Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1865 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4, 5 ... 125  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: aritmija
PostPoslato: Uto Jul 22, 2008 7:26 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Nov 25, 2006 6:53 am
Postovi: 1809
Lokacija: canada
Pozdrav
Posle holtera koji sam nosila prvi puta 7 dana,drugi puta 14 dana ustanovljeni su mi /extra otkucaji srca,a s obzirom da mi se preskakanje dogodi kada sam jako opustena to me sve zabrinjava.Posle 3-4 nagla otkucaja srca pulsa skoro da nemam da bi se sve ubrzo posle toga vratilo u normalu.To mi se desava svaki dan i sve cesce i cesce u toku dana.Da napomenem desava mi se dok sedim.Ultrazvuk srca je ok,nalaze cu sada raditi(znam da je holesterol bio veliki) i kardiolog nece da me stavi na beta blokere jer kaze da to nije nista ali kada se to desi da bi najbolje bilo otici u hitnu pa da se na EKG-U sve ocita.
Sta dalje da radim jer sve se to desava u par sekundi tako da do hitne sve bi se smirilo.Imate li savet?
Imam 39 godina i pusac sam,a takode imam jaku kiselinu u zelucu pa pijem svaki dan Losek.
Svako dobro


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: aritmija
PostPoslato: Uto Jul 22, 2008 7:07 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Nov 07, 2006 11:18 pm
Postovi: 204
ontario je napisao:
Pozdrav
Posle holtera koji sam nosila prvi puta 7 dana,drugi puta 14 dana ustanovljeni su mi /extra otkucaji srca,a s obzirom da mi se preskakanje dogodi kada sam jako opustena to me sve zabrinjava.Posle 3-4 nagla otkucaja srca pulsa skoro da nemam da bi se sve ubrzo posle toga vratilo u normalu.To mi se desava svaki dan i sve cesce i cesce u toku dana.Da napomenem desava mi se dok sedim.Ultrazvuk srca je ok,nalaze cu sada raditi(znam da je holesterol bio veliki) i kardiolog nece da me stavi na beta blokere jer kaze da to nije nista ali kada se to desi da bi najbolje bilo otici u hitnu pa da se na EKG-U sve ocita.
Sta dalje da radim jer sve se to desava u par sekundi tako da do hitne sve bi se smirilo.Imate li savet?
Imam 39 godina i pusac sam,a takode imam jaku kiselinu u zelucu pa pijem svaki dan Losek.
Svako dobro


ja ti imam slicne probleme kao i ti,s tim da nisam nosio ekg holter,..ali u posljednje vrijeme i ja osjecam aritmiju sve cesce,pravila apsolutno nema,nekad u miru nekad u radu,nekad ih uopste i nema,pa se opet jave.
kako je moj kardiolog na godisnjem,odlucio sam da se sam "pomognem" "propranololom",.jer sam i prije to znao koristiti,i mogu reci da mi se smanjio broj ekstrasistola.
ono sto je meni cudno je to da preskoke osjecam u desnom dijelu grudi??
nemam pojma zasto bas tu?
inace,koliko sam cuo za veliki broj aritmija se ne moze utvrditi tacan uzrok,..tebi recimo mozda pusenje pogorsava stvar,meni sekiracija i hronicna neispavanost!
sretno nam oboma,a probaj sa malim dozama beta-blokatora,vjerovatno ce ti pomoci!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jul 22, 2008 10:06 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Nov 25, 2006 6:53 am
Postovi: 1809
Lokacija: canada
Druze ne znam sve me to plasi jer je kao sto znas i sam osecaj jako neugodan.Ovde nije kao kod nas tako da te lekove ne mozes kupiti bez recepta.Ja bih volela da mogu to stanje snimiti na EKG-U tacno kada se javi ali dok dodem do bolnice ili zovem hitnu sve ce proci.Razmisljala sam da kupim tlakomjer pa kada se to desi da mi muz izmeri pritisak ili ja sama.Trebalo bi voditi neki dnevnik svaki dan,recimo kada se to desava,u koliko sati,sta radimo tada i koliko dugo traje skupa sa trenutacnim tlakom.Posle toga/te evidencije trebali bi se obratiti nekom drugom kardiologu i posavetovati se sa njim.Ja cu pokusati na taj nacin da ubedim moju doktoricu da me posalje kod drugog kardiologa jer nije na odmet saslusati misljenje obadvojice.
Recimo da je od stresa kako onda:
Kada se ustanem ujutro,otvorim oci zna se desiti
-kada gledam film poluotvorenih ociju/dremam
-kada legnem u krevet navece
-kada sedim i odmaram na balkonu uz solju mleka
-zasto i kako u opustenom stanju,razumes sta kazem?
Nista mi nije jasno i jako sam razocarana u ove lekare ovde jer dok vide da sam 38 godina nista ne preduzimaju jer kako mi moj kaze kardiolog,ti si relativno mlada i nema opasnosti od infarkta/kakva glupost!
S ozirom da sam imala jako povecani holesterol i trigliceride/ne znam kakvi su tvoji,s obzirom da sam pusac i da sam se jako udebljala,a sva familija pocev od pokojnog oca mi je umrla od srca,jedino majka mi je ziva i imala je 2 mozdana/ja imam veliki rizik da dobijem nedaj Boze nesto od toga.Do prije par meseci nisam imala tih problema sa preskakanjem,sve se to javilo iznenada i ne znam moze li/reci cu sada banalnu stvar/dolaziti preskakanje od prevelike kiseline u zelucu posto je imam na izvoz?
Nadam se da cemo dobiti odgovor jednom od nekog ozbiljnog specijaliste dok ne bude Nedaj Boze kasno.Ja samo pored svega toga jos anemicna/dosta velika anemija tako da nemam poja sta je uzrokovalo aritmiju.Razlog mora postojati....ili je to nasledno/debljina/pusenje/sekiracija/anemija/gastritis i slicno.....
Zelim ti svu srecu ovoga sveta i javi mi molim te ako saznas nesto o nasem stanju.
Veliki pozdrav iz Kanade


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jul 24, 2008 10:35 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Nov 07, 2006 11:18 pm
Postovi: 204
ontario je napisao:
Druze ne znam sve me to plasi jer je kao sto znas i sam osecaj jako neugodan.Ovde nije kao kod nas tako da te lekove ne mozes kupiti bez recepta.Ja bih volela da mogu to stanje snimiti na EKG-U tacno kada se javi ali dok dodem do bolnice ili zovem hitnu sve ce proci.Razmisljala sam da kupim tlakomjer pa kada se to desi da mi muz izmeri pritisak ili ja sama.Trebalo bi voditi neki dnevnik svaki dan,recimo kada se to desava,u koliko sati,sta radimo tada i koliko dugo traje skupa sa trenutacnim tlakom.Posle toga/te evidencije trebali bi se obratiti nekom drugom kardiologu i posavetovati se sa njim.Ja cu pokusati na taj nacin da ubedim moju doktoricu da me posalje kod drugog kardiologa jer nije na odmet saslusati misljenje obadvojice.
Recimo da je od stresa kako onda:
Kada se ustanem ujutro,otvorim oci zna se desiti
-kada gledam film poluotvorenih ociju/dremam
-kada legnem u krevet navece
-kada sedim i odmaram na balkonu uz solju mleka
-zasto i kako u opustenom stanju,razumes sta kazem?
Nista mi nije jasno i jako sam razocarana u ove lekare ovde jer dok vide da sam 38 godina nista ne preduzimaju jer kako mi moj kaze kardiolog,ti si relativno mlada i nema opasnosti od infarkta/kakva glupost!
S ozirom da sam imala jako povecani holesterol i trigliceride/ne znam kakvi su tvoji,s obzirom da sam pusac i da sam se jako udebljala,a sva familija pocev od pokojnog oca mi je umrla od srca,jedino majka mi je ziva i imala je 2 mozdana/ja imam veliki rizik da dobijem nedaj Boze nesto od toga.Do prije par meseci nisam imala tih problema sa preskakanjem,sve se to javilo iznenada i ne znam moze li/reci cu sada banalnu stvar/dolaziti preskakanje od prevelike kiseline u zelucu posto je imam na izvoz?
Nadam se da cemo dobiti odgovor jednom od nekog ozbiljnog specijaliste dok ne bude Nedaj Boze kasno.Ja samo pored svega toga jos anemicna/dosta velika anemija tako da nemam poja sta je uzrokovalo aritmiju.Razlog mora postojati....ili je to nasledno/debljina/pusenje/sekiracija/anemija/gastritis i slicno.....
Zelim ti svu srecu ovoga sveta i javi mi molim te ako saznas nesto o nasem stanju.
Veliki pozdrav iz Kanade


potpuno te ja razumijem,ja kada iz tvog posta vidim da je i tamo ljekarska prica i praksa maltene ista kao i ovdje,inace sam iz bih ali to uopste nije bitno,prica je izgleda svuda ista.
ovako skoro 80% simptoma koje ti nabrajas osjecam i ja,lab.nalazi su mi uredni,tlak se uglavnom vrti skoro uvijek oko 120/80,.nekad zna biti nizi 110/70 ili visi 130/80,..ali to je to o.k.,,,mjerio sam si tlak kada sam imao prije jedno 6 dana ucestalije preskoke i bio je 115/70,.puls je bio oko 70 u min,ali nas oboje znamo kako je to kad preskace,.bolove ne osjecam,..nekad mi se jave nakon nekog rada,nekada se ne jave ni tada ni kada radim kao sto rekoh pravila nema,..moji ti problemi sa tim pocinju ili koincidiraju od prije 4 god kada sam nakon gore navedin simptoma otisao na uzv stitnjace i nadjen mi je cvor u desnom reznju,inace su mi hormoni uvijek u granicama normale,.i prije tog cvora na nekoliko mjeseci sam isao kardilologu koji mi nista na srcu nasao nije osim nesto jaceg rada simpatikusa,ali da ne duljim,simptomaticno je to sto te preskoke uvijek osjetim u desnoj strani grudi,a taj cvor mi i dira desnu stranu dusnika,..sve ja to govorim doktorima i endokrinolu i internisti,.njihovo je da mi zapravo nije nista,da svakom srce nekad preskoci,da si ja to umisljam,da to nema veze sa stitnjacom,radi toga sam radio 3 ergometrije (sve su bile urednih nalaza),.eho srca i ekg sam radio cesce nego neki ljudi sa operisanim srcem,.itd. ,,ne znam zaista,i ta prica sa stresom i nervnom bazom kako je zovu mi ide na zivce,to se znalo desiti kad sam skroz opusten i nisam nanerviran,.kad sam trazio da nosim holter rekli mi da nema za to potrebe i te gluposti!
povjerovavsi da je to na nervnoj bazi odem do cika psajka koji mi uvali tablete "prazine" i nakon par dana pijenja istih po propisanom fasujem takve ekstrasistole da sam mislio da odoh preko glave! a fino pise da taj lijek moze izazvati takvo sta,mada sam ja procitao to tek nakon.
otkacim ja i njega,rekoh da nije mozda hernija,doguram do gastroskopije,uglavnom je sve bilo u redu.
aritmije su zafrkane i vecina mladjih ljudi rikne upravo od njih,barem statistika tako pokazuje,neki je to poremacaj u elekricnoj centrali naseg herca.
inace,ovdje doktori dijele pacijente u 2 grupe; pacijente-musterije koji se dovuku na nogama i nisu u trenutnom stanju blizu onome svijetu takvi pacijenti se salju od strane istih u njihove privatne ordinacije, i naravno pacijente bolesnike koje dovode u hitnu i bolnicu u horizontali i blizu su zemlji,e takve strpaju u ruke vjecito neraspolozenim i potplacenim (tako kazu) doktorima i sestrama na brigu,jos ako je sezona godisnjih,nije zaviditi tim pacijentima.
eto malo smo si olaksali dusu,svako dobro i puno pozdrava iz kisne bih!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jul 25, 2008 6:06 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Nov 25, 2006 6:53 am
Postovi: 1809
Lokacija: canada
Cao druge, :D
znas da ne mogu da poverujem sto se tice tvoga stanja samo zato jer smo identicni po svemu,da covek lepo ne poveruje. :wink:
Ja imam 3 manje ciste na stitnoj zlezdi,otkrili su mi prosle godine i naravno od tada niti sam videla specijalistu niti me imaju namere poslati jer kazu/nije to nista.Da li raste ili ne za njih nije bitno.Ako se bunim onda su posebno drski i ignorisu jer znaju da ti jednino tako mogu nauditi.Ima li kod vas testiranje za 'OBSTRUKTIVNU APNEU"prestanak disanja u toku noci?Ovde se zove sleep apnea i to je jako opasno.Za samo 41/2-5 sati muz je prestao disati 80 puta dok je bio prikljucen na elekrtrode u klinici.Hitno mora specijalisti.Lece ga od panicnih napada i depresije 7 godina i zamisli oni koji imaju sleep apneu/osecaju umor stalno,depresija,promena raspolozenja,hrkanje,suva usta ujutro,pojacana kiselina u zelucu,glavobolja ujutro ili u toku dana itd.
Neverovatno zar ne????
Ja cu jos to traziti jer nemam vise sta da izgubim.Inace to je jako opasno cak i po zivot.
Eto druze da znas da sam ja prosle godine zbog jedne male tablete antidepresanta zvane CIPRALEX,samo jedne od 20mg zavrsila u bolnici,desio se napad posle pola sata sa ogromnim otkucajima srca i tlakom (kao kod tebe)do uzasnog pritiska u glavi/bacila sve u kantu i rekla bez obzira koliko se mucim NIKADA ih vise necu staviti u usta,pa kako moja majka kaze/dokle-dotle!
Veliki pozdav od tvoje drugarice preko okeana/kao da smo blizanci! :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jul 25, 2008 7:00 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Nov 07, 2006 11:18 pm
Postovi: 204
Vozdra "bliznakinjo" :D ,stvarno imamo slicne probleme,ko bi rekao?
mada ja koliko znam ikoga sa bilo kakvim problemom stitne ima isto tako neki problem sa hercom,pa kakav-takav. a to sto doktori kazu nije nista,to je njihov objektivni dozivljaj nasih subjektivnih muka,jer ne handri njih :roll:
recimo,radim ti ja ergometriju i pricam tj. zezam se s njim da li je on ikada bio na tom biciklu,on se nasmija i rece da nije i nece jer nije lud da ga srcka spuca!? koji kralj :o ??
ovaj a sto ti se tice supruga,cuo sam za tu pojavu,ali pravo da ti kazem slabo znam o tome,da li ovdje to testiraju? mozda na kakvim klinickim centrima,ali cike u bijelim mantilima mislim da na to obracaju paznju tek ako im padnes saka tj kreveta,mada ni tad ne vjerujem.
mozda te to sa suprugom dodatno isfurava pa ti provocira aritmije,recimo mene iscrpi neispavanost,plus posao kojin nije stalan a moram da se borim da ga zadrzim, radim 6 dana u sedmici itd.,,,mada mi vise postaje svejedno i da ispusim i posao,..ozbiljno razmisljam da sa hirurgom dogovorim vadjenje cvora,..eh da o aritmiji,vozio sam bickl,..i nakon brze voznje dodje sporija i povratih si dah kad onda mi jednom preskoci,sav sam se stresao,eto to bi bilo danasnja,jucer nisam imao,..vec zamisljam doktora da mu kazem to rekao bi "samo jedna? kao nijedna"
drzimo se i ne dajmo se,puno pozdrava!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jul 26, 2008 10:03 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Maj 09, 2008 4:06 pm
Postovi: 64
Evo i ja da se uključim u ovu temu. Prvi put sam dobila aritmije početkom ove godine. Sva sam se bila isprepadala jer ih nikad pre nisam imala. Bila sam kod kardiologa, radila UZ srca i EKG i rečeno mi je da je sve u redu. Zbog aritmija mi je prepisan propanolol i bromezepan po potrebi. Posle toga sam na predlog kardiologa otišla kod endokrinologa i saznala da imam hipotireozu. Aritmije imam povremeno još uvek. Nema nikakvog pravila što se tiče njihovog pojavljivanja. Neke inače osetim, a neke ne ali ih registruje merač protiska. Kupila sam neki merač pritiska koji registruje i aritmije. Dešava mi se da imam aritmije ujutro, koje ne osetim ali ih merač registruje. Primetila sam da aritmije dobijem i posle malo većeg obroka, kao i kada se sagnem jer valjda u oba slučaja želudac pritisne srce.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jul 27, 2008 12:29 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Nov 07, 2006 11:18 pm
Postovi: 204
ana22 je napisao:
Evo i ja da se uključim u ovu temu. Prvi put sam dobila aritmije početkom ove godine. Sva sam se bila isprepadala jer ih nikad pre nisam imala. Bila sam kod kardiologa, radila UZ srca i EKG i rečeno mi je da je sve u redu. Zbog aritmija mi je prepisan propanolol i bromezepan po potrebi. Posle toga sam na predlog kardiologa otišla kod endokrinologa i saznala da imam hipotireozu. Aritmije imam povremeno još uvek. Nema nikakvog pravila što se tiče njihovog pojavljivanja. Neke inače osetim, a neke ne ali ih registruje merač protiska. Kupila sam neki merač pritiska koji registruje i aritmije. Dešava mi se da imam aritmije ujutro, koje ne osetim ali ih merač registruje. Primetila sam da aritmije dobijem i posle malo većeg obroka, kao i kada se sagnem jer valjda u oba slučaja želudac pritisne srce.


evo jos jednog "dokaza" da svakog koga upoznam a ima problem sa stitnom,ima i sa aritmijama,na zalost.
i meni su takodjer veci izgledi da me "zaskoce" kad se sagnem,naglo ustanem ili nakon obroka,ali kao i kod tebe cesto nema pravila.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jul 27, 2008 1:48 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Avg 22, 2007 10:41 am
Postovi: 379
Ne znam da li ste znale da su artmije vrlo cesto izazvane nekim stresom koji smo u toku dana doziveli na nesvesnom planu.Svaki put kada vam se desi nesto da biste urlale,a vi to precutite (potisnete u sebe),mozete da ocejujete da vam se posle toga desi aritmija.Ali to nije povezano.Mozete da dozivite stres ujutro,a vec sledeceg jutra da dozivite taj "napad".Ako se slucajno tip kao sto sam opisala,mozete da se kosultujete sa psihologom,nekad psihoterapija pomogne u ovakvim slucajevima.Nema razloga da sumnjate u doktora kada vam je vec rekao da je sve ok sto se tice srca.Neki ljudi zive godinama sa ovakvim problemom,samo ga pravilno kanalisu i pokusaju da malko promene mentalni sklop.I ta stitna zleza,to je isti slucaj.I ona je skoro uvek izazvana tim nekim psiholoskim faktorima.

Znam da je sve to neprijatno i zelela bih da vas sto pre prodje i sledeci put.....nista ne potiskujte u sebe,jer to mora negde da izadje,pa bolje iz vas nego u vas..... :P :P :P :P :P

_________________
"Izbiliza niko nije normalan..E=mc2"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jul 28, 2008 4:38 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Nov 25, 2006 6:53 am
Postovi: 1809
Lokacija: canada
Svim vam se skupa zahvaljujem na pismima,podrskama i razumevanju.
Vidim da nismo samo ja i moj "brat blizanac"u stanju misterioznom i ne razumem ovde mi lekar nije dao nista za aritmiju,bas nista nego je to tako sigurno i olako rekao da to nije nista.
Recimo da je od stresa,kako kada spavam citavu noci i probudim se ujutro,znaci nisam bila pod stresom dok sam spavala "nadam se"....???
Sve mi se cesce desava,mozda ste i upravu ko zna ja samo znam da je osecaj neugodan i da imam i holesterol i trigliceride velike,a takode puno kila 28 preko normalne kilaze koju sam imala.Imam i male ciste na stitnoj,3 u promeru 2x3mm i naravno ni kod endokrinologa me nisu poslali kao Anu jer kazu specijalista nece nista preduzeti.To je bilo prosle godine i zahtevacu da ponovo uradim ultrazvuk da vidim da se NEDAJ BOZE ne povecavaju.Kilaza,pusenje,ne kretanje,stres.....pa zaista nije ni cudo sto se ne osecam dobo.E da....anemija,manjak vitamina B12....UH...
Postadoh pravi hipohodnar(nadam se da sam dobro napisala).....
Znate sta je cudno kada radim na poslu i kada mi pocnu aritmije nemam vremena da se opterecujem sa sto pitanja nego nastavim sa poslom,a cim sam kod kuce i desi se odmah se isprepadam!
Sve vas lepo grlim i pozdravljam preko okeana
p.s.
Ana kakva si sa kilazom?
Jesenisky a ti?
Odlicna ideja slusaj Jesensky sa meracem pritiska :wink: :wink: :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jul 28, 2008 12:45 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Maj 09, 2008 4:06 pm
Postovi: 64
Sto se tiče kilaže, stanje je katastrofa. Imam dva klinca (drugu bebu sam dobila prošle godine), ali kg nisam uspela da skinem. Hipotireoza zbog usporenog metabolizma je dodatni problem da se skinu kilogrami. Visoka sam 167cm, a teška 77kg :-? :-? Već nekoliko godina sam stalno u kući, ne krećem se, a pod stresom sam stalno. Neki dan sam čula da sredstva za smirenje, pored ostalih kategorija, najviše piju domaćice :roll: Dakle, nije jednostavno biti "zarobljem" u stanu po ceo dan. Ja ti predlažem, ako već nisi, da na svoju ruku proveriš T3, T4 i TSH, kao i Anti TPO. To je jednostavna analiza iz koje se odmah vidi da li imaš hipo ili hipertireozu ili je sve u redu. Meni su pre tri godine T3 i T4 bili o.k., ali mi je bio povećan TSH. To je stanje kada lekari ne uvode terapiju, ali je znak da štitna počinje da falšira. Ako TSH nastavi da se povećava eto ti hipotireoze. Juče sam čitala da štitna žlezda reguliše metabolizam i rad srca. Zato mi i imamo sve ove probleme.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jul 28, 2008 7:25 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Nov 07, 2006 11:18 pm
Postovi: 204
ontario je napisao:
Ana kakva si sa kilazom?
Jesenisky a ti?
Odlicna ideja slusaj Jesensky sa meracem pritiska :wink: :wink: :wink:


pa ja sam super sa kilazom,na svojih 180 cm imam 70 kg,ni grama sala.
dobro,jesam bivsi sportas,pa mi je to valjda ostalo a i sada se volim malo rekrativno baviti ali slabo to ide,zbog tih povremenih aritmija.
znam da se se tlakomjerom bolje cuje,ali vjeruj mi da ja itekako osjetim preskok,solidno zvizne i preskoci da me svega strese,nema sanse da mi to promakne.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jul 28, 2008 8:52 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jan 17, 2008 5:07 pm
Postovi: 272
Evo i mene i ja sam jedna od vas
Radila sam vise puta ekg nosila holter prije mjesec i jedino sto je zabiljezio bilo je 4 SVES i i SV kumleks tako nekako i vise tahikardija prosjek pulsa 88 dr kaze sve ok ,a ja hocu puci
Drmaju me aritmije i to razne Prvo je pocelo odjednom to preskanje´´ srca koje traje i do sat dva radila ekg sve bilo ok sem ubrzanog pulsa Kod mene je kad me uhvate te duze aritmije stalno moram da kasljucam nije ni malo prijatno ali nema bola
A sad me drze druge aritmije svako malo mi srce poskoci i to me dobro drmne kao da mi stomak skoci malo mi izbije zrak ali poslije svakog preskoka moram u wc , a nemam proliv , to mi je nesto novo pa ne znam da li ima veze sa srcem nisam jos bila kod dr
Ako neko ima slicne simptome neka se javi jer me puca panika da mi sa srcem nesto nije uredu
Jos me ovih dana muci vrat , vratni misici jedva se micem ne znam da li je sve to povezano


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jul 28, 2008 11:50 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Nov 07, 2006 11:18 pm
Postovi: 204
pavlov je napisao:
Evo i mene i ja sam jedna od vas
Radila sam vise puta ekg nosila holter prije mjesec i jedino sto je zabiljezio bilo je 4 SVES i i SV kumleks tako nekako i vise tahikardija prosjek pulsa 88 dr kaze sve ok ,a ja hocu puci
Drmaju me aritmije i to razne Prvo je pocelo odjednom to preskanje´´ srca koje traje i do sat dva radila ekg sve bilo ok sem ubrzanog pulsa Kod mene je kad me uhvate te duze aritmije stalno moram da kasljucam nije ni malo prijatno ali nema bola
A sad me drze druge aritmije svako malo mi srce poskoci i to me dobro drmne kao da mi stomak skoci malo mi izbije zrak ali poslije svakog preskoka moram u wc , a nemam proliv , to mi je nesto novo pa ne znam da li ima veze sa srcem nisam jos bila kod dr
Ako neko ima slicne simptome neka se javi jer me puca panika da mi sa srcem nesto nije uredu
Jos me ovih dana muci vrat , vratni misici jedva se micem ne znam da li je sve to povezano


to da ides na zahod je najvjerovatnije od straha ili tako nesto,..je licno to nisam imao,ali moguce je,zvuci idiotski ali sto ih cesce imam nekako je manje me strah,samo je naravno neprijatno,prije sam znao da ludim zbog 1 ili 2 preskoka sedmicno a sada ako ih bude par dnevno ne berem brigu,ali nije da mi ne smataju,ometaju mi kvalitet zivota.
koliko godina imas?,.meni je sve do 30 bilo ok a od tada,mali horor u epizodama :o


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jul 29, 2008 4:21 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Nov 25, 2006 6:53 am
Postovi: 1809
Lokacija: canada
Prvo dobro dosla Pavlov u nase drustvo,vidis i sama koliko nas imam ja ne mogu da verujem samo zato jer smo relativno mladi.Ja sam u pubertetu izgleda :lol: :lol: :lol: 39 godina imam.Ana mozda nam je to od stitne znas sta meni nije jasno,ja imam male ciste na stitnoj a krv je uredu :o :o :o pa kako to?
Ja nisam lekar ali ne mogu da shvatim neke stvari.
Pavlov ja sam bila na MRI i videli su mi ukljesten zivac izmedu 5 i 6 prsljena u vratu.Ja mogu da kazem da i to 100%ima neke veze.
Ana imam jaku kiselinu i pijem Losek svaki dan i kada me jako muci stomak/kiselina koja zastane dok ne podrignem tada mi ponekad preskoci srce.Imam GERD i sve to ima veze.Ma sve se meni cini da je to nesto povezano sa aritmijama bez obzira sta lekari kazu.
Jesensky svaka cast na kilazi! :wink: :wink: :wink:
Ja i Ana smo preterale,ustvari ja 88 kila........uh a bila sam 60 kada sam ovde dosla..... :o :o :o
Pavlov kakava si ti sto se tice kila???
Jesi li laka ili teska kategorija :lol: :lol: :lol:
Ana pod hitno moramo na dijetu.......mozda se aritmije smire
Poljubac svima preko okeana kod vas je jos malo pa zora 4 i 20min.....


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1865 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4, 5 ... 125  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 8 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: