Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 221 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 15  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: SEGIDRIN
PostPoslato: Pon Sep 05, 2011 12:25 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Sep 05, 2011 12:06 am
MOLIM VAS DA MI NEKO POMOGNE OKO NABAVKE SEGRIDINA I ODGOVORA NA PITANJE DA LI SE MOZE KORISTITI KOD BILO KOJE VRSTE TUMORA?

Vrh

PostPoslato: Pon Sep 05, 2011 10:37 am 
Pridružio se: Sre Avg 31, 2011 11:47 am
Vec sam pisao u prethodnom postu o tome gdje sam nabavio lijek. A licno mislim da moze da se koristi kod tumora, mada je najbolja varijanta da se malo rapistate kod nekog onkologa koji poznaje ovaj lijek...

Vrh

PostPoslato: Pon Sep 12, 2011 11:16 am 
Vidim da se ljudi uspavali na ovom dijelu foruma... :-) Nadam se da je kod svih koliko toliko dobro stanje... Molim vas da li neko ima iskustva sa Segidrinom i ako ima zbog ostalih clanova foruma molim neka napise. Hvala...

Vrh

PostPoslato: Pet Sep 16, 2011 6:11 pm 
Evo nažalost kod mene loših vijesti: "Desno okcipitoparijetalno šupljina na mjestu operisanog tumora, a rubno oko nje znaci recidiva, a desno termporalno se vidi i nekoliko sitnih promjena koje se inteziviraju nakon i.v.kontrasta i koje odgovaraju sekundarnim depozitima." To stoji u zaključku nalaza MR tomografije a nisam našao nikog od doktora jer je petak popodne da mi detaljnije pojasni ovo, mada cim se vidi recidiv prica ne valja :-(.

Užas blagi i potpuno sam se smorio. On se odlično osjeća, krvnu sliku je danas radio (posle IV hemoterapije koja je prekjuče završena) i nalazi su mu sjajni ali ovo j bilo potpuno poražavajuće. Nemam ideju šta da radim dalje. Slaću nalaze po nekome u BG da mi ih neko još od stručnih ljudi očita ali mislim da je ipak to to. Čudan je ovaj život. I veoma nepravedan...

Vrh

PostPoslato: Pet Sep 16, 2011 6:19 pm 
Može li neko da mi protumači diagnozu sa prethodnog posta. Veliko hvala...

Vrh

PostPoslato: Sub Sep 17, 2011 10:43 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jan 10, 2008 9:52 am
To znaci da je tumor se poceo siriti odnosno vide se sitne metastaze na tomografiji....JBG....

Vrh

PostPoslato: Sub Sep 17, 2011 11:45 am 
Toga sam se i bojao... Da, izgleda da je to to. Nevjerovatno. On se osjeca fenomenalno, skroz je OK. Kojom li ce se brzinom sada to siriti?! Sta mislite o gama nozu u ovoj situaciji?

I da li neko ima neka pozitivna iskustva sa uljem od konoplje?

Strasno.... Moram naci neko rjesenje...

Vrh

PostPoslato: Sub Sep 17, 2011 1:05 pm 
Pridružio se: Pon Maj 31, 2010 1:32 am
Desno okcipitoparijetalno šupljina na mjestu operisanog tumora, a rubno oko nje znaci recidiva, a desno termporalno se vidi i nekoliko sitnih promjena koje se inteziviraju nakon i.v.kontrasta i koje odgovaraju sekundarnim depozitima- nažalost, odnosi se na metastatske promene.

Vrh

PostPoslato: Sub Sep 17, 2011 1:48 pm 
Sta mislite koje su vjerovatnoce da je radiolog pogrijesio tj. da je vidio rest tumora posto je poznato da se kod tumora Glioblastoma ne moze sve ukloniti? Mozda je zati i sve ovo na rubu, a mozda i edemska masa?

A mozda se i ja zavaravam, i hvatam za poslednju slamku... Mda sam cvrsto rijesio da se ne predam bez borbe. Ima tu jos mnogo cega da se kaze... Vjerujem u to...

Vrh

PostPoslato: Sub Sep 17, 2011 3:38 pm 
Pridružio se: Pet Apr 23, 2010 5:59 pm
Pierrek, gamma noz ili syber knife su odlicna resenja, ako ste kandidati.

Evo linkova za syber varijantu, koja je odlicna:

http://www.acibadem.com.tr/cyberknife/rs/#icerik6

http://www.medicaltourismco.com/oncolog ... erseas.php

Zilepile je imala iskustva sa ovom vrstom tretmana, pa je upitaj da ti poblize objasni. U medjuvremenu, na ovom linku koji sam ti ostavila, mozes da posaljes upit i dobijes odgovor za 1h.

Pa srecno i javi kako je bilo. Drzim vam palceve.

Pozz, S

Vrh

PostPoslato: Sub Sep 17, 2011 5:17 pm 
Pridružio se: Pon Maj 31, 2010 1:32 am
Kad je rađena operacija i da li je nakon operacije rađena kontrolna kontrastna MR? Kad je nastao snimak sa tekstom koji ste poslali? Koliko od operacije? Moguće je da su u vreme operacije postojale oko tog vidljivog dela tumora, rasute malgne ćelije koje su se razmnožile i tek nakon određenog vremena postale vidljive ali taj deo je prosto kocka i to se nikada ne može znati.

Vrh

PostPoslato: Ned Sep 18, 2011 3:00 pm 
Sandrao hvala puno na info. Pogledacu linkove. U srijedu saljem snimke dalje na misljenje pa cu znati da li gama noz dolazi u obzir.

Sto se operacije tice bila je 28.aprila. Posle toga radjene su tri MR nalaza i nalaz od 26.05 i 21.07. su pokazali da je sve OK. Ovaja nalaz sto sam sada poslao i postavio kao post je od prekjuče tj. od petka 16.09.

Otac je zavrsio sa IV ciklusom Temiodala i sada se sjajno osjeca. Krvnu sliku je takođe radio prekjuče i ona je sjajna. Jednostavno samo je nalaz radiologa sokirajuci.

Nadam se da cu u cetvrtak imati neke preciznije info pa vam javljam.

Vrh

PostPoslato: Sub Sep 24, 2011 11:24 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Sep 24, 2011 5:50 am
Voleo bih kada bih mogao da probam kod oca kako deluje Segydrin...
Zvao sam prodavnicu koju su forumashi u ovoj anketi naveli ali su me oni uputili na coveka koji je sada u Rusiji i doci ce tek u oktobru...
Da li mozda neko ima nesto,neku zalihu ovde u Srbiji,da mi posalje da pokusam i sa tim lekom ...
Ako postoji neki nacin brz da dodjem do njega,voleo bih da mi javite...
Unapred hvala... :(

Vrh

PostPoslato: Sub Sep 24, 2011 7:52 pm 
Sto se tice Sehidrina... Pokusaj da to nekako kupis u Moskvi pa da ti posalju DHL-om ili tako nekako. Takodje cuo sam (mada ne znam tacno gdje) da u BG ima neka apoteka koja radi sa time. Samo budi obazriv prilikom korišćenja Sehidrina jer on ne smije ići sa jednim dijelom lijekova i ishrane. NAci ces vec na forumu nesto... Veliki pozdrav!

p.s. i ja bih volio da cujem neka iskustva u vezi koriscenja lijeka. Da li je nekoma pomoglo i sl.?

Vrh

PostPoslato: Ned Sep 25, 2011 2:26 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Sep 24, 2011 5:50 am
U Beogradu postoji Mala ruska apoteka(oprostite ali ovo nije reklama) koju sam zvao i oni su mi objasnili da oni nemaju veze sa tim(sto je i normalno jer taj lek nema licencu za prodaju u Srbiji) ,vec ga donosi odredjeni gospodin koji putuje za Moskvu...
E sad sta reci povodom toga...?
Da mogu dopreti do nekog ko ide za Rusiju,lako bih ja...
Ali i ja sam svoju pokretljivost i agilnost morao da svedem na kompjuter i telefon,s obzirom da imam dva bolesna roditelja u kuci oko kojih se sam brinem...
U slucaju da ne uspem nikako da dodjem na drugi nacin do leka,pokusacu i preko gore navedenog gospodina...

Vrh

Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 221 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 15  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata