Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 778 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4, 5 ... 52  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: -
PostPoslato: Ned Okt 07, 2007 5:42 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Sep 29, 2007 6:18 pm
Postovi: 277
Zaboravio sam da napomenem da bi mi bilo izuzetno drago da cujem komentare drugih ljudi koji imaju slicne simptome kao i ljude koji se lece od ove bolesti... Takodje bilo bi mi drago da se jave i lekari koji su upuceni i poznaju ovu bolest.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: LPR
PostPoslato: Uto Nov 13, 2007 2:30 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Nov 13, 2007 1:21 pm
Postovi: 3
Cao! Vec nekoliko godina imam simptome navedene u tekstu...Obisao sam vise klinika i dosao do Beograda da bi se na kraju uvek vratio na pocetak i sve bi se zatvorilo u krug iz koga nema izlaza... Terapija se sastojala iz nekih antibiotika,inhalacija pantenola a kasnije kortiknsteroida posle cega bi se sekret povukao ali bi simtomi ostali.Lekar bi ponavljao kako je sve u redu sto sam ja na kraju prihvatio i odlucio da dalje lecenje obustavim jer me je to visegodisnje lutanje kostalo mnogo zivaca,vremena i novca a na kraju krajeva nista nije reseno... Kada sam shvatio da simptomi odgovaraju tekstu odlucio sam da ponovo pocnem lecenje sammo ne znam kako i gde da pocnem.Molio bih ljude koji imaju ovu bolest ili sumnjaju da je imaju da mi kazu kako se bore sa simptomima... Gde se lece i koliko je lecenje uspesno...Unapred hvala i naravno hvala silversharku sto je postavio topic...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: LPR
PostPoslato: Uto Nov 13, 2007 2:31 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Nov 13, 2007 1:21 pm
Postovi: 3
Cao! Vec nekoliko godina imam simptome navedene u tekstu...Obisao sam vise klinika i dosao do Beograda da bi se na kraju uvek vratio na pocetak i sve bi se zatvorilo u krug iz koga nema izlaza... Terapija se sastojala iz nekih antibiotika,inhalacija pantenola a kasnije kortiknsteroida posle cega bi se sekret povukao ali bi simtomi ostali.Lekar bi ponavljao kako je sve u redu sto sam ja na kraju prihvatio i odlucio da dalje lecenje obustavim jer me je to visegodisnje lutanje kostalo mnogo zivaca,vremena i novca a na kraju krajeva nista nije reseno... Kada sam shvatio da simptomi odgovaraju tekstu odlucio sam da ponovo pocnem lecenje sammo ne znam kako i gde da pocnem.Molio bih ljude koji imaju ovu bolest ili sumnjaju da je imaju da mi kazu kako se bore sa simptomima... Gde se lece i koliko je lecenje uspesno...Unapred hvala i naravno hvala silversharku sto je postavio topic...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: LPR
PostPoslato: Uto Nov 13, 2007 2:32 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Nov 13, 2007 1:21 pm
Postovi: 3
Cao! Vec nekoliko godina imam simptome navedene u tekstu...Obisao sam vise klinika i dosao do Beograda da bi se na kraju uvek vratio na pocetak i sve bi se zatvorilo u krug iz koga nema izlaza... Terapija se sastojala iz nekih antibiotika,inhalacija pantenola a kasnije kortiknsteroida posle cega bi se sekret povukao ali bi simtomi ostali.Lekar bi ponavljao kako je sve u redu sto sam ja na kraju prihvatio i odlucio da dalje lecenje obustavim jer me je to visegodisnje lutanje kostalo mnogo zivaca,vremena i novca a na kraju krajeva nista nije reseno... Kada sam shvatio da simptomi odgovaraju tekstu odlucio sam da ponovo pocnem lecenje sammo ne znam kako i gde da pocnem.Molio bih ljude koji imaju ovu bolest ili sumnjaju da je imaju da mi kazu kako se bore sa simptomima... Gde se lece i koliko je lecenje uspesno...Unapred hvala i naravno hvala silversharku sto je postavio topic...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Reflux
PostPoslato: Sre Nov 14, 2007 12:19 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Sep 29, 2007 6:18 pm
Postovi: 277
Pozdrav Marko... To kruzenje o kojem si govorio je karakteristicno za LPR...Ne znam zbog cega je to tako ali jednostavno si vrlo cesto osudjen da sam lutas po internetu i trazis moguce resenje.Inace,lekari upuceni u ovu bolest kayu da je izleciva ali kao i svaka hronicna bolest zahteva povremene kontrole i ponovnu terapiju... A odakle da pocnes? Hm,moras sam izabrati... Ja takodje imam taj osecaj slivanja sekreta,nekada promuklost,jutarnje peckanje,knedla...Ja se jos uvek ne borim sa simptomima jer cekam da polozim ispite na fakultetu pa onda nastavljam sa borbom posto su mi ostali jos neki testovi za potvrdu LPR pa pocinjem lecenje... USPUT ZELIM DA NAPOMENEM DA IMAM PROBLEMA SA MAILOM PA NISAM U MOGUCNOSTI DA VAM ODGOVORIM TAKO DA SVA PITANJA OSTAVITE NA FORUMU...pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: SLICNI SIMPTOMI
PostPoslato: Sre Nov 14, 2007 3:36 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Nov 14, 2007 3:32 pm
Postovi: 170
Ja imam problem,vec godinama mi se sliva sekret niz grlo,doktori sumnjaju na alergiju,pa me zanima sad ovo oko zeludca. Kako moze da se proveri da li imam tu bolest,da li moze gutanjem sonde? Da li je bolest izleciva? Koliko lecenje traje? I da li ce mi nakon lecenja prestati ovo prokleto slivanje???


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: SLICNI SIMPTOMI
PostPoslato: Sre Nov 14, 2007 3:36 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Nov 14, 2007 3:32 pm
Postovi: 170
Ja imam problem,vec godinama mi se sliva sekret niz grlo,doktori sumnjaju na alergiju,pa me zanima sad ovo oko zeludca. Kako moze da se proveri da li imam tu bolest,da li moze gutanjem sonde? Da li je bolest izleciva? Koliko lecenje traje? I da li ce mi nakon lecenja prestati ovo prokleto slivanje???


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Alergotest
PostPoslato: Čet Nov 15, 2007 10:06 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Sep 29, 2007 6:18 pm
Postovi: 277
Ukoliko lekar sumnja na alergiju,mora da vam da uput za alergotest... Ja Vam u svakom slucaju savetujem da prvn uradite alergotest pa tek onda,ako rezvltati budu negativni,da se okrenete dijagnostici LPR-a...Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: slicni simptomi
PostPoslato: Čet Nov 15, 2007 12:04 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Nov 14, 2007 3:32 pm
Postovi: 170
Ma ja imam alergiju,to je provereno i pijem vec onu vakcinu protiv alergije. Ali mislim da moje slivanje sekreta nije od alergije vec od zeludca,pogotovo sto su pre neki dan mom ocu otkrili da ima refluks zeludca,a cuo sam da je to nasledno. Sad ti meni reci koliko lecenje traje i da li je u potpunosti izlecivo? Ja sam nesto citao po netu da postoji operacija refluksa,radi se laparaskopski(laserom),aj ti meni reci sve sto znas,znaci koliko meseci traje terapija,da li i nakon terapija mora da se pazi na ishranu ili samo tokom terapije i DA LI JE U POTPUNOSTI IZLECIVO???


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: LPR
PostPoslato: Pet Nov 16, 2007 1:20 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Sep 29, 2007 6:18 pm
Postovi: 277
Pa ovako, prvo mi reci koliko godina imas?To je bitno kako bih ti mogao reci vise detalja...Takodje ne razumem kako pijes vakcinu kada se ona daje subkutano za desenzibilizaciju i smanjenje reakcije na alergen.Sto se tice izlecenja kao i svaka hronicna bolest se moye kontrolisati i dovesti do stepena bez simptoma ali se moze ponovo vratiti tzv. recidiv. Lecenje traje nekoliko meseci...Sto se tice operacije ona se radi ukolikn gornji sfingter zeluca tzv cardia ne zatvara potpuno...Komplikacije mogu biti presecanje desetog kranijalnog zivca tz nervusa vagusa da ne davim dalje sa anatomijom ali se to retko dogadja... Reci mi samo odakle si?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: odgovor
PostPoslato: Pet Nov 16, 2007 4:21 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Nov 14, 2007 3:32 pm
Postovi: 170
Imam 21 god.iz okoline Beograda sam. Vakcinu protiv alergije uzimam vec 2 godine,uzimam je dva puta nedeljno,nakapljem na keks i stavim ispod jezika a potom progutam(zato sam rekao da "pijem vakcinu"). Koliko meseci otprilike traje lecenje? Kako se ta bolest moze ustanoviti,moj tata je gutao sondu i tako su mu otkrili. Znaci li to da ako mi je bolestan zeludac i ako ga izlecim da ce mi slivanje prestati? Da li ishranu moram da korigujem samo dok pijem lekove ili ceo zivot? Ako se bolest vrati da li se moze ponovo izleciti?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: LPR
PostPoslato: Pet Nov 16, 2007 6:53 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Sep 29, 2007 6:18 pm
Postovi: 277
OK...to sa vakcinom je u redu,pomislio sam da je samo popijes posto tako ne bi imala efekta.Inace,lecenje traje bar 3 meseca po nekad i 6 meseci a nekad i vise. Da li imas lpr se moze ustanoviti 24h ph metrijom ali se ona sprovodi ukoliko lokalni nalaz opravda i ukaze na mogucnost postojanja LPR-a. Sto se tice ishrane,ona se menja za citav zivot, a ne samo dok traje terapija... Slivanje sekreta i svi problemi koje uzrokuje lpr prestaju nakon terapije ali ukoliko se ne pridrzavas ishrane i drugih stavki rve se vraca pa se ponovo uvodi terapija...Inace da li si do sada bio kod otorinolaringologa? Kakav je nalaz pharynxa i larynxa?Posalji mi tekst nalaza na pp pa cu ti reci da li je moguce da imas lpr...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: odgovor
PostPoslato: Pet Nov 16, 2007 8:51 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Nov 14, 2007 3:32 pm
Postovi: 170
Nisam radio te nalaze koliko znam. Da li se refluks moze ustanoviti gutanjem sonde,to je moj tata radio i rekli su mu da ima neko vracanje kiseline u jednjak,je li to to? Od terapije su mu prepisali Controloc,da li je to lek za tu bolest o kojoj pricamo? Opisi malo podrobnije o ishrani,sta se ne sme jesti,to me pomalo plasi? Slusaj moje simptome,pa probaj da procenis da li je to ta bolest? Sliva mi se bela pena niz zdrelo,lepljiva,jedino je ujutru malo zuckasta,ujutru me pecka grlo dok nesto ne pojedem. Slivanje je tokom celog dana,a primetio sam da kad jedem odredjenu vrstu hrane da mi se slivanje pojaca(mleko,luk,sir,cokolada,vino...),mada kazu da se i alergija pojaca prilikom jake ishrane. Slivanje mi se pojaca i prilikom prehlade. Najvise me nervira sto cesto moram da je pljujem,a nervira me jer mi i zadah stvara,tako da cesto moram da zvacem zvake? Da li se smeju zvakati zvake ako imam refluks? Poz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: LPR
PostPoslato: Pet Nov 16, 2007 9:27 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Sep 29, 2007 6:18 pm
Postovi: 277
E pa to se i meni dogadja...Bas kad si pomenuo cokoladu i slatkise (med,karamele...) sekrecija se pojaca i meni...Meni se dogadja da posle jela iskasljem slajm iz grkljana...A da li imas problema sa glasom tipa da ti je promukao ili da lako promuknes?Ako ne primecujes u govoru pnkusaj da ispevas neki ton i onda ces videti da li ti je glas izmenjen... Inace,higijensko dijetetski rezim podrayumeva izbacivanje cigareta,kafe,caja,grickalica,kiselog,jako slanog,ljutog,gaziranog,vestackih sokova i sl...Ali to ti bey lekova nece rkoro nista pomoci... Tvoj otac ima GERB,u sustini je irto osim sto se kod LPR kiselina podize do usta i prelazi u grkljana dok kod gerba ostaje u jednjaku... Nemoj sam uzimati lekove jer taj lek nije za LPR pa ces samo pogorsati stvari i napraviti dodatne komplikacije na zelucu...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: odgovor
PostPoslato: Pet Nov 16, 2007 9:52 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Nov 14, 2007 3:32 pm
Postovi: 170
S glasom Bogu hvala nemam problema. I ja nakon jela iskasljem slajm,to mi se valjda nakupi tokom jela. Za cigarete mi nije problem,posto ne pusim,kafe takodje ne pijem,caj samo kad sam prehladjen,e sad volim grickalice,koka kolu,ljuto i slano. Da li bih to morao u potpunosti da izbacim,ili cu moci bar koju casu mesecno koka kole recimo. Vidim slatkise nisi naveo,valjda cu to bar smeti. Necu sam da pijem lekove,prvo cu da proverim sta mi je. A reci mi sto se tice tog GERB-a,to je blazi oblik koliko sam shvatio,da li se i on leci i da li slivanje moze i GERB da izazove? Moja doktorka jos uvek sumnja na alergiju,mada pre godinu dana mi je nesto napomenula oko refluksa,da se prekontrolisem za svaki slucaj,ali nisam,mada sad od kad su ocu otkrili sad je rekla da obavezno proverim. Ona je meni rekla da progutam sondu i kaze mi da se refluks uspesno leci. Da li se u Srbiji rade laparaskopske operacije? Ja sam cuo da u Zagrebu rade i da trajno lece refluks.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 778 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4, 5 ... 52  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: