Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1865 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120 ... 125  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: aritmija
PostPoslato: Sre Feb 22, 2012 6:19 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Feb 21, 2012 10:39 am
Postovi: 164
veselin007 je napisao:
:o Pa izgleda da pola planete ima problema sa aritmijom,pravilo broj jedan iskontrolisati napad panike i samom sebi reći nije mi ništa idemo dalje.U mom slučaju,kao i kod većine aritmije krenule nenajavljene :-? ,da mi je znati gde nisam bio kod lekara i kakve nalaze nisam radio,svi kažu zdrav ko konj, :P ali aritmije su tu kao loš komšija,ne odustaju.E sad mi se u poslednje vreme nešto novo dešava pa da vidim da li neko ima tih problema,pri jakom uzbuđenju bilo od stresa ili vođenja ljubavi preseče me nešto preko grudne kosti,znači nema bola andrenalin valjda jurne kroz krv i desi se taj problem,osetim dva tri preskoka a onda taj sindrom kao da je neko otkinuo nešto unutra ali nema bola,pa ti budi pametan. :evil:

eh prijatelju di me nađe.ja sam pre nekoliko dana uhvatio sebe kako merim puls,a cura dole...na kolenima. :o ..nisam imao aritmiju ali sam se uplašio da je ne dobijem :P ... misli u sebi,jbt,koji si ti kreten, ali šta ćeš, jače od mene... da skratim pričim,nakačio sam danas holter, sutra da vidimo šta će doca da kaže...mislim da sam već imao jedan preskok,i to ne dok sam pešačio,a prešao sam danas brat bratu 7-8km,već kad sam stigao kući,fino se opružio,uzeo novine i eto je...paničio nisam,iako sam sklon i takvoim oblicima ponašanja...rekao sam ok,bar znam da nisam bacio pare...uhvaćena je aritmija


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: aritmija
PostPoslato: Sre Feb 22, 2012 6:32 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Feb 21, 2012 10:39 am
Postovi: 164
gogi999 je napisao:
Imam 48 godina i preskakanja ili ubrzan rad je poceo jos pre desetak godina ali povremeno da bi to kulminiralo pre tri godine i od tada bude skoro stalno.
Tahikardija,uznemirenje bude ujutro posle dorucka a preskakanja budu nekad i u toku dana,veceri....
Hormoni stitne u redu sem antitela koja su povecana,Dr kaze da od toga ne mogu biti preskakanja.Mozda uvod u klimaks?
Idem kod kardiologa najmanje jednom u godinu dana.Radjen je uz gde je ustanovljen blagi prolaps 1+.Kao prelezan neki virus gde se registruju manja zadebljanja.Uglavnom,nista znacajno.Nosen holter gde nista znacajno nije utvrdjeno.
Prepisan Propranolol 1/4 ujutro i uvece.Uvece ga ne uzimam jer mi posle jako uspori puls pa nekad bude oko 52.
Sto vise fizicke aktivnosti koje ja ne upraznjavam.
Koksaki,citomegalo,adeno...i ostale viruse nisam radila ali mislim da i to uradim jer mi je poslednje dve nedelje bas,bas izrazeno,svakodnevno.
Imam diskusherniju vratne kicme ali mi je samo jedan dr reko da lupanje moze biti i od toga.
Sta moze biti uzrok mom stanju?Poceinje mnogo da mi smeta,povlacim se iz aktivnosti,drustva jer mi lupanje srca i ubrzan dah remeti sve.Pijem i Bromazepam u naj,najmanjoj dozi.
Hocu da budem kao pre ali....hocete i vi jel da?:) :)
Cini mi se da znam tacan uzrok problema bilo bi mi lakse a ovako...ogranicavam se u svemu.Ne idem na more jer ne podnosim vrucinu,izbegavam da sama vozim jer mi se onda uzlupa...ma razne situacijei uglavnom ,strah od srcane bolesti...
Jel vam poznato ovo?

Poznato i te kako.I ja bih da povratim svoj stari život,pre nego što sam zapatio ove aritmije.Mene one muče oko 9meseci,ti si vidim prava veteranka,mogu samo da mislim kako ti je...Radio sam i ja za koksaki,a lepo im kažem ubrzani ritam je zbog stresa,nemam temperaturu,bolove u mišićima,ništa što makar i izdaleka liči na simptome koksakija.Znam neke ljude koji su prelažali koksaki,to je bila prava oluja u njihovom telu,jedva su izvukli žive glave...Ako nemaš simptome,ne vidim zašto bi radila,ali ako dok kaže,onda mora...Radio sam i štitnjaču i to je bilo ok...E ali ova diskus hernija,to možda ima smisla,i ja sam čuo nekoliko pričica na tu temu...Što se tiče povlačenja iz društvenog života,kapiram te 100%.Mene ponekad ufati prpa da mi se nešto ne desi na ulici,a i prijatelje izbegavam...Izmislim neko opravdanje....Istina svce to je retko,i s tim se dobro nosim.Ipak najteže mi padaju ograničavanja od fizičke aktivnosti...ja koji sam trčao maratone,vozio bajk po 180km,planinario,išao u teretanu,sada se bojim da unesem drva u kuću...Ipak,odlučan sam da to prevaziđem...A i ako imam neki problem s čukom,nosiću se s tim,moja majka je pobedila rak,a devojka je dijabetičara od 14godine...One su mi u ovoj stvari uzori... :D Samo hrabro,nađite nešto što vas inspiriše, za šta se vredi boriti,tada i problemi izgledaju manje drastični...Meni to pomalo uspeva


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: aritmija
PostPoslato: Sre Feb 22, 2012 6:39 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Feb 21, 2012 10:39 am
Postovi: 164
Ana116 je napisao:
Pozdrav svima! Molim vas, hitno mi treba odgovor, savjet, misljenje. Moj suprug ima 30 godina. Nikada nije imao vecih zdravstvenih problema, ako se izuzme upala prostate prije par godina. Proslog mjeseca javila mu se jaka aritmija. Naizgled iz cista mira. Nije imao vecih fizickih napora, mada obavlja stresan posao. Puls mu je iz sekunde u sekundu skakao sa 70 na 160. Ukljucili su mu propafen od kojeg mu je pozlilo jer su mu otkucaji pali na 25. Dobio je adrenalin i hitno je hospitalizovan, Proveo je u bolnici sedam dana. Svi nalazi su mu bili odlicni. Ultrazvuk srca, krvna slika... Jedino sto je na osnovu snimka pluca konstatovano da je imao neizlijecenu upalu. Posto su srce i krvni sudovi potpuno zdravi sumnjali su da je to uzrok. Virusologija mu je bila uglavnom u redu, samo je IgG na mononukleozu bio pozitivan. Test na koksaki virus mu nije radjen zbog nedostatka reagensa. Po izlasku iz bolnice nosio je holter 24 sata i nalaz je bio dobar. Mjesec dana je bio na bolovanju. Prije cetiri dana je poceo da radi, a sinoc je opet dobio jaku aritmiju zbog koje je hospitalizovan. Primio je pola flase propafena i puls mu se normalizoavao, ali su ga radi preventive zadrzali na Koronarnom odjeljenju. U jutarnjim satima puls mu se kretao od 150 do 170. Ponovo su mu ukljucili propafen i uspjeli da smanje broj otkucaja. Da li mi neko moze dati misljenje, na osnovu svega navedenog, sta bi ovdje moglo biti u pitanju? Veliko hvala!

Nisam ekspert,ali ako je suprug bio pozitivan na mononukleozu,onda bi ovaj virus mogao da bude objašnjenje za njegov stanje.Lečenjem mononuekloze zahteva nekoliko nedelja,a u nekim slučajevima i više meseci.I strogo mirovanje.Evo linka pa pročitaj,možda pomogne:http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmedhealth/PMH0001617/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: aritmija
PostPoslato: Sre Feb 22, 2012 11:24 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Okt 09, 2008 9:57 pm
Postovi: 619
Kardiolog je pre godinu dana trazila da radim koxsackie ali ja tada nisam.E,sada je hocu,na svoju inicijativu sam dobila uput pa razmisljam ,vredi li se jos i time opterecivati?Ako ima virusa,sta tada?Vitamini,povrce,voce,mirovanje....i ?
Niko jos nije rekao da li se to vraca ponovo?
Eto,ja rekoh da sam pre desetak godina imala godinu dana povecanu temperaturu 37,1 ili 37,2 skoro svakodnevno ali nista drugo sem toga nisam.Ponekad samo tahikardiju ili preskoke.#
Nikad niko da posumnja na tako nesto.Uvek su mi govorili da sam super zdrava zena i da sam "ko grom"(to me podsetilo na neke komentare koje ste naveli kako su vam lekari govorili).
Kad pogledate nekog spolja ,lepo izgleda,ima super kilazu,nasmejan....pa ne pada vam na pamet da ima problem.Jedino ako me u nosilima donesu kod lekara valjda bi tada poverovali.
Ja ponekad imam "pad energije"ali,to ima svako ali zato za par dana pucam od energije a li onda ne smem da se praznim jer ne znam sta mi je zaista.
Ne volim da ulazim u neki zacarani krug i da me endokrinolog salje kardilologu,ovaj gastroenterologu i na kraju psihijatar.Mozda sam najpre mogla s tim poslednjim da se posavetujem.
Mada,bila sam i kod njega povodom kicme.Zabranio mi je ekstremne sportove,skijanje itd moram redovno da radim vezbe za vrat(meni to nije dovoljno)ali mi je iz razgovora zakljucio da sam malo "pala u raspolozenju" i da nije lose da pijem antidepresiv.I ja nisam krenula s tim a ne znam zasto?Bojala sam se.
Oduvek sma bila fizicki aktivna a sada s promenom zivotnog okruzenja promenila sam i navike.Nema sporta,nema druzenja,izlazaka....Pa mozda mi je i to delovalo na stanje srca a ja ga trazim na pogresnom mestu.
Endokrinolog mi rece da se moram okrenuti i posvetiti sebi,necemu sto ce mi odvuci paznju od tih misli kad ce me poceti da gusi ili kad cu dobiti srcku.
Jedino sto me zanima moze li taj perikarditis ili zadebljanje perikarda da se pogorsa i da izazove ozbiljne probleme.Kazu da moj blagi prolaps 1+ nije strasan.
Kako rece moj dr:Svako ima aritmiju.Jedino sto se razlikuju aritmije na zdravom i bolesnom srcu.Ako su na zdravom nije opasno! :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: aritmija
PostPoslato: Čet Feb 23, 2012 5:32 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Feb 21, 2012 10:39 am
Postovi: 164
gogi999 je napisao:
Kardiolog je pre godinu dana trazila da radim koxsackie ali ja tada nisam.E,sada je hocu,na svoju inicijativu sam dobila uput pa razmisljam ,vredi li se jos i time opterecivati?Ako ima virusa,sta tada?Vitamini,povrce,voce,mirovanje....i ?
Niko jos nije rekao da li se to vraca ponovo?
Eto,ja rekoh da sam pre desetak godina imala godinu dana povecanu temperaturu 37,1 ili 37,2 skoro svakodnevno ali nista drugo sem toga nisam.Ponekad samo tahikardiju ili preskoke.#
Nikad niko da posumnja na tako nesto.Uvek su mi govorili da sam super zdrava zena i da sam "ko grom"(to me podsetilo na neke komentare koje ste naveli kako su vam lekari govorili).
Kad pogledate nekog spolja ,lepo izgleda,ima super kilazu,nasmejan....pa ne pada vam na pamet da ima problem.Jedino ako me u nosilima donesu kod lekara valjda bi tada poverovali.
Ja ponekad imam "pad energije"ali,to ima svako ali zato za par dana pucam od energije a li onda ne smem da se praznim jer ne znam sta mi je zaista.
Ne volim da ulazim u neki zacarani krug i da me endokrinolog salje kardilologu,ovaj gastroenterologu i na kraju psihijatar.Mozda sam najpre mogla s tim poslednjim da se posavetujem.
Mada,bila sam i kod njega povodom kicme.Zabranio mi je ekstremne sportove,skijanje itd moram redovno da radim vezbe za vrat(meni to nije dovoljno)ali mi je iz razgovora zakljucio da sam malo "pala u raspolozenju" i da nije lose da pijem antidepresiv.I ja nisam krenula s tim a ne znam zasto?Bojala sam se.
Oduvek sma bila fizicki aktivna a sada s promenom zivotnog okruzenja promenila sam i navike.Nema sporta,nema druzenja,izlazaka....Pa mozda mi je i to delovalo na stanje srca a ja ga trazim na pogresnom mestu.
Endokrinolog mi rece da se moram okrenuti i posvetiti sebi,necemu sto ce mi odvuci paznju od tih misli kad ce me poceti da gusi ili kad cu dobiti srcku.
Jedino sto me zanima moze li taj perikarditis ili zadebljanje perikarda da se pogorsa i da izazove ozbiljne probleme.Kazu da moj blagi prolaps 1+ nije strasan.
Kako rece moj dr:Svako ima aritmiju.Jedino sto se razlikuju aritmije na zdravom i bolesnom srcu.Ako su na zdravom nije opasno! :)


Prvo što se tiče koksakija...Tačno je da koksaki može da prođe kroz telo neopaženo,upravo onako kako ste opisali,blago povećana temperatura i sl.Osobe koje lično poznajem,kao što rekoh,imale su zbog istog baš ozbiljnih problema,a sestra moja devojke je zahvaljujući koksakiju zaradila i miokarditis(upalu srčanog mišića).I tačno je ono što ste rekli,mirovanje,vitamini i sl., sve dok imunitet ne ojača i ubije virus.Druga činjenica je da veliki procenat ljudi ovaj virus ima u sebi,a hoće li se aktivirati,zavisi od vašeg imunog sistema:da li će se vratiti,nemoguće je pouzdano reći.Bildujte imuni sistem i ne razmišljajte na temu hoće li ili neće.To vam sigurno neće pomoći.
Što se tiče perikarditisa,ja sam ga imao,istina u sasvim blagom obliku,i moj je bio idiopatski,što znači da lekari nisu mogli da mu utvrde uzrok.Međutim,kokaski može da izazove upalu srčane maramice,i to je fakat.Da li je to bilo kod vas,to ne znam,ali da je moguće - jeste.Zadebljanje koje imate ne treba da vas brine,i svakako ne može vam pravi problem sa aritmijom(potvrdilo mi više kardiologa,pošto i ja imam neke priraslice,kao posledicu prelaženog perikarditisa).Ali perikarditis ima tu sklonost da se "vraća",pročitah negde u oko 25%slučajeva.Da li će i kada da se vrati,to ne može niko da vam kaže.Još jedna činjenica u vezi sa perikarditisom jeste da je moguće,da iako zalečen,postoji verovatnoća da u srčanoj maramici postoji neko permanentno žarište koje se ne može registrovati uz.To žarište može da izaziva aritmije.
Prolaps koji imate najnižeg je stepena i ne treba da vas brine.To je hajde da kažemo relativno čest poremećaj kod ljudi svih životnih dobi,i ne ugrožava rad srca.A može da stvara utisak palpitacije(to je ono kad osećate da vam srce kuca - u grlu, stomaku i sl),koji generalno nije najprijatniji.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: aritmija
PostPoslato: Čet Feb 23, 2012 5:49 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Feb 21, 2012 10:39 am
Postovi: 164
Kao što sam obećao,evo mog izveštaja nakon 24 sati Holter EKG-a.Minimalni ritam(tokom sna):31otkucaj,maksimalan:148(peo sam se uz stepenice do drugog sprata,prethodno pešačio sat vremena);prosečna frekvencija:73otkucaja.Zabeleženo je 592SVEs-a(a toleriše se do 1200).Nije bilo pauza u srčanom radu,niti značajnije denivelacije ST segmenta.Dakle,sve je u granicama normale,sve to što je zabeleženo kod mene dešava se i drugima,čak i izuzetnim sportistima
Zaključak lekara:moje je srce je odlično.Pozavideli mi i vrhunski biciklisti,recimo Migel Indurain je u apsolutnom mirovanju imao 28otkucaja.
Moj zaključak:moja glava nije tako odlična,pošto spadam u hipersenzitivne osobe i sklon sam hm,stresiranju.Ne zanosim se da će lečenje glave biti jednostavno i lako.Nije to kao zatvoriš neku fioku i gotova stvar.Imaću još preskoka,i verovatno ću se nekad manje,ali nekad više nervirati.Šta da se radi,iz ove kože se ne može.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: aritmija
PostPoslato: Čet Feb 23, 2012 10:49 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Okt 09, 2008 9:57 pm
Postovi: 619
uliks 1978,
koliko shvatam i perikarditis i prolaps mogu da izazovu to preskakanje.
Mene bas brine da se to poslednje tri nedelje bas javlja svakodnevno.
Bila sam kod kardiologa u avgustu i nosila holter i tada mi je preporuceno pijenje propranolola 1/4 i sto vise fizicke aktivnosti.
Rekla je da obavezno idem za dva meseca ali ja nisam.
Rekla je da cemo samo opet uraditi EKG i da vidimo da li se nesto promenilo sa povecanjem fizicke aktivnosti jer ona smatra da meni jednostavno fali kondicije.
Na holteru je videla da srce iz blagog ritma naglo predje u brz a u dnevniku koji sam pisala vidi da za to vreme sam obavljala jednostavne radnje.To je povezala sa kondicijom.
Kad sam je pitala jel to normalno ona je rekla da jeste.
Sad pratim ritam srca i nekad je tako sporo oko 50 otkucaja da bi se odjednom na proste radnje naglo ubrzalo.
Narocito mi ide na zivce to ubrzavanje ujutro,nakon dorucka gde ide i do 120 pa onda posle Propranolola spadne,pa pre rucka imam utisak da je presporo a onda nekad uvece pocne da preskace,pa ga osetim i u stomaku a nekad i u grlu.
Dobro reagujem na Bromazepam.
Koksaki jos nisam radila,mozda cu u ponedeljak,ostala krvna slika je u najboljem redu.
Ne vidim dodirnih tackaka izmedju vratne kicme i srcanog ritma,volela bih da znam.
Sta je tebi bila terapija za perikarditis,kako su ga otkrili i kako si se tada osecao?
Mozda se to kod mene vratilo cim je ovo ovako intenzivno.
Ja sma takodje hipersenzibilna osoba i mnogo bih volela da nisam takva.Kod mene je akumulirano stresa cini mi se iz preoteklih 20 godina pa nije ni cudo.
Ja se samo bojim da me ne tresne onako,iznenada.
Divim se ljudima koji se ne boje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: aritmija
PostPoslato: Pet Feb 24, 2012 12:00 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Feb 21, 2012 10:39 am
Postovi: 164
gogi999
Terapija koju sada uzimaš pretpostavljam da je zbog tahikardije,što je pokazao holter koji si nosila.Naime,propranolol je beta bloker.
Skokove u pulsu ima gotovo svako,znaš ono,naglo ustaneš iz kreveta i tome slično.Moj savet,ignoriši i trudi se da ne misliš previše o tome(osim ako ti ne prave neki drugi fiziološki problem).Dakle,manje pipkanja po vratu i biće sve ok.Veruj mi,znam iz svog iskustva :D
Fizičku aktivnost obavezno ubaci u svoj planer,makar šetnju od pola sata.Ne treba zaboraviti ni na kućne poslove,koje sigurno obavljaš,jer se i oni ubrajaju u fizičku aktivnost.
Što se tiče perikarditisa,moji simptomi su bili potpuno netipični.Za ovo oboljenje je karakteristično lako zamaranje,bol u predelu sredogruđa,nekad suv kašalj,gušenje pri najmanjoj fizičkoj aktivnosti,aritmije.Ja sam dok se perikarditis nije konačno ispoljio,redovno trčao po 10km,vežbao tegovima i sl.,bez ikakve naznake da imam problem sa srcem.Istrčao sam čak i polumaraton.Onda je sledila jedna neprijatna epizoda dok sam čekao na autobus,dakle,u potpunom mirovanju,kada sam osetio neku iznenadnu i neobjašnjivu mučninu,i blagi bol u ramenu.Nekoliko dana potom,osetio sam,isto tako u mirovanju,da mi je srce snažno zalupalo,i neki topao talas se podigao iz želuca ka ždrelu.Na kraju sam,nekoliko dana potom,osetio još jedan talas topline koji se širio ka desnom ramenu.Mislio sam da sam gotov,iako nisam osećao bilo kakav bol u grudima,niti neko gušenje.Iste večeri sam otišao do hitne,gde su registrovali šum na srcu i postavili dijagnozu(naši znalci)angine pektoris.Sledećeg dana sam otišao na privatnu polikliniku,uradili su mi kompletan pregled,uz,ekg i utvrdili da je perikard ehogeniji,odnosno da u njemu ima tečnosti.Dijagnoza je glasila pericarditis exudativa.Terapija je bila Brufen 400 2x1(nije mi odgovarao,pa sam koristio nimulid 2x15mg) i controlc tablete 20mg 2x1(za želudac).Posle desetak dana sve je bilo normalno.
Ne znam koje si ti simptome imala i kako si se osećala.Ja sam i po simptomima i po brzini izlečenja i po načinu kako sam nosio perikarditis,izuzetak.Nijedan od kardiologa,a bio sam već kod troje,nije mogao da veruje da sam ja sa perikarditisom trčao po 10km,istrčao jedan polumaraton,obavio test opterećenja,gde sam stigao do VII stepena opterećena.Rekli su da sam nekakav fenomen,ali i da sam imao sreće,pošto sam pri svim tim naporima mogao da riknem :(
Ti vidi imaš li bolove u grudima,gušenje,zamaranje.Imaš li možda temperaturu,jer hoće i ona da se pojavi kod perikarditisa.Da li se javlja suv kašalj.Da li se bol u grudima javlja kad ležiš,a prestaje kad se uspraviš iz ležećeg položaja(kad ležiš u slučaju perikarditisa srčana maramica se češe o rebra i tako se javlja bol).Ako imaš neke od tih simptoma,onda možeš da sumnjaš na perikarditis.
I da,perikarditis definitivno može da uzrokuje aritmije.A ovo sa malim žarištem i da imaš ne može da se utvrdi uz,ali i ne može životno da te ugrozi.A da aritmije može da uzrokuje,može.Tako mi je doca rekao danas.
Javi kako stvar stoji sa tobom
p.s što se tiče tvojih problema sa vratom,vagus nerv koji kontroliše rad srca,prolazi i kroz vrat,ali nema veze sa kičmom(prolazi između arterije i vene,zato se ponekad masira vrat kod pacijenata kod kojih puls ode do đavola,video doktora Hausa kako to primenjuje :D ).Mislim da tu nema neke veze sa aritmijama


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: aritmija
PostPoslato: Pet Feb 24, 2012 12:23 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Nov 07, 2006 11:18 pm
Postovi: 204
Moj zaključak:moja glava nije tako odlična,pošto spadam u hipersenzitivne osobe i sklon sam hm,stresiranju.Ne zanosim se da će lečenje glave biti jednostavno i lako.Nije to kao zatvoriš neku fioku i gotova stvar.Imaću još preskoka,i verovatno ću se nekad manje,ali nekad više nervirati.Šta da se radi,iz ove kože se ne može.[/quote]

skoro pa identičan zaključak zbog skoro istih stvari su i meni rekli doktori, nisi sam :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: aritmija
PostPoslato: Pet Feb 24, 2012 3:03 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Feb 21, 2012 10:39 am
Postovi: 164
jesensky
Tačno tako,ima nas dosta sa problemima u glavi,ali...Poznavao sam dosta cool likova koji nisu imali problem sa glavom.Znaš ono,probada ga u grudima,iskašljava krv,ima konstantno povišenu temperaturu i sl.Ali on je cool lik,misli proći će samo od tebe,prolazna slabost,daj jedan kafetin i tako...I onda taj cool lik padne kao pokošen na malom fudbalu ili se javi lekaru kad je bolest već uznapredovala i ništa se više ne može učiniti...
Zapita se čovek ponekad,da li je bolje biti zdrav paničar ili cool mrtvac?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: aritmija
PostPoslato: Pet Feb 24, 2012 9:12 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Nov 07, 2006 11:18 pm
Postovi: 204
uliks,između to dvoje je bolje biti zdrav paničar,mada biti paničar nije zdravo samo po sebi,a šta ti misliš na onu "bolje biti mrtav pijan,nego mrtav trijezan",a :wink: ?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: aritmija
PostPoslato: Ned Mar 04, 2012 1:20 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Nov 07, 2008 1:47 am
Postovi: 175
Draga Ontario,primi moje saucesce!Jako mi je zao zbog tvoje mame ali sam ponosna sto si sela u avion i ucinila za sebe i nju sto je bilo neophodno!
Ni mene nije bilo dugo,sa aritmijama nekako uspevam da se srodim i retko kad se oko toga uzbudim.Ne znam ni sama,nema pravog saveta ,valjda sam se toliko smorila od silnih godina sa istim problemom da sam jednostavno prestala o tome da mislim,dodje,znam da ce da prodje,pustim i tako.
Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: aritmija
PostPoslato: Pon Mar 19, 2012 1:35 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 14, 2010 3:12 pm
Postovi: 15
Nije me dugo bilo, samo da pozdravim ekipu i nadam se da ste svi ..ok, ako eleminisemo ankcioznost..:)
Ovo je inace bila shala vise na moj racun, obzirom da mi odavno nije bilo ovako lose..
Ipak sebicno je pocinjati pricu o svojim mukama, kada drugi mozda imaju i teze probleme..Ontario..moje saucesce!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: aritmija
PostPoslato: Sre Apr 25, 2012 11:24 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Jun 03, 2010 2:11 pm
Postovi: 70
I kod mene su počele povremene neobične aritmije koje ranije nisam imao. Pre nekih godinu dana, u jako stresnom periodu, osetio dva brža i jača otkucaja pri hodanju. Imam 32 godine, bavim se sportom sporadično (teretana), imam to sportsko srce od ko zna kada, te nikakve probleme nisam imao sa tim ranije, pritisak 120/80, sklon sam anksioznosti i stresiranju. Imam česte oscilacije u težini, +- 10 i više kg.
I od tada povremeno, ređe ili češće osetim najčešće po dva vezana, brza i jaka otkucaja. Nekada ih nema danima, nekada više puta dnevno, nevezano za situaciju, dok ležim, dok stojim, u hodu, u razgovoru sa nekim. Nosim na treningu pulsmetar, nemam tahikardiju, puls ne prelazi 140, na treningu se nikada ne dešava...
Znam da neki sportisti osećaju nešto slično nakon što prestanu da treniraju, zbog vraćanja promena na kardiovaskularnom sistemu, ali i ranije sam trenirao, prestajao, ponovo počinjao, pa nisam nešto slično iskusio...bar se ja ne sećam.

Dakle, osećaj dva brza i jaka otkucaja, kao da se srce zgrči više nego što je normalno, tako da mi celo telo zavibrira i da čujem otkucaje u ušima. Zanimljivo je da su skoro uvek dva vezana, retko samo jedan i nikada više od dva. Osećaj je prilično neprijatan, propraćen strahom, ali nema bola i sl. Sklon sam tako tremiranju i panici, nedavno sam imao neki stručni ispit i imao sam 10 dana treme, jake i brze otkucaje, adrenalin, strah...

Ne znam više ni sam šta mi je, je l' orgasnki, ili psihički uzrok, bio sam prošlog leta na ehu i testu opterećenja, sve je bilo ok, sada se ne usuđujem da krenem u tu avanturu, a i nisam baš nešto pri parama da plaćam privatne preglede.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: aritmija
PostPoslato: Čet Apr 26, 2012 6:42 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Feb 21, 2012 10:39 am
Postovi: 164
Prijatelju,sva je prilika da se kod tebe radi o stresu.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1865 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120 ... 125  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 12 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: