Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Hiatus hernia
PostPoslato: Pet Apr 05, 2013 11:38 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Apr 05, 2013 11:23 pm
Postovi: 1
Proslog cetvrtka sam imala iznenadni napad gusenja, pracen lupanjem srca i osecajem kao da cu se onesvestiti. Posto nikako nisam mogla da dodjem do vazduha zavrsila sam u bolnici gde su mi uradili ekg, snimak pluca i srca, krvnu sliku i sve je bilo u redu. Dali su mi infuziji i pustili me kuci jer mi je bilo bolje. Do kuce sam sedela u kolima i primetila sam da je opet pocelo da me gusi. Kad sam dosla kuci legla sam i konacno mogla da disem. Pretpostavila sam da imam hiatus herniu i da me je gusilo zbog toga jer sam otezano disala dok sam sedela i dok sam jela. I pocela sam da podrigujem po ceo dan. Zakazala sam eho stomaka gde mi je sve u redu i gastroenterolog mi je rekla da je to verovatno hiatus hernia, da ako hocu mogu da uradim gastroskopiju mada i ako se utvrdi da imam hiatus herniu to se ne leci lekovima vec da jedem manja obroke vise puta dnevno, da setam posle obroka itd... I savetovala me je da odem kod kardiologa cisto da bismo iskljucili da je problem u srcu. Sa srcem je kako kaze kardiolog sve u redu. Isla sam i kod ORL jer je grlo pocelo da me boli gde je utvrdjeno da mi je sa grlom sve u redu i da verovatno zeludacna kiselina nagriza zdrelo. Zeludac mi je na neku ruku bolje ovih dana, ne gusi me, mogu da jedem ali cesto osetim gorusicu, bol iza grudne kosti i mucninu u stomaku. Takodje sam primetila da od kad mi se sve to desilo pritisak mi je nizak i bukvalno ne mogu da funkcionisem, ceo dan prelezim u krevetu. Pa me zanima da li su ovo stvarno simptomi hiatus hernie ili je mozda u pitanju nesto drugo?? I da li moze hiatus hernia da dovede do niskog pritiska ili to nema veze??


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hiatus hernia
PostPoslato: Sub Apr 06, 2013 2:11 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Да ли се то све баш истовремено издешавало? Ниси имала неке проблеме раније?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hiatus hernia
PostPoslato: Sre Maj 08, 2013 9:50 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 21, 2012 6:16 pm
Postovi: 8
BokicaZmaj je napisao:
Proslog cetvrtka sam imala iznenadni napad gusenja, pracen lupanjem srca i osecajem kao da cu se onesvestiti. Posto nikako nisam mogla da dodjem do vazduha zavrsila sam u bolnici gde su mi uradili ekg, snimak pluca i srca, krvnu sliku i sve je bilo u redu. Dali su mi infuziji i pustili me kuci jer mi je bilo bolje. Do kuce sam sedela u kolima i primetila sam da je opet pocelo da me gusi. Kad sam dosla kuci legla sam i konacno mogla da disem. Pretpostavila sam da imam hiatus herniu i da me je gusilo zbog toga jer sam otezano disala dok sam sedela i dok sam jela. I pocela sam da podrigujem po ceo dan. Zakazala sam eho stomaka gde mi je sve u redu i gastroenterolog mi je rekla da je to verovatno hiatus hernia, da ako hocu mogu da uradim gastroskopiju mada i ako se utvrdi da imam hiatus herniu to se ne leci lekovima vec da jedem manja obroke vise puta dnevno, da setam posle obroka itd... I savetovala me je da odem kod kardiologa cisto da bismo iskljucili da je problem u srcu. Sa srcem je kako kaze kardiolog sve u redu. Isla sam i kod ORL jer je grlo pocelo da me boli gde je utvrdjeno da mi je sa grlom sve u redu i da verovatno zeludacna kiselina nagriza zdrelo. Zeludac mi je na neku ruku bolje ovih dana, ne gusi me, mogu da jedem ali cesto osetim gorusicu, bol iza grudne kosti i mucninu u stomaku. Takodje sam primetila da od kad mi se sve to desilo pritisak mi je nizak i bukvalno ne mogu da funkcionisem, ceo dan prelezim u krevetu. Pa me zanima da li su ovo stvarno simptomi hiatus hernie ili je mozda u pitanju nesto drugo?? I da li moze hiatus hernia da dovede do niskog pritiska ili to nema veze??


najverovatnije vam je problem sa hijatus hernijom.i ja sam imao problem sa gušenjem pa sam taj problem rešio operacijom,


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hiatus hernia
PostPoslato: Ned Maj 19, 2013 8:18 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Maj 19, 2013 7:56 pm
Postovi: 1
Молим вас да ми неко разјасни следећи налаз.
Нисам имао времена са лекаром да разговарам озбиљније разговарам о хернији,већ ми је сестра само предала папир на коме пише какав је налаз.Пронађена ми је и хелико бактерија,биопсијом,путем крви се није видело да је имам,добио сам антибиотике и сада чекам 6 недеља да прође до контроле.
У међувремену након ендоскопске анализе и антибиотика мени се чини да ми се стање погоршава.На самој ендоскопији су ми рекли да одвано нису видели већу хернију али да за сада нема потребе за операцију јер немам неке тешке тегобе.Као што сам написао чини и се да ми се стање из дана у дан погоршава,не нешто алармантно али осећам промене.Имам утисак да ћу да пукне,константно ми је горњи део стомака надут,и имам повремене болеове налик.....као да вас неко сецне жилетом или убоде иглом,није тако сваки дан али дешава се.Имам утисак као ад ми је тег од неколико кила у горњем делу стомака,имам честе гасове,подригивања,немам шгаравицу нити ми се храна враћа тј немам нагон за поврађањем,апетит ми је добар,много боље ми је било у току Васкршњег поста него што је то сада.....разумљиво због лаганије хране.Спавам добро,чак и на стомаку,лакше ми је на стомаку него на боку да заспим.После дужег ходања имам јака пробадања у пределу грудног коша али без икаквих аритмија или проблема са дисањем.
Ендоскопски налаз је следећи:
Абдомен у равни гр.косе,мек,пал. болно неосетљив,без палп.Ту реѕистенцију јетре и слеѕине не палпирам.
Ехо абдомена уредан....20 минута су ми радили ехо....мало сам се и забринуо због трајања.
ЕГДС једњак пролазан читавом дужином,нема патолошких лезија служнице.Присутан секрет и веци гастроезофаегални пролапс служнице.У корпсус набори нормално изражени,присутна већа количина сектрета.Антрум лако хиперемичан.Плорус хипертоничан.
Булбус дуоденуме б.о д2 дуоденуме са лако аплатиранимХерн.наборима.Узете биопсије из антрума.ретрофексија ХХ слидинг.
После десет дана су ми открили хелико бактерију и добио сам лекове
Још пише.....Гастритис цх суперфициалис активна фаѕа,пилорусни тип мукозе.


Никада раније нисам имао проблема са килом,кренуло је све ове године у фебруару 2013.Да ли неко може да ми преведе ове налазе на српски језик,да ли је ово нешто алармантно?
Имам утисак као да ми нешто расте у горњем делу стомака,да лли кила може да расте и како је нисам осетио до пре 3-4 месеца
Морам да будем искрен па ад кажем да сам се мало и унервозио после интервенције чекајући резултате,имам велику породицу па ми није било све једно помислио сам на најгоре.Лекарима апсолутно ништа не замерам,огромна је гужва и нисмо стигли озбиљније да разговарамо,апсолутно су професионални били.Интервенција ми је рађена на институту за онкологију и радиологију.
Молим вас за ваше разјашњење !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hiatus hernia
PostPoslato: Pon Maj 20, 2013 8:07 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Јака пробадања у пределу грудног коша после дуже шетње су ти од кичме и то горњег дела кичме - између плећки.

Проблеми са надимањем, гасовима итд. личе на симптоме кандиде. Пошто ти се стање погоршава после узимања антибиотика то додатно указује на кандиду.

За елиминацију кандиде има чајева, дијета. Нешто можеш наћи на форуму, а нешто на мом сајту w w w . a c a . r s.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 93 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: