Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 2229 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 149  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Okt 31, 2008 2:01 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Jul 26, 2008 8:48 pm
Postovi: 271
sludjena mama je napisao:
pozdrav svima
nedavno sam na kablovskoj gledala emisiju o doktorima-klovnovima,koji rade na decijoj klinici i na decjem odeljenju na onkologiji!neverovatno je i nemoguce opisati izraz dece kada klovnovi udju u sobu,igraju se s decom a uz put ih ispituju o tome kako se osecaju,gde ih i da li ih boli itd.deca ih prihvataju s ljubavlju i stvarno,svaka im cast na ideji!
mislim da sam nesto gledala na tv-u da tako nesto postoji i kod nas,da li je opet decije odeljenje onkologije u pitanju ili neka druga decija klinika,nisam sigurna.
u svakom slucaju,smeh zaista moze da bude lek!
pozdrav za sve i smejte se ljudi!!!!!osmeh na lice i sve ce biti lakse!!!!!
:D :D :D


Браво тема је дивна. Свиђају ми се овако изложене похвалне ситуације, можда неби било лоше написати и неку доживљену комичну ситуацију. тако да разбијемо бар мало стреса код тужних.

_________________
Kako je lepo biti mlad.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Okt 31, 2008 5:55 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Avg 28, 2008 10:24 pm
Postovi: 1893
mikalja ,nisam ja otvorila ovu temu,samo sam navela primer kako smeh stvarno moze biti lek!!!!
lujka,tema jeste divna i sve cestitke na ideji za istu zasluzuje martat!!!!
priznajem,malo sam ljubomorna sto se nisam ja setila da otvorim ovu temu!!!
nesto sad bas nisam raspolozena za smeh ali cekam da me neko razveseli!!!!! :cry:

_________________
Ko ne zna, a misli da zna, budala je, ignorishi ga!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Okt 31, 2008 6:25 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jul 18, 2007 1:26 pm
Postovi: 3326
Lokacija: Svuda i nigde
sludjena mama je napisao:
mikalja ,nisam ja otvorila ovu temu,samo sam navela primer kako smeh stvarno moze biti lek!!!!
lujka,tema jeste divna i sve cestitke na ideji za istu zasluzuje martat!!!!
priznajem,malo sam ljubomorna sto se nisam ja setila da otvorim ovu temu!!!
nesto sad bas nisam raspolozena za smeh ali cekam da me neko razveseli!!!!! :cry:

Mislila sam da si ti otvorila .Ali nema veze tema jeste dobra ko god da je otvorio.A ono shto si pisala i ja citirala i ja sam gledala na tv-u i jako mi je zao bilo kad su rekli da hoce da ukinu lekare klovnove ,jer nemaju novca za to.A ima se za 1000 glooposti drugi.U ostalom chule smo se i tema jeste dobra i volela bih da zazivi stvarno!Malo nas je danas sa osmehom na litzu !Pa zato kazem ,nebitno ko je otvorio ,zelim da zaZivi tema!
P.S
Radujem se da je Urosh dobro i nadam se da ste zavrrshili sa svim kontrolama .I nemoj da nebudesh raspolozena za smeh .Ljubic za Teodoru i Ukija.I te kako imash razloga za osmeh
:wink: :D
Prijatno!!!!!!

_________________
Slika
"Ne jadikuj mnogo nad sitnim bolovima, jer bi sudbina mogla početi da te leči - krupnim."
Neruda


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Okt 31, 2008 6:54 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Ned Jul 20, 2008 12:47 pm
Postovi: 2917
Da, Martat je otvorila temu , svi smo je podržali u tome i ostaje nam samo da se potrudimo da na njoj uvek bude smeha i pozitivne energije :lol: . U potpunosti se slažem sa Martatinom idejom i imam jedan predloga za sve vas stare i nove korisnike:wink:
Na nutricionizmu imamo različitih tema : Pilates, Mobing, Starinska jela, Copy/paste svaštara, i mnogo drugih. Potrudimo se da dovedemo u red svaku od ovih tema tako što ćemo, kada smo raspoložene da razgovaramo o vežbanju o tome pisati samo na Pilatesu i nigde drugo, diskusije i iskustva o mobingu samo na mobingu, recepte na temi o starinskim jelima. Ako naletite na neki zanimljivi tekst u vezi zdravlja, bilja, alternativnog lečenja....slobodno postavite na temi copy/paste svaštara ....neka ova Martatina tema bude mesto gde ćemo se okupljati, igrati, smejati se, slobodno koristiti sličice :lol:
Na ovaj način će sve teme biti zaštićene od spamovanja i kao reče Zmajica " i vuk sitii ovce nabroju" :lol: :lol:

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=xB7pQpNx-F4&feature=fvst


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SMEH KAO LEK
PostPoslato: Pet Okt 31, 2008 6:56 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Mar 31, 2008 1:52 pm
Postovi: 2263
Lokacija: crno-beli svet
martat je napisao:
Kada vam glava bude prepuna raznih informacija i kada osetite potrebu da se smejete i caskate,svratite na ovu temu.
Isto tako,kada pozelite da zavirite u frizider jer vam je dosadno ili ste napeti pa pozelite da grikate sve ono sto goji,vi opet otvorite ovu temu.
Neka druzenje,bez vredjanja pocne!!!


BRAVO BRAVISSIMO...very well done! :D


http://www.youtube.com/watch?v=9ZGBr9jqLko

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Okt 31, 2008 7:00 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Mar 31, 2008 1:52 pm
Postovi: 2263
Lokacija: crno-beli svet
Dj.Olivera je napisao:
Da, Martat je otvorila temu , svi smo je podržali u tome i ostaje nam samo da se potrudimo da na njoj uvek bude smeha i pozitivne energije :lol: . U potpunosti se slažem sa Martatinom idejom i imam jedan predloga za sve vas stare i nove korisnike:wink:
Na nutricionizmu imamo razlièitih tema : Pilates, Mobing, Starinska jela, Copy/paste svaštara, i mnogo drugih. Potrudimo se da dovedemo u red svaku od ovih tema tako što æemo, kada smo raspoložene da razgovaramo o vežbanju o tome pisati samo na Pilatesu i nigde drugo, diskusije i iskustva o mobingu samo na mobingu, recepte na temi o starinskim jelima. Ako naletite na neki zanimljivi tekst u vezi zdravlja, bilja, alternativnog leèenja....slobodno postavite na temi copy/paste svaštara ....neka ova Martatina tema bude mesto gde æemo se okupljati, igrati, smejati se, slobodno koristiti slièice :lol:
Na ovaj naèin æe sve teme biti zaštiæene od spamovanja i kao reèe Zmajica " i vuk sitii ovce nabroju" :lol: :lol:


Drugi glas ZA! :D

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Okt 31, 2008 7:05 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Ned Jul 20, 2008 12:47 pm
Postovi: 2917
Oooooooooo Spavalica se probudila i odmah spremna za Slika :lol: :lol: :lol:

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=xB7pQpNx-F4&feature=fvst


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Okt 31, 2008 7:10 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Mar 31, 2008 1:52 pm
Postovi: 2263
Lokacija: crno-beli svet
Za smeh, shalu, dobro zezanje...uvek spremna!!! To je jedini nachin da se opstane u sivilu svakodnevice! :D
Pogledajte ovo...ne moze da ne izmami osmeh ni najnamrgodjenijoj osobi!
http://www.youtube.com/watch?v=f4H0NWYJ ... re=related

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Okt 31, 2008 7:11 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Mar 31, 2008 1:52 pm
Postovi: 2263
Lokacija: crno-beli svet
Uostalom,iako ne može da se poredi sa trèanjem, vožnjom bicikla ili dizanjem tegova, smejanje naglas u trajanju od 10 do 15 minuta na dan može da potroši 10 do 40 kalorija, tvrde amerièki nauènici.

Na Evropskom kongresu o debljini, održanom u Atini od 1. do 4. juna, tim amerièkih nauènika iz Medicinskog centra Univerziteta 'Vanderbilt' u Nešvilu, na èelu sa dr Maæejom Buhovskim, zakljuèio je da svakodnevno glasno smejanje može da dovede do gubitka dva kilograma godišnje. Dr Buhovski veruje da su njegove kolege i on prvi izmerili koliko se energije troši smejanjem. On je izneo podatak da smeh poveæava brzinu bazalnog metabolizma za oko 20 odsto.

Amerièki nauènici su do svog otkriæa došli tako što su 100 studenata u parovima smeštali u komoru za merenje metabolizma i puštali im inserte iz humoristiènih TV serija. Nakon pažljive analize snimaka studenata, nauènici su zakljuèili da su se muškarci više smejali od žena, a najduži smeh je trajao 40 sekundi u minuti.

:D

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Okt 31, 2008 7:13 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Mar 31, 2008 1:52 pm
Postovi: 2263
Lokacija: crno-beli svet
Deset minuta smeha 40 kalorija manje

Jedan minut smeha deluje na organizam jednako kao i 45 minuta terapeutskog opuštanja. Glasnim smehom od 10 do 15 minuta na dan može se potrošiti od 10 do 40 kalorija.

Otkriveno je da je utrošak energije u nekoliko minuta smeha jednak utrošku za vreme 10 minuta vežbanja na spravi za veslanje ili 15 minuta na sobnom biciklu.

Smeh leèi. Oni koji koriste terapiju smehom za pacijente u završnoj fazi bolesti otkrili su da oni mnogo lakše podnose bol. Pozitivna oseæanja zadržavaju se i do 45 minuta posle prestanka smeha.

:D

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Okt 31, 2008 7:25 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Ned Jul 20, 2008 12:47 pm
Postovi: 2917
Hm. 10 x 10 :roll: koliko sekundi treba da se smejem da bih izgubila ovih nekoliko kilograma viška ? :roll: :roll: :roll: Izračunaj mi da se ne mučim sa pilatesom i Nerom :roll: :roll: :roll: :lol: :lol: :lol:

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=xB7pQpNx-F4&feature=fvst


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Okt 31, 2008 7:49 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 11:25 pm
Postovi: 1276
zmaj76 je napisao:
kako bi bilo lepo da i mi imamo neko udruženje za smeh,pa išla bih svaki dan da se slatko napunim pozitivne energije,gledala sam neku emisiju na tv-u, ne skorije ,mislim da je Indija u pitanju,imaju tu grupicu za smeh,skupe se ,počnu veštački da se smeju i to preraste u pravi smeh ,baš je extra !!! Slika
potraži na netu savet za migrene ,znam sigurno da sam negde čitala da ishranom može dosta da se učini,ali stvarno!!!

ne rado se citiram,ali ovo radim kao znak apsolutne salasnosti sa predlogom da se drzimo teme,pa zato kopiram pricicu o smehu koju sam napisal na temi autosugestija,na pitanjima i odgovorima...bas bi bilo lepo da se negde skupljamo i smejemo kao ludi,nicemu i svacemu,do suza i dok nas skroooozzzz ne zabole trbusni misici...
Slika

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=jb6WHPsj ... re=related

ACTA EST FABULA. SAPIENTI SAT .
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Okt 31, 2008 8:03 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 11:25 pm
Postovi: 1276
kako da ubacim slicicu neku,da je kopiram sa npr.desktopa nece...... :cry:
a imam neke razveseljavajuce....

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=jb6WHPsj ... re=related

ACTA EST FABULA. SAPIENTI SAT .
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Okt 31, 2008 8:05 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 11:25 pm
Postovi: 1276
:-?
glupacica....

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=jb6WHPsj ... re=related

ACTA EST FABULA. SAPIENTI SAT .
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Okt 31, 2008 8:43 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Ned Jul 20, 2008 12:47 pm
Postovi: 2917
zmaj76 je napisao:
zmaj76 je napisao:
kako bi bilo lepo da i mi imamo neko udruženje za smeh,pa išla bih svaki dan da se slatko napunim pozitivne energije,gledala sam neku emisiju na tv-u, ne skorije ,mislim da je Indija u pitanju,imaju tu grupicu za smeh,skupe se ,počnu veštački da se smeju i to preraste u pravi smeh ,baš je extra !!! Slika
potraži na netu savet za migrene ,znam sigurno da sam negde čitala da ishranom može dosta da se učini,ali stvarno!!!

ne rado se citiram,ali ovo radim kao znak apsolutne salasnosti sa predlogom da se drzimo teme,pa zato kopiram pricicu o smehu koju sam napisal na temi autosugestija,na pitanjima i odgovorima...bas bi bilo lepo da se negde skupljamo i smejemo kao ludi,nicemu i svacemu,do suza i dok nas skroooozzzz ne zabole trbusni misici...
Slika

:lol: :lol: :lol: Pročitala sam ovo na pitanjima i odgovorima i pomislila da ćeš to "copy/paste" na ovoj temi :lol: :lol: :lol: Mi se ovde nećemo smejati kao ona grupica u Indiji ...misliiiim "veštački" :wink:
Slika

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=xB7pQpNx-F4&feature=fvst


Poslednji put menjao Dj.Olivera dana Pet Okt 31, 2008 8:49 pm, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 2229 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 149  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 120 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: