Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 158 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 11  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: zadah iz usta,lecenje,vma,acidophilus probiotic za zadah
PostPoslato: Pon Maj 27, 2013 8:25 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Задах из уста најчешће је због гљивица. Може да буде и због покварених зуба. Беле наслаге на језику не могу да буду директна последица сливања секрета. Може да буде да постоји инфекција гљивицама (најчешће кандидом) у синусима па се секрет слива и преноси инфекцију на уста и нос и онда се стварају беле наслага. И тако даље.

Најефикаснија, најбржа и потпуно безопасна проба је са содом бикарбоном. Ако правилно испирање баш ништа не помогне ни за седам дана, онда нису гљивице. Ту нема никакве филозофије.

Опет, сливање секрета из синуса је последица инфекције и не настаје тек тако. Надам се да је елиминисана тривијална могућност алергије, јел те.

Ако не знате како се правилно узима брис, не значи да сте у праву и да можете тек тако да ме критикујете. Уопште не разумем такав став. Врло добро знам како брис треба да се узме.

Што се тиче мањка желудачне киселине, стварно не могу да се упуштам у објашњавање јер је компликовано. Киселине не сме да буде ни више ни мање од онога што је неопходно. Сваки поремећај може да изазове појаву кандиде. Због тога стално препоручујем књигу "Алкализуј се или умри".


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: zadah iz usta,lecenje,vma,acidophilus probiotic za zadah
PostPoslato: Pon Maj 27, 2013 9:27 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Apr 20, 2013 11:53 pm
Postovi: 59
Francesko u neku u ruku delim tvoje misljenje koje si iskazao ali ipak cenim svaki savet.
nemoguce je da imam kandidu a uradio sam par puta test na kandidu sto iz usta,grla,creva...
ja ispiram usta sodom bikarbonom i mogu reci da je delotvorno
stavim i malo sode na cetkicu pa iscetkam jezik sa njom i stanje je dosta bolje nego pre,jezik je manje beo.
danas sam isao opet na vma ali nisam imao srece.lekar je bio na dezurstvu nocas i danas nije radio
zakazao sam pregled u ponedeljak.ponovicu da cenim i postujem svaciji savet ali najvise verujem lekaru koji je skolovan za to.
Francesko reci mi kakvi su tvoji simptomi sta osecas sem tog slivanja iz sinusa u grlo
ja imam taj problem,ponekada mi se nakupi u grlu jako gust sekret i onda ga izbacim i osetim olaksanje,krajnici su mi u losem stanju,kada ih procackam prstom osetim miris tonsil stones,jako neugodan miris,resio sam da ih uklonim na leto jer sigurno doprinose zadahu,posle toga se nadam da ce stanje biti bolje
pisi na forumu,ja svaki dan posecujem temu,moramo da resimo ovaj problem zajedno,da pomognemo jedan drugom ;)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: zadah iz usta,lecenje,vma,acidophilus probiotic za zadah
PostPoslato: Uto Jun 04, 2013 3:15 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Mar 25, 2013 3:03 am
Postovi: 50
Pa ovako imam to dosadno slivanje belog smrdljivog gustog sekreta iz nosa niz grlo i na jezik. I zbog tog sekreta mi je jezik konstantno beo i odatle mi potice zadah,zapusen nos(jedna strana nosa je uvek zapusena od druge),cesto podrigujem nakon jela i imam promukao glas.Uglavnom ja sam mislio da je to moje slivanje zbog zeluca(citaj refluxa),posto bi mi se slivanje pojacavalo nakon konzumiranja neke vrste hrane i isao sam kod gastroenterologa i u drzavnu i u privatnu kliniku(radio 2put gastoskopiju, jednom kod drzavnog,jednom kod privatnog) i ustanovljeno mi je da je sve u redu sa zelucem,tj.da nema refluxa. I oni me naravno upute kod dr orl regije. Jedan dr orl me je bezuspesno lecio 3 meseca,dok koristim terapiju bude koliko toliko dobro,ali cim prestanem sa terapijom opet sve po starom,a debil me ni na kakva snimanja,ispitivanja nije uputio nego mi je propisivao terapiju samo na osnovu mojih simptoma. I kad je video da nema nikakvog poboljsanja uputi me kod RINOLOGA(specijalista za bolesti sinusa). I rinolog me posalje prvo da radim alergo test i bris nosa(bris uredan a ustanovljeno mi je da sam alergican na grinje,mada zadah verovatno nije od te alergije) i sad u sredu idem na kontrolu,pa cu videti sta ce reci,verovatno ce me poslati na endoskopski pregled nosa.Inace i ja po nekad ujutru iskasljem kao neki mali ugrusak sto dodje iz sinusa u grlo i to se uzasno gadno oseca. Inace tebi je zadah verovatno od krajnika i zato resavaj to sto pre. E da, ja sam po tri puta radio bris grla,nos i jezika i nikad mi nije nadjena ta famozna kandida i ni jedan dr mi nije preporucio da se "alkalizujem" kao sto kaze nas drug dr.Aca : :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: zadah iz usta,lecenje,vma,acidophilus probiotic za zadah
PostPoslato: Uto Jun 04, 2013 1:28 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Друже мој Francesko, ниједан др није чуо за алкализацију. То се не учи на факултету. Њихов понос им не дозвољава да чују ишта друго што није споменуто на њиховом вајном факултету. Част изузецима који потврђују правило. :D

Смрдљив, густ секрет из синуса - сигурно је у питању тешка инфекција. Да ли је у питању кандида или нека друга гљивица или можда бактерија, небитно. Могу да је не нађу милион пута, ја сам сигуран. Узми да пијеш Химорал, испирај се воденим раствором соде бикарбоне, очисти синусе и наравно - алкализуј се. 8)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: zadah iz usta,lecenje,vma,acidophilus probiotic za zadah
PostPoslato: Uto Jun 04, 2013 5:11 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Apr 20, 2013 11:53 pm
Postovi: 59
evo ovakvo je stanje kod mene
juce sam bio na vma na kontroli
sedeo sam tamo od 2 do i dosao na red tek u 8 sati ali se isplatilo
moj doktor Dr.Sasa Peric me je pregledao i popricali smo
rekao sam mu kakvo je stanje
na osnovu moje price i pregleda je zakljucio da je moj zadah poticao od ostecene crevne flore koju sam regulisao uzimanjem acidophilusa.
sad mi je stanje super
dosta ispiram usta sa sodom bikarbonom i cajom od pelina
ujutru istrljam jezik sodom koju nanesem na cetkicu i mogu da kazem da je stanje odlicno
jezik mi ne beli i zadah je koliko toliko
ali
zadah je i dalje prisutan od krajnika tj. od tonsil stones
doktor mi je rekao da sto pre izvadim krajnike i da ce sve biti u redu posle toga
posle uzimanja acidophilusa ja ne osecam zadah iz stomaka vise
u zadnjih deset dana je stanje bas dobro
resio sam da krajnike uklonim i onda hvala bogu mogu da krenem sa normalnim zivotom :)
doktor je pogledao i one testove kandida,bris,sve je ok i u najboljem redu
sta da vam kazem jos...
sad moram da zakazem operaciju i da resim to
nastavicu i dalje da uzimam acidophilus i da ispiram usta sa sodom i pelinom i hvala bogu moj problem je resen napokon
ne znate koliko sam srecan :)
nadam se da ces i ti resiti svoj uskoro :)
ja sam i dalje na forumu pa cemo se cuti...
PS:naucio sam da ne ne verujem internet lekarima,samo skolovanim
preporucujem Dr.Sasu Perica sa VMA
Mnogo dobar covek i veliki strucnjak
eh da je vise takvih...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: zadah iz usta,lecenje,vma,acidophilus probiotic za zadah
PostPoslato: Sre Jun 05, 2013 10:38 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
problem94, па ваљда си нешто научио и од ових интернет лекара: ацидофилно млеко, сода бикарбона, домаћи кефир, жалфија... :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: zadah iz usta,lecenje,vma,acidophilus probiotic za zadah
PostPoslato: Pet Jun 07, 2013 9:51 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Apr 20, 2013 11:53 pm
Postovi: 59
pa nisam
acidofilno mleko nisam koristio
sodu mi je doktor preporucio i pre
domaci kefir nisam koristio
zalfiju sam koristio i pre
mogu da preporucim svima da piju caj od pelina i da ispiraju usta sa cajem
mnogo je dobar
gadan je i mnogo gorak ali pomaze...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: zadah iz usta,lecenje,vma,acidophilus probiotic za zadah
PostPoslato: Sub Jun 08, 2013 12:59 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Mar 25, 2013 3:03 am
Postovi: 50
E ovako momci,bio sam u petak na kontroli i nista se epohalno nije desilo. Posto mi je ustanovljeno da imam alergiju na grinje i na polen trave,propisala mi neki lek protiv alergije i humex(morska voda) da usmrkavam u nos to je sve protiv alergije i to naravno nema veze sa zadahom. I ono glavno, uputila me je da radim CT paranazalnih sinusa,upravo zbog tog gadnog sekreta pa da se vidi u cemu je problem. E sad ja se nadam da su sinusi problem i da ce ct snimak pokazati da nije nesto u redu sa sinusima i ako tako bude, odmah cu ZAHTEVATI OPERACIJU,posto kontam da ovo mogu izleciti samo nekom operacijom,do sad sam svasta koristio(svasta zvakao,pio,ispirao,usmrkavao) i sve bi dzabe.Nesto od tih svih preparata je i davalo neki rezultat,ali to je sve bilo kratkog daha. Rekla mi je takodje da koristim daktanol gel i caj od kantariona da koliko toliko ubijam stetne gljivice. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: zadah iz usta,lecenje,vma,acidophilus probiotic za zadah
PostPoslato: Sub Jun 08, 2013 1:15 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Mar 25, 2013 3:03 am
Postovi: 50
I da,odem ja da zakazem ct snimanje kod drzavnog(inace sam iz NS) i kazu mi mogu zakazati tek za 15 oktobar,pa kad nisam slupao onaj salter,ej bre za 4 ipo meseca,!?A ja trebam ici na kontrolu za mesec dana sa snimkom i sta sad da radim nego da odem kod privatnika i da iscolujem 10000 din!Majku im mafijasku,to se sve namerno prave vestacke liste cekanja da bi jadan narod morao ici kod privatnika i tamo davao pare. Tako isto kad sam trebao raditi gastroskopiju kazu ceka se pola godine i sta cu opet aj kod privatnika da ne cekam toliko i daj opet 11500,OJADI ME MAFIJA U BELOM! Nego kazi mi "problem" da li ti ista pomaze acidophilus?Da kupim i to jos u pm, mozda da neke rezultate(jos samo to nisam probao),kad ide pita nek ide i tepsija. :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: zadah iz usta,lecenje,vma,acidophilus probiotic za zadah
PostPoslato: Pon Jun 10, 2013 9:01 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Apr 20, 2013 11:53 pm
Postovi: 59
bas mi je mnogo pomogao
ja sam imao ostecenu crevnu floru i uzimanjem acidophilusa regulisao sam je
zadah je poticao od ostecene crevne flore
jos samo da odstranim krajnike i onda sam kao nov
dali ti imas problem sa krajnicima
procackaj krajnik i okolo njega sa kaziprstom i pomirisi prst
ako osecas jako neprijatan miris,onda i ti imas problem sa propadanjem krajnika tj. tonsil stones
ja sam resio da uklonim krajnike sledeceg meseca i nadam se da cu se resiti mog problema...
ACIDOPHILUS mozes da kupis u pansportu
ja sam tu kupio
tu prodavnicu imas u ns isto...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: zadah iz usta,lecenje,vma,acidophilus probiotic za zadah
PostPoslato: Pon Jun 10, 2013 9:01 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Apr 20, 2013 11:53 pm
Postovi: 59
bas mi je mnogo pomogao
ja sam imao ostecenu crevnu floru i uzimanjem acidophilusa regulisao sam je
zadah je poticao od ostecene crevne flore
jos samo da odstranim krajnike i onda sam kao nov
dali ti imas problem sa krajnicima
procackaj krajnik i okolo njega sa kaziprstom i pomirisi prst
ako osecas jako neprijatan miris,onda i ti imas problem sa propadanjem krajnika tj. tonsil stones
ja sam resio da uklonim krajnike sledeceg meseca i nadam se da cu se resiti mog problema...
ACIDOPHILUS mozes da kupis u pansportu
ja sam tu kupio
tu prodavnicu imas u ns isto...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: zadah iz usta,lecenje,vma,acidophilus probiotic za zadah
PostPoslato: Pon Jun 10, 2013 11:14 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Mar 25, 2013 3:03 am
Postovi: 50
Ma ja sam operisao krajnike,jos kad sam imao 4 godine,tako da kod mene nije od krajnika. Mada i ja nekad ujutru ispljunem neki kao mali ugrusak zelenkasti,koji dodje iz nosa i on se uzasno gadno oseca. I ja kad procackam kaziprstom kod grla(kod onog zadnjeg nepceta) ja osetim tu taj neugodan miris ili kad uzmem strugalicu za jezik i kad struzem jezik,uvek s kraja jezika skoro iz grla sastruzem kao neki sekret beli(nekad je gusci nekad je redji),ali uglavnom se taj sekret uzasno oseca i ja msm da on meni potice iz sinusa,pa zato i idem da radim CT sinusa. Znam gde je pansport u NS i ici cu prekosutra uzeti taj probiotik,valjda ce dati nekog rezultata. Inace ispiram usta sa sodom,ali nema neke preterane vajde,vise ima koristi od caja od kantariona,nego od sode. Cim ista uradim/saznam javljam. :D I nadam se vise u PM da ce ovom svojevrsnom paklu doci kraj. :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: zadah iz usta,lecenje,vma,acidophilus probiotic za zadah
PostPoslato: Uto Jun 11, 2013 10:26 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Apr 20, 2013 11:53 pm
Postovi: 59
moguce je da je i tebi kao i meni zadah iz stomaka tj. od ostecene flore
uzmi probiotik pa vidi dali pomaze
ne znam dali da vadim i treci krajnik,dali tu moze da se zadrzavaju one bakterije kao na krajnicima pa da se oseca na taj tonzil stones miris
sta vi mislite?
i gde je uopste taj treci krajnik ?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: zadah iz usta,lecenje,vma,acidophilus probiotic za zadah
PostPoslato: Uto Jun 11, 2013 11:30 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
http://www.ringeraja.rs/dete/uvecanje-t ... a_539.html

http://www.roda.hr/article/read/krajnic ... -se-lijece


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: zadah iz usta,lecenje,vma,acidophilus probiotic za zadah
PostPoslato: Sre Jun 12, 2013 3:44 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Mar 25, 2013 3:03 am
Postovi: 50
E,ovako zakazao sam CT snimanje paranazalnih sinusa za ponedeljak kod privatnika. Pa ako ima neko ko je strucan da odg na sl pitanje.Ako slucajno imam treci krajnik,da li snimak CT skenerom paranazalnih sinusa moze da dijagnostikuje taj treci krajnik? Ako slucajno ne moze,sta treba da snimam i kojim aparatom da bi se eventualno dijagnostikovao treci krajnik?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 158 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 11  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 112 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: