Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Karcinom dojke
PostPoslato: Pon Mar 19, 2007 12:41 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 19, 2007 12:32 am
Postovi: 1
Molim vas za bilo kakav savet. Ocajni smo. Majka mi je 2 meseca u bolnici meseca, primljena je zbog upale pluca i tek su joj pre 2 dana konstatovali karcinom dojke sa metastazama na plucima. Odlucili su da je ne operisu, niti zrace, jer bi to bilo suvise radikalno za nju. Primace iskljucivo nolvadex. Svi mi kazu da nema nade, da se pomirim, ali jednostavno ne mogu.... Sa cime da pokusamo, sa Brojsom,makrobiotikom, travarima?? Svaki savet je dobrodosao :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 19, 2007 12:42 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 20, 2007 1:12 pm
Postovi: 6
Pokušaj kontaktirati dr Zlatka Hrgovića.
Zaboravila sam mu e-mail, ali on svakako ima svoju stranicu na internetu, pa ga pokušaj naći.
Sretno!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Apr 02, 2007 12:26 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Jan 29, 2007 9:54 pm
Postovi: 89
Lokacija: Beograd
Draga Anđela,
Moja mama ima karcinom dojki (obostrana mastektomija) sa metastazama na plućima i kostima glave. Guramo nekako, još uvek nema bolove. Znam da je teško, ali pokušajte da ostanete "zdrave pameti", tj. koliko možete u dobrom raspoloženju, zbog nje. Najmanje što joj sada treba je osećaj sažaljenja. Koliko sam je samo puta hrabrila, kada potone, smejala se sa njom, a posle, kada dođem kući, isplačem se samo tako. Ipak, zbog njih, moramo biti jake.
Čitala sam dosta o alternativnim pristupima, koje zvanična medicina ne prihvata, ali ne prihvata ni ovu vrstu pacijenata. Čini se, sve češće, da olako dižu ruke. Kada mi je tata bio bolestan (od karcinoma), rekli su mi bukvalno: vodite ga kući, da umre! Posle se bune, kada, prepušteni sebi, bolesnici probaju sa drugim pristupima.
Makrobiotika je mnogima pomogla, ali je neophodno obratiti se nekom dobrom makrobiotičkom savetniku, za specijalnu dijetu, koje mora da se striktno pridržava. (www.makrokutak.net). Teško je očekivati čudo, ali je poenta u takvim stanjima, popraviti kvalitet života, ako se već ne može uticati na njegovu dužinu.
Želim vam svako dobro, puno snage i, bez obzira na sve, pozitivan stav!
Nedavno sam radila upitnike sa ženama sa metastazama sa hormon-zavisnim tumorima dojke (za specijalistički). Oduševili su me njihova smirenost i optimizam, zahvalnost za svaki detalj, skromnost. Njihovo poimanje života ima sasvim drugu dimenziju. Posmatram posle, druge ljude, nezahvalne i besne na ceo svet...
:-?

_________________
Ja bih da pevam još malo, jer je život samo jedan i do njega mi je stalo, meni je vredan...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Apr 02, 2007 12:50 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Feb 28, 2007 8:12 pm
Postovi: 272
Bravo Bonžita!!

@anđela.k Ja sam onkolog te ti jedino mogu savetovati stavove zvanične medicine.O alternativnoj medicini ne bih (a i ne znam mnogo, iskreno, to ne pratim). Ali, niko ne može oduzeti čoveku nadu ,nada je ono što poslednje umire...Pozz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Maj 02, 2007 12:10 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Maj 01, 2007 11:16 pm
Postovi: 8
@ tartufa

svaka cast, slazem se sa tobom,iz iskustva kazem, meni je nada umrla tek kada je moja majka umrla od raka dojke. Sve vreme imala sam nadu, tata je pomagao dosta, i imao je on nadu, ali ja sam bila previse sigurna u tu nadu. Samo pozitivan stav. Nikako nisam dozvoljavala da me mama vidi uplakanu, jer verujem da bi je psihicki slomilo, a trebala joj je podrska da bi mogla sve da izgura to... Bila sam max podrska i drago mi je sto sam i pokusala nesto za nju.

@ andjela.k

mogu samo da ti kazem da te razumem potpuno. Budi joj max podrska, ne dozvoli da te vidi uplakanu, neki ventil za izduvanje nadji napolju ali nikako pred njom. Zelim ti svu srecu i nadam se da ces nesto naci .

_________________
Snaga bez kontrole ne znaci nista


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Maj 09, 2007 11:02 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Maj 09, 2007 10:51 pm
Postovi: 4
Lokacija: Novi Sad
Mene interesuje gde se mogu pregledati grudi i koje su metode? Imam 26 godina. U poslednje vreme me probada leva dojka, i boli me leva ruka. Bol se seta i nije stalan. Interesuje me sta mislite o tome. Hvala unapred


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Maj 10, 2007 11:54 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Feb 28, 2007 8:12 pm
Postovi: 272
Prema tvojim godinama, najpre samopregled dojki, zatim pregled (iskusnog) doktora koji se bavi dojkom(može biti hirurg, ginekolog ili najbolje onkolog) a zatim ultrazvuk. Ništa više.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 84 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: