Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3610 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 224, 225, 226, 227, 228, 229, 230 ... 241  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Donacija jajnih celija/ povisen FSH/ smanjenja rezerva jaja
PostPoslato: Sub Sep 05, 2009 1:01 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Avg 27, 2007 5:07 pm
Postovi: 640
Ivance, cestitam na lepim bepcima, a bogme i na tome sto uspevas sve da stignes... pa jos i dojis ... Svaka cast... Tvoja mama mora da to gleda negde odozgo i smesi se... Tako - zivot ponekad cudno skroji stvari... ali drago mi je da cujem da se sad osecas bolje i iz tih par redova izranja puno zadovoljstva i ponosa...cini mi se.

Nadam se da je 'tata' OK ... i da pomogne...

Cao svima...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Donacija jajnih celija/ povisen FSH/ smanjenja rezerva jaja
PostPoslato: Pon Sep 07, 2009 2:38 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Mar 22, 2008 12:25 am
Postovi: 753
Citiraj:
Dojim ih oboje u isto vreme (to je zaista lepa slika :-))

...u svojoj glavi ja već videla tu sliku :D! Super si, Ivana! :)

Boki, guraš li ti sa Gonalom?Šta kažeš, šapuće se kod velikog profeseora?Hm..tak to kod nas..kada se ne zna šta će se sa parama, fali samo "sitnica"-MOĆ! :wink: ajd, nek je sa srećom...kuc-kuc :D :P 8) ....... da upali i kod tebe :wink:


Citiraj:
bas si ga ubola srecno... pa ti misli, misli sta hoces...

Hahah..Mini, ma čula ti za onu"nije sve kao što izgleda" :wink: Ih, što ti je taj slatkorečiv!Malo se šalim, dobar je , dobar,...mada, od kako sam sve samostalnija...hmm...nešto mi se raspušta....opasno zabušava :wink: ... drago mi je zbog tvog scora u školici...pusti to, "radićeš više za manju platu"...ma, lepo je čuti priznanje..nadam se da možeš nekako i da ga materijalizuješ...kroz ugovror za stalno, to je sada definitnivno, zar ne?Hihihi..boolje ćeš se u...i :wink: :lol:

Tanja,BMW, nemoj da izazivate, vas dve, diplomate...neki međunarodni incident??! :wink: :roll:

Aksa, šta te košta da zakažeš u Zlinu?Možda i ne bude decembar..možda čak i oni pomere...ne zna se to.....



...ja ...danas, za jednu trudnicu u 5.mesecu :D bila baš hiper aktivna...mislim da do večeri neću mrdnuti iz kreveta...prođoše ove paklene vrućine, pa ne mogu da dođem sebi od želje i potrebe da skitam...Treba da zovem dr, da dogovorim kontrolu, mada, po meni ima još vremena...
..gledala već i bebeću opremu,.... komodice sa kadicom,pa sa stalkom za povijanje... ajoj, što je to slatko...ima svašta....kakav svet čarolije..čudo...samo da znam šta mi je stvarno neophodno...za sada samo razgledam..ali, i nekako mi se čini da će sve proleteti.......kao mora i da se okreči nešto od soba gde će biti beba...a mene hvata zima...ali, dobro...na kraju, biće sve...kuc-kuc :wink:

Pozz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Donacija jajnih celija/ povisen FSH/ smanjenja rezerva jaja
PostPoslato: Pon Sep 07, 2009 4:33 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Dec 18, 2008 6:05 pm
Postovi: 726
:D :D :D
:wink: :wink: :wink:


Zar ti sumnjas u nas dve???
Pokazale smo se kao odlicne kad su u pitanju .....ti odnosi :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Donacija jajnih celija/ povisen FSH/ smanjenja rezerva jaja
PostPoslato: Pon Sep 07, 2009 4:53 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jul 08, 2008 6:19 pm
Postovi: 234
Lily, izgurah ja Gonale, posle cetri ampule, sesti dan ciklusa imam cetiri folikula. Od toga tri na levom, a levi jajovod je zapusen. No, moze to i da predje na drugu stranu.
Estradiol je 241 i profa kaze da je odlican. On je zadovoljan, a i ja sam. Malo su neujednacene velicine, al ne rece nista o tome.
Sad dva dana po dva Menopura pa cu opet da vadim hormone.
Od kada sam pocela da primam boce svaki dan me boli glava i to poprilicno.

Sve u svemu ipak sam zadovoljna. Napustio me je grc da ne verujem lekarima kod kojih odlazim. Kakav god ishod bio ici cu tamo ponovo.
Jos da dodam da je sva terapija na racun zdravstvenog osiguranja i potpuno besplatna.

Pozdravljam vas sve

_________________
Vaš potpis za vise beba možete dati ovde http://formular.srb.rs/view.php?id=1


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Donacija jajnih celija/ povisen FSH/ smanjenja rezerva jaja
PostPoslato: Pon Sep 07, 2009 8:28 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jul 08, 2008 6:19 pm
Postovi: 234
Da preciziram samo, cetiri Gonala od 75, dakle jedan dnevno.
To bi onda znacilo da ne treba mnogo verovati onom AMH.
Hvala bogu.

Osecam se totalno fuj, od glavobolje ce usi da mi otpadnu, a nemam uopste ni apetit.

_________________
Vaš potpis za vise beba možete dati ovde http://formular.srb.rs/view.php?id=1


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Donacija jajnih celija/ povisen FSH/ smanjenja rezerva jaja
PostPoslato: Uto Sep 08, 2009 1:22 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Maj 07, 2006 2:59 pm
Postovi: 205
Boki,mislim da je najbolji mogući recept za uspeh da se što više opustiš i dobro je to što si počela da veruješ svojim dr,jer kad god sam sumlnjala da nešto ne rade kako treba,nije ni ispalo dobro.

Samo ti guraj,jednu po jednu bocu....dan po dan i veruj u uspeh.
Pa došao red i na tebe :P
A i malo da odmorimo od tog tvog ostrog jezika :lol:

Ja bila u totalnom bedaku prošle nedelje,mučio me pms....kao pravi veštac.....nije mi dao da spavam,loši snovi,glavobolje,mrzovolja....ma užas.Danas se već polako vraćam u neku "normalu" što je inače vrlo diskutabilno kada sam ja u pitanju.

Ajd pozzz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Donacija jajnih celija/ povisen FSH/ smanjenja rezerva jaja
PostPoslato: Sre Sep 09, 2009 4:35 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Mar 02, 2008 11:11 am
Postovi: 250
Lokacija: beograd
Svratih da vas sve pozdravim i jubnem!Hvala na lepim zeljama!Danas je tacno mesec dana od kako se moja Tara rodila...Sta da vam kazem...znala sam da je neopisiv osecaj dobiti dete...ali o v a k o nestvarno lep...
Svima drzim palceve,jako,jako da ostvare svoje zelje...
I svima Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Donacija jajnih celija/ povisen FSH/ smanjenja rezerva jaja
PostPoslato: Čet Sep 10, 2009 9:28 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jul 08, 2008 6:19 pm
Postovi: 234
Drage moje da vam se malo javnem.
Ukratko moj postupak IUI dosta podseca na IVF i prilicno je zahtevan.
Svasta sam vam usput pogresno napisala jer sam malo glupava.
Endometriom od 23 mm imam na desnom jajniku, ne i na levom.
Gajim cetri folikula koji se sustizu po velicini. Estradiol je za dva dana narastao sa 241 na 728 pg/ml. Endometrium bolji nego u prirodnom ciklusu.
Vadili su mi i LH i Progesteron. LH je krenuo da skace pa mi je profesor ubacio Cetrotide.
Prva cetri dana stimulacije sam primala ipak po dva Gonala. Onda u nastavku dva dana po dva Menopura. Sada dva dana Menopuri i Cetrotide 0,25 mg. U petak opet hormoni i UZ. Nadam se u ponedeljak da cemo da radimo IUI.
Rekao mi je dr da setam sto vise, mada ne znam zasto. To mi tesko pada, stomak mi je ko balonce, al bar glava vise ne boli.
Profesor je vrhunski cutolog, nema mu konkurencije. Meni izgleda takvi odgovaraju.
Bila sam u DZ da regulisem bolovanje i zapadoh kod druge dr. Toliko je pricala i pokusavala da ostavi utisak da je cak moje folikule nazvala tricavim. U povratku sam promasila ulicu i skroz me bacila u bedak.
No, tricavi su narasli a ja se nadam da necu kod nje morati da zatvaram bolovanje.

Jedna lepa najava: GRAD BEOGRAD ce iduce godine pomoci VTO, ne zna se jos u kom obimu, ali nece biti strogi kriterijumi kao na republickom nivou.

Udavih vas do detalja
pisite sta radite
poseban pozdrav za Taru

_________________
Vaš potpis za vise beba možete dati ovde http://formular.srb.rs/view.php?id=1


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Donacija jajnih celija/ povisen FSH/ smanjenja rezerva jaja
PostPoslato: Pet Sep 11, 2009 2:27 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jun 02, 2006 9:32 am
Postovi: 150
Lokacija: Beograd
Da li je moguce saznati informacije o donoru jajne celije(fizicke,genetske i druge karakteristike-nije bitan indentitet donora)?Da li postoji mogucnost izbora donora?Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Donacija jajnih celija/ povisen FSH/ smanjenja rezerva jaja
PostPoslato: Sub Sep 12, 2009 4:10 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Mar 22, 2008 12:25 am
Postovi: 753
...evo i nas malo :D
Imali smo regularnu kontrolu, bebac je pravcati školski primer, npr. ima čitavih 195grama!I sve ostale mere su ok!Bavo, bavo :wink: za moju bebu!Naravno, osećam malo L :wink: već nekoliko dana...to treperenje, iliti leptiriće...vrlo često u toku jednog dana!Sledeća kontrola tek za 6 nedelja i vrlo sam happy zbog toga, učinilo mi se nešto kao da sam često, ovog meseca, bila aktivna ..te krv, te ovo, ono...vanredni UZV zbog moje strepnje..ali, sada smo mirni jedno vreme i to mi se dopada..Kod novog dr. pao i pregled...nisam ga očekivala, ali je sve proteklo lako,.... navodno zbog grlića materice, no i tu je sve u savršenom redu!No, no...ima jedna sitnica :wink: :x :evil: Dr. smatra da sam dodala više kilograma...iako svi iz mog okruženja misle da sam i dalje sasvim ok, čak i više za ovu starost trudnoće.....Mada, ko bi smeo da mi kaže da sam se ugojila :wink: Imam utisak da samo zato što sam saopštila dodatu brojku u kg, da je to podgrejalo stav dr. da sam se ugojila...hmmm...to je rečeno mnogo suptilnije.."počeli ste da se gojite"??!! :wink: Naravno, jer do pre par nedelja sam bila i troma i statična, a i ko se mogao šetati na 40 stepeni!bitno je da se ja dobro osećam, hihihii..u skladu sa izgledom! :wink: :oops:
Volim te kontrole, nekako i prošlog puta i sada, završimo u nekom tržnom centru :oops: :D Ni u čemu ne preterujem, vodim računa da ne troškarim bezbeze, već uzmem ono što će mi stvarno koristiti i dalje...
Inače, dani mi prolaze brzo, mnogo sam aktivnija u kući, kuhinji, a i počeli sa skitnjom malo...radim i neke stvari koje me paralelno tangiraju, mada, primećujem pad koncentracije, te mi je popodnevno spavanje skoro sasvim redovno i to po dobrih par sati.Nema više nesanica, niti buđenja tokom noći na svaka 2 sata, i to se stabilizovalo, samo što već posle 22h padam od umora, tako da se i budim rano ujutro, ali i to mi prija...Eto, mali report od mene.
Ja sam zadovoljna.

Boki,dopada mi se i tvoj mir, hmm...treba ga dostići, a dođe nakon traganja, lutanja, iščekivanja, proveravanja...a posle se stvari same
nameštaju...naravno, očekivano!Obavezno izvesti o danu insem.Nemoj da tajiš..nekako, ni to nije dobro...javi ...bar na pp!Čuh i ja za mogućnost podrške grada budućim VTO..to će se znati, sasvim sigurno na kraju godine, ili bar moraju obnarodovati tu odluku, u vreme oko usvajanja gradskog budžeta.a pošto će na proleće van. izbori, to je dobro..loklana samouprava će se utrkivati oko dotacija VTO!
Citiraj:
Da li je moguce saznati informacije o donoru jajne celije(fizicke,genetske i druge karakteristike-nije bitan indentitet donora

Moguće je saznati sve fentopiske karakteristike, bez identitieta donora, ali i više od toga...dakle, IVFDE i sa poznatim- viđenim donorom...to zavisi od klinike, domicilnog zakonodavstva države u kojoj se radi, a od uticaja na izbor donora, prema viđenim karakterisitikama, ne samo fizičkim , već i socijalnim... je i cena tretmana...

Ivana, šaljem ti veliki pozdrav! Javiću se, eto , sada je sve ok sa mnom!Hmm..mogla bi i ti da nam prokomentarišeš malo u vezi zmijskog tela :wink: Šta bi?Šta očekivati? :wink:
Minka, pa, šta ti ustvari radiš???
BMW.. ...i ti Tanja :wink: hihii...osećam da likujete , ha, i navijate za mog dr! :wink: :x :wink: :evil:


Glorija, Anibla, eto...ja sam ponekad opet ovde :wink: Inače, nastojim da budem što manje na netu, prija mi to, baš, posle svega.........ali, u toku sam :wink:
Filippa, naravno,setim se i tebe, baš razmišljam...da nam objaviš vest o trudnoći, pa da ja idem na porođaj! :D
Pozz svima


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Donacija jajnih celija/ povisen FSH/ smanjenja rezerva jaja
PostPoslato: Sub Sep 12, 2009 4:13 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Mar 22, 2008 12:25 am
Postovi: 753
Citiraj:
Ja sam zadovoljna.


Da li je moguće?Kuc-kuc :D 8) :P


:D :D :D :D :D :D :) :) :) :P :P :P :wink: :wink: :wink: :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Donacija jajnih celija/ povisen FSH/ smanjenja rezerva jaja
PostPoslato: Sub Sep 12, 2009 5:26 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jul 08, 2008 6:19 pm
Postovi: 234
Ne tajim Lily nista, pustam BMW i ostale da malo odmore od mene.
Od sinoc je sav moj mir kao rukom odnesen. Dogovorili se za ponedeljak. Dobila terapiju za vikend.
I onda krece drama, pocinje da me nesnosno bole jajnici, narocito onaj sa vise folikula.
Jedva sam hodala od bolova. To me je bacilo u totalni bedak da su mi popucali folikuli i da je sva stimulacija bila uzaludna.
Danas kad sam isla po bocu zvali su i profesora i rekao je da zbog toga ne primam Pregnil veceras vec samo Cetrotide jos sutra. Ako se pojaca bol pravac bolnica.
Kad lezim mnogo mi je bolje fizicki, ali sam se sad u finisu psihicki potpuno rastimovala.
Ne znam gde mi nestade pocetni polet.

Odises pozitivnom energijom moram malo da je udahnem. Dakle promenila si dr, jel to znaci da vise ne ides kod starog? Trebala si da ga menjas dok si jos bila u formi, ne sad tako debeljuskasta. Vrlo nepromisljeno Lily. Al sad bar ove ostale zene mogu da odahnu.

_________________
Vaš potpis za vise beba možete dati ovde http://formular.srb.rs/view.php?id=1


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Donacija jajnih celija/ povisen FSH/ smanjenja rezerva jaja
PostPoslato: Sub Sep 12, 2009 8:29 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Maj 07, 2006 2:59 pm
Postovi: 205
[quote="dr bokica"]Ne tajim Lily nista, pustam BMW i ostale da malo odmore od mene.

Boki....ti si u zabludi, uopste ne umaras,naprotiv kad te citam uvek me dopunis nekom energijom koju preneses na mene,naravno pozitivnom.Eto i to je moguce......da nisam sama sebi dovoljna.....potrebne ste mi vi moje virtualne drugarice,koje su mi postale blize od mnogih u stvarnom zivotu jer delimo delic duse nedostupan ostalima.Joj....ispascemo neko tajno drustvo jos do kraja :P
I ne ne kukaj....nisam to navikla od tebe....nije lako,bice sto ce biti,a bice ok.Gledala u kuglu :wink:

Lily super za bebca od skoro cak 200 grama :D :) :P Koliko li ode na noge samo :wink:
Ode mnam polako leto,a sa njim ,hvala bogu, i tvoje slabosti.
A sto se tice kilograma...e pa nema i jare i pare :wink:
Volela bih da te Boki,Tanja,ja...i ostale pratimo i u na tom putu.....Boki ce prva,mi ostale cemo jos malo biti vitke i seksi...... :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Donacija jajnih celija/ povisen FSH/ smanjenja rezerva jaja
PostPoslato: Sub Sep 12, 2009 8:42 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Mar 22, 2008 12:25 am
Postovi: 753
Citiraj:
Dakle promenila si dr,

hahahaa...ma, nisam bokili, samo ga još nazivam "novim"....To je onaj isti, od samog starta tzv. "novi"...Hm, pa, treba mi vremena da ga prihvatim....zato ga još uvek ne smatram "svojim"..a čovek se trudi :wink: hahahaa..nismo izmenjali još ni jedan mail, ....ih, dobro on prolazi sa mnom :roll: :wink: samo mobilne :wink: :D Naravno, čuvam ko malo vode mog "simple" iz DZ!Paralelno...

Misliću na tebe u ponedeljak, ajd, odmaraj, ne napreži se, znaš da su se stalno devojke žalile na bolove i žiganje....mogli su da urade jedan UZ, danas...??jesu, nadam se! Uostalom, kada je sve savršeno...one usputne stvari, uh, ja ni to nešto ne volim..No, rekla si da im veruješ, samo meni sada nije jasno, jel aktuelan T, ili big profa??
..i da...th ti je besplatna bila...sorry, ali to se ne može smetnuti sa uma, šanse su tu...samo nek se krenulo...a, shvatih i da je to nešto blago stimulisano??Nema druge, nego put pod noge u ponedeljak, ne verujem da će te ostaviti sutra, sa rizkom od mogućeg pucanja folikula..joj, psiha je ne čudo, čudovište...ponekad!

Hrabro!I nadaj se! :D :P 8)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Donacija jajnih celija/ povisen FSH/ smanjenja rezerva jaja
PostPoslato: Sub Sep 12, 2009 8:57 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Mar 22, 2008 12:25 am
Postovi: 753
Da....sad vidoh post MB :wink: ....i meni uvek izmamite osmeh na licu dok vas čitam.....Mini bi rekla"čudo, čudo"...
Koje , bre ,tajno društvo....Kada Tanju svi znaju :wink: ... :wink: :lol: ....a da negujemo tu našu zajednicu, e, to je već za razlikovanje....Na šta sam ja ponosna...na nas.
hihihi...ne smem da citiram Tanju, za "onaj reč" sa Kutka! :roll: :o skoro da nas nazva s....m?? :roll: :wink: Tanja, bre!Pusti KGB, znaš ti šta je NKVD?? :roll: :wink:

jes, beba mi je stvarno slatkiš...piše na ovim trudničkim sajtovima do 200gr, a moja 195!Ej, bre!Do 14cm, a moja 13.3cm...malo idem napred , navodno, po UZV...svega par dana... :D Mi smo naprednjaci, :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink .


"Kopačke još nećete kačiti", ma taman posla, obećala sam L, da će dobiti drugare! :D :D :D :D :D :P :P :P :P


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3610 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 224, 225, 226, 227, 228, 229, 230 ... 241  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 16 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: