Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 35 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Feb 10, 2008 8:36 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Okt 05, 2007 7:10 pm
Postovi: 695
Lela,

Verujem da ti je jasno da moras kod lekara. Ako si godinama bezuspesno stalno na nekim dijetama i to upravo u toku puberteta kada je organizmu potrebno i vise nego inace, moguce je da je zaista doslo do demineralizacije kostiju. A da ne pricamo o tome sta je sve jos moglo da ode dodjavola usled nedostatka vitamina, minerala,.....

Procitala sam da ljudi tek nakon 40 godine pocinju da ispastaju zbog lose prehrane koju su imali u detinjstvu!

Zato, pravac kod lekara da bi se ustanovio razlog tvog smanjivanja, a nakon toga, ako bas zelis da oslabis, u Savetovaliste za dijetetiku na Institutu za higijenu.

Javi se!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Feb 10, 2008 10:06 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 08, 2007 10:17 am
Postovi: 225
[quote="jelda"] Mozda je jedino moguce resenje ukidanje ovog podforuma (neko je vec dao inicijativu za to) nisu dobre ni za jednu osobu bilo kojih godina i zdravstvenog stanja.
quote]

http://www.doktor.rs/forum/viewtopic.php?t=16931

Ovde imate link Jefimija je predlozila da se forum zakljuca, a ja sam napisala svoje, ponukana bas ovom temom. Ako PDF Nutrcionizam donosi vise stete nego koristi...
Necu da prepricavam, ko zeli moze da procita i da napise svoje misljenje.
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Feb 10, 2008 10:57 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Mar 16, 2007 5:40 pm
Postovi: 93
Lokacija: Beograd
A zašto?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Feb 11, 2008 12:13 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 08, 2007 10:17 am
Postovi: 225
Ne znam da li mene pitas. Napisala sam - vise stete od koristi. Da li si kliknula na link i videla sta drugi pisu ? Neodgovorno je bez moderatora. Naravno, to je moje misljenje, volela bih i da se drugi jave.
Pozdrav :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Feb 11, 2008 12:20 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Sep 07, 2005 12:10 pm
Postovi: 74
Lokacija: Beograd
Icicu verovatno ove nedelje kod lekara.
Bila sam na rigoroznim dijetama ( npr. atkins) i oslabila sam ja.. ali se sve vracalo i ja sam opet i opet drzala razne dijete...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Feb 11, 2008 12:25 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Nov 13, 2007 5:58 pm
Postovi: 61
Lokacija: Beograd
Potpuno se slažem sa Padme, što sam napisala i u onoj drugoj temi.
Stvari koje se ovde pišu o ishrani i preparati koji se preporučuju - to je potpuno nedopustivo, posebno zato što se sve nalazi na forumu koji zbog svog naziva (medicina) uliva ljudima poverenje.
Ljudi valjda pomisle da ako ovde nešto pročitaju, da će to biti bezbedno po njihovo zdravlje.

Inače posećujem i jedan forum koji se upravo bavi dijetama i odnos prema zdravstvenom momentu je neuporedivo ozbiljniji, pa mi sve ovo ovde izgleda neverovatno neodgovorno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Feb 11, 2008 1:04 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 08, 2007 10:17 am
Postovi: 225
Lelaa je napisao:
Icicu verovatno ove nedelje kod lekara.
Bila sam na rigoroznim dijetama ( npr. atkins) i oslabila sam ja.. ali se sve vracalo i ja sam opet i opet drzala razne dijete...


Super sto si se javila :D . Vidis koliko zena se brine za tebe. Nemoj to "verovatno", ti moras kod lekara, necu da ponavljam ono sto su vec napisali drugi, ali nadam se da si shavtila da si jako, jako ozbiljnoj situaciji i da jedino lekari mogu da ti pomognu.
I molim te jedi normalno, mani dijete, tvoj organizam prvo mora da se oporavi i vrati u normalu, a onda, ako ne budes zadovoljna tezinom moze dijeta, ali iskljucivo uz lekarski nadzor !
Idi kod lekara i obavezno nam se javi, svi brinemo za tebe !
Bices dobro, samo nas poslusaj.
Pozdrav u ime svih nas :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Feb 11, 2008 10:15 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Jul 05, 2007 2:15 pm
Postovi: 54
Lelaa je napisao:
Icicu verovatno ove nedelje kod lekara.
Bila sam na rigoroznim dijetama ( npr. atkins) i oslabila sam ja.. ali se sve vracalo i ja sam opet i opet drzala razne dijete...


Atkins je jako zahtevan za drzanje jer pored silnih proteina iz mesa mora da se jede i mnogo zelenog lisnatog povrca i uopste povrca koje ima minimum ugljenih hidrata (sto je mnogima problem). Ukoliko se unose previse kisele hrane (proteinska hrana) telo ce u nastojanju da povrati ravnotezu izvlaciti kalcijum iz kostiju itd..http://www.doktor.rs/forum/viewtopic ... izvlacenje
Mada neverovatno onih 10cm kada nisi bila non-stop na toj dijeti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Feb 11, 2008 11:04 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Sep 07, 2005 12:10 pm
Postovi: 74
Lokacija: Beograd
Malopre sam se izmerila. Smanjila sam se 4-5cm...
Meni je ova moja visina sasvim ok, samo da se jos ne smanjujem.
Pozz i hvala svima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Feb 11, 2008 1:02 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 08, 2007 10:17 am
Postovi: 225
Lelaa ,
ti ne treba da se smanjujes nego da rastes, i 1 cm smanjivanja je znak za alarm, a ne ovoliko.
Hajde budi dobra i idi kod doktora, u tvom ogranizmu se dogadju procesi koji nisu fizoloski ( normalni ) nego naprotiv patoloski ( "bolesni").
Treba preokrenuti stvar, pa organizam naterati da raste, nije poenta u tome da li si zadovoljna svojom visinom ili ne, jer ti u tim godinama treba da rastes, a priroda ( geni ) odredjuju do koje visine. Ti si poremetila osetljive mehanizme u organizmu i sada ih uz strucnu pomoc lekara moras vratiti na svoje.
Mi smo ovde da te hrabrimo i podrzavamo u tome :D .
Idi kod doce i obavezno nam javi sta je bilo.
Pozdrav :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Feb 15, 2008 10:38 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Jan 28, 2008 4:30 pm
Postovi: 58
Lokacija: beograd
Lelaa je napisao:
Malopre sam se izmerila. Smanjila sam se 4-5cm...
Meni je ova moja visina sasvim ok, samo da se jos ne smanjujem.
Pozz i hvala svima.

Ja ne znam jel' se ovo dete snama Z......A :o :o :o :o
Pa ja kad bih se SMANJILA ZA 1cm???? Zvala bih hitnu pomoc,znate shta ja
znam jednu stvar,zakljuchavanje bilo kakvih foruma na ove nashe teme je jako glupo...zashto??? Zato shto ,ako neko hoce sebi da naudi,uchinice to svakako!Interenet je najveca riznica dobra i zla na jednom mestu,a mi to ne mozemo da kontrolishemo.Svako moze da proveri informaciju na google-u i da odluchi da li da je koristi (tu neku dijetu,savet ili shta vec) ili ne,a mi ne mozemo da budemo mame i tate ... nikome osim svojoj deci.
Pa molim vas da li ne bi ste primetili da vam se dete smanjilo za 5 cm???? :evil: :evil: :evil:
A to isto dete, to primecuje... izmeri se i napishe" VEROVATNO cu ici kod dr.-a,a smanjila sam se 5cm" :lol: :lol: :lol: Pa zar vam to deluje logichno,ja sam sa 16 godina,znala sama gde je dom zdravlja!A znam i koliko mi je bilo bitno da lepo izgledam,tada pogotovo,LEPO IZGLEDAM VISINA+VITKOST(NE ANOREXIA)=LEP IZGLED


SMANJILA SAM SE :roll:
Znachi... shta sam htela da kazem,ostavite vi nash NUTRICIONIZAM,ima na njemu vishe korisnih nego shtetnih saveta,a sve dok je odnos boljeg > losheg sve je ok.
Josh jednom, kazem,svaki savet se lako izgugla i proveri,tako da nije ovo neka sekta,pa sad frka spashavaj se ko moze!
Sorry za opshirnost :oops:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Feb 15, 2008 6:16 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
Ja se potpuno slažem sa JASSE i ne vidim razlog za zaključavanje ovog podforuma zbog ovakvog primera.
Onaj ko ne želi pomoć, ne može mu je niko na silu naturiti. Činjenica je da ovo dete ima samo 16 godina (ako je uopšte istina sve ovo što piše) i činjenica je da želi da izgleda lepo. Ako njeni roditelji ne primećuju da se ona smanjuje, šta joj mi možemo pomoći???!!! :o

Dobila je normalne savete da se obrati lekaru, ona kaže da će "verovatno" otići. Pa neka onda verovatno ode, ako joj se ide, ili neka nastavi da se smanjuje ako joj je to cilj!!! Ne vidim da bi dobila na visini u koliko bi se ovaj podforum zaključao. :roll:

Takodje je činjenica da masa devojaka/žena ide na dijete zato što je to pre svega zdravo (u koliko je potrebno), ali preterivanje u svakom smeru je štetno, a sve ostalo je stvar ukusa.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Feb 16, 2008 1:14 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 14, 2007 1:56 pm
Postovi: 1351
Mene jedno interesuje: Da li je mama verovatno primetila da joj se dete verovatno smanjilo i da li verovatno misli da bi ga trebalo verovatno odvesti doktoru. Kom doktoru, to ce verovatno mama odluciti. Hvala.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Feb 17, 2008 12:37 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Sep 07, 2005 12:10 pm
Postovi: 74
Lokacija: Beograd
Meni samo nije jasno zbog cega bi se ovaj podforum zakljucavao zbog MENE ?
Svasta !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Feb 19, 2008 9:32 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 08, 2007 10:17 am
Postovi: 225
majja je napisao:
Činjenica je da ovo dete ima samo 16 godina

Upravo ta cinjenica da je devojka maloletna naterala me, kao i neke druge clanice, da joj pisem u imperativu.
Ona je u pubertetu, pogledajte njen odgovor
Lelaa je napisao:
Meni samo nije jasno zbog cega bi se ovaj podforum zakljucavao zbog MENE ?
Svasta !

Da je neko napisao : Imam 25 ili 30 godina i smanjujem se, krivim na jednu stranu i sl, ja bih ga pitala zasto ne ide kod lekara, ne bi ga gonila.
Dete ima roditelje takve kakve ima, mozda ih i nema, mi ne znamo nista o njoj, osim toga nama se obratila, pa je red da joj odgovorimo i pomognemo.
Ja sam jedna koja onih koja je porzala zakljucavanje nutricinizma, sad sam otisla da vidim kada je tama postavljena :
2. decembra 2007., a Lelaa je svoju temu stavila tek 6. februara 2008.Vidim tamo ste se posvadjali, ja sam prvo bila za moderisanje foruma, ali onda sam rekla da je bolje i zakljucati ga, nego da se ljudi pisu o sumnjivim dijetama, preparatimma stetnim po zdravlje.
Jos nesto, 27. 9. 2007. sam pokrenula temu "Dobra iskustva sa savetovalistem za dijetetiku".
Tada sam imala 73 kg, a jutros 56. Uz nadzor lekara uspela sam da dodjem do idealne tezine, jos samo 1 kg i tu smo, juce sam usla u radnju i kupila pantalone broj 40.
Uz to sam smanjila holesterol i povecala vrednosti gvodza, a usput i eleiminisala bakterije u mokraci. Sve ovo sam otkrila i postigla zahvaljujuci analizama koje se rade pre dijete.
Posle ovog iskustva ubedjena sam da su samo dijete pod kontrolom lekara ispravne, a da svaka druga moze napraviti disbalasns u organizmu, da sam ja drzala neku od dijeta koja je ovde navedena, mozda bih jela jaja ( izvor holesterola ), gubila i to malo gvozdja koje sam imala, a za bakterije ne bih ni znala, jer nisam imala simptome.
I pored mojih preporuka i redovnih izvestaja o mrsavljanju sam dobila samo jos jednu "koleginicu" - evelinu sa kojom sam presla na dopisivanje privtnim porukama i sad tema pada, jer nema interesenata.

Lelaa predlog o zatvaranju PDF nutricionizam, postojao je pre tvog javljanja, nisi ti osnovni razlog zasto neki misle da se forum treba ako je moguce moderisati, a ako ne i zakljucati. Zar nisi vreme koje provodis pred kompjuterom, mogla da odvojis za odlazak lekaru ?
Ja sam te vec jednom zamolila da to uradis, uradi to zbog sebe, ko zna sta si ucinila svom organizmu, ali lekari ce znati sta treba da rade, sto kasnije odes, stvar ce se teze ispraviti.
Idi kod lekara.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 35 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 86 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: