Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 31 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3
Autor Poruka
 Tema posta: Re: LASERSKO SKIDANJE DIOPTRIJE
PostPoslato: Sub Feb 17, 2018 9:30 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Feb 17, 2018 9:10 pm
Pozdrav,

potreban mi je savet i misljenje. Imam dioptriju na levom oku -3,50 i -7,00 na desnom, astigmatizam i ambliopiju oba oka, kako je skoro utvrdjeno. Prosle godine sam bila na pregledu u Zemunu u vezi laserskog skidanja dioptrije kada mi je rečeno da mi je retina istanjena, loš suzni film i da bi trebalo da sačekam sa intervencijom. S obzirom na sve to, odustala sam. Sve vreme imam jaku želju da se oslobodim dioptrije, ali sam svesna rizika i na kraju se sve zavrsi odustajanjem. Ove godine sam bila u drugoj bolnici kako bih čula još jedno mišljenje i tu sam saznala da imam i kataraktu (cataracta complicata) na periferijama. Debljina rožnjace je sada normala, suzni film se malo poboljšao, ali je i dalje los. Moj problem je što me je doktorka zbunila. Uzimajuci u obzir kataraktu i ambliopiju, ona je predložila lasik i praćenje stanja. U svakom slučaju, katararkta ce morati da se operiše, kad-tad. Koliko sam ja shvatila iz samostalnog istraživanja, svaka operacija nakon lasika je rizična. Da li je moguće da se izvrši operacija katarakte u ranom stadijumu, da se uradi operacija ugradnje sočiva i na taj način da se reši problem katarakte i dioptrije?

Vrh

Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 31 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3

Izdvajamo za vas:

Sva vremena su u UTC + 2 sata