Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 147 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jul 19, 2005 7:15 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Apr 20, 2005 10:49 pm
Postovi: 35
danka je napisao:
treba izmeniti ceo stav prema ishrani i pravilno se hraniti.



Tacno, ali najstrasnije od svega je sto ljudi pod tim cesto podrazumevaju vegetarijanstvo ili makrobiotiku

Posledice stizu nekad brzo, a nekad, na zalost, malo kasnije, pa se uzrok tesko otkriva


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jul 19, 2005 7:48 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Apr 20, 2005 10:49 pm
Postovi: 35
Snezana, molim Vas da se ne uvredite, ali ovo sto ste napisali je zaista (da ne pobijam pojedinacno), gomila gluposti

Uz odredjene korekcije, Atkinsova dijeta moze biti spas i za one koji su mislili da su beznadezni slucajevi

Proucite knjigu, ili se infomisite sa Interneta


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jul 21, 2005 2:53 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Apr 25, 2005 1:42 pm
Postovi: 162
9 je napisao:
Snezana, molim Vas da se ne uvredite, ali ovo sto ste napisali je zaista (da ne pobijam pojedinacno), gomila gluposti

Uz odredjene korekcije, Atkinsova dijeta moze biti spas i za one koji su mislili da su beznadezni slucajevi

Proucite knjigu, ili se infomisite sa Interneta


Ako citate malo pazljivije, ja nisam ni napisala da ista znam o pomenutoj dijeti, vec sam predlozila princip koji je meni pomogao (sad samo fali da mi broj 9 objasni kako to u stvari meni ne pomaze, nego sam umislila ili sam pod sugestijom ociglednih rezultata)
A je l' ume broj 9 da napise neki drugi epitet osim "glupo"? Ili vam je to generalna kvalifikacija za svakoga ko ne misli kao vi?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jul 21, 2005 8:58 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Apr 06, 2004 2:00 am
Postovi: 1003
Ta dijeta moze biti opasna.... narocito za bubrege.
I, ako se oslabi, sta onda?
Ako se jede isto ako pre, kg se vracaju!

I sta onda raditi?
Jel` opet ta ista dijeta?
I tako u krug!

Ako je do 10 kg, ja bih smanjila obroke, pazila bih na skrivene masnoce i mazalice bih koristila vrlo stedljivo.

Interesentno je pisala Sneza o kombinaciji hrane - njeno iskustvo je tu vrlo dobro.
Priznajem da ja nema strpljenja za takve kombinacije, ali mi se to bas dopada!
Nagovoricu moju rodjaku da se jedno vreme tako hrani.

Ah, kad biste znali kako ja volim cokoladu, ali je zbog zdravstvenih problema ne jedem. U pocetku mi nije bilo prijatno kada je svi drugi oko mene jedu.... ali sam utehu nasla u kesten pireu (u umerenim kolicinama).
Hocu da kazem da svako moze sebi da prilagodi ishranu.

I jos nesto: bas u mladosti se moraju stvoriti zdrave navike jer se mnogo teze gubi na kilazi kada je covek stariji!
pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jul 21, 2005 9:34 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Maj 16, 2005 12:33 pm
Postovi: 121
SnezanaR tvoja ishrana je odlicna. Taj princip uvek funkcionise...ali treba vreme da pocne da deluje ..jer treba digestivni trakt da se sredi..od godina i godina nepravilnosti.
Moj predlog je samo malo vise integralnih zitarica ali naravno opet u kombinaciji nikada UH i proteini. Za pocetak ako je ljudima tesko, truditi se da to bar ne budu zivotinjski proteini...neka budu biljni...
Tesko je na pocetku jer svima nedostaje ta napunjenost svakog crevca koja je ustvari opterecenje creva..ali..ljudi misle da su super siti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jul 21, 2005 9:45 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Nov 03, 2004 4:09 pm
Postovi: 300
ljudi citam kako ste opstednuti ovom etkinsovom dijetom zar je moguce(to sam vec negde napisala)da se niko ali bas niko ne zapita nad cinjenicom
da je etkinks umro sam i napusten i tezak 145 kg.....
ja ne znam ako je ta dijeta tako dobra zasto lik nije pomogao sebi nego je umro maltene od prekomerne tezine....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jul 21, 2005 9:58 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Maj 16, 2005 12:33 pm
Postovi: 121
Moras da napises na koje ljude mislis. Ja sam protivnik Etkinsove dijete..pa ne bih zelela da budem pogresno shvacena 8)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jul 21, 2005 10:04 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Apr 20, 2005 10:49 pm
Postovi: 35
tunks je napisao:
da se niko ali bas niko ne zapita nad cinjenicom
da je etkinks umro sam i napusten i tezak 145 kg.....
ja ne znam ako je ta dijeta tako dobra zasto lik nije pomogao sebi nego je umro maltene od prekomerne tezine....


Opet dezinformacije..

Daleko to toga da je ta "dijeta" (to nije dijeta, nego celozivotni proces), savrsen, ima mana ali o tome drugom prilikom..

Atkins nije umro sam i napusten niti je u trenutku smrti imao 145 kg, nego je preminuo od posledica povreda glave od pada.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jul 21, 2005 10:10 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Apr 20, 2005 10:49 pm
Postovi: 35
natural je napisao:
nikada UH i proteini


Vi to stvarno mislite?!?:roll:

Pa to je recept za bolest


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jul 21, 2005 10:11 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Maj 16, 2005 12:33 pm
Postovi: 121
Sorry... :oops: Nije dobro sroceno.. Nikada u kombinaciji u isto vreme :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jul 21, 2005 10:16 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Maj 16, 2005 12:33 pm
Postovi: 121
Svaki nacin ishrane se naziva dijeta. To nema veze sa redukovanom ishranom, mrsavljenjem itd. Tako da kad neko napise uz nesto dijeta nemojte se ljutiti ... To je malo komplikovano kod nas jer u narodu vazi misljenje da je dijeta uvek za mrsavljenje..pa ljudi cesto ne znaju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jul 21, 2005 10:21 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 18, 2005 3:58 pm
Postovi: 213
Lokacija: Pozarevac
Ej ljudi, zna li neko kako da se ugojim par kila? jedem 5-6 puta dnevno, male obroke, sve jedem i mesam sve zivo, i nistaaaa....50kg, na 164 :roll: Ala sam ubola temu...ko zna mozda nekom pomogne, umesto Atkinsa....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jul 21, 2005 10:55 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Maj 16, 2005 12:33 pm
Postovi: 121
Da li si uvek imala taj problem? Mislim, ne znam sada da li si stvarno mrsava ili je to samo tvoja zelja za oblinama. U svakom slucaju obicno bi trebalo prvo da odes kod endokrinologa.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jul 21, 2005 11:12 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Nov 03, 2004 4:09 pm
Postovi: 300
etkins jeste umro sa 145 kg to vise nego dobro znam
nemojte da pisete svasta kada je to istina,a nemam sada ovde prostora da prepricavam kako to znam,ali je maltene ako mogu tako da se izrazim iz prve ruke .........


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jul 21, 2005 11:20 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Apr 20, 2005 10:49 pm
Postovi: 35
Natural, razumeo sam odmah šta govorite jer je to veoma poznata "teorija" a datira sa pocetka prošlog veka (!) i dosada je bezbroj puta opovrgnuta praksom a i prostom logikom, nešto detaljnije sam napisao to u drugoj temi.

Draga gospodj(ic)e, ako Vi svom telu to priređujete i ono (jos uvek) dobro i stabilno funkcionise znajte da imate veliku sreću jer Vam se organizam uspesno odupire insulinskim udarima do kojih takva ishrana dovodi.

Samo, i na Vašem mestu, ne bih se preterano uzdao u te njegove sposobnosti, a pogotovo ih ne bih bespotrebno arčio..

Da ne ponavljam ono što sam već rekao...osim da je strašno koliko i tzv. "stručnjaci" elementarne stvari ne znaju...

P. S. Kakve veze ima sa koliko je kg Atkins umro, neka je i sa 245 kada ce ostati upisan u istoriju sveta jer je utvrdio uzrok i mehanizam gojenja.

A koliko je on to i stosta drugo na sebi primenjivao, meni zaista nije bitno


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 147 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 98 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: