Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 778 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 52  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: odgovor
PostPoslato: Čet Nov 29, 2007 7:05 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Nov 14, 2007 3:32 pm
Postovi: 170
Utorak


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: sekret u zimskom periodu
PostPoslato: Pet Nov 30, 2007 2:12 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 30, 2007 1:50 pm
Postovi: 4
Pozdrav svima, pregledao sam temu i imam slicne tegobe, ali jedna stvar me muci. Prije svega, imam 26 godina, zivim u Banjaluci, imam alergijski rhinitis, i receno mi je da je taj sekret vjerovatno povezan sa tim tako da nisam isao na bris grla i nisam nista radio po tom pitanju dok nisam vidio ovu temu ovde. Nikad nisam lijecio rhinitis (koji imam mozda nekih 5-6 god), tek prije godinu dana pristupio sam homeopatsko lijecenju. Mogu reci da sam rijesio problem prilicno.

Medjutim sekret mi se i dalje javlja. Tacnije simptomi su ovakvi. Kao da uvijek imam BLAGU upalu grla. Ujutro kad ustanem odjetim peckanje i knedlu koju tesko mogu da iskasljem ili progutam. Nekad izgubim glas i potrebno je da se "nakasljem". Kasljati nije prava rijec, radije bih to nazvao struganjem sekreta sa grla, nadam se da razumijete o cemu govorim - kasljanje karakteristicno za starije osoba. Takodje, grlo mi je u toku dana isuseno. MEDJUTIM ONO STO ME ZANIMA JESTE DA SE KOD MENE TAJ PROBLEM JAVLJA ISKLJUCIVO ZA VRIJEME HLADNIJIH DANA DOK U LJETNJEM PERIODU POTPUNO NESTANE. To me dovodi u sumnju da ipak nije neka hronicna prehlada u pitanju.
Molio bih vase misljenje,
Hvala unaprijed, pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Nov 30, 2007 2:23 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 30, 2007 1:50 pm
Postovi: 4
jos jedan detalj - prilikom gutanja osjetim pucketanje u usima, sad trenutno ne mogu da se sjetim da li je cjelogodisnje, ali rekao bih da nije. Sem toga nalazim se u zatvorenom prostoru sa toplim vazduhom pa je moguce da je to razlog isusenosti grla iako pijem mnogo tekucine, uglavnom vode.
Hvala jos jednom,
P.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: odgovor
PostPoslato: Pet Nov 30, 2007 3:57 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Nov 14, 2007 3:32 pm
Postovi: 170
DB,procitaj ovu temu od pocetka,znaci idi na stranu 1 i lepo detaljno sve procitaj kako bi ti bilo jasnije. To slivanje sekreta moze biti izazvano devijacijom nosa,alergijom ili bolescu zeluca. Mislim da bi trebalo da posetis ORL lekara da vidi da li imas devijaciju. Ako nemas devijaciju,a sam kazes da imas alergiju,moguce je da ti slivanje stvara alergija. Posto kazes da slivanje imas zimi,moguce je da je to zato sto si mnogo u zatvorenom prostoru,a vazduh je suv,pa ti isusuje sluznice,plus ako ti je alergija na prasinu eto razloga tegoba. Inace alergija se moze leciti,postoji vakicna koja se pije od 3 do 5 godina i uspesno leci alergiju. Ali ako ti slivanje nije ni od devijacije,a ni od alergije,onda je sigurno od refluksa zeluca. To je oboljenje koje se manifestuje tako sto se kiselina dize iz zeluca gore,a sluznice nosa i sinusa stvaraju sekret(slajm) kako bi se odbranile od kiseline. Kazem ti procitaj ovu temu od pocetka,a potom napisi konkretnije svoje simpotome,kako bi smo mogli lakse da pokusamo da ti pomognemo. Poz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: LPR
PostPoslato: Pet Nov 30, 2007 5:25 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Sep 29, 2007 6:18 pm
Postovi: 277
Pomoc,moram po ko zna koji put da te ispravim za istu gresku.SLIVANJE SEKRETA NE MOZE NASTATI ZBOG DEVIJACIJE SEPTUMA... DB,rekao bih da ti nemas reflux iz prostog razloga sto to nije sezonsko vec hronicno oboljenje. Ono moze da se ublazi na par dana max nedelju ali ne moze da nestane bez adekvatne terapije... Razmisli da li postoji velika razlika u ishrani leti i zimi er je ishrana jedan od faktora koji uticu na reflux...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Nov 30, 2007 6:30 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jul 17, 2007 5:11 pm
Postovi: 365
Db ako imash alergiju to je zbog toga,razlog shto je zimi vishe je zbog hladnotje,kada izadjesh ono toplo hladno to se svima stvara,i spusti ti se niz grlo,u pitanju je samo osetljivost sluzokozhe,takozvana vazomotorna reakcija,tj mehanichka reakcija tih nerva u nosu koji proizvode to.Ti sigurno nemash ovo shto imamo mi.Za lechenje se obrati Orl lekaru.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Nov 30, 2007 6:37 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jul 17, 2007 5:11 pm
Postovi: 365
ja sam uzeo nalaze brisa pishe ovako:
U brisu zdrela: Normalna bakterijska flora guse i klebsiella-enterobacter spp.(znatan broj)
U brisu nosa: STAPHYLOCOCCUS aureus (masa)
i tu je neki antibiogram koji me mrzi da kucam jer ima mnogo.. josh da znam shta to znachi..A u drzhavnoj mi nisu nashli nishta kad sam radio :o .. eto koliko su dobri :-?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: LPR
PostPoslato: Pet Nov 30, 2007 7:34 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Sep 29, 2007 6:18 pm
Postovi: 277
Staphylococcus aureus je bakterija koja cesto izaziva sinuzitis... Kad odes na kliniku mislim da ce ti prvo leciti ovo oboljenje a tek onda ce se baviti refluxom... A vidim da ti za candidu albicans nisu nista naznacili sto znaci da nisu proveravali...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Nov 30, 2007 9:36 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jul 17, 2007 5:11 pm
Postovi: 365
A shta je ono u grlu shto imam shta to znachi? Pa mozhda nemam tu candidu albicans,oni su rekli da trazhe sve mislim shta znam..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: LPR
PostPoslato: Pet Nov 30, 2007 9:56 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Sep 29, 2007 6:18 pm
Postovi: 277
Pa gljivice (candida albicans) se trazi posebno...A na sta mislis sta znaci?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Dec 01, 2007 12:43 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jul 17, 2007 5:11 pm
Postovi: 365
Pa ovo Klebsiella-bla bla shto pishe da ima u velikom broju to ne znam shta je.. Pa ne znam shta sada da radim za to sa Gljivicama? Da odem opet da ih pitam? ponovo da vadim to da mi trazhe ili kako?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: R
PostPoslato: Sub Dec 01, 2007 10:47 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Sep 29, 2007 6:18 pm
Postovi: 277
Klebsiella Enterobacter najcesce napada kada je imunitet smanjen...Dobijaces antibiotike,samo ne znam koje posto to pise u antibiogramu...Najcesce su to antibiotici iz grupe sirokog spektra...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Dec 01, 2007 1:40 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jul 17, 2007 5:11 pm
Postovi: 365
a reci mi Silver da li da chekam pregled one doktorke Marienne da mi ona prepishe shta treba,kad me pregleda iliii?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Dec 01, 2007 2:05 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jul 17, 2007 5:11 pm
Postovi: 365
Silver i reci mi brate shta ti mislish jel imam ja taj reflux,ili je ovo slivanje od tih bakterija ili je to sve povezano jedno sa drugim?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Dec 01, 2007 2:35 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Sep 29, 2007 6:18 pm
Postovi: 277
Pa ja bi na tvom mestu otisao kod drzavnog lekara jer ti i on moze ispisati antibiotike a kod dr Marianne obavi pregled za reflux...Ipak ne znam bas da li ona moze da obavi objejtivan pregled za reflux kada ti je sve pod upalom.U svakom slucaju bi ti dala antibiotike i pregledala te... Mislim glupo bi bilo da moras 2 puta da radis fleksibilnu fiberendoskopiju i bzvz bacas pare... Sto se tice drugog pitanja,ako imas problema sa zelucem kao sto si rekao onda je sve zajedno (reflux,bakt i eventualno gljivice). A kad ti je zakazano na klinici?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 778 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 52  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 11 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: