Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Diflukan - posledice, problemi
PostPoslato: Sub Apr 07, 2007 8:41 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Mar 14, 2007 8:46 pm
Postovi: 1001
Skoro sam postavila post za upalu jajnika pa se izvinjavam sto ponavljam slicne informacije. Imam 32 godine, stalnog partnera, nisam imala nikakvih ginekoloskih problema, nisam nikad bila trudna. U poslednje vreme sam pocela da osecam neke bolove u donjem stomaku za koje se ispostavilo da su cervicitis.

Ali, vec duze vreme imam vaginalnu candidu koja se ponavlja. Ne jako cesto, ali mi se cini sve cesce. Posto sam proucila dosta o tome i citala o tome i ovde, videla sam da se preporucuje Diflukan i tu kao "supresivna terapija". Moj ginekolog ovde mi je preporucila da i muz i ja pijemo prvo po jednu tabletu svaka tri dana, 21 dan (znaci sedam tableta u tom periodu) i onda po jednu tabletu nedeljno (od 150mg) sest meseci. Ali, koliko vidim po raznim postovima ovde, Diflukan moze biti vrlo jak lek.

Citala sam da Diflukan [i]moze[/i] da ima dosta posledica, ali me interesuje da li ima neko ovde ko je iskusio ili cuo od drugih da su imali neke jace simptome/probleme zbog tako ekstenzivnog koriscenja tog leka.

Da li treba da se rade neki testovi da se proveri funkcija organa (jetre, bubrega?) za vreme koriscenja? Imala sam u skorije vreme nekoliko infekcija urinarnog trakta - da li Diflukan moze na naki nacin to da pogorsa?

Molim za i iskustva i unapred hvala.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 12, 2007 2:59 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 12, 2007 1:57 am
Postovi: 10
davno sam uzimala diflukan, 2002 godine i nisam imala probleme s njim.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 12, 2007 8:15 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Mar 14, 2007 8:46 pm
Postovi: 1001
Jesi li uzimala jednu dozu ili ovako serijski, kako mi je predlozeno (sest meseci po jedna doza nedeljno)?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 12, 2007 11:41 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 03, 2007 11:43 pm
Postovi: 7
Ja sam imala peoblema sa kandidom koju vise od godinu dana nisam mogla da resim. Kako sam morala na operaciju, doktor mi je prepisao Diflucan ali samo jednu tabletu i to od 500mg, valjda, uz neke vaginalete, sad se vise ne secam, ali ako te zanima mogu da potrazim, imam negde zapisano. Vise mi se od tada nije javila kandida, ali je i vrlo bitno da i tvoj partner prodje terapiju. Secam se da mi je doktor rekao da prvo dobro jedem, da se maltene prejedem, pre nego sto popijem tabletu jer je mnogo jaka. I boleo me stomak jedno 3-4 dana nakon sto sam je popila ali od tada kandide vise nema. :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Apr 13, 2007 12:55 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 12, 2007 1:57 am
Postovi: 10
Da, isto smo tako uzimali Diflucan u periodu od 21 dan, nije se pokazao efikasnim jer sam se s Candidom Albicans borila skoro godinu dana. Upala je bila prejaka pa sam resila da potrazil pomoc s cajevima. Pocela sam piti caj od Achillae Millefolium i nakon tri nedelje Candida je nestala ''zauvek''. Evo vec 4 godine se nije vratila posle tog caja a i dalje ga povremeno pijem. PAPa test je odlican. Zadovoljna sam. Zelim i vama da se uspesno resite te dosadne gljivice.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Apr 13, 2007 1:03 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 12, 2007 1:57 am
Postovi: 10
O da, zaboravih napisati imala sam i ja cervicitis, neku ranicu na grlicu materice + Candidu Albicans + Trichomonas vaginalis. Sve se sastavilo, upala je bila uzasna. Lekovi su delimicno pomogli ali caj je spas. Kod nas u Sloveniji se za taj caj od lat. Achilae Millefolium kaze Rman a na prostorima bivse Jugoslavije, mislim da se kaze Hajducka trava.
Ako si mlada i zdrava mislim da neces imati problema s Diflucanom. Vidim da imas 32 godine.
Sretno!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Apr 13, 2007 2:04 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Mar 14, 2007 8:46 pm
Postovi: 1001
Hvala puno na odgovorima. Mene je uplasilo jer sam za Diflukan procitala da moze imati dosta losih posledica po bubrege.

Ali i sama vise volim homeopatiju tako da cu probati caj. Da li neko zna kako se kaze Hajducka trava na engleskom?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Apr 13, 2007 2:30 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 12, 2007 1:57 am
Postovi: 10
Kao i svaki lek i Diflucan ima kontraindikacije. Pre nego sto mi ga je dr. dala samo me pitala imam li problema sa bubrezima ili jetrom, rekla sam da ne. Uz te lekove svakako treba piti puno tekucine.
Na engleskom se kaze Hajducka trava Yarrow a na nemackom Schafgarbe.

Sretno!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Apr 13, 2007 2:36 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Mar 14, 2007 8:46 pm
Postovi: 1001
Hvala! Moj muz se skoro lecio od kamena u bubregu pa zato pitam. Hm, ne znam, pretpostavljam da treba raditi onda neke analize krvi ili mokrace povremeno za vreme terapije. Da li je to neko radio?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Apr 14, 2007 3:36 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Mar 14, 2007 8:46 pm
Postovi: 1001
Hvala! Bas sam juce nasla "Yarrow" ali u tabletama, pise da se piju po dve tri puta dnevno, meni se to cini mnogo, ali probacu jedan ciklus. Ne znam da li bi skodilo - verovatno ne - da i moj muz pije... posto sam cula da se muskarcima cesto desava da imaju lazno negativan test na kandidu, pa nismo to ni probali nego smo uzeli zdravo za gotovo da i on mora da ima kad se tako "dobacujemo" svakog meseca.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Diflukan - posledice, problemi
PostPoslato: Uto Sep 19, 2023 12:43 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Sep 19, 2023 12:30 pm
Postovi: 6
Diflukan bez recepta - https://euhealth24.com/sr/drug/diflucan


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 229 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: