Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 24 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Metastaze na mozgu.Pomoc!!!
PostPoslato: Ned Nov 27, 2011 11:22 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Mar 20, 2009 1:48 am
Pa za pocetak skener standardno moze prikazati ono sto je vece od 5mm, a ti ces to videti bas ako znas sta i gde da trazis (na osnovu simptomatologije, drugih nalaza... itd) - drugim recima ako nesto konkretno trazis na nekom konkretnom mestu ima i sanse da to nadjes... Inace je to prica sa iglom u plastu sena.
Videti nesto i nije bas tako jednostavno.
I sa kontrastom treba racunati da je promene manje od 1cm relativno tesko uociti - nikad nisi bas sasma siguran da li je to nesto sto tu treba biti ili ne.
MSCT moze teorijski prikazati promene velicine oko 1mm (toliko mu je otprilike rezolucija)... Ali to ne znaci da ces ti moci da ih razlucis na slici ili potvrdis kao meta promene.
Kad vec pominjete Kamenicu ima tu i u Novom Sadu par majstora koji bas znaju svoj posao, pa sretno.
II) Ja ne preporucujem skener na svoju ruku... Ni skener, ni MSCT (multi slice CT), ni magnet ni PET sken, u principu - jer to kosta, a nikakve bog zna kakve koristi necete imati od toga, sem zadovoljenja neke licne radoznalosti, ako uopste ista i nadju.
Naime verovatnoca da ne nadju nista, a meta postoje je prilicno velika, skoro isto tolika kao i da vide nesto, a da to nije to ili uopste nema nicega.
Za dalje lecenje sam nalaz sada, posle prve terapije, je relativno nebitan - ne odredjuje niti bitno menja tok lecenja.
Skener u privatnom rezimu kosta od 4-15k dinara, MSCT 2-4x toliko, magnet oko 10-20k dinara, a PET od 700 eura pa nadalje - najblizi nama dostupni su oni u Madjarskoj, pa Mariboru itd... Nemojte bacati pare na gluposti, ko god da vam sta kaze.
III) Promene u ponasanju mogu biti rezultat kojecega drugog sem meta na mozgu, narocito kod mikrocel. tumora - strah, psihologija, paraneoplasticki sindromi, metabolicki problemi, dejstvo hemioterapije (sa nekim lekovima su bas opisane halucinacije, par puta sam to cak i video kod pacijenata - omaglice, iluzije, "sareni krugovi" pred ocima)... Sve u svemu nemojte se zaletati. Porazgovarajte o svemu otvoreno sa nekim od vasih lekara ko se u to razume, a ima volje da vas saslusa i pametno posavetuje, pa onda odlucite.

Vrh

PostPoslato: Uto Dec 20, 2011 11:32 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Dec 20, 2011 10:33 am
Dragi ljudi dobre volje, zao mi je sto sam se tek sada prikljucila ovom forumu...ali valjda za prave informacije nikada nije kasno.
Moja mama,inace 57.godiste, je pre skoro 10 godina operisala rak dojke,aparat za zracenje,koje joj je bilo neophodno posle operacije, nije radio...imala je samo jedno zracenje pre kvara aparata. 6 meseci posle prve operacije imala je drugu operaciju, kada su joj operisali zlezde iz pazusne aksile i bile su maligne,tada zracenje i hemiotepapija. A onda 2007.metastaze na limfnim cvorovima,opet hemioterapija i to fak terapija.... Onkolozi su je posle toga ubedjivali da je ona zdrava zena, koja je izlecena. 5 godina je pila lek Femara,isla na redovne kontrole na svaka 3 meseca,cak su lek hteli da ukidaju,jer vise nema potrebe da ga pije *IZLECENI STE*, govorili su joj onkolozi sa IORS. Sredinom oktobra ove godine,isla je u Italiju,putovala i uzivala... 01.novembra smo primetili cudan govor kod nje...tj nije mogla da se seti sta hoce da kaze...mislili smo da je imala neki mali slog,pa je to od toga...Medjuti, u bolnici Sveti Sava, prilazi nam doktorka,kada je bio gotov skener glave sa recima*VASA MAMA IMA METASTAZE NA MOZGU I TO PUNO,HITNO JE VODITE U URGENTNI CENTAR*! I tako je *IZLECENA* zena,zavrsila na Neurohirurskoj klinici,gde su nam saopstili da joj je ostalo 3 meseca zivota,da zracenje moze da joj produzi zivot,ali je sve to individualno....Dok je isla na zracenje uradili su joj i skener pluca i UZ jetre i ustanovili da ima metastaze i na plucima i najetri!!!! Ne zelite ni da znate kako smo dosli do tih pregleda,jer to je toliko jadno za celokupnu onkologiju, da nemam reci....
Sve u svemu,posle zracenja joj se povratio govor,pije redovno GALEPSIN,pa nije imala ni jedan epi napad,sada sama hoda,glava je ne boli,ali uzasno kaslje i bole je pluca,a polako gubi i apetit... Od cetvrta ce krenuti na hemioterapiju, dobila je Xeloda tablete,jer su joj vene presusile od FAK terapije.... Ukoliko neko,na zalost ima neka slicna iskustva,bila bih veoma zahvalna da javi!!!!! I da li Escozul u njenom slucaju,moze nesto da pomogne!!!!!
Unapred zahvalna

Vrh

PostPoslato: Sre Dec 21, 2011 9:52 am 
Pridružio se: Uto Jun 07, 2005 12:36 pm
Jelena,

Moja mama ima metataze na mozgu i rak pluca..Ipak to nije slicna stvar sa tvojom mamom, ne znam sta bi te ineteresovalo od nasih iskustava.

Mama pije redovno lekove, treba da ide na zracenje glave ali se oseca jako slabo. Ima bolove.
Mi smo krenuli da koristimo neku terapiju od nekog coveka iz RS..to nam je sada prioritet....

Vrh

PostPoslato: Sre Dec 21, 2011 11:11 am 
1. Zanima me da li Vidatox moze pomoci u mamin stanju!
2.Da li je neko cuo ili imao iskustva sa uljem kanabisa, ali ne semenom,vec uljem od cveta ili lista!
3. Moja mama je uzasan borac i ne zelim da verujem u to sto su lekari rekli o njenom preostalom vremenu zivota, jer nije tu u pitanju samo telo, vec i duh!!! Iz tog razloga sam spremna da pokusam sve za sta cujem da je nekome nekada pomoglo! Jer verujem u cuda!!!!
Hvala u napred!!!!

Vrh

PostPoslato: Sre Dec 21, 2011 3:01 pm 
Moja mama pije GALEPSIN i nije imala ni jedan epi napad, kazu da je to lek novije generacije za epi napade! Mozes ga kupiti u apoteci,pije se po jedna tableta na 12 sati, pa probajte!!!! Inace posle zracenja, 10 ciklusa, je mnoooogo bolje! Povratio joj se govor,sama hoda,moze sama da se okupa,nema bolove u glavi.... Da ne kaslje ili nismo svesni dijagnoze,mislila bih da se izlecila...
Srecno

Vrh

PostPoslato: Čet Dec 22, 2011 9:20 am 
Pridružio se: Uto Jun 07, 2005 12:36 pm
Moja mama pije phoenobarbiton i to pola na svakih 12 sati.

Elem....u kakvom je mama bila stanju pre zracenja. Mi smo nasu odgovorili da ode od zracenja......krenuli smo sa nekom alternativnom medicinom i prirodnim preparatima, i mama je jako slaba pa smo se bojali da ce da je zracenje "dotuce".
Sada se nadamo da cemo je makar podici na noge, ojacati i onda ponovo slati na zracenje...

Sad posle vaseg posta , sve se nadam da nismo previse pogresili... :cry:

Vrh

PostPoslato: Čet Dec 22, 2011 1:03 pm 
Pridružio se: Čet Dec 22, 2011 12:54 pm
Prodajem cecenu, 20 kapsula po 40mg vaze do septembra 2013 godine, cena 875 eura, Decarbazine 100 mg, 9 ampula rok trajanja do maja 2012 godine, Decarbazine 200 mg , 10 ampula, rok trajanja do novembra 2012 godine cena 100 e. Za sve postoji racun, kupljene u inostranstvu. Broj telefona na koji se moze pozvati je 022/326-979, ime Mara

Vrh

PostPoslato: Uto Dec 27, 2011 11:16 am 
Moja mama pre zracenja nije mogla da govori,ni korak nije mogla da napravi bez nase pomoci,sada kada razgovaramo,kaze da ima i neke *rupe* u pamcenju iz tog perioda i imala je bolove u glavi,ne toliko jake,ali ipak je imala,mije mogla sama da se okupa,nije mogla sama da jede,kasiku nije mogla da drzi i njeno ponasanje uopsteno je bilo drugacije, to nije bila moja mama... Sada normalno govori,sama hoda,sama se kupa,sama jede...ali s obzirom na to da ima metastaze i na plucima i na jetri,brzo se umara i uzasno kaslje. Ona popije nimulid kada ima bolove koje joj mi ne dozvoljavamo da trpi,pa je to vise na nas nagovor. U drugoj i trcoj nedelji posle zracenja,leukociti najvise opadaju,mami su bili 4,8. Promenili smo joj apsolutno ishranu,izbacili meso (pojede samo po nekada ribu,skusu,losos), secer (kojim se maligne celije direktno hrane)... Leukociti su joj u trecoj nedelji posle zracenja (kada jos uvek opadaju) bili 5,8! Mislim da joj je zracenje uzasno pomoglo,jer to je evidentno. Vodite racuna,jer u Bgdu se na zracenje dugo ceka.Mi smo imali srece da je mama prve simptome imala 03.11., a 8 dana posle toga toga pocela sa zracenjem. Sada da ne kaslje i da je ne bole pluca, mislila bih da je izlecena.Cekamo da stigne Vitadox,jerimo da nadjemo ulje od cveta kanabisa,dok koristi ulje od semena kanabisa,jede kostice kajsije....i nadamo se najboljem!!!! Srecno

Vrh

PostPoslato: Pon Apr 18, 2016 10:48 am 
Pridružio se: Pon Apr 18, 2016 10:42 am
Kada se nakon zracenja metastaza mozga mogu ocekivati poboljsanja, ako ih uopste bude? Tata je danas zavrsio poslednje u nizu od 10 zracenja. Svestan je, normalno komunicira, povremeno ima glavobolje za koje uzima Trodon, samo je 2 dana u toku zracne terapije imao mucninu i 2 puta povracao, ali sada su ti simptomi nestali.
Sledeca kontrola magnetnom rezonancom je zakazana tek za 2 meseca. Zasto tako kasno?

Vrh

Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 24 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2

Izdvajamo za vas:

Sva vremena su u UTC + 2 sata