Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 31 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: KRIVA KICMA
PostPoslato: Sre Maj 03, 2006 10:48 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Apr 20, 2006 11:25 am
Postovi: 5
PRIMETIO SAM DA IMAM KRIVU KICMU,KUPIO SAM RAZLICITE POJASE ZA PRAVILNO DRZANJE TELA ALI NISTA NE POMAZE,LJUDI ZNAM DA NIJE MOGUCE ISPRAVITI KICMU ALI KAKO DA MAKAR UBLAZIM OVAJ DEFORMITET,MISLIM NA NEKE VEZBE ILI TOME SLICNU...UNAPRED ZAHVALAN NA ODGOVORU


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Maj 11, 2006 7:11 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Mar 04, 2005 12:42 am
Postovi: 1177
Lokacija: Beograd
Vezbe nacelno mogu da pomognu, ali od godina pacijenta i stepena deformiteta zavisi koliki oporavak je moguc. Dakle, mislim da je najbolje da pogleda ortoped ili fizijatar, da na rentgenskom snimku izmeri stepen krivine i da se na osnovu toga odluci koje je lecenje najbolje


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jun 13, 2006 10:48 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 10:16 pm
Postovi: 27
Meni su debili doktori hiljadu i jedan put pregledali kicmu od puberteta i govorili mi da imam savrseno drzanje i pravu kicmu,sve do 23 god. kad mi je jedan rekao da imam deformaciju kicme i jedno rame nize od drugog. U sustini to se ne primecuje ali deformacija kicme moze da napravi haos od zivota.Meni su se nakon te dijagnoze pocela spustati stopala, a ne mogu da ti opisem kakve bolove imam :o ,i to ne od kicme vec od stopala.Najvise me plasi da ne budem imala problema sa diskus hernijom ili ne daj boze da se desi nesto gore! Nema leka sto je najgore, kakvi pojasevi i sl. Meni je receno da radim dosta vezbe, da puno plivam itd. dakle da ojacam misice, da ne bi sav teret prelazio na kosti. Kupila sam ELIPTIKAL spravu za vezbanje koja je odlicna za to, ali samo ko ce svaki dan vezbatiiii.... :-?
NACI


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jul 08, 2006 11:52 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jul 08, 2006 11:30 am
Postovi: 2
i ja isto imam skoliozu kicme i grudni kos desne strane je pomeren unazad. Idem vec godinu dana na plivanje (bar 3 puta nedeljno) i osecam kako se to popravnja. Dobijam misice i oni polako ali sigrurno popravljaju stanje. Iz licnog iskustva ti preporucujem Plivanje Plivanje i samo to, i sto vise .


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Apr 20, 2007 11:06 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Apr 20, 2007 11:03 pm
Postovi: 3
Ljudi pomagajte,imam opasan problem sa kicmom,imam 22 godine visok sam 188cm i imam 86kg,kicma mi je kriva i poceli su opasni bolovi dok sa prednje strane imam izbacen grudni kos tj kokosje grudi,sta da radim,neki mi govore da trcim,neki na bazen a neki u teretanu,sta vi predlazete?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Apr 20, 2007 11:19 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 26, 2007 12:03 am
Postovi: 724
Lokacija: Subotica
Plivanje, ne 3xnedeljno nego 6x nedeljno, i to po najmanje 2 sata. Ali aktivnog non stop plivanja. Do iznemoglosti. Misici ce onda da odrade ostatak, tj. smanjice deformitet.

_________________
Sve najbolje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Maj 28, 2007 1:14 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Maj 28, 2007 12:56 am
Postovi: 6
Imam 20god. a skoliozu vucem od 13. Nijedan ortoped mi dosad nikad nije izmerio stepen krivine, a stanje se uglavnom pogorsavalo. Da li neko moze da mi kaze da li se operacija i ako je stepen krivine preko 50°moze izbeci buduci da mi je rast zavrsen? Da li vezbe moraju da se rade asimetricno? Meni su rekli da radim obe strane, da tako treba. Znate li neki sajt s vezbama? Unapred hvala za svaki savet! :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Maj 28, 2007 9:23 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Mar 04, 2005 12:42 am
Postovi: 1177
Lokacija: Beograd
Terorijski, krivina preko 50 stepeni moze da utice na funkciju pluca i stoga se preporucuje operacija kod deformiteta preko tog stepena. Mada, uvek je pre operacije potrebno ispitati i funkciju pluca da bi se vuidelo da li je ugrozena i, ako jeste, koliko


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Maj 28, 2007 9:23 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 26, 2007 12:03 am
Postovi: 724
Lokacija: Subotica
Kako znate da imate krivinu preko 50 stepeni ako je nikad niko nije izmerio? Na tom nivou iskrivljenosti, preporucuje se operacija zbog pomeranja unutrasnjih organa, i opasnosti cak i po zivot pacijenta (zavisno na kom je nivou iskrivljenje).
Tu nazalost vishe NIKAKVE vezbe NE POMAZU!

_________________
Sve najbolje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Maj 29, 2007 9:19 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Maj 28, 2007 12:56 am
Postovi: 6
Veliko hvala na savetu. Krivinu sam ja merila na osnovu šema pronadjenih na internetu tako da ne mogu biti sigurna je li tako jer je snimak bio nejasan i taman, a i nisam ja stručnjak. U svakom slučaju posetiću lekara pa šta on kaže. Hvala na vremenu koje ste mi posvetili!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Maj 30, 2007 5:41 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jul 27, 2006 6:20 pm
Postovi: 3798
Lokacija: Pozarevac
Fotografisite snimak digitalnim aparatom (stavite na na prozorsko staklo) pa posaljite ovde, mi cemo da odredimo stepen krivine. (Mada, verujem da niste pogresili ako ste sledili uputstva, nije to bas tako tesko odrediti).

Svima sve najbolje!

_________________
Primarijus dr med. Ivica Zdravkovic, specijalista opste medicine
NEAKTIVAN, osim za savete putem Facebooka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jun 01, 2007 12:53 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Maj 28, 2007 12:56 am
Postovi: 6
Hvala što se nudite da pomognete :) Snimak je stariji,a i,iskreno da kažem,ne znam to da prebacim na komp. Danas sam bila kod ortopeda, pregledao me je,rekao da je stanje dobro,i da nema potrebe da slikavam,nego da plivam celo leto,pa na jesen na kontrolu. U nalazu je napisao:"Prisutan desnostrani gibus uz dobru kompenzaciju skolioze". Da li "kompenzacija skolioze" znaci da je dobro korigovana jer se osim gibusa zaista nimalo na stasu ne vidi deformitet,a i nisam dosad imala zdravstvenih problema uzrokovanih skoliozom?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jun 01, 2007 2:05 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 26, 2007 12:03 am
Postovi: 724
Lokacija: Subotica
Onda budite bez brige. To znachi da imate 2 krivine na kicmenom stubu koje jedna drugu "ponistavaju". A da imate 50 stepeni kako ste rekli, otprilike ne biste mogli ni da lezite, ni da sedite... nista. Pitanje je da li biste bili i zivi. To je ogroman deformitet uz pomeranje unutrasnjih organa.

_________________
Sve najbolje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jun 01, 2007 4:36 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jul 27, 2006 6:20 pm
Postovi: 3798
Lokacija: Pozarevac
Uh, kolega, pa nemojte da plasite ljude :) Imam za vas i ostale ortopede tuzni fenomen, slucaj za prikaz, moja pacijentkinja (teko od skoro se leci kod mene), zena ima "S" skoliozu sa po 110 stepeni u obe krivine!!!!! Uzecu ako mogu RTG snimak, da ne poverujete, Ima brojne radikulopatijske smetnje, izrazen gibus, hramanje pri hodu, FVC koji je jedva 35%, povremeno i otezano gutanje - ali je ziva i hoda i i osim bolova ostale tegobe slabo pominje... Ako budem mogao, uzecu RTG i postaviti ga ovde.

Sve najbolje!

_________________
Primarijus dr med. Ivica Zdravkovic, specijalista opste medicine
NEAKTIVAN, osim za savete putem Facebooka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jun 02, 2007 1:33 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 26, 2007 12:03 am
Postovi: 724
Lokacija: Subotica
Kolega dragi, kako je moguce da ima 110 stepeni? Ili mislite zbir uglova iznosi 110 stepeni?

_________________
Sve najbolje.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 31 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 95 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: