Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 201 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 10, 11, 12, 13, 14
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Privatne Poruke za ObGyn
PostPoslato: Sub Nov 14, 2015 9:20 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Sep 09, 2015 11:39 pm
Postovi: 4
Za gogi999,

Zdravo,

evo ovako: nemam pojma da li je za savet potrebno da ostaviš, godine, itd. Probaj da vidiš možda (ja nisam lekar već laik) za Laparoscopic Myomectomy (Laparoskopska miomektomija??). I probaj da vidiš da li je tehnika SLAM upotrebljiva za to (koristi se npr. za laparoskopske operacije velikih fimboida uspešno)....Mislim da verovatno imaš i histeroskopiju kao opciju, ali proveri možda za laparoskopsku miomektomiju.
Meni se pojavila u međuvremenu cista na janiku, te sam išla i na neke pretrage. Mislim da su miomi najčešće dobroćudni, ali ako te doktor savetuje ako želiš (jeste malo strašno) proveri marker CEA, za svaki slučaj. Takođe, pristup lečenju npr. cisti, fibroida, mioma, itd. mora da bude holistički. Nije dovoljno npr. samo promeniti ishranu ili lečiti se prirodnim putem travama. Na youtubu i kod nekog dobrog travara (uz holistički pristup i savet lekara) možeš da nađeš savet za neki prirodni lek za miome. Imaš ok travare i sajtove o prirodnom lećenju (ali pristup mora biti holistički).
Takođe, da li si radila color doppler ultrazvuk i hormonalni status?

Ovo je jedan recept za miome od žene koja tvrdi da joj je pomogao:
1 l crnog vina
1/2 kg smeđeg šećera
40 strukova koprive
-Vino i šećer se greje dok se ne baci ključ zatim dodati koprivu - pa opet baciti ključ (ključalu vodu?), skloniti i pokriti ćebetom
-Procediti i piti.

Izvini ne znam koliko dugo je ova žena dala ovaj recept ali verovatno celu napravljenu količinu.
Naravno, konsultuj se sa lekarom, i istraži opciju Laparoscopic Myomectomy. (Laparoskopska Miomektomija).

Sve najbolje


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Privatne Poruke za ObGyn
PostPoslato: Ned Jan 08, 2017 11:18 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jan 08, 2017 10:49 pm
Postovi: 1
Postovana,
Imam nedoumicu. Imam 19 godina, seksualno sam aktivna 1 godinu, imala sam jednog stalnog partnera. Nikada nisam imala bolne menstruacije, ciklus je bio redovan u trajanju od 29 dana, 4 dana trajanje menstruacije. Nisam koristila oralnu kontracepciju. Nikada nikakvih problema.
Medjutim poslednji ciklus u vreme ovulacije sam pocela da osecam neprijatan bol u predelu levog jajnika koji se spustao ka nozi. Nije to toliko jak bol ali je bio neprijatan i konstantno sam ga osecala. Mislila sam da je to do ovulacije medjutm bol je potrajao sve dok nisam dobila, znaci nekih 14 dana. Sada, dve nedelje nakon te menstruacije se ponovo pojavio bol.
Ginekolog je posumnjao na cistu medjutim preko ultrazvuka nije videla nista, uradila sam analize krvi i okrace, sve je bilo u redu.
Pocinjem da sumnjam na endometriozu.
Molim vas pomozite mi, da li je moguce da je to u pitanju?
Da li je uopste normalno da sada posle 6 godina od prve menstruacije, menstruacije postaju da budu bolne (ne mnogo), kao i ovulacije koje nikad nisam osecala?
Šta bi sve moglo da uzrokuje taj bol u levom jajniku i kako da proverim sta je u pitanju?
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Privatne Poruke za ObGyn
PostPoslato: Pet Jul 19, 2019 10:48 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jul 19, 2019 10:39 am
Postovi: 2
Postovani, ustanovljen hidrosalpinx oba jajovoda
`Sterilitas feminae propter tuban uterinam. Occlusion tubae uterine pars isthmicouteri Bill. Salpingitis et oophoritis chronic. Hidrosalpinks bill N70. 1 op: videolaparoscopia. Chromopertubatio. Lavage

Pitanje je, da li mi je jedina sansa odstranjivanje jajovoda? Prosle godine na HSG mi je pokazalo 1/4hidrosalpinksa levog jajovoda, desni se nije prikazao. I dalje gajim nadu, da postoji sansa bar neceg dobrog u mojim jajovodima.. Ili da ne vubim vreme, odstranim I vantelesna? U napred zahvalna na odgovoru


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Privatne Poruke za ObGyn
PostPoslato: Sre Okt 16, 2019 12:25 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Avg 07, 2008 3:50 pm
Postovi: 4
Poštovani,

Imam 38 godina, dva porođaja. Poslednji ciklus sam imala 29.09. i trajao je 5-6 dana kao i obično. Međutim u subotu 12.10. sam opet dobila ciklus. tačno nakon dve nedelje od poslednjeg.
Danas sam bila na UZ i molim Vas za mišljenje, nalazi su sledeći:
Uterus u indiferentnom položaju, lako nehomogene strukture miometrijuma, dimenzija 80x45 mm. Endometrijum 7mm. Cavum prazan.
D.O. 36x12mm, policistično izmenjen
L.O. 23x15 mm
Cavum douglasi: nema slobodne tečnosti
Savet: Uraditi BHCG


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Privatne Poruke za ObGyn
PostPoslato: Čet Avg 11, 2022 4:06 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Avg 11, 2022 4:03 am
Postovi: 1
he then shot a very last-spherical 76 on the carmel, ind., path on wednesday to finish in a tie for
how to get sponsored for running


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Privatne Poruke za ObGyn
PostPoslato: Pon Mar 11, 2024 8:53 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Okt 05, 2022 7:28 am
Postovi: 9
nika4259 je napisao:
Postovana,
Imam nedoumicu. Imam 19 godina, seksualno sam aktivna 1 godinu, imala sam jednog stalnog partnera. Nikada nisam imala bolne menstruacije, ciklus je bio redovan u trajanju od 29 dana, 4 dana trajanje menstruacije. Nisam koristila oralnu kontracepciju. Nikada nikakvih problema.
Medjutim poslednji ciklus u vreme ovulacije sam pocela da osecam neprijatan bol u predelu levog jajnika koji se spustao ka nozi. Nije to toliko jak bol ali je bio neprijatan i konstantno sam ga osecala. Mislila sam da je to do ovulacije medjutm bol je potrajao sve dok nisam dobila, znaci nekih 14 dana. Sada, dve nedelje nakon te menstruacije se ponovo pojavio bol.
Ginekolog je posumnjao na cistu medjutim preko ultrazvuka nije videla nista, uradila sam analize krvi i okrace, sve je bilo u redu.
Pocinjem da sumnjam na endometriozu.
Molim vas pomozite mi, da li je moguce da je to u pitanju?
Da li je uopste normalno da sada posle 6 godina od prve menstruacije, menstruacije postaju da budu bolne (ne mnogo), kao i ovulacije koje nikad nisam osecala?
Šta bi sve moglo da uzrokuje taj bol u levom jajniku i kako da proverim sta je u pitanju?
Pozdrav
Razumem da si zabrinuta zbog ovih novih simptoma koje si počela da osećaš.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 201 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 10, 11, 12, 13, 14

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 20 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: