Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 25 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Promena zivota u tren oka!
PostPoslato: Pet Feb 26, 2010 10:38 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 26, 2010 10:26 pm
Postovi: 12
Molim vas dobri ljudi pomozite. Majka mi je jutros javila da je na nakon UZ dojke, doktor posumljao na tumor. Zivot mi se u tren oka promenio! U soku sam i ... Zena je 1955-to godiste. Iznenada. Kao grom iz vedra neba. Ako mozete, protumacite mi nalaz jer nakon drugog UZ pregleda (koji je izvrsen pre oko 3 sata), nalazi dva doktora su identicni. Medjutim, oba doktora nisu bas pricljiva
Nalaz glasi:
U okviru obostrane fibrolipomatozne delom fibrocisticne displazije, na spoju GK ka GMK desne dojke izdvaja se nepravilna neostro ograničena, solidna TU promena dimenzija 15*13mm, MG ehokarakteristika, nema se utisak infiltracije fascije.
Solidni TU se UZ u levoj dojci ne diferenciraju.
U aksilama se vide LGL hiper-ehogenog hilusa, inponuju reaktivno promera do 15mm.
Zaključak:
TU NAME M
TU MAME L dex susp.
BI-RADS: DD 5 LD 2
Molim Vas pomozite i recite mi iskreno!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Promena zivota u tren oka!
PostPoslato: Pet Feb 26, 2010 11:58 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jun 24, 2009 1:51 pm
Postovi: 1352
najbolje da se nacini i ct snimak,da se zna koliko je bolest uznapredovala,da bi ste znali na cemu ste...sto se tice ovoga,nisam doktor,nemam puno veze sa medicinom,ali sam i sam onkoloski bolesnik,tako da znam kako ti je...razgovori sa onkologom,hirurgom,psihologom ce dobro doci,ne samo njoj,nego i tebi,najbolje sa psihologom ako mozete da popricate...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Promena zivota u tren oka!
PostPoslato: Sub Feb 27, 2010 12:05 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 26, 2010 10:26 pm
Postovi: 12
Hvala Slavko. Pre 20 minuta sam citao o tvom zivotnom problemu i mogu ti reci da je takvih junaka kakav si ti, malo. Eto, sedim za racunarom od 12h i samo citam o karcinomu dojke ali uzalud kad sve iz nalaza ne kontam!
Elem, voleo bih da se javi i neko ko mi moze nalaz rastumaciti jer jos uvek ne znam sta je tacno u pitanju.
Boze dragi koliko je pogresno misljenje da je fraza recenica: ZDRAV COVEK IMA STOTINU ZELJA, A BOLESTAN SAMO JEDNU - DA OZDRAVI!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Promena zivota u tren oka!
PostPoslato: Sub Feb 27, 2010 12:16 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Feb 22, 2009 10:28 pm
Postovi: 618
pa slabo ces kontati to ako nemas medicinsku skolu ili poznavanje medicnie malo bolje........


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Promena zivota u tren oka!
PostPoslato: Sub Feb 27, 2010 12:29 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 26, 2010 10:26 pm
Postovi: 12
Pa ocito da nemam dok molim za pomoc!!!
A inace sam magistar tehničkih nauka (drumski saobraćaj), što znači da imam pameti barem toliko da razumem kada mi neko prevede i objasni nešto što je napisano u većem delu na latinskom!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Promena zivota u tren oka!
PostPoslato: Sub Feb 27, 2010 12:38 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jun 24, 2009 1:51 pm
Postovi: 1352
necu da se blamiram sa mojim postovima,ako neki lekar vidi ima da padne u nesvest kad bi video sta sam pisao,zato cu da cutim...u pitanju jeste karcinom dojke,nista se ne moze reci bez patohistiloskog nalaza i snimka ct-a ili magneta...

mogu da vam kazem da vas ocekuje duga borba,sa puno prepreka,ne dajte se,drzite se na okupu,razmisljatjte kako je to obicna prehladica i kako ce se bas tako i pobediti...ukoliko mogu da pomognem,tu sam...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Promena zivota u tren oka!
PostPoslato: Sub Feb 27, 2010 12:39 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Feb 22, 2009 10:28 pm
Postovi: 618
pa ja ucim medicinu i rado bih ti pomogla,ali ovo zaista nije moja oblast,zaista nisam nimalo strucna za ovo,da je nesto drugo mogla bih da pomognem.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Promena zivota u tren oka!
PostPoslato: Sub Feb 27, 2010 12:51 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 26, 2010 10:26 pm
Postovi: 12
Nece san na oci!!! Baksuz!!!
Otisao sam od majke za sa kojom sam bio nenormalno vezan, trbuhom za hljebom pre 10 godina u Rep. Srpsku a ona mi je stalno govorila: ''Prebolela sam sto si otisao, ne sikiraj se sine''!
Eto kako je prebolela. Dobila karcinom. Niko mi u porodici nikada koliko svi pamtimo nije imao karcinom!!!
Ubi me savest!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Promena zivota u tren oka!
PostPoslato: Sub Feb 27, 2010 1:03 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jun 24, 2009 1:51 pm
Postovi: 1352
slusaj me druze,idi popij nesot za smirenje i idi lezi,ovako samo sebe mucis...gde ti zivis,gde ti majka zivi,kako ste sad,ne razumem celu situaciju,ako ti je lakse,pisi mi na pp,moze i tako,slobodno...sudjeno je tako bilo,da dobije karcinom,nemoj da se sekiras,ne vredi tako da razmilsljas,samo ces sebe upropastiti....idi opopij jedan bensedin,lezi,smiri se i odspavaj...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Promena zivota u tren oka!
PostPoslato: Sub Feb 27, 2010 1:07 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 26, 2010 10:26 pm
Postovi: 12
Ona u Pozarevcu, ja u Prijedoru! 500km udaljenost.
Dobri smo. Vidjamo se 7-8 puta godišnje. Dodju ona i stari ili mi idemo kod njih. Ali...
U pravu si. Odoh se nakljukati tabletama jer ovako nista dobro ne cinim. Hvala na recima podrske.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Promena zivota u tren oka!
PostPoslato: Sub Feb 27, 2010 1:09 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Feb 22, 2009 10:28 pm
Postovi: 618
veruj pomocice ti bensedin,ma koliko mislio da nece.........smiri se malo,nije kraj sveta.....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Promena zivota u tren oka!
PostPoslato: Sub Feb 27, 2010 1:24 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 26, 2010 10:26 pm
Postovi: 12
Hvala Ivanna. I tebi Slavko.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Promena zivota u tren oka!
PostPoslato: Sub Feb 27, 2010 5:00 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 26, 2010 10:26 pm
Postovi: 12
Pa zar zaista nikog ko mi moze protumaciti nalaz nema!?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Promena zivota u tren oka!
PostPoslato: Sub Feb 27, 2010 11:19 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
U okviru obostrane fibrolipomatozne delom fibrocisticne displazije, na spoju GK ka GMK desne dojke izdvaja se nepravilna neostro ograničena, solidna TU promena dimenzija 15*13mm, MG ehokarakteristika, nema se utisak infiltracije fascije.
Solidni TU se UZ u levoj dojci ne diferenciraju.
U aksilama se vide LGL hiper-ehogenog hilusa, inponuju reaktivno promera do 15mm.
Zaključak:
TU NAME M
TU MAME L dex susp.
BI-RADS: DD 5 LD 2


Ultrazvuchni pregled je pokazao postojanje tumorske tvorevine, promer vidite i sami, dobro je pa se ne vide znaci infiltacije ovog tkiva u druga tkiva, shto znachi da je promena uochena na vreme i da sada jedino shto treba da radi ej da se brzo obrati onologu i da se to operise sto pre. Zakljuchak je sumnja na tumor desne dojke i verovatno je je dobila savet da ide na dalja ispitivanja, to je sada najbitnije da se ne otegne i da ne prodje sto godina od ovog UZ do trenutka kada ce se javiti onkologu na pregled. BI_RADS je oznaka za nivo tumorske promene u dojci, LD-leva dojka 2,tj benigna promena dok je DD-desna dojka od strane radiologa obelezena sa 5, tj 95% verovatnoce da je u pitanju maligni tumor.

Zbog same velichine tumora nalaz nije toliko strasan ali ce preporuka hirurga onkologa verovatno biti momentalna operacija. Bitno je da se prate tumor markeri iz krvi, da ode na mamografiju i detaljniji pregled kod onologa a ne da se sve zadrzi na pregledu kod lekara koji joj je radio UZ dojke!

Vashim nerviranjem i sekiranjem necete nishta postici, skupljajte snagu, vreme, i jurite lekara koji ce najbrze vasu majku izlechiti, i ne morate biti struchni medicinksi da bi imali zdrav razum i znali shta vam je dalje chiniti!

Majka odmah po upute i kod onkologa, nadjite vezu ako se to bude otezalo, mamografija, i neka se to operativno sredi, posle hemoterapija, preventivno, bar 6 meseci al to cete vec sve u toku lechenja i sami saznati i videti...i to ej neshto shto je odluka onkologa i tima koji ce je lechiti.

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Promena zivota u tren oka!
PostPoslato: Sub Feb 27, 2010 11:32 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Apr 20, 2009 5:46 pm
Postovi: 128
Ako ste u mogucnosti,otidjite u Sremsku Kamenicu i zakazite pregled kod dr Jovana Bogdanovica.On je divan covek,neverovatno koliko moze da prenese svoju pozitivnu energiju na coveka,a to je jako bitno kod ovakvih stvari,a istovremeno je jako dobar doktor.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 25 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 98 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: