Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4181 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 279  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Nov 05, 2006 3:59 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
Gde si Miiinjaaaaa???!!! :lol:



Doktore, javite nam kako je bilo u Smederevu!!! :wink:


Eeeeej, tarcika, pa mozda je i Minja otisla u Smederevo???!!! :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Nov 05, 2006 8:23 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jul 27, 2006 6:20 pm
Postovi: 3798
Lokacija: Pozarevac
Lepio je bilo u Smederevu, evo i slika (ja sam ovaj celavi sudija u crnom, k'o popadija) :lol: Svi ostali - sudije, takmicari, treneri - su moji ucenici.

Majjo, bravo za hrabrost! Zivela kafica :lol:

Pozdrav svima.

PS. Stalno se javljaju novi panicari, pisite im malo, odgovorite, mozda se jednom zaista realizuje onaj urnebesni kongres :D

_________________
Primarijus dr med. Ivica Zdravkovic, specijalista opste medicine
NEAKTIVAN, osim za savete putem Facebooka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Nov 05, 2006 10:49 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
Dr Ivice, a gde je slika??!! :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Nov 05, 2006 10:54 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jul 27, 2006 6:20 pm
Postovi: 3798
Lokacija: Pozarevac
Upppssssssssss! :roll: Skleroza!

Evo linka: http://budoserbia.tripod.com/SCAS2Smed.htm

Pozdrav!

_________________
Primarijus dr med. Ivica Zdravkovic, specijalista opste medicine
NEAKTIVAN, osim za savete putem Facebooka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Nov 05, 2006 11:11 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
Doktore, ako sam ja dobro razumela da ste Vi ex panicar, onda samo mogu da kazem da uopste ne delujete kao neko ko moze da panici oko bilo cega, mada, cini mi se da moze da bude opasno po okolinu AKO se naljutite!! :lol: :lol: :lol: (ne zamerite mi, molim Vas, na maloj sali)



Pa ovo je stvarno veliki skup vise generacija!! :wink:


Drago mi je da ste se svi tamo lepo proveli, i hvala Vam sto ste nam docarali tamosnju atmosferu!!! :wink:


Nego, bas me nesto brine sto nam nema Minje??!! :o Nadam se da je kod nje sve ok??!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Jos jedan panicar :)
PostPoslato: Pon Nov 06, 2006 1:22 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Nov 05, 2006 12:30 am
Postovi: 52
Lokacija: Beograd
Pozdrav svim paničarima, dr. Ivici i veliko hvala maji za "vezu"!
Prešao sam nekoliko stranica ovog foruma i sa velikim olakšanjem čitam (ponekad i slatko nasmejem) da nas eto baš ima na pretek :wink:
Ja se borim sa manje, više uspeha sa ovim problemom od 2001 godine, evo već 5 godina :( Pravu terapiju i pravog doktora nažalost još nisam sreo... Pošto sam eto "iskusan" u ovom problemu nekako sam već i izgubio nadu da ću pronaći pravog doktora... lekove pijem od prvog dana tj. 5 godina... bilo je razno raznih terapija... U maju eto, spopade me i hipertireoza štitne žlezde :( Ulje na vatru.... Otad samo mislim na "jao bože, možda imam i ovu i onu bolest... pa stalno merim pritisak (a 2 puta bio na EKG, kardiologa)... Sve naglavačke ponovo a taman sam bio u aprilu na pola anafranila i 0,5 xanax-a. Lekovi su mi uglavnom uvek pomagali ali u yadnjih mesec dana da poludim. Pijem Fluxilan 20mg ujutru i bromazepam već u ne znam ni ja ponekad kojim količinama. Juče uveče počeo da plačem, pozvao oca da dodje, hteo da poludim. Osetio sam se kao da će mi duh napustiti telo... Baš je bilo strašno. Eto pišem, pišem... mogao bi roman da napišem.
Drago mi je da sam vas našao, iskreno. Možda ovaj novi vid kontakta, deljenja sebe sa srodnima mi pomogne. U svakom slučaju mi je lakše kada pročitam da neko ima slične probleme ili da se čak i "obračunao" sa njima :)
Eto, želim da apliciram za ovaj "klub" :D (ako može, pošaljite mi člansku kartu da mi viri iz džepa 2 prsta :D
Pa eto, z`brda z`dola sve našvrljah. Nadam se da ćemo se družiti :)
Ukoliko znate da mi preporučite neku terapiju umesto ovih bromazepama bio bih zahvalan.

dr. Ivice predlažem vam da nas sve paničare okupite, sve u stroj i onako u kimonu odlučnim borbenim manevrima izšamarate i kažete na strogom japanskom "Dosta više kukanja!!! Aj, svi po kofu vode u ruke pa na brdo pa nazad, i tako sve u krug! " :D :D :D [/b]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Pozdrav
PostPoslato: Pon Nov 06, 2006 2:45 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Maj 09, 2006 1:19 pm
Postovi: 48
Procitala sam sve vase price i mislim da sam i ja jedna od vas s tim sto jos uvek ne mogu da se oslobodim straha da je u pitanju neki problem vezan za srce (bol u grudima, stezanje, probodi, vrtoglavice...). Kako ste vi prevazisli ove strahove, kako ignorisati sve ove tegobe i ne misdliti da ce vas drmnuti infarkt?

Dr. Ivica je mislim jedan od retkih koji ima strpljenja za nas ovde a i inace.
Pozdrav svima


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Nov 06, 2006 8:43 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jul 27, 2006 6:20 pm
Postovi: 3798
Lokacija: Pozarevac
Ljudi, ako je vec dotle doslo, ajde neka neko iz Beograda sakupi malu kotizaciju, ili bar neka rezervise neki fini restoran, pa da se sakupimo :lol: Tamo cemo na licu mesta da platimo ko sta voli: pljeskavicu, karadjordjevu, dimljene kobasice, ksalol, bromazepam, zoloft, flunirin, pivo, vino ili kolu... A majja casti kafu :D (ne, OK je, posto sam ja lekar, imam kafe na pretek, kafu donosim ja, svima po 200 grama :lol: )

Ono za postrojavanje i maceve ne dolazi u obzir, dobicu napad panike ako vidim sve te panicare ispred sebe :lol: :lol:

Idem da merim pritisak, izmerim puls, umijem se, otvorim prozor da lakse disem i da prilegnem da mi se ne vrti u glavi... A neko drugi neka zivi moj zivot...? :cry: EEEEEE, NECE MOCI! :x Ne dajte se. Samo napred, imajte na umu da SVE STATISTIKE govore da panicari i oni koji nemaju paniku zive PODJEDNAKO DUGO i imaju ISTI broj infarkta, slogova i ostalog. Panicari NIKADA NE POLUDE i NIKADA NE PADAJU. Zakljucak: ma nije nam BRE nista (juhuuuuu!!!!)

Eto, ode sav akademizam i profesionalna ozbiljnost nizbrdo :lol:

Svima sve najbolje!

_________________
Primarijus dr med. Ivica Zdravkovic, specijalista opste medicine
NEAKTIVAN, osim za savete putem Facebooka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: bravo doktore :)
PostPoslato: Pon Nov 06, 2006 9:06 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Nov 05, 2006 12:30 am
Postovi: 52
Lokacija: Beograd
dr. Ivica..... cccccc.... znaci korupcija kafom jos cveta u zdravstvu :D
PA ZATO MENE NE LECE!!! pih! Sutra idem ujutru odma do dr-a sa dzakom kafe direkt iz brazila pa da me izleci za tren! :D :D :D
Ako računam 200kg pa podelim sa 200g dobijem 1000 poseta "plaćeno" avansno ! :D
Sta mislite hocu sutra vec biti zdrav???

Ideja o restoranu je super! Ja bi da sednem do klime a da je podešena na hlađenje 18C :D Za glavno jelo može flambirana patka ala ksalol ;)

dr. Ivice, molim vas da me posavetujete i vi po pitanju leka.
Na endokrinologiji sam napisao šta me brine pa ako vam nije teško zamolio bih i vas za mišljenje.
Veliki pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Nov 06, 2006 9:21 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
Ja sam ZA!!! :D :D :D :D


S'tim sto cu ja na drugi kraj sale, jer ne volim klimu!!! :lol: :lol: :lol:


Ja bih jednu Karadjordjevu, ali klot, bez priloga u vidu tabletica, samo da mi je blizu prozor da ga otvorim po potrebi i bokal vode na stolu!! :lol: :lol: :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Nov 06, 2006 9:31 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Nov 05, 2006 12:30 am
Postovi: 52
Lokacija: Beograd
hihihihihi majo tebi ćemo obezbediti klimu sa druge strane, no problemo. Ali, moraćemo da ostavimo sredinu stola praznu jer meteoropate će poludeti od te hladnog te toplog talasa :D

Znate šta me zanima?
Šta radite kad vam bude loše, za vreme napada?
Da li vam neke misli, sugestija, mesto, ljudi, situacije izazivaju napade??? Čudi me kako me to doktori nikad nisu pitali onako ozbiljno, mislim da baš izanaliziramo to... ili sam ja loš kanditat za psihologa ili sam dosad sve bio kod loših psihologa :-? Ne znam... pih! A ni tu kafu nikad nisam nosio... koji sam ja idiot.... ccccccc :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Nov 07, 2006 12:37 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Sep 23, 2006 12:07 am
Postovi: 248
Narode, ovaj "nas" forum mi se svakim danom sve vise dopada. Naravno, ne zbog panike, nego to sto polako sve nase probleme pocinjemo da gledamo sa vedrije strane. Kako lepo to ovde mozemo. :lol: Eks-panicar, to bas lepo zvuci. Ali svi cete to jednog dana biti. :lol:

Za Dimaggia: sigurno je da odredjena mesta ili situacije izazivaju, ako ne napad, onda bar strah od moguceg napada. Sto se tice dileme sta ciniti za vreme "napada" to sam vec pisala, prelistaj forum. To je po savetu psihologa.

Ja sam sad OK. Svojevremeno sam isprobala citavu seriju lekova - Auromid, Amizol, Eglonil, razne sedative, naravno ne sve odjednom. Sada povremeno uzimam Bensedin od 2,5mg. I vazno mi je da ga uvek imam kod sebe. :oops: :oops:
Sta kaze moj psiholog kad mu se pozalim - pa cudo jedno da ste jos uvek zivi :roll: :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Nov 07, 2006 1:23 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Nov 05, 2006 12:30 am
Postovi: 52
Lokacija: Beograd
Prelistaću forum malo detaljnije da vidim šta ti je psihijatar rekao.

Inace i ja se ponekad začudim kako sam još živ :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Nov 07, 2006 1:07 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Mar 16, 2006 1:33 am
Postovi: 1329
Lokacija: BEOGRAD
Evo me posle mnooogo vremena (bar je meni tako izgledalo) samo mi se ugasio komp.i.... :evil: do danas....

Na žalost zbog toga nisam mogla da stupim u kontakt sa dr.Ivicom inače kako sam se osećala ovih par dana ne verujem i da bih došla .Kako je počelo hladno meni su počela preskakanja (na udisaj hladnog vazduha pa i kad udjem u stan). E onda sam ja sebe uništila u negativnom smislu ''eto vraća ti se ponovo '' itd.itd. :evil:
Pa mi baš na dan kad su Majji kola obili ,(eto još jedne koincidencije) MB ima sudar sa kamionom TREĆI PUT U MESEC DANA auto razvaljen,naravno da ćemo ga prodati jer da je vozio žmureći ne bi moga da postigne toliki broj udesa , :evil:
Pa .....ma baš sam bila ne raspoložena a niste mi bili u blizini da se izjadam al zato čim sam pročitala dr.Ivicu :lol: (e dr.baš ste puni optimizma)
Tarcika ja sam pročitala pitanje i da ti odgovorim .Kad se prepadnem nemam preskakanje srca ,eventualno kad se iznerviram (što mi i nije teško) ,samo preskakanje nije tahikardija ,tahikardija je ubrzan rad srca a preskakanje je aritmija ...Dr.Ivice ispravite ako nije tačno da ne širim pogrešne informacije.
E i još nešto ja koja nikad nisam merila pritisak i mislila da nemam problema sa tim (čak i nemam aparat )nego iz zezanja kod prijatelja ,sinoć je bio 120/100 ,a glava me bolela.Pa sam se i zbog toga uspaničila :o .
E sad ponovo sam sa vama pa se čujemo.Pozdravljam vas sveeeee a ima vas ( naravno na čelu sa dr.Ivicom i žao mi je zbog propuštanja dogadjaja u Smederevu ali valjda će biti još neki skup...pa makar i u Beogradu :lol: )


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Nov 07, 2006 1:40 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Okt 14, 2006 4:56 pm
Postovi: 465
evo i mene...bas se svasta izdesavalo na forumu,dok ja nisam imala vreme za net...ja sam veoma zadovoljna svojim napretkom i time kako sad zivim u odnosu sa onim ranije...uvuklo mi se u glavu ono JASNINO kada imam tremu ili ubrzan rad srca:SADA SE TAKO OSECAM,BICE BOLJE!i tako nastavljam dalje...cak namerno krenem brzim korakom da ne bih osecala srce i tako zaboravim...MINJA,znam ja sta je jedno a sta drugo(proucila sam dobro kardiologiju(kao i svi mi koji "patimo" od srca :lol: :lol: :lol: )),nego me je interesovalo da li tebi pocne da preskace srce pod napadom panike?znaci,pocne brzo da radi,uspanicis se,i onda pocne i da preskace uz sve to?to se meni desavalo...mislim da je dr.Ivica i rekao da je normalno da kada je hladno vreme da srce cesce preskoci jer se suzavaju periferni krvni sudovi od hladnoce..tako je nesto rekao...minja,veruj mi,da i pritisak mozes da povecas i to gadno,na nervnoj bazi...ja sam jednom imala 170/100,a vise puta 150/100.-svi ovi slucajevi su "dokazani" da su od panike...tako da ne brines za to... :wink:
dimaggio,MISLIM DA TE SVI NA OVOM FORUMU RAZUMEMO,KAO I TI NAS!!!ja sam se tek skoro oslobodila tog stalnog misljenja:A STA AKO JE SADA TO ORGANSKI?!?STA AKO SADA BUDE STVARNO INFARKT?!naravno,da se hiljdu puta dokazalo da je sve to nesto sto pola bensedina moze da "izleci"...ja mislim da organizam treba da bude spreman da prihvati sve savete i da ih primeni u praksi...ja,recimo,kada sam dosla na ovaj forum,sve sam pomno citala ali nisam smela to da stalno primenim u praksi...sada sam dosla u fazu da sve probam.po principu:STA BUDE,NEKA BUDE...ako mi je lose,nista strasno,samo cu posle da budem tuzna...a ako mi bude dobro,BICU SRECNIJA OD SVIH zato sto sam uspela...i tako....malo po malo...naravno,da ja i sada razmislim,kao li ce da bude,ili mi i bude trema ili lose....samo sada ne odustajem...ne zavlacim se u kucu...nego idem dalje...necu da zivim u kuci,kao da sam invalid,hocu da uzivam u zivotu kao nekada...opusteno...hocu da uzivam u cerkinom odrastanju,da je svuda vodim,ane da mi uvek neko pomaze oko nje ili da je vodi napolje jer je meni kao lose...ne mozes da zamislis kako mi je bilo lepo na decijem rodjendanu gledajuci je kako se igra sa drugom decom...(sada mi suze krecu na oci)...a da je rodjendan bio pre mesec dana,naravno,da bi je vodio moj muz i ja bih sve propustila...RELA SAM SEBI DA TO NECU!!!sada idem na fax,setam,smirenija sam...naravno,da bensedin stoji u torbi za svaki slucaj,ali nije bitno...da Bog da,da mu prodje rok trajanja u torbi a da meni ne treba... 8)

tako...

dr.IVICE,ne znam da li VI mislite da je to moguce,ali ja sam ubedjena da mi ovaj forum i VI veoma pomazete!Nadam se da cemo se videti da Vas od srca izljubim i zahvalim Vam na svemu!!! :D :D :D

pozdrav svima i cujemo se... :wink:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4181 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 279  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 20 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: