Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 646 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 ... 44  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Hemoroidi
PostPoslato: Pet Jan 11, 2013 3:58 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Okt 22, 2012 1:16 am
Postovi: 53
Pre upotrebe bilo kojih krema dobro proverite sastav, neki proizvodi kao preservativ sadrze timerosal (ziva-Hg) mada je to nekad tesko uvtrditi jer nije navedeno u sadrzaju , takodje vecina je na bazi kortikosteroida.

Sve ovo na duze staze moze da nanese vise stete nego koristi.

Kao sto rekoh vise puta, kreme nisu resenje ...... ne klanjaju uzrok problema vec deluju na simptom.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoroidi
PostPoslato: Pon Jan 14, 2013 2:53 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jan 14, 2013 2:32 pm
Postovi: 1
Pozdrav svima
Ko nije imo Fisuru nezna sta je bol,a imam i hemoroide 2-3 stepen
Pre 5 dana sam iso na podvezivanje hemoroida i sad me jos vise boli i cini mi se sam dobio i jos jedan spoljni hemoroid koji pece i boli
Od krema naravno nema koristi

Jer zna neko dali postoji neka drzavna ustanova gde se moze uraditi THD operacija-trebalo bi da je jeftinije[cudno da na VMA to ne rade]
Cuo sam da postoji neka privatna ordinacija iz Novog Sada gde se moze uraditi THD za oko 300 jevrea,ali nisam zapisao i zaboravio sam
Ako neko zna gde je najjeftinije uraditi THD bilo bi lepo podeliti sa nama,jer je raspon cena neverovatan

KO misli da ce se izleciti mastima,zelim mu puno srece


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoroidi
PostPoslato: Sre Jan 16, 2013 10:06 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Dec 02, 2012 2:55 pm
Postovi: 5
Nadjicax je napisao:
Postovani svi,

Ja sam imala problem sa hemoroidima skoro.Od kad znam za sebe mucim muku sa zatvorom.Pre nekih 2 meseca mi se pojavilo dosta krvi, ne u stolici, ali na papiru, i kao da prska unutar wc solje...pomalo me je strah.Sta da radim.Koristila sam intimi gel, esensin, i proslo je, ali se sada opet pojavilo.Pomozite, sta da radim... :cry: v :roll:


Evo ti krema koja ce da resi tvoj problem vec nakon 3-4 dana mazanja. Slobodno naruci * REKLAMA * za Hemoroide i ne sekiraj se nizasta. Provereno radi :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoroidi
PostPoslato: Čet Jan 17, 2013 9:58 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
vi se bas otvoreno reklamirate...

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoroidi
PostPoslato: Pet Jan 18, 2013 1:17 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Dec 02, 2012 2:55 pm
Postovi: 5
tamaraft je napisao:
vi se bas otvoreno reklamirate...


Ne radi se o reklami vec o tome da će joj * REKLAMA * zaista pomoći. Nije novac u pitanju, nemojte pogrešno da me shvatite, već iskrena želja da se tegobe sa Hemoroidima, u tom stadijumu koji je gospodja navela, otklone.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoroidi
PostPoslato: Pet Jan 18, 2013 9:41 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
tamaraft je napisao:
vi se bas otvoreno reklamirate...

Питање рекламе је баш занимљиво питање и никада ми баш није било јасно до краја. Да ли је реклама када се некоме препоручи неки производ? Како уопште некоме помоћи ако се нешто не препоручи? Баш ми није јасно.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoroidi
PostPoslato: Sub Jan 19, 2013 12:27 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Feb 20, 2010 1:51 pm
Postovi: 178
Pozdrav ljudi..juce sam bio kod lekara opste prakse zbog neke da kazem nelagode u donjem desnom delu stomaka, blize ka sredini. Nacitao sam se svega i svacega, psihicki sam pao i nikako mi nije dobro po tom pitanju jer sam svasta procitao. Medjutim, rekao sam doktorki da vec izvesno vreme imam krvi na papiru posle nuzde, ono poslednje brisanje, da kazem, kao i svrab u analnom predelu toliko da bih crkao ako se ne pocesem. Mada sam se takodje nacitao da dolazi do promene na stolici ako je neki problem sa debelim crevom, ja sada ne vadim glavu iz solje i mislim da sam potpuno postao opterecen oko svega, strah me je da idem u wc, strah da pogledam i tako to.. Medjutim, na nagovestaj doktorki za tu krv na papiru dobio sam uput za hirurga. Mene zanima sta da ocekujem od pregleda, tj kako on izgleda? Verovatno ce biti pregleda na hemoroide pretpostavljam.. Uput je za Gradsku bolnicu..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoroidi
PostPoslato: Sub Jan 19, 2013 7:20 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Feb 19, 2012 4:24 pm
Postovi: 11
Imam po nekad svrab u dijelu anusa nekada mi je malo krvarilo ali ne mnogo svega 1 il 2 x ne boli me skoro nikad ali na kozi testisa imam nesto kao krug bijeli njih malo vise pa me interesuje jesu li to hemoroidi.znaci samo po nekad imam malo svraba i nista vise...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoroidi
PostPoslato: Ned Jan 20, 2013 7:25 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Свраб може да буде и од суве коже и од гљивица.

Предлог:
1. опрати се сапуном и водом
2. испрати се раствором соде бикарбоне (1 кашика на литар воде; потпуно растворити соду)
3. обрисати се (без накнадног испирања водом)
4. намазати се Павлогал кремом са цинком


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoroidi
PostPoslato: Pon Jan 21, 2013 9:09 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Jul 29, 2012 8:14 pm
Postovi: 65
Evo ja sam se okrenula narodnoj medicini, posto sam pala u ocaj, imala sam upalu hemoroida, bol, pa mi je to stvaralo dodatnu nervozu..
Hemoroidi - beli luk pomaze
- Na parce pamucne tkanine sitno izrendati beli luk i stavljati ih kao obloge na hemoroide. Za unutrasnje hemoroide- ocisceni cesanj belog luka namazati uljem i uvece, ped spavanje staviti u anus.
Mogu se napraviti i cepici od belog luka. Izrendati beli luk dobro izmesati sa omeksalim buterom i formirati male svecice. Svaku uviti u foliju i staviti u frzider da se stegne. Koristiti ih posle defekacije.
E ja sam probala samo oblogu, imam onu presu za beli luk pa sam to stavila na parce gaze...
I peklo je,malo sam drzala pa sam sklonila...mada je je malo pomoglo, nemam upalu a ni bolove..
Mana je sto se beli luk osecaaaaa pa kako se ko snadje...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoroidi
PostPoslato: Pon Jan 21, 2013 9:22 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Jul 29, 2012 8:14 pm
Postovi: 65
A ima i neka fora sa lucom..Aj da i to napisem, odmah da kazem nisam probala..
Uzmes luc( to je smola na borovini), zapalis pa ugasis, pa se namestis na taj dim i "dimis hemoroide"..
Cura koja je to pisala, bila je kritikovana, nisu joj verovali, velika polemika se vodila...
Mada ako je to i tacno, mislim da nije fora u dimu, nego u smoli i sta sve ona sadrzi...
Ali to sam samo procitla, naravno na netu...
Mada sam se zapitala kako je zastitila svoju "gospodjicu" od tog dima? 8)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoroidi
PostPoslato: Pon Jan 21, 2013 2:30 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Dec 31, 2012 5:05 pm
Postovi: 13
Mene zanima jedna stvar, kako imam sada spoljasnje ( povuku se posle 2 sata recimo ), da li smem da idem na bazen? I postoji li neki nacin da se resim hemoroida koji ispadaju nakon vrsenja nuzde ?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoroidi
PostPoslato: Pon Jan 21, 2013 2:40 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Оно што мени помаже је да се што краће задржавам на ВЦ шољи и да вежбам мишиће стезаче око чмара. Не знам због ког фактора би базен могао да смета код проблема са хемороидима.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoroidi
PostPoslato: Pon Jan 21, 2013 2:58 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Dec 31, 2012 5:05 pm
Postovi: 13
aa_aca je napisao:
Оно што мени помаже је да се што краће задржавам на ВЦ шољи и да вежбам мишиће стезаче око чмара. Не знам због ког фактора би базен могао да смета код проблема са хемороидима.


To sve radim, a posto pijem Lan stolica mi je dosta meka i ne provodim vise od 5min na WC solji. Perem se nakon vrsenja nuzde i mazem mascu na bazi kantariona i koristim Apivis mast koja je na bazi propilisa. Koliko vidim to mi pomaze al i dalje ih imam. Krvarenje je prestalo pre 2 nedelje al kako se prestalo krvarenje pojavili su se spoljasnji hemoroidi, odnosno dok je bilo krvarenja Hemoroidi nisu ispadali nakon vrsenja nuzde :(

Za bazen pitam jer kako citam neki kazu da je vezba dobra jer pomaze da ostecene tkivo zaraste usled dotoka nove i sveze krvi i aktivacijom tih misica ( plivanjem ) a neki kazu da hlor moze da nadrazuje hemoroide, pa sam sada u nedoumici :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoroidi
PostPoslato: Pon Jan 21, 2013 3:19 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Пет минута је превише времена за седење на ВЦ шољи. Скрати на минут, односно само толико колико ти је баш неопходно - чим завршиш дижи се.

Не треба ти пливање да би вежбао тај мишић. Сам га стискај и тако вежбај.

За хлор - немам појма. Људи гледају у води без наочара, а очи су ипак осетљивије.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 646 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 ... 44  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 92 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: