Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Nistagnus, astigmatizam, strabizam... Pomoc!
PostPoslato: Čet Okt 27, 2011 1:37 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jan 15, 2009 4:01 pm
Postovi: 3
Ovako... Od rodjenja imam problema sa vidom, ostecen vid. Imam 21 godinu.
Imam ostecenje ocnog zivca, nistangus, strabizam (operisala ga sa 9 godina),nistagnus i astigmatizam. Dioptrija mi nije velika, nesto oko +2,5, ali vid mi je zaista jako slab. Na daljinu ne vidim najbolje, da citam npr, u skoli gotovo da nikad nisam videla da prepisujem sa table, titlove na TVu isto tako. A na blizinu isto, ako su sitnija slova tesko vidim,i na kompjuteru ne mogu bas sa neke velike udaljenosti (koristim manju rezoluciju pa je sve uvecanije, 800x600 jer je drugacije skooro pa neoguce).
Nosim naocare od malena(iako kao dete nisam redovno nosila, negde u 7 razredu sam ih nosila samo kad citam i kad radim na blizinu u skoli, pritom mi je jedan doktor kad sam imala 11 godina rekao da na daljinu ne moram da ih nosim, jer mi realno i ne pomazu puno). Takodje sam nosial sociva, i sad ih povremeno nosim(trenutno ne jer sam jedno izgubila i cekam da idem na pregled opet), ali sa socivima je drugi problem. Sociva mi naravno smiriuju oci,pa ''ne beze'' toliko, i na daljinu su mi manje vise dobra,ali na blizinu mnogo losije vidim sa nima nego sa naocarama.

E sad, moje pitanje je da li ista od ovoga moze da se popravi,operise? Gde je najbolje da odem na ponovno detaljo pregldanej? Jer, meni vec godinama na ocnoj klinici govore kako nema promena, jedno vreme su mi stalno davali istu dioptriju dok sam ja primecivala da losije vidim, a mislim da je medicina za sve ove godine i te kako napredovala. Takodje, citala sam da postoje operacije astigmatizma i nistagnusa,moze li mi neko reci nesto vise o tome?da li se radi kod nas, i koliko su uspesne? I, da li se ostecenje ocnog zivca moze izleciti nekako?

Hvala unapred puno!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nistagnus, astigmatizam, strabizam... Pomoc!
PostPoslato: Čet Okt 27, 2011 7:30 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jan 15, 2009 4:01 pm
Postovi: 3
*Htedoh reci nistagmus


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 49 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: