Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 381 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 26  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Okt 20, 2006 1:23 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Apr 18, 2005 1:47 am
Postovi: 385
Lokacija: Beograd
koliko vidim radjen je IVF i tada se vraca vise embriona, moguce je da se jedan zakacio u jajovodu a drugi u materici, mozda zena nije pogresila kad je videla trudnocu u materici ali je verovatno predvidela ovu u tubi!

_________________
SlikaSlika
Slika
Making the decision to have a child is wonderous! It is to decide forever to have your heart go walking around outside your body!
http://www.*/forum/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Okt 20, 2006 4:19 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Feb 28, 2005 2:56 pm
Postovi: 1378
I have to make a comment !

Blonde don't be tricked !
Did you ask for evidence ? Data base ?
How many IVFs done so far ?
What is a rate of live births ?
Was the clinic's data with evidence published anywere in the world ? Where ? When ?

Citiraj:
Koliko ja znam njihova ordinacija je medju prvima u Bg po pitanju uspesnosti. Ona nevoli da prica o tome i kaze da postoje tri faktora za uspeh:
-godine zene
-godine zene
-godine zene
ali je ipak odgovorila da je uspeh od 30-35%.


Ko Vam je rekao o njihovoj uspjesnosti ?
Oni sami ? Pacijenti ? Evropski zurnal o infertilitetu ?

O tome da ginekolog nece da prica o njegovoj/ njenoj uspjesnosti je NELOGICNA SKROMNOST U POSLU U KOME SE USLUGA PRODAJE !!!
1 IVF = 3000 EURA
...i sad ja prodajem u prodavnici a ne pricam o produktu zato sto sam skromna !? heeeeeeeeej...something is fishy ! because THERE IS NO EVIDENCE ABOUT SUCCESS RATE !!! BECAUSE MOST LIKELY IS JUST MY WORD AGAINST YOUR WORD !!! A to nije evidence based medicine...EBM !

To ne znaci da Vasa dr nije ok, to ne znaci da njoj ne treba pokloniti povjerenje, ali to sto ste Vi odlucili da idete tim stopama nije podkrijepljeno nicim osim marketingom baziranim na informacijama koje su dane subjektivno i bez dokaza !

Vi znate da ja Vama zelim srecu svakako koga god da odaberete !

p.s. sad se sjetih...zar nije ta ista doktorka radila IVF kod jedne pacijentkinje koja se javila na forum prije godinu dana koji naravno nije uspio, a Vas uputila da operiste isti i da pokusate prirodnim putem bez IVF kod iste dg ?

_________________
Pozdrav,
ObGyn


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Okt 20, 2006 10:31 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Maj 27, 2006 3:41 pm
Postovi: 26
Lokacija: juzna pruga
Evo da vam se i ja prikljucim posto sam iskusan borac(4 ICSI-ja).
Citajuci razna iskustva i na osnovu svog licnog dosla sam do zakljucka da gde god resile da odemo na VTO potrebno je sledece:
1.zavrsiti ekonomski fakultet kako bi u sto kracem periodu pravilnom raspodelom kucnog budzeta dosle do famoznih 3000-4000ekoji su nam neophodni za postupak

2.zavrsiti medicinski fakultet kako bi na vreme dale instrukcije lekarima i na vreme uocile greske i ispravile ih

3.zavrsiti pravni fakultet da bi u slucaju da do neke greske dodje znale kako da isteramo pravdu.

Da sam svojih 13 god braka usmerila na ucenje,umesto na tumaranje od klinike do klinike sada bi imala ove tri diplome ,posto ih nemam ostaje mi da na eci peci pec izaberem neku kliniku i nadam se da ce neko odgore pogledati i mene.

Puno srece i uspeha zelim svima!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Okt 20, 2006 3:57 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jan 10, 2006 5:31 pm
Postovi: 155
meka* je napisao:
Doktorka Savicevic, radi u Gospodar Jovanovoj, mislim da je zena dr. Radulovicu.
A moja dijagnoza je bila: Graviditas EU tubaria 1.dex.post IVF/ET.




Aha, onda je ok, jer dg. graviditas EU tubaria ne oznacava normalnu, nego extrauterinu trudnocu i to u jajovodu. :cry:
A vec mi se kosa dizala na glavi od pomisli da je dr videla normalnu, intrauterinu trudnocu... U strahu su :o


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Okt 24, 2006 8:01 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Feb 05, 2006 4:19 pm
Postovi: 89
Lokacija: Beograd
obgyn je napisao:
I have to make a comment !

Blonde don't be tricked !
Did you ask for evidence ? Data base ?
How many IVFs done so far ?
What is a rate of live births ?
Was the clinic's data with evidence published anywere in the world ? Where ? When ?

Citiraj:
Koliko ja znam njihova ordinacija je medju prvima u Bg po pitanju uspesnosti. Ona nevoli da prica o tome i kaze da postoje tri faktora za uspeh:
-godine zene
-godine zene
-godine zene
ali je ipak odgovorila da je uspeh od 30-35%.


Ko Vam je rekao o njihovoj uspjesnosti ?
Oni sami ? Pacijenti ? Evropski zurnal o infertilitetu ?

O tome da ginekolog nece da prica o njegovoj/ njenoj uspjesnosti je NELOGICNA SKROMNOST U POSLU U KOME SE USLUGA PRODAJE !!!
1 IVF = 3000 EURA
...i sad ja prodajem u prodavnici a ne pricam o produktu zato sto sam skromna !? heeeeeeeeej...something is fishy ! because THERE IS NO EVIDENCE ABOUT SUCCESS RATE !!! BECAUSE MOST LIKELY IS JUST MY WORD AGAINST YOUR WORD !!! A to nije evidence based medicine...EBM !

To ne znaci da Vasa dr nije ok, to ne znaci da njoj ne treba pokloniti povjerenje, ali to sto ste Vi odlucili da idete tim stopama nije podkrijepljeno nicim osim marketingom baziranim na informacijama koje su dane subjektivno i bez dokaza !

Vi znate da ja Vama zelim srecu svakako koga god da odaberete !

p.s. sad se sjetih...zar nije ta ista doktorka radila IVF kod jedne pacijentkinje koja se javila na forum prije godinu dana koji naravno nije uspio, a Vas uputila da operiste isti i da pokusate prirodnim putem bez IVF kod iste dg ?


slazem se sa komentarom dr obgyn, mislim da je njeno razmisljanje ispravno i realno :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Nov 06, 2006 5:34 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Dec 11, 2004 1:52 pm
Postovi: 73
Takodje smatram da je neophodno da privatne ordinacije ( ne samo ginekoloske) konacno pocnu da prezentuju svoje uspehe u lecenju navodeci konkretne cinjenice. Uopstavanje tipa ``zavisi od mnogo faktora`` me jako nervira i meni, kao pacijentu nista ne znaci ako mi se podrobnije ne objasni kako ti ``faktori`` uticu na konkretnu situaciju.
Nije mi jasni ni zasto su privatne ordinacije oslobodjene obaveze da usluge naplacuju preko fiskalnih kasa. Taj deo posla se ne tice humanosti, niti njihove dobre volje.
Nisam optimista ni po pitanju procene lekara od strane Lekarskih komora.
Cast lekarima koji i zasluzuju to da budu.
Dasa


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Nov 06, 2006 6:44 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Dec 25, 2005 8:45 pm
Postovi: 267
u srbiji jedino lekari i advokati nemaju obavezu da izdaju fiskalni racun!?
to sve govori.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Nov 13, 2006 2:40 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Sep 25, 2006 3:17 pm
Postovi: 6
Evo, da vam i ja predstavim svoj problem.
MM ima azoospermiju i dobili smo preporuke (od prijatelja i doktora) da je najbolje otici kod dr Vinke Vukotic na pregled i biopsiju (za muza) i poslije odraditi ICSI kod dr Vlaisavljevica... Problem je sto se ja ne zelim puno zay....... sa "nasim" doktorima vec bih naradije otisla u Maribor. Ali bih ipak odradila konsultacije kako mi je preporuceno. Molim vas da mi posaljete na pp broj telefona klinike u Jevremovoj kako bih mogla zakazati konsultacije...
Samo da napomenem da dolazim iz BiH pa bih to sve da obavim u 1 ili max 2 dana...
Hvala unaprijed!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Nov 13, 2006 10:07 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Sep 25, 2006 3:17 pm
Postovi: 6
Nije valjda da niko nema broj telefona klinike u Jevremovoj?
:o
Nije kao da nam gori pod nogama, ali dan po dan i gubimo dragocjeno vrijeme...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Nov 13, 2006 11:42 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Apr 18, 2005 1:47 am
Postovi: 385
Lokacija: Beograd
Pa ukucaj na google i naci ces!

_________________
SlikaSlika
Slika
Making the decision to have a child is wonderous! It is to decide forever to have your heart go walking around outside your body!
http://www.*/forum/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Nov 14, 2006 9:44 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Maj 24, 2006 1:20 pm
Postovi: 12
Lokacija: Novi Sad
Evo telefona:
3034-400, 3034-401, 3281-051, 3283-906
Pozdrav i srećno!!!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Nov 14, 2006 3:41 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Sep 25, 2006 3:17 pm
Postovi: 6
Hvala gogapo! :wink:
Hvala blonde!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Nov 21, 2006 1:12 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Apr 18, 2005 1:47 am
Postovi: 385
Lokacija: Beograd
Zna li neko koliko j IUI u Jevremovoj? Ne idem kod njih nego poredjenja radi ! Znam da su konsultacije sa Dr.Vlaisavljevicem 60e i ako hoces UZ jos 40! To je po meni pljacka!

_________________
SlikaSlika
Slika
Making the decision to have a child is wonderous! It is to decide forever to have your heart go walking around outside your body!
http://www.*/forum/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Nov 21, 2006 10:45 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Dec 25, 2005 8:45 pm
Postovi: 267
iz moje arhiva, a inf je sa sc.

"Ivanović. Cena icsi-ja je 1500E.
Inseminacija kod Ivanović je 250E
A u Jevremovoj je inseminacija 350 eura
Senjak ” i Dr. Kangrga ... Inače, kod njih inseminacija kosta 200 evra i rade 2 dana uzastopno
IVF u Specijalnoj bolnici u Jovanovoj broj 54,kod dr. Slobodana Radulovica. Radila sam 3 cele vantelesne i 3 sa zaledjenim, ukupno 6 (mada doktori to racunaju kao 3, bar je to ranije tako bilo). Imala sam dosta dobrih celija, pa sam sve zaledjivala. Dr. Radulovic prati tvoj ciklus, cena kod njih je 1400e + lekovi."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Nov 21, 2006 3:32 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Apr 18, 2005 1:47 am
Postovi: 385
Lokacija: Beograd
Hvala Nijenina!

_________________
SlikaSlika
Slika
Making the decision to have a child is wonderous! It is to decide forever to have your heart go walking around outside your body!
http://www.*/forum/


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 381 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 26  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 196 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: