Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2491 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129 ... 167  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: prijatelji
PostPoslato: Sre Jan 26, 2011 3:02 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jan 24, 2011 6:06 pm
Postovi: 3
Divno,dobre vesti su dobrodosle na ovaj forum.
Ali se cuvaj i budi oprezna.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: prijatelji
PostPoslato: Sre Jan 26, 2011 3:59 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Feb 02, 2009 7:49 pm
Postovi: 200
Lokacija: novi sad
Evo mene sa novostima.
Juce sam bila na Komisiji, ali nisam saznala nista novo sto nisam znala i ranije, drugim recima, nisu bili bas reciti, a kada sam htela nesto da pitam, grubo su me prekidali, a ja, vezana vreca, kako me prekinu, ja se povucem i ucutim.

Dakle, jedino dobro u svemu je sto sam odmah uspela da uradim scintigrafiju skeleta, tako da znam da na kostima bar nema nicega (za sada).

Sto se limfnih zlezda tice, to ne valja, pa cu sledece nedelje ici na hemoterapiju - Cisplatil - 5 - FU, pa ko je to prosao neka mi javi kako je podneo. Zbunjuje me sto cu morati da lezim tamo, koliko to traje.

Tajna, znam da ne zelis puno da se vracas na te dane, ali te molim da mi kazes koju si hemo dobijala i koliko dugo (mislim na jedan ciklus u toku dana), da li ti je kosa opala, jer se ne secam da si to pominjala u starim postovima, kako si se hranila, jer sada sam tek naisla na neke postove gde kazete da za vreme zracenja ne sme da se koristi cvekla, a ja sam je sve vreme pila pa sam mozda zato imala prolive, ali niko nije rekao da to ne treba, pa me zanima da li je tako i u slucaju hemo.

Naravno da sam pitala da li treba neka priprema, ali su mi rekli da ne treba nista, sve uobicajeno. A kod nas vec sada nije nista uobicajeno, naravno da svi probamo svasta, razne suplemente, a sad cujem da su oni kontraindikativni sa hemo.

Tajna, drago mi je sto su ti rezultati dobri, ali budi oprezna, jer to moramo same, lekari se ne zadrzavaju puno na te nus pojave, bitno im je da se izbore sa osnovnom bolescu, sto je dobro, ali ove ostale stvari nama otezavaju zivot, a mozda i indikuju nesto. Znaci, svi smo razliciti i razlicito podnosimo ovu terapiju, ali ja nisam imala krvarenja, mozda zato sto nisam imala hemo, ali sledeci put pomeni to lekarima.

Ne znam kako tvoji lekari, ali mene moji nikada ne pitaju kako sam, samo pregledaju, pogledaju rezultate i zakazu sledecu kontrolu. Ne daju mi priliku da im ukazem na neke simptome, koji su mozda bitni, kao sto sam jos pre godinu dana imala bolove i u levom i u desnom kuku, jedva se kretala, to sam im cak i saopstila, a da niko nije reagovao na to. Mozda je to bila indikacija za te limfne cvorove koji su sada toliko narasli. Zato ti kazem, budi oprezna i pokusaj da im ukazes na svaki simptom koji imas, samo ako hoce da te cuju.

Sto se te devojke tice koju pominjes, kamo srece da ih je sto vise. Takvi slucajevi nam ulivaju snagu i volju da istrajemo, jer ovo je bolest koja iziskuje puno vremena u lecenju, puno tegoba, ali nijednom nisam posumnjala da nije moguce izlecenje, samo treba dovoljno zeleti i dovoljno verovati u to.

Jos nesto, gde je Evelina? Jesam li nesto preskocila?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: prijatelji
PostPoslato: Sre Jan 26, 2011 8:58 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 18, 2008 7:10 pm
Postovi: 331
Cao,
ovde te pitaju kako si , i kako se osecas....krvarenje je bilo slabo, samo na toalet papiru..kao sukrvica..
Moja prijateljica koja tamo radi, kaze da se grlic od zracenja oporavlja....Raspitacu se svakako jos.
Takodje idem ponovo za mesec dana, da odnesem bris, i da mi ponovo pogledaju grlic , kako se oporavlja.
Sto se hemo tice, nista...neces je ni osetiti.Kosa nije opala. Samo obavezno, ako ikako mozes , kupi privatno lek protiv mucnine..to su tri leka u kutiji, svaki dan se uzme po jedan.Ne mogu sad da se setim kako se zove, kosta oko 8000din...
Ja sam zahvaljujuci njemu ostala postedjena mucnine,a primala sam najacu dozu hemo...te iste kao i ti..cisplatin..na 21 dan, 6 ciklusa.Pored njega dobices i ondasan, protiv mucnine, i jos neku premedikaciju ...sve to traje nekoliko sati...recimo od 11 do 8 uvece...a sama hemo oko 30min...sve ostalo je premedikacija, recimo infuzija sa viatminima. Najbvaznije je da pijes dosta vode, da sto pre izbacis otrov iz sebe...znaci u tou primanja, i nakon...sto vise...oko 2,3 litre...sto vise mozes.Sve ostalo, samo napred. Jedi sta god ti prija.Verovatno ces samo jednom ostati dan, dva u bolnici ,da vide kako tolerises..posle ambulantno.
A zracenje zlezda?
To nisu pominjali?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: prijatelji
PostPoslato: Sre Jan 26, 2011 9:54 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Feb 02, 2009 7:49 pm
Postovi: 200
Lokacija: novi sad
sto se zracenja tice, bilo je kao prva opcija, jer je to moj lekar predlozio, ali je onda radiolog rekao da bih dosla na red tek za 4 meseca jer su aparati naizmenicno u kvaru, pa su izabrali drugu mogucu opciju - hemo.
Naravno, sve su to oni medjusobno raspravljali, kao da ja nisam prisutna i kao da nista ne razumem (ponizavajuce za mene) a kada sam htela nesto da pitam, bila sam grubo prekinuta "Pitate da biste nesto pitali".

Nakon toga nisam zelela nista da pitam, ali sam bila razocarana datom terapijom, kao da je to bilo "daj bilo sta" , jer je ta doktorka komentarisala da cu im biti pred ocima tokom terapije, pa ce videti sta ddalje. Ali, u sustini sam zadovoljna sto sam dobila hemo, jer su me stalno brinuli ti limfonodusi, koji su se pojavili od samog pocetka, samo na desnoj strani, i logicno je bilo da ih ima i na levoj, samo su tada bili jos mali. Nadam se da cu ih sada definitino srediti.

A onda za Pariz.
Trebalo je da putujem sada u februaru (mama i sestra mi zive tamo) i trebalo je da odem kada ukinu vize, ali bolest me je sprecia, mislila sam da cu sada da prodjem kontrolu i otputujem, kad eto, umesto u Pariz, ja u bolnicu. Ali, stici cu ja u taj Pariz.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: prijatelji
PostPoslato: Sre Jan 26, 2011 10:37 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 18, 2008 7:10 pm
Postovi: 331
Sram da ih bude. Strasno!
Znaj da ce ti hemoterapija zaustaviti dalje sirenje, i to je dobro...a kada budu zaustavili, dodace ti na kraju zracenje , da to do kraja srede...tako da stvarno nemoj da brines.Sanirace se to, a onda voyage, voyage....!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: prijatelji
PostPoslato: Čet Jan 27, 2011 2:58 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Feb 02, 2009 7:49 pm
Postovi: 200
Lokacija: novi sad
da jedva cekam


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: prijatelji
PostPoslato: Čet Jan 27, 2011 4:04 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Feb 02, 2009 7:49 pm
Postovi: 200
Lokacija: novi sad
HEJ drustvo, sta je sa vama?!
Jeste li se umorili, ulenjili ili nesto trece?
A ja se raspisala, pa vam dosadjujem svaki dan!
I da vam saopstim da sam bas dobre volje, eto onako, bez razoga.

Iako sam se muvala po laboratorijama i domu zdravlja, nisu bili bas ljubazni, ali ni losi, nista me nije oneraspolozilo.
Valjda mi je danas bioritam dobar.

I da pitam!
Jeste li se odrekli mleka i slatkisa? Kazu da treba, a ja ne bih ako bas ne mora. Jako volim slatko. Sta predlazete?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: prijatelji
PostPoslato: Čet Jan 27, 2011 9:12 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jun 24, 2009 1:51 pm
Postovi: 1352
napisao sam pre par dana poruku ali sam je obrisao...moracu da napisem i ja koju "lepu" rec o nacinu na koji su postupili prema vama na komisiji i da dam svoja iskustva...

kada sam rekao doktoru da trebam da komisiju odmahnuo je rukom:ko sve tamo radi,nije ni cudo...koliko se puta desilo da me onkolog salje kod drugog onkologa jer nema pojma o celoj stvari...tacnije,oni su interniste pa su dovrsili onkologiju...sam nacin na koji rade je uzasan:prvo se zezaju,popiju po kafu,onda kao krecu sa radom,uzimaju papire,radiolog ne gleda snimke,procitaju zakljucak sa poslednjeg magneta i kao nesto prokomentarisu pa te pozovu i onda:znate,idite kod tog i tog doktora,on zna bolje...ili odes i hirurg kaze:to se treba operisati...kada ga pitas: a sta to?on pokaze pa tu nesto,ne znam ja,nisam ja dovoljno kompetentan za ovo(ne zna da cita snimke)...a radiolog sedi i niti sta komentarise niti sta radi,strasno...i onda mene popodne zaboli glava jer se iznerviram i padne mi pritisak a stalno govore:nemojte se nervirati,stres je okidac svega...uzas jedan,blago receno...

ja idem od nedelje da vadim krv i mokracu pa da vidimo kakvi su rezultati,nadam se da su ok... :D a da vam odgovorim na pitanje,ja se nisam odrekao,tacnije jesam u odredjenoj meri,mama manje sprema slatkog ali ja bez toga ne mogu... :D a mleko,sto da ne,nisam cuo da je neko izbacio mleko...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: prijatelji
PostPoslato: Ned Jan 30, 2011 10:45 am 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Avg 10, 2007 2:22 am
Postovi: 29
Pozdrav svima! Moj slucaj je bio ovakav:2007. su mi otkrili karcinom na levoj dojci.To je bio medularni karcinom I nije bio hormonski zavistan. Imala sam dve operacije,tumorektomiju i I mastektomiju sa ugradnjom silikona u Beogradu na Onkoloskom institutu.Posle operacije sam primila 6 ciklusa HT CAF protokola.Terapija se zavrsila posle 3 i po meseca I ja sam sada hvala Bogu skroz dobro.Meni nisu nista vise dali posle terapije,imam redovne sad vec polugodisnje kontrole I kod onkologa I kog hirurga.Terapiju sam podnela ok,imala sam blage podnosljive mucnine,nisam povracala,par dana nakon terapije sam non stop spavala. Inace ja imam 28 godina.
Dok sam primala terapiju i kad je sve to pocelo, na ovom forumu sam kontaktirala lekare i ljude koji su imali slicna iskustva i ti razgovori su mi pomogli mnogo. Samo zelim da kazem da ako neko zeli da prica o necemu ili da pita neshto, slobodno da mi pise. Ja dugo nisam posecivala ovaj forum i zao mi je zbog toga i zelim to da ispravim i da pomognem koliko god mogu! :) Nadam se da je ova tema ok za moj post! Pozdrav svima! :)

_________________
http://www.thebreastcancersite.com/clickToGive/home.faces?siteId=2


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: prijatelji
PostPoslato: Ned Jan 30, 2011 1:17 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Okt 16, 2010 9:59 pm
Postovi: 47
Драги Славко,
издржао си све до сада, па издржаћеш и ово, немаш куд. Успони и падови су нормални, јер болест је тешка, дуго се лечи, нажалост понекад се и враћа, терапије су мучне и тешке, са последицама, и све је то тешко издржати. Све би се то лакше издржало када би лекари и пратеће особље имали времена, стрпљења, лепу реч, осмех. Али, стање код нас је овакво какво је, делом због опште кризе, делом из разних других разлога, а оно што је битно то је да увек смогнеш снаге да то превазиђеш, да те тренутне кризе поништиш неком лепом музиком, добром књигом, филмом, шетњом по лепом сунчаном дану, било чиме. Само напред, и јави се кад стигну резултати. Сви навијамо за тебе, сигурна сам у то.
Велики поздрав теби, али и за "диди", која је како видим само годину дана старија од моје кћерке, а нажалост иза себе има две операције, хемотерапију итд. Драго ми је да је сада све у реду, све најбоље,
Мила


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: prijatelji
PostPoslato: Pet Feb 04, 2011 8:25 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Sep 30, 2008 10:10 pm
Postovi: 446
Dragi moji samo da vam prenesem pozdrave (posebno Mili) od Verice.Nezna šta se dešava al već dva meseca nemože da uđe na forum jer joj je nalog navodno neispravan a neće da otvara nov.Javiće se čim bude mogla,za sad toliko :D .
Naravno pozdravljam vas i ja :wink:

_________________
"Božija volja te nikada neće odvesti tamo gde te Božija Milost neće zaštititi."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: prijatelji
PostPoslato: Pet Feb 04, 2011 10:06 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Okt 16, 2010 9:59 pm
Postovi: 47
Биљо,
хвала пуно на овој помоћи у преношењу поруке. Већ дуго размишљам о томе шта ли је с Верицом и Лакијем. Задње њено јављање је било оптимистично и ево већ је дуго нема. Драго ми је што су вести добре. И ја сам имала проблема са регистрацијом већ неколико пута, и већ ми је досадило, али морала сам да се региструјем поново. Само, сада немам приступа оним пп од раније, претпостављам да ни она не жели да се поново региструје под другим именом између осталог и због тих приватних порука које ће изгубити. У сваком случају, јако ми је драго да су добро и желим им све најбоље. Радујем се лепим вестима. Кад буде могла јавиће се, знам.
Свима пуно поздрава, било би лепо да се јаве и они други којих већ одавно нема на овом форуму, како бисмо знали да је све у реду и са њима,
Мила


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: prijatelji
PostPoslato: Uto Feb 08, 2011 12:03 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Feb 02, 2009 7:49 pm
Postovi: 200
Lokacija: novi sad
Didi, Slavko, Tajna.......najpre pozdrav za vas jer ste vrsnjaci moje dece i saosecam sa vama pre svega kao majka, pa onda kao obolela . Zelim vam da ova opaka bolest bude samo ruzno secanje za vas, i znam da cete je pobediti, vasa mladost je na vasoj strani.
Ja sam prosla prvi ciklus hemioterapije i moram da priznam da sam se osecala vrlo cudno, ne mogu to ni da opisem, nisam imala zelje ni da se javljam, ni da puno pricam, ali nisam ni tako puno spavala. Osecam umor, ali vise kao kad imate slabu kondiciju, pa vas zamara i najbezazleniji posao po kuci.
Nadam se da ce to proci.
Sta je sa ostalima?
Malo je zamro ovaj topic.
Volela bih da znam sta se desava sa ostalima, kako su, jesu li dobro.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: prijatelji
PostPoslato: Uto Feb 08, 2011 7:23 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 18, 2008 7:10 pm
Postovi: 331
G.
super, jedna je iza tebe...to je normalno da se tako osecas, proci ce za dan, dva...a vec sledeci put ce biti bolje, treci put neces vise nista osecati, i bice kao svaki drugi dan.
Elem, ja samo da kazem da sam juce gledala tv...Travel and living, emisija Majami ink...i da je dosao mladic da se tetovira koji je preziveo rak, koji je metastazirao na pluca...to sve pre nekih 10god...mozda i vise...i eto, ziv je , zdrav, ko od brega odvaljen...
Samo da podelim to sa vama, jer me interesuju samo lepe i pozitivne price. Takve cu i vama ovde da donosim. Kad god tako nesto cujem, eto mene.
Dovoljno je sivila , i njega smo svesni...treba malo inspiracije za pregurati kada je tesko!
Pozdrav za sve!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: prijatelji
PostPoslato: Uto Feb 08, 2011 9:37 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Feb 02, 2009 7:49 pm
Postovi: 200
Lokacija: novi sad
Naravno da treba da te interesuju pre svega dobre i pozitivne stvari.
Prerano su te spopale lose, ali ce one biti brzo iza tebe, sigurna sam.
Uzivaj.
I ponekad se javi da cujemo kako si.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2491 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129 ... 167  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 8 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: