Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 398 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 27  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: ulcerozni kolitis
PostPoslato: Ned Jun 05, 2011 4:03 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Maj 24, 2011 11:45 am
Postovi: 8
Hvala, Vendy, na odgovoru. Optimista sam, pa se nadam svim srcem da ce tako biti i kod mene... :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ulcerozni kolitis
PostPoslato: Uto Jun 07, 2011 10:19 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 14, 2011 3:34 pm
Postovi: 140
Moja kuma je imala Uk i izlecila. Osam godina je lecila, a sad je potpuno zdrava. Ne znam koliko je bogatsvo koje je stekla i to sto zivi u Americi uticalo na to, ali ona je zaista zdrava i srecna.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ulcerozni kolitis
PostPoslato: Sre Jun 08, 2011 11:12 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Maj 24, 2011 11:45 am
Postovi: 8
Pozdrav svima, a posebno Gociliji i Vendy. Zelim da vas pozovem da se registrujete i pridruzite nam se na UKUKS - udruzenje za obolele od kronove bolesti i ulceroznog kolitisa. Udruzenje je skoro osnovano, sajt je odlican, kao i forum... Zdusne preporuke da dodjete da se druzimo! :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ulcerozni kolitis
PostPoslato: Sre Jun 08, 2011 12:56 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 14, 2011 3:34 pm
Postovi: 140
Hvala na pozivu. Poseticu sajt i verujem da ce nam druzenje biti od koristi :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ulcerozni kolitis
PostPoslato: Čet Jun 09, 2011 3:12 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Maj 24, 2011 11:45 am
Postovi: 8
Vendy, sta je bilo na kolonoskopiji?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ulcerozni kolitis
PostPoslato: Sub Jun 11, 2011 11:09 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Maj 28, 2011 7:59 pm
Postovi: 9
Ah evo i mene konacno.Za pocetak, hvala na pitanju Gocilija.Ziva sam se namucila,a nisam se tome nadala.Toliko sam bila gladna da sam i plakala od muke.Prvi put sam tako tasko podnela pripremu.Naravno rezultat kolonoskopije odlican.Blaga upala bez ulceracija i pseudopolipa.Izvadjena 4 polipa.Prosla kolonoskopija koja je radjena u maju 2010. izvadjeno 12 polipa.Za mene je ovo odlicno i vise od toga.Dijagnoza colitis chr.ulcerosa baron 1.Samo sto neznam sta znaci baron 1,pa ako neko zna molila bih ga da mi pojasni.
Kako ste Vi Gocilija?Kako Vam se svidja knjiga od Lujze Hej?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ulcerozni kolitis
PostPoslato: Sub Jun 11, 2011 12:44 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 14, 2011 3:34 pm
Postovi: 140
Draga Vendy, dobro je da je to proslo sve kako treba. Imam utisak da si ti u dobrim rukama odnosno da si zadovoljna lekarom., a to je najvaznije. Ti si u N. Sadu jel?
Lujza je sjajna. Odusevljena sam. Drzim knjigu pored kreveta i stalno citam. Vendy, ja se mnogo sikiram i tesko mogu da ne razmisljam o tome sta me ceka. Bila sam mirna 4 godine, jela sve i super se osecala. Kako mi se ovo desilo sa kandidom bojim se uzasno sta ce biti kada budem morala primati antibiotike? Kako da vratim kilograme? SAmo o tome misllim. Sta reci mora se napred i to je to.
Videcemo sta je taj baron 1.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ulcerozni kolitis
PostPoslato: Ned Jun 12, 2011 6:32 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Maj 28, 2011 7:59 pm
Postovi: 9
Draga Gocilija,moja doktorka je jako mlada i nema dovoljno iskustva,ali je uvek tu kad treba i uvek ima vremena za razgovor.Mislim da je mom napretku doprinelo i mnogo rada na sebi.A sto se tice kandide i kolitisa morate vise vremena posvetiti resavanju problema,kako suzbiti bolest kad se vec pojavila,a ne razmisljati koje su njene posledice i sta bi bilo kad bi bilo.Svaki dan recite sebi da ste zdravi i to po nekoliko puta na dan,i Vas um ce poceti to da prihvata.Dacu Vam jedan primer jedne starice koju su pitali koliko ima godina?Odgovorila im je da ne zna koliko ima god.ali da misli da ima oko 40god.Naucnici su primetili da je jako stara i vitalna i odlucili da nekim svojim metodama izracunaju koliko joj je god.Kada su joj saopstili da ima 125god. ona je umrla posle 2 dana.Znate li zasto?Zato sto je njen um prihvatio tu cinjenicu i poceo da se ponasa u skladu sa tim.Inace Vendy zivi u Novom Sadu.Drago mi je da Vam se Lujza dopala. Pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ulcerozni kolitis
PostPoslato: Ned Jun 12, 2011 10:19 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 14, 2011 3:34 pm
Postovi: 140
Draga Vendy primer sa bakicom je divan. Odlicno razumem o cemu govoris i evo trudim se i ponasam se u skladu sa preporukama. U svakoj situaciji govorim sebi da sam zdrava, srecna, zadovoljna i sl. Nekada me sramota koliko sam kukavica i strasljiva. Kada je poceo rat ja sam medju prvima pobegla iz Sarajeva. :oops:
Secam se kada sam se 2006 godine razbolela, bila sam 5 meseci na bolovanju i jedna divna starija doktorka na komisliji mi je rekla DRAGA MOJA MORATE SEBE MNOGO DA VOLITE. Ja sam misljenja da je to privilegija sebicnih ljudi! Ali da treba sebe voleti, treba, a ja i kad odreagujem svaki put grizem sebe sto sam reagovala.
Divim se stoickom pristupu zivotu i volela bih da imam dosta toga u sebi. Uvek sam nekako emotivno nezdravo zivela. Ma kratko receno ja sam ti ona sto place i kad je veselo i kad je tuzno!
Al dobro, nikad nije kasno da covek poradi na sebi!
Puno pozdrava!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ulcerozni kolitis
PostPoslato: Pon Jun 13, 2011 2:26 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Maj 24, 2011 11:45 am
Postovi: 8
Vendy, izvini, ali JA sam te pitala sta je bilo na kolonoskopiji... Nepravedno ste me iskljucile iz igre :cry: Salim se, ali samo da se zna...Gledam sta pisete o stavu prema sebi, pa moram da se nadovezem. Nema to mnogo veze sa tim da li volis sebe ili ne... Konkretno, ja sebe prosto obozavam (cak nekad ide i do egoizma) i sebi sam oduvek bila na 1. mestu (a mozda i horoskop ima veze sa tim - Bik-Lav). Vise je stvar u sigurnosti, odnosno nesigurnosti u sebe... Ja sam perfekcionista, trudim se da sve sto radim i sl. bude savrseno, izuzetno sam odgovorna (i vise nego sto bi trebalo), pridajem puno vaznosti nekim stvarima kojima uopste ne bi trebalo, jako sam emotivna i sve primam k srcu - jako licno...Sve u svemu, opterecujem se isuvise i bitnim i nebitnim stvarima u zivotu (ali, naravno, samo onim koje se ticu mene i moje okoline). E, to je poenta... Vendy, gde si na forumu na UKUKS-u (videla sam da si se registrovala)? Inace, drago mi je da je na kolonoskopiji bilo sve u redu... Mene to tek ceka, ali moram da vidim sa Dr.-om kad, posto nisam bila 2 godine (trudnoca i sl.). Vendy, koliko ti imas godina? Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ulcerozni kolitis
PostPoslato: Pon Jun 13, 2011 4:02 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 14, 2011 3:34 pm
Postovi: 140
Cao Runja, Cao Vendy. Drago mi da se druzim sa mladim svetom, mada nam povod za druzenje nije neki al ajd. Mozemo ga mi uciniti lepim. :D Kada sam se u oktobru razbolela toliko sam divnih ljudi na ovom forumu upoznala da nemam reci. Svi su bili spremni da pomognu savetom iz licnog iskustva, da peporuce lekara, da savetuju u vezi ishrane i lekova.
Psiholoski profil ljudi koji obolevaju od ovih nasih bolesti je najbolje dat u Ikarovim postu od 2009 godine. Evo da ne trazite, prekopirala sam.
Pošto sam na prethodnoj strani video nekoliko postova na temu psihosomatskih aspekata bolesti, evo isečka iz jednog teksta od Dr.Jelene Kostić (ne znam ko je, ali vidim da se razume u ovo što piše):

Ulcerozni kolitis

“Kliničku sliku čine bolni grčevi, sluzavokrvave stolice, povišena temperatura. Ovo teško oboljenje, u svetlu psihosomatske medicine, tumači se kao posledica emocionalnog poremećaja koji se somatizuje na sluzokoži kolona. U stanjima straha i depresije sluzokoža je bleda, pokreti creva usporeni, lučenje sluzi nedovoljno. U besu, gnevu i agresiji sluzokoža je prokrvljenja, pokreti ubrzani, a sluz bogata lizozimom. Dugotrajno stanje ljutnje i besa dovodi do submukoznih krvarenja i ulceracija.
Oboleli su često opsesivno - kompulsivne strukture – presavesni, u oskudici sa vremenom, nezavršenim poslom, povučeni, sa potrebom za redom, čistoćom i tačnošću. Dominira duboko potisnuta agresivnost sa reaktivnom formacijom miroljubivosti i pasivnosti . Retko ispoljavaju agresiju, a kad je ispolje doživljavaju jako osećanje krivice. Životni stil odlikuje pasivnost, zavisnost, povlačenje iz borbe, predavanje sudbini. Patofiziološki, i ovde je reč o hiperfunkcija parasimpatikusa.”
Pozdravljam vas devojcice!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ulcerozni kolitis
PostPoslato: Pon Jun 13, 2011 7:38 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Maj 28, 2011 7:59 pm
Postovi: 9
Cao drugari.Kao prvo zelim da se izvinim Runji,zbog mog propusta.Sorry,sorry,sorry......Naravno da je sve to tacno sto ste rekle i da smo presavesne i u stisci sa vremenom,i previse pedantne i emotivne.U svemu ovome mogu da se pronadjem,ali moj problem je bio takodje sto sam imala velike strahove i nikad sebi nisam bila na prvom mestu i sve ono sto sam vec pisala da se ne ponavljam.Samo zelim da ljudi shvate da mogu da se promene,da malo vise sebi posvete vremena,da udovolje sebi.Osecace se mnogo bolje.A mi ovakvi kakvi smo trebali bi da se menjamo,jer to je za nase dobro.Posao nece pobeci i niko ga nece uraditi umesto nas,nismo savrseni pa ni ono sto uradimo nemora biti savrseno.Opustite se i ne opterecujte,nego uzivajte u zivotu.A da Vendy ima 31god.Jesam se uclanila na forum UKUKS,ali jos nisam aktivna.Koje si ti god. Runja?U kom gradu zivis?
I naravno veliki pozdarv za Gociliju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ulcerozni kolitis
PostPoslato: Pon Jun 13, 2011 9:51 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Maj 24, 2011 11:45 am
Postovi: 8
E, Gocilija, svaka cast za onaj clanak! Kao da je opisivala mene... Neverovatno! Ako imas jos nesto na temu tipa licnosti, obavezno "prilepi". Vendy, ja sam u maju napunila 36 godina, a zivim u Zemunu (od rodjenja). Nesto cudno sam primetila, pa moram da te pitam... Zasto o sebi pricas u drugom licu? "...Vendy ima 31 godinu..." Caos!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ulcerozni kolitis
PostPoslato: Čet Jun 16, 2011 5:03 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jun 16, 2011 9:13 am
Postovi: 1
zdravo , ja sam novi član i zanima me da li je neko imao iskustva sa UK u kombinaciji sa alergijom na GLUTEN? Hvala unapred!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ulcerozni kolitis
PostPoslato: Uto Jun 21, 2011 9:04 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jun 21, 2011 9:00 am
Postovi: 1
Cula sam da maslinovo ulje i riblje ulje mnogo pomazu poboljsanju stanja kod ulceroznog kolitisa... Mene zanima dal neki doktor moze da mi kaze dal je to istina i dal mi preporucuje da pijem Maslinovo ili Riblje ulje...?

Kazu po kasiku dve dnevno valja, ali ja se ne usudjujem... Na terapiji sam Salofalk 3*1 dnevno.

Ako mozete odgovorite mi.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 398 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 27  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 104 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: