Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 778 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45 ... 52  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: LPR
PostPoslato: Sre Avg 13, 2008 10:24 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Sep 29, 2007 6:18 pm
Postovi: 277
Pozdrav...
Evo, samo da vam se javim da sam jos uvek ziv :-) Nisam ranije mogao da vam se javljam zbog obaveza...Kako ste vi?Kako ide lecenje?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Avg 19, 2008 3:19 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Avg 19, 2008 2:52 am
Postovi: 1
Lokacija: Beograd
Pozdrav ljudi !I moji su simptomi manje-vise isti...S tim sto nemam problema sa grlom tj. gutam normalno,ne boli me,ne pece...Ali zato imam slivanje,koje je nekad izrazenije a nekad ne,i to mi je najveca briga poslednje 2 godine i naravno osecaj knedle..Nos mi je retko kad zapusen,ponekad levi kanal,ali nije toliko strasno.Zadah je neprijatan samo ujutru,i preko dana kad ne jedem nista bas dugo...Imam probleme sa stomakom,cesto gasove i ponekad bolove,uradio sam testove na helicobactery pilory,i rezultati su pozitivni,treba da idem na gastroskopiju (valjda se tako zove).Cesto osecam kiselinu kako ide od stomaka prema grudima,do jednjaka,medjutim nikad mi nije dosla u usta,niti mi se hrana nekad vratila...Isao sam u MKM i dijagnoza je bila LPR,mada nisam radio ph metriju,jer nisam bas pri parama.E da,interesuje me jos da li neko zna da li se ovo moze preneti poljupcem,ili da li je helicobactery pilory prenosiva poljupcem?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Avg 23, 2008 7:55 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 01, 2008 3:48 pm
Postovi: 165
Lokacija: Pančevo
kamen je napisao:
Moja agonija traje nesto vise od godinu dana i stvarno ne mogu vise, mesecima sam se nadala da ce proci samo od sebe ali samo je sve gore. Pre jedno mesec dana odem kod doktora, snime me rentgenom i kao nema nista, posalju me kod gastroent. on me posalje na neki test za helicobacter pylory i ispadne da imam to, ali nakon terapije od 2 antibiotika, meni je samo malo bolje, znaci i dalje imam slivanje i sve, ono povraca mi se non stop ne daj Boze da legnem a da sam pre toga pojela nesto ma koliko malo da je.
Ovo je stvarno pakao, uopste nemam zivot zbog ovoga vise normalan.
Inace sam kopala po netu i citala razne forume i ispada da su svi koji su imali ove simptome a bili na gastroskopiji da im je nadjeno da im se ne zatvara neki misic koji se zove kardija.
Meni je gastorent. zakazao gastroskopiju tek za 2 meseca, ne mogu da izdrzim, jel ima da je neko isao privatno, jer sam cula da ovi niti to dezinfikuju a i da ih boli uvo kod pregleda. Ako je neko bio nek mi javi na pp ili na [email protected]
Osim toga, gde su ovi ljudi sto su pisali do sada toliko, odjednom nema nikoga? :-?


Da, to može da bude problem. Ali ja imam iste simptome a moja kardija je sasvim OK, čak sam gastroskopiju (koja je užasna) radio 2 puta, na 2 različita mesta da bih bio siguran, i oba puta su mi rekli da sve funkcioniše kako treba i da mi je želudac odličan ...

Inače, da bi se potvrdilo da neko ima LPR mora da se odradi 24h pH-metrija, drugog pregleda koji može zameni to nema.

Takođe, hronično slivanje tj. post nasal drip kako ga zovu ameri može da se dešava iz mnogo razloga, a bol u grlu je jednostavno zbog tog slivanja, pa ga imaju i onih koji imaju post nasal drip a nemaju lpr.

Evo ovde može da se vidi šta sve može da izazove post nasal drip:
http://www.entnet.org/HealthInformation ... alDrip.cfm
http://chealth.canoe.ca/channel_conditi ... on_id=1512

npr. gljivična sinusna infekcija je veoma često, ne leči se antibioticima koju lekari daju šakom i kapom a izazivaju glavobolje, post nasal drip...

_________________
iako nekad napišem koju na nekim temama, nisam lekar.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Avg 25, 2008 5:06 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Avg 01, 2008 6:49 pm
Postovi: 2
gorangard je napisao:

Da, to može da bude problem. Ali ja imam iste simptome a moja kardija je sasvim OK, čak sam gastroskopiju (koja je užasna) radio 2 puta, na 2 različita mesta da bih bio siguran, i oba puta su mi rekli da sve funkcioniše kako treba i da mi je želudac odličan ...

Inače, da bi se potvrdilo da neko ima LPR mora da se odradi 24h pH-metrija, drugog pregleda koji može zameni to nema.

Takođe, hronično slivanje tj. post nasal drip kako ga zovu ameri može da se dešava iz mnogo razloga, a bol u grlu je jednostavno zbog tog slivanja, pa ga imaju i onih koji imaju post nasal drip a nemaju lpr.

Evo ovde može da se vidi šta sve može da izazove post nasal drip:
http://www.entnet.org/HealthInformation ... alDrip.cfm
http://chealth.canoe.ca/channel_conditi ... on_id=1512

npr. gljivična sinusna infekcija je veoma često, ne leči se antibioticima koju lekari daju šakom i kapom a izazivaju glavobolje, post nasal drip...


Ma neka je uzasna samo da vidim konacno jeli to, a cini mi se po svemu sudeci da jeste mada bih vise volela da nije :x
Molim te reci gde radio gastroskopiju da idem i ja tamo....nego cudno mi je ako imas sve isto kao i ja da ti je sve u redu sa zelucem, tj da li se i tebi povraca stalno?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Avg 25, 2008 5:51 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Dec 20, 2007 10:54 pm
Postovi: 154
I meni se takodje sliva niz grlo, ali nisam uspeo utvrditi zasto. Bio sam kod 2 spec. ORL-a i dijagnoza je hronicni tonzilitis, medjutim nista mi nisu rekli za sinuse ili kanale da je problem. Radio sam vise puta bris iz grla i nosa i ni jednom nisam imao bakterija. Prosle nedelje sam radio gastroskopiju i sve je O.K., nemam helicobacter. Za alergije ne znam, nisam to nikad testirao ali ne suze mi oci i ne curi nos i sl.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: LPR
PostPoslato: Pon Avg 25, 2008 9:51 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Sep 29, 2007 6:18 pm
Postovi: 277
I meni cardia zatvara dobro, ali imam kaskadiran zeludac i jaku hlorovodonicnu kiselinu, tako da imam i LPR koji sam potvrdio pH metrijom...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Avg 28, 2008 2:39 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 01, 2008 3:48 pm
Postovi: 165
Lokacija: Pančevo
kamen je napisao:
Ma neka je uzasna samo da vidim konacno jeli to, a cini mi se po svemu sudeci da jeste mada bih vise volela da nije :x
Molim te reci gde radio gastroskopiju da idem i ja tamo....nego cudno mi je ako imas sve isto kao i ja da ti je sve u redu sa zelucem, tj da li se i tebi povraca stalno?


Ja sam bio u privatnoj klinici u pancevu i okruznoj bolnici u pancevu (pretpostavljate, iz panceva sam).

Bice da imam prejaku kiselinu. Nemam kaskadan zeludac kao sliver ...

A sada i znam zasto imam prejaku kiselinu. Dva razloga:

1) Candida. Ona izaziva previse kiseline (link: http://www.candidafree.net/)

2) prenizak pH urina (link: http://www.care2.com/greenliving/are-yo ... ptoms.html) ... meni je 6, a sve ispod 6,75 je lose (porucio sam one trake sa nekog drugog sajta, a posto sam student dobio sam prvu porubzinu za dzabe, aspolutno dzabe sa sve postarinom.. kome treba link neka se javi)


Kada je ph urina prenizak (to mi je i doktorka na ORL rekla) javlja se candida u crevima i sinusima i visak kiseline u zeludcu ... kada budem imao vise vremena pisacu sta mi je preporucila, i ja skoro nedelju dana primenjujem njenu teoriju.


Ko ima kiselinu neka obavezno proveri prisustvo kandide u crevima (daje se uzorak stolice na analizu). Normalno je da rezultati bude "Kandide ima u tragovima" ili "Kandida nije izolovana"

Meni je vec mesecima rezultat "Kandida je izolovana u velikom broju" ili "kandida je izolovana u znacajnom broju" .. malo jedan rezultat, pa onda malo drugi i tako u krug ....

jedna od najpopularnijih knjiga iz oblasti medicine bas govori o uticaju kandide na kiselinu u zeludcu http://www.amazon.com/More-Heartburn-Da ... 621&sr=1-1

ne bih sad da raspredam pricu ovde, ali kandida ima oko 70 toksina koje ispusta. sto je vise kandide u organizmu, vise je toksina ...

ja od kada imam ovu kiselinu imam i glavobolje, bolove u stomaku (i donji i gornji stomak), mucininu, titravost misica (cak i onih koje nisam ni znao da imam), los san ....

Dakle, svako ko bar sumnja da ima kiselinu treba da predje iskljucivo na alkanlu hranu ... takva hrana ce vremenom ubiti kandidu ... ali za to su potrebni meseci!

_________________
iako nekad napišem koju na nekim temama, nisam lekar.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Sep 04, 2008 6:55 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Apr 09, 2008 6:20 pm
Postovi: 7
Pozdrav narode.Imam pitanje,pa ko moze neka odgovori.Interesuje me kad vam ustanove Reflux PH metrijom,dali vam prepisu neku terapiju i koliko traje terapija.Ja sam uzimao terapiju za Phylori bakteriju(ona kombinacija sa 3 vrste lekova),izbegavam puno toga od hrane,ali i dalje imam slivanje niz grlo.U MK nema PH metrija i nisam u mogucnosti da obavim to bar za sada.Dali uzimate jos neku dodatnu terapiju i koju kako bi se savetovao sa doktorom oko mogucnosti za uzimanje terapije.Hvala i nadam se da cemo pobediti ovu napast od bolesti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Sep 07, 2008 6:58 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Sep 29, 2007 6:18 pm
Postovi: 277
flip je napisao:
Pozdrav narode.Imam pitanje,pa ko moze neka odgovori.Interesuje me kad vam ustanove Reflux PH metrijom,dali vam prepisu neku terapiju i koliko traje terapija.Ja sam uzimao terapiju za Phylori bakteriju(ona kombinacija sa 3 vrste lekova),izbegavam puno toga od hrane,ali i dalje imam slivanje niz grlo.U MK nema PH metrija i nisam u mogucnosti da obavim to bar za sada.Dali uzimate jos neku dodatnu terapiju i koju kako bi se savetovao sa doktorom oko mogucnosti za uzimanje terapije.Hvala i nadam se da cemo pobediti ovu napast od bolesti.

Da, meni je LPR ustanovljen pH Metrijom, a terapija traje od 4 meseca pa moze i do godinu dana... Po internetu sam citao da vecina ljudi oseti pobiljsanje nakon 4 meseca terapije, ali lekari ih ostavljaju na sestomesecnoj terapiji... A sto se tice terapije, to zavisi... Veliki je izbor lekova i postoji mnogo opcija tako da lekar sastavlja terapiju individualno prema lokalnom nalazu, simptomima, na osnovu pH metrije, promenama i dr...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Sep 11, 2008 10:58 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 01, 2008 3:48 pm
Postovi: 165
Lokacija: Pančevo
ja upravo probavam dijetu koja pomaže u 90% slučajeva, tako kažu ...

Acid Reflux Diet Tips

* Eat frequent small meals during the day. Avoid big meals.
* Include complex carbohydrates in each meal.
* Limit the consumption of alcohol, chocolate and caffeinated drink.
* Do not lie down on a full stomach. Instead sit in an upright position for about 45 minutes after each meal.
* Stay clear of high-fat meals as they will trigger an acid attack on the stomach.
* Smoking can weaken the lower esophageal muscles. Tobacco aggravates the condition of Acid Reflux disease.
* Maintain healthy body weight. Shed excess weight to curb acid reflux symptoms.
* Chewing gum or sucking on candy can cause swallowing of air, thereby worsening acid reflux and belching.
* Avoid tight clothing, especially around the abdomen.
* Do not drink water during mealtimes but instead drink a glass or two of water about half an hour before a meal.

_________________
iako nekad napišem koju na nekim temama, nisam lekar.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Sep 13, 2008 9:17 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Sep 29, 2007 6:18 pm
Postovi: 277
gorangard je napisao:
ja upravo probavam dijetu koja pomaže u 90% slučajeva, tako kažu ...

Acid Reflux Diet Tips

* Eat frequent small meals during the day. Avoid big meals.
* Include complex carbohydrates in each meal.
* Limit the consumption of alcohol, chocolate and caffeinated drink.
* Do not lie down on a full stomach. Instead sit in an upright position for about 45 minutes after each meal.
* Stay clear of high-fat meals as they will trigger an acid attack on the stomach.
* Smoking can weaken the lower esophageal muscles. Tobacco aggravates the condition of Acid Reflux disease.
* Maintain healthy body weight. Shed excess weight to curb acid reflux symptoms.
* Chewing gum or sucking on candy can cause swallowing of air, thereby worsening acid reflux and belching.
* Avoid tight clothing, especially around the abdomen.
* Do not drink water during mealtimes but instead drink a glass or two of water about half an hour before a meal.


Ovo je u sustini HD rezim... Vec duze vreme trazim konkretne obroke koje bih mogao jesti... Medjutim slabo ima istaknutih recepata za spremanje lagane hrane...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Sep 23, 2008 4:45 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 01, 2008 3:48 pm
Postovi: 165
Lokacija: Pančevo
ja sam primetio da mi jabuke prijaju ... kao i jabukovo sirće ...

_________________
iako nekad napišem koju na nekim temama, nisam lekar.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Cao
PostPoslato: Sub Sep 27, 2008 4:52 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Sep 27, 2008 4:34 am
Postovi: 40
Lokacija: Ucenik
Pozdrav ja sam nov!!!
Zelo bih da vam dam par odgovora,kao covek tj momak od 19 god. koji pati
od: klizajuce Hiatus hernie,Gerb B,reflkus zuckastog sadrzaja do samog zdrela,imao sam zapaljenje zeludca,zapaljenje jednjaka,heliko bakter pilori i kardia mi zjapi,EK spoj na oko 45 cm.
Pre nego sto sam dosao do ove dijagnoze,bio sam na svim mogucim pregledima,dok nisam otisao kod gastroenterologa.
Bolest koliko sam ja shvatio se tesko leci ali nije mnogo opasna,samo je jako neprijatna.Ja sam osetio poboljsanje posle uzete terapije Blokatora inhibitorske pumpe i antibiotika,terapija je trajala 8 nedelja.Cak sta vise doktor mi je rekao da mogu da se vratim svojim svakodnevnim treninzima u teretani,pusim,po nekad pijem,jedem normalno ali umem i da se prejedem pa sam naucio posle da moram jedno 2 sata da trpim gusenje,zarenje i paljenje.
Sa ovom bolescu,moze normalno da se zivi ako se pridrzava propisane ishrane,treba jesti puno puta po malo.Jako je bitno da covek oseti koja mu hrana prija i nju da konzimira.Napr. meni prija masna hrana,a kuvani krompir
mi pravi ogromne probleme.Ne treba se uzrujavati i pridavati joj veliki znacaj jer onda sigurno nece doci do poboljacanja,ja vise uposte ne razmisljam o problemima sa zeludcem i mislim da je takav stav naj bitniji kod lecenja ovakve bolesti.Moj deda je patio od toga citav zivot,bio je fudbaler,pijo pusio i nekako doziveo 70 god.Moja tetka i moja majka imaju iste probleme citav zivot pa zive normalno i jedna i druga i puse i po nekad piju.Ovo jeste neprijatna bolest ali covek mora da nauci da zivi sa njom i onda ce mu biti mnogo lakse.
Ja pijem neki caj za smanjenje zeludacne kiseline i pomazemi.Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Cao
PostPoslato: Sub Sep 27, 2008 6:28 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Apr 09, 2008 6:20 pm
Postovi: 7
Temporary kao se zove caj za smanjenje zeludacne kiseline koji uzimas ?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Cao
PostPoslato: Sub Sep 27, 2008 6:44 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Sep 27, 2008 4:34 am
Postovi: 40
Lokacija: Ucenik
Nema naziv,idi u neku apoteku i trazi br 9.
Proizvodi ga Institu za proucavanje lekovitog bilja DR Josif Pancic.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 778 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45 ... 52  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 8 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: