Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4861 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180 ... 325  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Sub Feb 06, 2010 1:35 am 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Dec 16, 2009 4:53 pm
Postovi: 34
Lokacija: Dobanovci
Ja sam masirao nos sa kremom ali meni otok spada samo sa donjeg dela nosa(valjda hrskavicni) a gore ostaje(na kostanom)
pitao sam doktora i on mi je rekao da imam problema jer mi se stvaraju oziljci, nadam se da ce mi spasti a ne da mi ostane nos grbaviji nego sto je bio pre operacije........


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Sub Feb 06, 2010 1:46 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Sep 23, 2009 12:09 pm
Postovi: 207
oljicaa lep ti je nos, cini mi se da nemas puno otoka. primetila sam da su nam nozdrve svima nejednake :-? valjda je to od otoka


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Sub Feb 06, 2010 1:52 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Sep 23, 2009 12:09 pm
Postovi: 207
inace meni je otok izmedju ociju u zadnjih par dana poceo da spada, verovatno zbog terapije na kojoj sam, malo mi se oci vracaju u normalu i pocinjem da licim na sebe :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Sub Feb 06, 2010 2:30 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Sep 16, 2009 5:05 pm
Postovi: 50
JelenaD ja sam prosle nedelje pomerila operaciju za 22. mart (tada mi je odgovaralo), i znam da je februar tada bio pun, tj da je moglo tek za mart.
Oljice nos ti je super skroz. Daj before fotke da uporedimo. Hariext bas mi je drago zbog tebe, znaci da se situacija popravlja. Sve ce to doci na svoje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Ned Feb 07, 2010 12:01 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Sep 23, 2009 12:09 pm
Postovi: 207
hvala kovrdza :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Ned Feb 07, 2010 3:50 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Dec 24, 2009 4:14 am
Postovi: 15
Dragi moji,ja idem sutra na VMA ....na operaciju....malo sam nervozna ali nadam se dace sve biti ok....:)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Ned Feb 07, 2010 5:09 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Sep 23, 2009 12:09 pm
Postovi: 207
srecno :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Ned Feb 07, 2010 6:44 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 26, 2009 5:26 pm
Postovi: 133
srecno i sigurno ce sve biti ok!! :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Ned Feb 07, 2010 6:51 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 20, 2006 3:53 am
Postovi: 134
pinky thinky je napisao:
Dragi moji,ja idem sutra na VMA ....na operaciju....malo sam nervozna ali nadam se dace sve biti ok....:)


Srecno!! ;-) Normalno je da imas strah pre operacije... Kad te probude bices presrecna ;-)...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Ned Feb 07, 2010 8:09 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Jun 26, 2009 12:44 am
Postovi: 52
E, pa i ja idem sutra. Za razliku od Pinky Thinky, koja ce tamo biti dva dana, ja ostajem devet dana. Ima da se smorim nacisto. Ali dobro... samo da sve bude ok. Javljam se kad se vratim, dakle, 17. ili 18. Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Ned Feb 07, 2010 9:44 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Feb 07, 2010 8:03 pm
Postovi: 31
Pozdrav svima!

Dobar glas daleko se cuje pa sam tako i ja cak iz Zagreba prije desetak dana bio na pregledu kod dr. Bijelica na VMA. Prije toga sam ih kontaktirao emailom tako da nisu bili previse sokirani mojim iznenadnim "banucem" na salteru. Dobro, sestri Zeljki je bilo malo cudno da sam po takvom vremenu krenuo na put od 400 km samo zbog pregleda... 8)

Sve navedeno sto se pregleda tice je istina, cijena je 1600 dinara (to je, inace, cca. 2-3 puta jeftinije nego u Zagrebu - za one koji sami sve placaju). Pregled traje 2-3 minute (zajedno s legendarnim "Sedni, sinko!" :D), a ono sto sam uocio (i zasto sam odlucio zakazati termin) jeste da je doktor, iako, kako rekoh, pregled traje kratko, vrlo pristupacan, tj. daleko od namrgodjenog i "sveznajuceg" strucnjaka kakvih, nazalost, ima "na lopate".

E sad, moja prica nalik je onoj koju je ispricao Mare255... Naime, imam isti problem sto se disanja tice (insuficijencija unutarnje valvule nosa koju treba prosiriti/stabilizirati implantatom hrskavice s uha). Doktoru sam predocio dijagnozu (koju je napisao jedan privatnik u Zagrebu) na kojoj je navedeno bas to. Procitao je, ali nije nista rekao - tj. slaze li se ili ne s navedenim i misli li bas tako napraviti. A ja se, opet, nisam na vrijeme snasao i direktno pitao (taman sam bio na pregledu kad je ona snjezna mecava krajem prvog mjeseca prekrila Beograd, usao sam u zgradu VMA smrznut kao da sam stigao s igmanskog marsa. :roll:)
To je, medjutim, ono sto je meni najbitnije - uvjeren sam da mi nikakav drugi zahvat ne moze pomoci disanju ukoliko se ta valvula ne "odlijepi" od septuma (koji je u redu) jer, tehnicki gledano, drugih znatnijih nepravilnosti u toj nosnici nemam. Cak sam i stapicima za usi pomicao taj tijesni dio i olaksanje je drasticno, sve drugo (minimalno podizanje nosa i slicne sitnice) nema nekog veceg ucinka na disanje.

Vidim da je ovdje, sto se funkcije nosa tice, uglavnom rijec o devijacijama septuma. Meni je spomenuo samo da ce malo podici vrh nosa i da ce to kao pomoci disanju (oprobavao sam i pomaze jedino ako nos dignem toliko da ga doslovce zalijepim za celo :(). Misli li jos nesto napraviti po pitanju funkcije, pojma nemam...
Inace, na dijagnozi mi stoji da je "indikovana reoperacija zbog funkcionalnoestetskih razloga", nema nista o tome sta konkretno misli napraviti, a cijena je 45000 dinara (iduci mjesec).
(Usput da dodam, ovdje se cijene kod privatnika za funkcionalno-estetsku operaciju krecu od 1500-2000 eura, za bolnice ne znam...).

Je li netko radio slicnu operaciju kod dr. Bijelica? Je li moguce popricati s doktorom telefonom da razrijesim dilemu? Nezgodno mi je sad opet samo zbog toga ponovno u Beograd, a bez rjesavanja funkcije nos mi ni ne treba, lijep ili ruzan...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Ned Feb 07, 2010 9:45 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jan 25, 2010 11:11 pm
Postovi: 12
Srecno i javite se kad se vratite :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Ned Feb 07, 2010 10:15 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Sep 23, 2009 12:09 pm
Postovi: 207
evo kao sto sam obecala slika na dan skidanja maske i sada, skoro 4 meseca kasnije. mislim da je razlika drasticna

Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Ned Feb 07, 2010 11:38 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Feb 07, 2010 8:03 pm
Postovi: 31
hairext je napisao:
evo kao sto sam obecala slika na dan skidanja maske i sada, skoro 4 meseca kasnije. mislim da je razlika drasticna

Evo jedna kratka recenzija: :D
Vecina otoka je spala i nos se osjetno suzio, a dobro je da ga doktor nije previse stanjio jer onda ne bi odgovarao tvojim crtama i obliku lica. Ne znam kako je bilo prije operacije, ali na ovoj desnoj slici si "pic-mic" i do izrazaja dolaze oci (iako si ih sakrila ;)) i usne, a nos je skladno uklopljen u cjelinu. Za koji mjesec bit ce i bolje. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Ned Feb 07, 2010 11:41 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Sep 23, 2009 12:09 pm
Postovi: 207
hvala :lol:

imas li ti devijaciju ili samo tu insuficijenciju unutarnje valvule?

pitao si da li mozes zvati telefonom Bijelica, ako nemas broj telefona na koji ga mozes dobiti poslacu ti pp, ja sam ga zvala kad sam imala problema sa sinusima, samo moras biti uporan posto je uglavnom po ceo dan u operacionoj sali


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4861 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180 ... 325  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 54 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: