detetove potrebe? Kakvu poruku šaljete detetu ako vas je sramota njegovih potreba? Zar je za vas seksualnost sramota? Kakvu joj poruku šaljete ako joj govorite da ona ne treba da se ponaša kao dečak???? Šta to znači? Dečaci mogu tako da se ponašaju a devojčice ne?
Izvinite ali meni je sve skupa ovo strašno primitivno!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Avg 12, 2008 10:45 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Mar 27, 2008 2:30 pm
Postovi: 51
Lokacija: kairo
Ovo je jako zanimljiva pojava i izuzetno osetljiva u psiholoskom smislu pa bi se ja na vasem mestu svakako obratila psihologu kako bih znala kako da se sa tim nosim na pravi nacin.Bolje je i da vas bude malo "stid" nego da dete zbog nekakvih kazni dozivi psiholosku traumu sto ce joj stvarati probleme kad bude odrasla i zrela devojka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Avg 16, 2008 2:16 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jun 27, 2006 10:15 am
Postovi: 152
Zašto gušiti njene potrebe?
Masturbacija je normalna pojava i kod životinja (naravno i mladih).
To što ona radi sada može da bude samo faza, a može i da nastavi tokom odrastanja i kasnije kroz život bez nekih psiholoških posledica.
Ona to neće raditi u javnosti, jer i sami kažete da to čini pre spavanja.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Avg 19, 2008 11:49 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Dec 31, 2005 4:57 pm
Postovi: 26
Nemojte pogrešno da me shvatite, moje dete će sada tri godine, i svakakao da masturbira i naravno da ne branim (čak mi je simpatično). Kao što ispituju svoje prstiće tako i intimne delove. Sećam se da sam i ja masturbirala o ivicu kreveta (samo sam bila starija i naravno nesvesna), roditelji mi nisu branili, korili kako god hoćete. Smatram da je prirodno i čak šta više potrebno za pravilan razvoj.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Sep 23, 2008 8:51 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Feb 23, 2008 2:38 pm
Postovi: 77
Lokacija: srbija
moja cerka ima 3 g.i ima dudu varalicu koju ne stavlja usta nego je tako drzi u ruci i zaspi sa njom a par puta sam je uhvatila kako se mazi sa njom.pokusala sam da je odgovorim ali ne vredi.to radi samo kad ide na spavanje


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re:
PostPoslato: Ned Jun 27, 2010 3:21 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jun 14, 2010 9:28 pm
Postovi: 1
betoven24 je napisao:
Moja devojcica je to radila sa 3.5 godine. Bila sam, naravno, ocajna. Svi su govorili da je to normalno, da je faza, ali kada je tvoje dete u pitanju, naravno da neces to gledati kao normalno i sa osmehom.
Ja sam pokusavala pricom, da to ne rade princeze, da je to sramota, ali to nije urodilo plodom. Onda sam se konsultovala sa psihologom, koji mi je rekao da joj objasnim da to ne rade devojcice. Onda sam ja ,ne znajuci vise kako da je otrgnem od toga a da ne bude stresno, pocela da govorim da ako nastavi to da radi, da moram njene haljinice i suknje dati nekome, jer ona ih vise nece nositi, posto se ponasa kao decak. I tako par dana i uspela sam. Evo vec 3.4 meseca nism primetila da to radi, a ni vaspitacica u vrticu.
Iskreno, stvarno ne znam koliko dete od 2.5 godine moze da dozivi stres ako joj to zabranjujes da radi. Stvarno mislim da preterujemo sa decjim slobodama i opravdanjima raznog ponasanja, pod izgovorom-to je samo faza. Mislim da je bolje da joj i zabranis nego da joj predje u naviku, kao sto sam vidjala decu, da ti bude neprijatno u njihovom prisustvu.
Malo sam rasirila, ali se nadam da ces uspeti u tome. srecno


(odavno je ovo, ali svejedno...)
gledam post, jednom, dvaput :o ... a onda se setih, mora da je ipak beyond 2000, jer 50ih godina 20og veka nije bilo interneta.
Svaka čast "psihologu". Dobro da nije prepisao egzorcizam. :roll:
Zabranjivanjem ne samo da ćete je izložiti stresu, nego joj možete i stvoriti traumu. :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Masturbacija kod dece?
PostPoslato: Ned Jun 27, 2010 11:03 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
Moj deckic od dve godine je takodje, dirao pishu, ali ja sam se pravila da to ne vidim.

_________________
Dajte mi dete od tri godine da od njega napravim coveka!






Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Masturbacija kod dece?
PostPoslato: Ned Jun 27, 2010 3:32 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 01, 2007 12:38 pm
Postovi: 3083
deca se u uzrastu 2-5 godine nalaze u fazi tzv. infantilnih seksualnih ciljeva. to su preedipalne i edipalne zelje. oko 5 godine, deca ulaze u period seksualne latencije, iz koga izlaze pocetkom puberteta kada ulaze u fazu jasnih seksualnih ciljeva, koje ce krajem puberteta poceti i da realizuju, izborom seksualnog partnera.
dakle, deca uzrasta za koji pitate ne masturbiraju sa idejom da se seksualno zadovolje, ona upoznaju svoje telo, i u tom procesu upoznavanja su spoznala da im odredjeni delovi tela donose prijatnost - i nista vise od toga. ukoliko je dete prezaokupljeno masturbacijom i veoma cesto je ponavlja, to moze biti znak usamljenosti. veoma je opasno detetu zabranjivati masturbaciju, ili prozivesti svojom reakcijom da je to nesto prljavo, zabranjeno - tako se mogu roditi seksualni problemi i(li) perverzije kasnije, tokom pravog seksualnog zivota.

_________________
Moj YouTube kanal, na kome cu odgovarati na Vasa pitanja:
https://www.youtube.com/channel/UCofiOKZJ3l4XBTjpRaYrbtw/feed
Facebook: https://www.facebook.com/Internet-doktor-1034611066561672/


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 63 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: