Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: JAVITE SE
PostPoslato: Sre Maj 25, 2011 4:19 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Maj 25, 2011 3:44 pm
Postovi: 4
Operisana sam prije 20 dana odsjecena mi je lijeva dojka.Dobila sam dijagnozu Neo mammae I.sin.Bila sam na onk.konzilijumu dijagnoza Carcinoma ductale infiltrativum mammae sin. Carcinoma ductale lymphomodorum axillarium metastaticum 6/18 Mastopathia fibrocistica diffgusa HG 2 p T2N2Mx,Infiltrativni duktalni karcinom-multicentricni,po lokalnom širenju pT2,najveći tumorski čvor dijametra 2cm,sa metastazom u 6 od 18 ipsilateralnih aksilarnih limfnih čvorova AJCC IIIA NPI 5,4 ER scor 4 PR scor 2 HER 2 3 +(jako ekspimiran-jako kompletno membransko bojenje u više od 30% celija) Za dva dana idem na hemoterapiju koja mi je vec odredjena.Imam 37 godina,majka sam troje djece.Zamolila bih sve one koji imaju slicno da podjelimo iskustva.Molim Tartufu da mi odgovori sta dalje i kakve su moje sanse.Unaprijed hvala.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: JAVITE SE
PostPoslato: Pet Maj 27, 2011 8:26 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 26, 2011 1:45 am
Postovi: 3
Nemam iskustvo sa tom vrstom raka, ali poznajem zenu, sa slicnom dijahnozom, takodje majka, koja je operisana pre 11 godina, izdrzala je sve terapije, koristila malo alternative, koja ipak treba da se digne imunitet, i danas je ziva, zdrava i vesela. Nadam se da ce i kod tebe biti isto. Zato budi vesela, jer bolest se iz glave pobedjuje, koliko god to cudno zvucalo.

Srecno i pozdrav Sol


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: JAVITE SE
PostPoslato: Ned Maj 29, 2011 8:45 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Maj 25, 2011 3:44 pm
Postovi: 4
sol1 je napisao:
Nemam iskustvo sa tom vrstom raka, ali poznajem zenu, sa slicnom dijahnozom, takodje majka, koja je operisana pre 11 godina, izdrzala je sve terapije, koristila malo alternative, koja ipak treba da se digne imunitet, i danas je ziva, zdrava i vesela. Nadam se da ce i kod tebe biti isto. Zato budi vesela, jer bolest se iz glave pobedjuje, koliko god to cudno zvucalo.

Srecno i pozdrav Sol

Mnogo ti hvala na obavjestenju,i mnogo mi znaci podrska svaka.Veoma se iskreno zahvaljujem od srca.Pozz i hvala jos jednom.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: JAVITE SE
PostPoslato: Uto Maj 31, 2011 12:19 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 28, 2010 8:20 pm
Postovi: 191
Stopa prezivljavanja nekih bolesti, pacijentima ne govori puno. To je podatak bitan lekarima iz vise razloga. Raspravi o razlozima potrebe lekara da poznaju takve procente nije ovde mesto. Vase je da se borite za svojih 100%.
Ljudi koji prodju kroz borbu za zivot, nauce da ga zive na neki potpuno drugaciji nacin. Kome smrt nije disala za vratom, taj ne zna kako je dobar osecaj nemati smrt za vratom. Teska bolest je nekako demon i dar u jednom, oni dolaze zajedno, ali ih ne morate oboje prihvatiti. Nemojte se plasiti buducnosti, zivota koji je pred vama, narednog meseca, narednog proleca ili narednih godina, zato sto ne znate kako cete se tad osecati i da li cete nesto osecati. Verujte u zivot, ne plasite se bolesti i borite se za zivot, a ne protiv bolesti. Strah koji mozda sada osecate, sigurno vam je otvorio oci, vi znate (a malo je onih koji imaju privilegiju da to saznaju!), sta je zaista bitno, a sta je potpuno nebitno. Taj osecaj za bitno i nebitno, je nesto cemu biste svakako morali da naucite svoju decu i svoju prijatelje i sve koji su vam dragi, zato sto je to jedini preduslov za srecu! S' obzirom da vi vec znate da prepoznate bitno, izmedju vas i ispunjenog zivota, stoji samo vasa odluka da prihvatite zivot u svojoj punoj lepoti i snazi! Koje su vase sanse? Vi imate odlicne sanse za zivot kakav vecina ljudi nikada nece iskusiti i odlicne sanse da svojim unucima u dubokoj starosti kazete: "Zivela sam!".


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: JAVITE SE
PostPoslato: Uto Maj 31, 2011 1:15 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 18, 2008 7:10 pm
Postovi: 331
Istina.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: JAVITE SE
PostPoslato: Uto Maj 31, 2011 10:10 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Jun 03, 2010 10:14 am
Postovi: 60
Da, bas tako, divno receno.
Uzgred, licno poznajem nekoliko zena koje su prosle kroz to kroz sta Vi prolazite pre 8-15-26 godina. Glavu gore, gledajte u decu i jacajte imunitet sto vise. Posvetite se sebi, opustite se, i neka Vam to buude razlog da vodite zdrav i ispunjen zivot.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: JAVITE SE
PostPoslato: Čet Jun 02, 2011 1:57 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Maj 25, 2011 3:44 pm
Postovi: 4
Mnogo vam hvala svima na ovim divnim rijecima koje mi mnogo znace,i koje mi pruzaju veliku podrsku kroz dalji zivot.pozzz svima


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: JAVITE SE
PostPoslato: Pet Jun 03, 2011 9:17 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Okt 05, 2007 7:10 pm
Postovi: 695
zdravo je napisao:
Stopa prezivljavanja nekih bolesti, pacijentima ne govori puno. To je podatak bitan lekarima iz vise razloga. Raspravi o razlozima potrebe lekara da poznaju takve procente nije ovde mesto. Vase je da se borite za svojih 100%.
Ljudi koji prodju kroz borbu za zivot, nauce da ga zive na neki potpuno drugaciji nacin. Kome smrt nije disala za vratom, taj ne zna kako je dobar osecaj nemati smrt za vratom. Teska bolest je nekako demon i dar u jednom, oni dolaze zajedno, ali ih ne morate oboje prihvatiti. Nemojte se plasiti buducnosti, zivota koji je pred vama, narednog meseca, narednog proleca ili narednih godina, zato sto ne znate kako cete se tad osecati i da li cete nesto osecati. Verujte u zivot, ne plasite se bolesti i borite se za zivot, a ne protiv bolesti. Strah koji mozda sada osecate, sigurno vam je otvorio oci, vi znate (a malo je onih koji imaju privilegiju da to saznaju!), sta je zaista bitno, a sta je potpuno nebitno. Taj osecaj za bitno i nebitno, je nesto cemu biste svakako morali da naucite svoju decu i svoju prijatelje i sve koji su vam dragi, zato sto je to jedini preduslov za srecu! S' obzirom da vi vec znate da prepoznate bitno, izmedju vas i ispunjenog zivota, stoji samo vasa odluka da prihvatite zivot u svojoj punoj lepoti i snazi! Koje su vase sanse? Vi imate odlicne sanse za zivot kakav vecina ljudi nikada nece iskusiti i odlicne sanse da svojim unucima u dubokoj starosti kazete: "Zivela sam!".


Svaka cast!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: JAVITE SE
PostPoslato: Ned Jun 19, 2011 6:53 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jan 20, 2010 9:26 pm
Postovi: 162
Kajli Minoug je prevazisla jako maligan kancer dojke. doduse ona jeste i bogata pa je mogla sebi da prisuti najbolje lekare i terapije,
ali to ne znaci da oni koji nemaju takve mogucnosti to ne mogu.

znam da je ona koristila Brojsovu metodu kada joj je bilo najteze, jela je samo presno organsko povrce i voce (bez mesa).
na internetu se sigurno mogu naci informacije o njenom lecenju.

pored zvanicne medicine, svakako ne treba zaobici ni 'narodnu' tj. prirodnu.

nezaobilazni su preparati ili jos bolje hrana bogata Omega-3 i Omega-9 nezasicenim masnim kiselinama koje nase telo ne moze da sintetise pa ga moramo unositi hranom:
Omega-3: orasi (cuvati ih u frizideru i jesti termicki neobradjene jer se Omega-3 NMK razgradjuju i na sobnoj toploti)-svaki dan pojesti 30g to je otprilike jedna nasa saka; plava riba (skusa, sardele, losos, sardine, pastrmka), mlevene semenke lana u blenderu (i cuvane u frizideru posle mlevenja u manjoj kolicini jer se Omega-3 NMK razgradjuju i na sobnoj toploti)-svaki dan po jedna kafena kasicica sa jogurtom; nerafinisano hladno cedjeno ulje semenki grozdja; laneno ulje-nekoliko kapi preliti preko porcije salate; omega-3 takodje ima i u organskim jajima-jajima kokosaka koje pasu travu na farmi i hrane se organski (ali u dosta manjoj meri od lana, ribe i oraha)
Omega-9: ekstra devicansko maslinovo ulje (hladno cedjeno nerafinisano), crne masline; - koristiti svakodnevno kao preliv preko salata i dodatak salatama i jelima.

ove NMK jako stite nase celije od mutacija i pojave tumora, ali i u periodu lecenja tumora i usporavanja njegovog rasta.
u slucaju nedostatka ovih esencijalnih NMK, postoji izvestan rizik od dobijanja tumorskih promena u odnosu na one ljude koji ih konzumiraju.

Cvekla jedina ima u sebi radioaktivni element u prirodnom organskom obliku-Rubidijum, koji je takodje nezaobilazan u zastiti nasih celija od pojave mutacija u njima, a kasnije i tumora.

zdrava ishrana je fundamentalna za izlecenje. pored nje i fizicka aktivnost je vrlo nezaobilazna (joga na primer, setnja).

_________________
"Treba otimati radost
danima sto beže
na svetu mreti je lako
živeti je teže."

Majakovski


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 93 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: