Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2491 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132 ... 167  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: prijatelji
PostPoslato: Pet Apr 15, 2011 7:43 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Okt 16, 2010 9:59 pm
Postovi: 47
Евелина,
драго ми је, ово су лепе вести. А као што и сама кажеш, не знаш шта ти је помогло, па према томе настави да пијеш шта год то било, ваљда није у контрадикторности једно с другим чим су овакви резултати. Са овим контролама на три месеца биће лакше, а и иначе стигло је пролеће, па је наизглед све некако лепше и лакше него што је по оној суморној зими.
Све најбоље, поздрав свима...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: prijatelji
PostPoslato: Ned Apr 17, 2011 7:33 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Dec 20, 2006 10:02 pm
Postovi: 628
Lokacija: in the middle of nowhere
Evelina,saljem ti jedan ogroman topli zagrljaj.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: prijatelji
PostPoslato: Ned Apr 17, 2011 1:18 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Feb 02, 2009 7:49 pm
Postovi: 200
Lokacija: novi sad
Evelina, zaista mi je drago zbog tebe, ali mozes li da ponovis sta sve koristis od preparata, jer ja trenutno nista ne koristim, jer sam sludjena ovom terapijom i ne znam da li ista smem da koristim kako ne bih anulirala ovu za mene tesku terapiju.

Svi rekoste da je svaka sledeca bila laksa a meni je svaka sledeca sve teza. Mozda zato sto mi je krvna slika losa, a nista mi nisu dali ovog puta, tako da sada, nakon IV ciklisa, imam i povracanje, koje do sada nisam imala. Bar me tese rezultati, jer sam u znatnoj regresiji, kako je CT pokazao, ali jos ga ima Ca je jos uvek 47, a sedimentacija 90.

Ali, borimo se dalje, kao sto je Evelina to pokazala, borbom i strpljenjem mozemo doci do pozitivnih rezultata.

Sve vas pozdravljam, sa verom da ce svima biti bolje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: prijatelji
PostPoslato: Uto Apr 19, 2011 8:58 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Feb 02, 2009 7:49 pm
Postovi: 200
Lokacija: novi sad
Dragi prijatelji,
znam da treba da budem pozitivna, ali trenutno mi je tesko da to budem, jer mi je sve teze i sve losije se osecam.
Pocinjem da sumnjam u ovu hemoterapiju, jer ako ubija kancer, ubija i mene, jer se ja sada jako lose osecam, malaksala sam da ni sudove ne mogu da operem, povracam svakodnevno, a sto je najgore, a to je novo, tesko gutam cvrstu hranu, kao da je jednjak suzen, pa ne moze hrana da prodje. I dosta podrigujem i osecam kiselinu u zelucu.


Da li je neko imao te simptome?
Sta da preduzmem?
Da cekam nekoliko dana ili da se javim lekaru?
IV ciklus sam zavrsila pre 4 dana.

Moze li neko da mi pomogne, savetom naravno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: prijatelji
PostPoslato: Uto Apr 19, 2011 12:50 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 18, 2008 7:10 pm
Postovi: 331
Ganadra,
ja nemam nista pametno da ti kazem, osim da oprobas metodu koja je meni pomogla. Nemoj da se smejes, ali ja bih uvek pre hemo ili radio terapije zamislila da sam ucesnih survivera, ili da sam u nekom svemirskom brodu i na specijalnoj misiji...i da treba da izdrzim .To, sto sam umislila da sam takmicar ...pomoglo mi je.
Probaj i ti tako nesto...znam da je blesavo, ali mozak je cudo.
Jos samo malkice imas do kraja, steta bi bilo da sad posustanes...a znam da neces. Probaj one dodatke prehrani...ne znam kako se zovu ali mogu se naci u apoteci cula sam...sa dodatkom vanile ili cokolade....to je valjda tecno kao jogurt, pije se...a sadrzi sve sto je potrebno...i bas se koristi u takvim situacijama kada covek ne moze jesti.
Kada zavrsis sa hemo, sve ce to proci. Izdrzi!!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: prijatelji
PostPoslato: Uto Apr 19, 2011 4:15 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Feb 02, 2009 7:49 pm
Postovi: 200
Lokacija: novi sad
Ma ja sam jaka osoba i mogu svasta da izdrzim, ali je ovo nesto novo i vrlo neprijatno - znaci gutanje je u pitanju, pa cak tecnost kad pijem kao da mi
baloncici prolaze kroz jednjak i to je neprijatno, ali me plasi da nije doslo do ostecenja koje ce i kasnije trajati.

Naime, mislim da mi doktorka nije dala transfuziju pre hemo i da zato sada imam ove tegobe, jer osecam da mi je organizam totalno iscrpljen, kad odem do Vc-a osecam malaksalost i podrhtavanje, a to mi ukazuje na slabost organizma.

Sutra idem da uradim leukocite, mislim da je tu problem pa cu videti, ali sam htela da cujem i vasa iskustva, jer o ovim simptomima nisam citala.

Trudim se da izdrzim, ali kao sto sam rekla, plase me trajne posledice, jer ovako ne bih zelela da zivim, kako se sada osecam. To je totalna nesposobnost za bilo sta.

S verom da ce mi sutra biti bolje, pozdravljam vas sve i zelim da nikada ne prolazite kroz ovo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: prijatelji
PostPoslato: Uto Apr 19, 2011 6:27 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jun 24, 2009 1:51 pm
Postovi: 1352
draga ganadra,mislim da to sto sada osecas nece zauvek trajati...sama malaksalost ce proci posle odredjenog perioda, e sad oko gutanja,moguce je da je zbog samih terapija i da ce proci kad se organizam oporavi...mislim da sam i ja imao slicnih tegoba,nekad tako me stegne kao da me gusi ali prodje...vidim za nalaze da je sedimentacija i dalje visoka a da je ct povoljan,mislim dobar,da sve ide na bolje i da gada terapije unistavaju...nadam se da ces skroz ozdraviti i to sto pre,da ce terapije skroz unistiti te celije... :) veliki pozdrav... :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: prijatelji
PostPoslato: Uto Apr 19, 2011 7:29 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 18, 2008 7:10 pm
Postovi: 331
Naravno da ce proci posle hemo. Sigurno! hemoterapija unistava sluzokozu, i zbog toga imas problem sa gutanjem.To se sve oporavi nakon prestanka hemo. Citala sam iskustva drugih ljudi...cak i onih kojima i vrat zrace...to ej tek grozno, i ne mogu uopste da gutaju...i oporave se za dve tri nedelje. Sigurno ce biti bolje. To podrhtavanje je sigurno od iscrpljenosti, jer predpostavljam da ne unosis dovoljno vitamina...i prosto od tog povracanja dehidrira telo..trebas samo sto vise tecnosti, i po koju infuziju tu i tamo..ako treba i privatno da primis...cisto da se organizam "podigne".
Evo bas citam na onom sajtu koji sam ti jednom dala...pise neka zena...ona vec godinama zivi sa stadijumom 4b, i prima hemo...s vremena na vreme....ovo joj je peta godina...sada je opet u remisiji..
dakle nece te to ubiti, samo oprezno da se telo ne iscrpi od dijareje i povracanja a da ne unosis tecnost da bi to nadoknadila...Javi sta se desava.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: prijatelji
PostPoslato: Sre Apr 20, 2011 9:32 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Feb 02, 2009 7:49 pm
Postovi: 200
Lokacija: novi sad
Hvala ti Tajna na ohrabrenju!
Danas mi je malo bolje, iako sam i jutros povracala.
Najgore je sto i na samu pomisao da recimo pijem vodu meni je muka. Ali osecam glad. Ali kada pojedem nesto, povratim.
Pocela sam ranisan da pijem i taj neprijatan osecaj u zelucu je manji, tako da mislim da cu vec danas sutra biti mnogo bolje.

Znam da moram da izdrzim, ali je jako tesko, pogotovu zato sto sam ja bila aktivna osoba i ovo mirovanje me najvise ubija. Nisam u stanju nista da uradim i to me uzasno nervira. Sve cekam da prodje, pa da krenem u akciju, bilo sta, samo da ne lezim kao pravi bolesnik.

Ako ne prodje, odoh na infuziju ili transfuziju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: prijatelji
PostPoslato: Sre Apr 20, 2011 12:54 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Feb 02, 2009 7:49 pm
Postovi: 200
Lokacija: novi sad
HVALA ti dragi Slavko!
U toku dana mi je bolje i vec sam bolje volje.
Ovaj forum zato i postoji, da se izjadamo i ispraznimo, kako bi nam bilo lakse, a naravno da moramo da izdrzimo ako vec i malo ima efekta.
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: prijatelji
PostPoslato: Sre Apr 20, 2011 2:27 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jun 24, 2009 1:51 pm
Postovi: 1352
moguce je da je i to od terapija,da te toliko iscrpe,ostanes gladna,a jos is ame sto prouzrokuju mucninu,jos kad povratis a ono nema sta nego sama kiselina,izborices se ti sa tim,znam to... :D drzimo ti palceve da sve prodje kako treba,i ta mucnina ce proci samo da se izbace ti toxini iz organizma... :) pozdrav... :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: prijatelji
PostPoslato: Čet Apr 21, 2011 7:51 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Feb 02, 2009 7:49 pm
Postovi: 200
Lokacija: novi sad
Danas mi je vec bolje.
Borim se sa potrebom da odem do bolnice da trazim transfuziju ili infuziju, ali jos uvek sam kod kuce i nadam se da ce biti bolje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: prijatelji
PostPoslato: Ned Apr 24, 2011 10:16 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Okt 16, 2010 9:59 pm
Postovi: 47
Христос воскресе!
Срећан празник свима, да га проведете у миру и љубави са својим породицама и да макар на овај празник не мислите на проблеме, на болест, на будућност. Просто уживајте у овом дану, ово је најрадоснији хришћански празник - надам се чак и онима који нису верници.
Поздрав свима,
Мила


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: prijatelji
PostPoslato: Uto Apr 26, 2011 9:00 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Feb 02, 2009 7:49 pm
Postovi: 200
Lokacija: novi sad
Sa zakasnjenjem cestitam svima prethodni praznik, jer se nisam bas najbolje osecala, pa sam veci deo prespavala, ali se nadam da je vecina ovaj lepi praznik provela u miru i ljubavi, narocito oni koji su izgubili nekog svog, njima posebno zelim mir u srcima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: prijatelji
PostPoslato: Uto Apr 26, 2011 3:03 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 30, 2007 9:17 am
Postovi: 260
VAISTINU VOSKRESE
Dragi moji,
Zelim sve najbolje .
Mi smo imali Vaskrs,tako sto je moj muz imao veliko krvavljenje,posle operacije,a ja sam kada je sve proslo ,valjda se opustila i dobila groznicu,treskavicu,kao ukljucena u struju i temperaturu39 sa 5.ola,la...
To je bilo juce,a danas nemam t.,ali se osecam,kao izasla iz ves masine.
Cekamo,nalaz biopsije,sve najbolje cekamo.

_________________
ko otrpi do kraja, spasice se


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2491 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132 ... 167  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 16 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: