Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 235 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 16  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Transplantacija kose-gde, kako, kada, koliko???
PostPoslato: Pet Jan 17, 2014 3:01 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jan 16, 2014 9:10 pm
Postovi: 3
Što se tiče Colića, on je nekada davno zaradio ime u svetu estetske hirurgije i već duže vreme radi na staru slavu. Kod njega sve šminka, ali se kod većine stvari, pa i kod transplantacije kose odavno kaska za ostatkom sveta. Najbolji pokazatelj je upravo izgled njegove kose.
Iskreno mislim da ako se već daju tolike pare, treba otići kod nekog ozbiljnog hirurga u inostranstvu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Transplantacija kose-gde, kako, kada, koliko???
PostPoslato: Pet Jan 17, 2014 10:15 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jan 17, 2014 9:12 pm
Postovi: 2
Pozdrav svima,

Puno sam se raspitivao oko transplantacije kose, i kao najbolji izbor mi navode dr Mariju Balkovic iz * REKLAMA * klinike, ali kad sam danas pozvao kliniku rekli su mi da ona tamo vise ne radi. Da li neko moze da mi pomogne da je nadjem, jer mi iz svih prica ona uliva najvise poverenja?

Hvala,
Goran


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Transplantacija kose-gde, kako, kada, koliko???
PostPoslato: Sub Jan 18, 2014 10:55 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Nov 23, 2013 3:50 pm
Postovi: 10
Pa i ja mislim da je najbolje inostranstvo. Ovi nasi mi ne ulivaju poverenje. Nisam video jos NIKOG da su mu dobro odradili. Ovi kod Colica imaju 6 slika, ono je katastrofa. Ne mogu da verujem da im je ono najbolje. Kao malo busena nalepljeno, a i dalje zestoko celavi. Ja nisam celav, hocu zaliske, al necu da mi unakaze. Isti slucaj i sa ovom REKLAMOM ili sta je vec, Kalinicem, Alibabicem... Svi ostali celavi.


Kad se ukuca na google pre i posle i strane klinike, vidi se nebo i zemlja. Kapiram da cu definitivno u tursku, jer tamo je 1 evro - 1 graft (2,3,4 dlake), a u Srbiji je 1 dlaka - 2 evra ! A sto se tice komentara , "klinika je lepa, cista ,uredna", sta mi imamo od toga ? Koga briga da li klinika ima lepa vrata, sofe, sedista i lepo okrecene zidove. Nalickani, a rezultati katastrofa. Ima po hrvatskim forumima mnoooogo veca diskusija oko ovoga i svi zaobilaze Balkan i idu u Englesku i Tursku.


Jos kod Colica navodno radi robot, napisali su : "time se skracuje vreme, pacijentima je dobro ali i hirurzima, ne moraju da se zamaraju", a cena 2-4x skuplja nego u Turkey, a sumnjam da je nasa estetska hirurgija bolja od 100x naprednijih zemalja. Tako da definitivno sam odustao od Srbije, jer su im cene bezobrazne. Hvala Bogu ne moram 6000 dlaka kao neki, inace mi ne bi zalegao 1 stan da mi srede kosu. Neka hvala. Kad budu spustili cenu 0.5 po dlaci ili 1e po graftu, mozda nesto bude od njih, a ovako... ja da im punim dzep, a rezultati na sajtu - TUGA - neka hvala.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Transplantacija kose-gde, kako, kada, koliko???
PostPoslato: Čet Jan 30, 2014 11:13 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jan 30, 2014 10:43 pm
Postovi: 2
mgbgd je lepo covek rekao, Turska nam je izgleda upravo svima postala dosta bolja destinacija, za par dana zavrseno sve i povratak kuci. Em kvalitetnije i vise presadjenih folikula, em jeftinije.

Jedino mi se ne svidja sto crvenilo tako dugo ostaje, mada i kod ovih nasih je verovatno ista takva stvar.
Jedino sto me odvlaci od HT je to sto bih trebao bar 4 nedelje odmora da uzmem dok to fino zaceli.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Transplantacija kose-gde, kako, kada, koliko???
PostPoslato: Sub Feb 08, 2014 8:02 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Feb 08, 2014 7:45 pm
Postovi: 3
Mysterx je napisao:
Hocete li mi reporuciti par internet stranica koje bi valjalo posjetiti,tj. neke klinike koja se bavi time a da je u regionu?!


Svima koji razmatraju transplantaciju kose FUE metodom preporucila bih sledeci sajt http://www.fueturkey.com/en/
Klinika je u Istanbulu i imaju vise od 10 godina iskustva u transplanataciji. Posle Velike Britanije, Turska je zemlja sa najvecim brojem uradjenih operacija transplantacije kose. U ovoj klinici su posveceni svakom pacijentu i imaju veliki broj inostranih pacijenata, tako da su organizovani i oko logistike od momenta sletanja klijenata u Istanbul.

Moj momak je kod njih operisan i posto su rezultati odlicni odlucila sam da im posredujem u Srbiji i da uputim ljude u kliniku gde sigurno mogu da ocekuju vrhunski tretman i rezultate. Na osnovu poslatih slika tretman se osmisljava i planira vrlo efikasno.

Ukoliko je neko zainteresovan za vise informacija mozete mi poslati mail na adresu [email protected] a ja cu vam poslati snimke pacijenata "before and after" kao najbolju referencu


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Transplantacija kose-gde, kako, kada, koliko???
PostPoslato: Pon Feb 17, 2014 9:33 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Feb 08, 2014 7:45 pm
Postovi: 3
Posle spominjanja FUETURKEY u Istanbulu nekolicina vas mi se javila sa slicnim pitanjima u vezi toga kako smo dosli do te klinike.
Jasno mi je da je dosta tesko doneti odluku da se operacija radi i u zemlji a kamoli inostranstvu, bez obzira koliko bila rutinska.

Evo kako smo dosli do fueturkey:
Ja sam studirala godinu dana u Francuskoj i tamo sam upoznala svog momka koji je iz Istanbula. Kad je krenuo da razmislja o HT ja sam bila ubedjena da cu mu ja naci bolju opciju u SRB nego on u Turskoj, jer je kod nas standard nizi pa sam mislila bice to ovde jevtinije. Medjutim to uopste nije tako ispalo. Kod nas klinike nemaju ni priblizno staza kao one u Turskoj a ni sa cenama im ne mogu prici. Onda je on krenuo da gleda po Istanbulu. Kod njih ima nebrojeno klinika i svi se razmahuju nekim niskim cenama, tako da ni njemu nije bilo lako da odluci, dok od druga nije cuo da je jedan poznati tv voditelj sa vecernjih vesti radio HT u fueturkey i onda je krenuo o njima da se raspituje. Nema bolje reference nego kada neko ko je eksponiran pred kamerama odluci da radi u toj klinici.

evo nekih snimaka:
http://www.youtube.com/watch?v=4_HZu8Ozv88
http://www.youtube.com/watch?v=iejO7IST ... re=related
http://www.youtube.com/watch?v=u1Xa9Uie ... re=related
http://www.youtube.com/watch?v=7pSeV_1SGBg

E sad ima tu jos dobrih argumenata koji su bili presudni: menadzerka Beyhan koja vodi tim radi vise od 10 god. Doneli su know how iz UK i imaju stotine pacijenata. Takodje, klinika se nalazi u vrlo otmenom delu grada, kao deo oko usca i delte u BG, suit and tie, i to odmah govori ko im je klijentela. U tom delu grada je Fenerbahceova kosarkska arena, sredista njihovih najvecih kompanija, mladi japiji, i to je sve odigralo svoju ulogu. Nema tu mesta za sarlatane.

Sto se tice cene, kod njih je konkurencija medju klinikama mnogo veca nego kod nas. Istanbul ima 15mil ljudi a genetika je ista kao kod nas, dakle svako drugi ako ne i vise je sa proredjenom kosom pa je trziste zauzeto. Zato je cena povoljnija i nije reflekt losijeg rada.

Momak nema rupice na donor regiji. Jedino je bilo crvenila kad je bila op. Mislio je da posle operacije nece izlaziti neko vreme, ali on je posle dva dana izlazio napolje. HT operacija je tamo cesta, mogu se videti ljudi na aerodromu kako se vracaju kuci sa crvenilom posle op. Operacija je bila u septembru. Tamo pre NG je bila paperjasta kosa, pocela je da se prikazuje. Sad mu se kosa ozbiljno pojavila na tim regijama i mekana je. On je jako srecan. Iskreno mislim da je ta op revolucionarna za muskarce i za taj novac neverovatno dugorocno resenje. Prosto mi je zao sto ne postoji takav jednokratan zahvat koji bi zenama resio problem trajnog uklanjanja dlacica, za nas sve nesto moras da ides ponovo i ponovo...

ako neko ima dilema slobodno mi se javite na [email protected]
ili na [email protected] (kontakt mail sa sajta [email protected] je nesto u zastoju)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Transplantacija kose-gde, kako, kada, koliko???
PostPoslato: Sub Feb 22, 2014 9:29 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Feb 22, 2014 8:52 pm
Postovi: 1
Dobro vece svima

Mozda sam ja malo zakasnio jer sam vec zakazao svoju operaciju i veceras stigao na ovaj forum i svasta sam procitao.
Ja sam istrazivao na ovu temu dobre dve godine. Zivim u inostranstvu vec cetiri i po godine jer tamo radim i mogao sam da odem gde sam hteo. Odlucio sam da dodjem ovde i poverim se nasim lekarima. Citam ovo za Tursku i divim se ljudima koji bi svoju glavu dali Turcima ma koliko te male pare bile. Kod mene u Mancesteru je radio jedan prijatelj i sad se sudi vec sest meseci sa klinikom u Istanbulu za "Pljacku Treceg Rajha" koju je doziveo a od rezultata nista. "Graftovi za sve pare" samo dodjite, a kad dodjete, svacega cete se nagledati. On je razvio takvu infekciju na zadnjem delu glave da mu je glava bila u bolovima dva meseca. Naravno kada ih je pitao za pomoc, NIKO mu se nije javio! ALI NIKO! Rezultat nije nesto sto bih ja voleo da ja imam od mojih zalizaka i srednjeg jadnog dela. Turska posla a sad citam da narod hoce tamo da ide samo zato sto je jeftino. Ja to ne razumem jer nije u pitanju kupovina polovnog auta vec moje zdravlje i hocu da odem da upoznam lekara, da vidim ko je on, sta radi gde se usavrsavao, koje su mu reference i da znam da je tu za mene ako podje i po zlu, sto se nikad ne zna. To je ipak operacija a ja nisam neki bas najhrabriju muskarac kad su takve stvari u pitanju.
Bio sam prosle godine u Engleskoj na jednom pregledu (340 funti samo pregled-svaka im cast!). Prica im je dobra, ali potpuno nepristupacno cak i za mene koji imam pristojan posao. I jos veci deo posla radi neki neskolovan kadar neki tehnicari, doktor se vrlo malo uplice u pricu sto nisam zeleo kad vec placam par hiljada funti.
Dosao sam u Srbiju na mesec dana i bio sam na pregledu kod Colica prosle nedelje. Od svih giliptera ovde, on mi je delovao najpouzdanije. Ima dobar sajt, dosta informacija-vidim da je covek skroz u temi i trendovima. Svasta sam o njemu citao-te nema pojma, te lopov, te snob, te prevarant, te vidim i ovde svasta pisu... Kad sam pozvao kliniku, rekli su mi da on ne operise transplantaciju (ni ne vidi vise valjda), vec da radi neka doktorka. Zakazem ja kod iste pregled. Saceka me predivna osoba - doktorka hirurg. Pregled i razgovor je trajao sat vremena! Nije bilo stvari na koji ona nije umela da mi da odgovori! A detaljan sam vrlo kao sto se vidi. :) Ispitao sam je ko na ispitu! :)) Sa svim metodama je upoznata. Fotografisala mi je kosu, skalp, snimila dlake, uradila kompletnu dijagnostiku i trihoskopiju, neke testove sa dlakama je radila, dala mi pretpostavku sta ce sa kosom dalje da se desava i kako mogu da sprecim dalje opadanje. Rekla mi je tacno sta mogu da ocekujem od terapije koju je predlozila (koja nema u Engleskoj) i dala predlog za transplantaciju. Sad citam ovde da se pise da je cena 2 e po dlaci, to nije ono sto je meni receno za mojih 1200 graftova koje ce mi posejati u sredu posto sam se zakazao vec sutradan. Ja sam trazio da mi urade vise, hteo sam 1400 ali ona je rekla da nema potrebe. Rekla mi je tacno kako izgleda ceo proces, kada boli kad ne boli, sta se desi sutradan, sta posle dva, tri sedam mesec dana. To je meni jako bitno da znam, i da me niko ne laze. Video sam primere sto je radila-vrlo impresivno. Kad sam pogledao njenu biografiju i video da radi i u USA, sve mi je bilo jasno ko ce da me operise.
Tako sam odlucio da odem kod cuvene brace Colic u ruke ove doktorke, uradice mi transplantaciju a onda terapiju plazmom posle sedam dana.

To je moj stav,nadam se da ce nekom pomoci u odluci kome treba da poveri svoju glavu.

Pozdrav i ostajte dobro.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Transplantacija kose-gde, kako, kada, koliko???
PostPoslato: Ned Feb 23, 2014 12:58 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Feb 23, 2014 12:42 am
Postovi: 1
Mare-Andjeo je napisao:
Dobro vece svima

Mozda sam ja malo zakasnio jer sam vec zakazao svoju operaciju i veceras stigao na ovaj forum i svasta sam procitao.
Ja sam istrazivao na ovu temu dobre dve godine. Zivim u inostranstvu vec cetiri i po godine jer tamo radim i mogao sam da odem gde sam hteo. Odlucio sam da dodjem ovde i poverim se nasim lekarima. Citam ovo za Tursku i divim se ljudima koji bi svoju glavu dali Turcima ma koliko te male pare bile. Kod mene u Mancesteru je radio jedan prijatelj i sad se sudi vec sest meseci sa klinikom u Istanbulu za "Pljacku Treceg Rajha" koju je doziveo a od rezultata nista. "Graftovi za sve pare" samo dodjite, a kad dodjete, svacega cete se nagledati. On je razvio takvu infekciju na zadnjem delu glave da mu je glava bila u bolovima dva meseca. Naravno kada ih je pitao za pomoc, NIKO mu se nije javio! ALI NIKO! Rezultat nije nesto sto bih ja voleo da ja imam od mojih zalizaka i srednjeg jadnog dela. Turska posla a sad citam da narod hoce tamo da ide samo zato sto je jeftino. Ja to ne razumem jer nije u pitanju kupovina polovnog auta vec moje zdravlje i hocu da odem da upoznam lekara, da vidim ko je on, sta radi gde se usavrsavao, koje su mu reference i da znam da je tu za mene ako podje i po zlu, sto se nikad ne zna. To je ipak operacija a ja nisam neki bas najhrabriju muskarac kad su takve stvari u pitanju.
Bio sam prosle godine u Engleskoj na jednom pregledu (340 funti samo pregled-svaka im cast!). Prica im je dobra, ali potpuno nepristupacno cak i za mene koji imam pristojan posao. I jos veci deo posla radi neki neskolovan kadar neki tehnicari, doktor se vrlo malo uplice u pricu sto nisam zeleo kad vec placam par hiljada funti.
Dosao sam u Srbiju na mesec dana i bio sam na pregledu kod Colica prosle nedelje. Od svih giliptera ovde, on mi je delovao najpouzdanije. Ima dobar sajt, dosta informacija-vidim da je covek skroz u temi i trendovima. Svasta sam o njemu citao-te nema pojma, te lopov, te snob, te prevarant, te vidim i ovde svasta pisu... Kad sam pozvao kliniku, rekli su mi da on ne operise transplantaciju (ni ne vidi vise valjda), vec da radi neka doktorka. Zakazem ja kod iste pregled. Saceka me predivna osoba - doktorka hirurg. Pregled i razgovor je trajao sat vremena! Nije bilo stvari na koji ona nije umela da mi da odgovori! A detaljan sam vrlo kao sto se vidi. :) Ispitao sam je ko na ispitu! :)) Sa svim metodama je upoznata. Fotografisala mi je kosu, skalp, snimila dlake, uradila kompletnu dijagnostiku i trihoskopiju, neke testove sa dlakama je radila, dala mi pretpostavku sta ce sa kosom dalje da se desava i kako mogu da sprecim dalje opadanje. Rekla mi je tacno sta mogu da ocekujem od terapije koju je predlozila (koja nema u Engleskoj) i dala predlog za transplantaciju. Sad citam ovde da se pise da je cena 2 e po dlaci, to nije ono sto je meni receno za mojih 1200 graftova koje ce mi posejati u sredu posto sam se zakazao vec sutradan. Ja sam trazio da mi urade vise, hteo sam 1400 ali ona je rekla da nema potrebe. Rekla mi je tacno kako izgleda ceo proces, kada boli kad ne boli, sta se desi sutradan, sta posle dva, tri sedam mesec dana. To je meni jako bitno da znam, i da me niko ne laze. Video sam primere sto je radila-vrlo impresivno. Kad sam pogledao njenu biografiju i video da radi i u USA, sve mi je bilo jasno ko ce da me operise.
Tako sam odlucio da odem kod cuvene brace Colic u ruke ove doktorke, uradice mi transplantaciju a onda terapiju plazmom posle sedam dana.

To je moj stav,nadam se da ce nekom pomoci u odluci kome treba da poveri svoju glavu.

Pozdrav i ostajte dobro.



........e malo mi licis na neki bot sa klinike jer nisi rekao koliko ti uzimaju para za to sto hoces da uradis a druga stvar, ti joj reko ocu vise a ona rekla ma joooook bre necu da ti uzmem pare znas mi na klinici ne volimo pare mi cinimo ljude srecnim....hahhaah ajde molim te a sto se tice turskih nisu ni oni nsta bolji posto mi je kolega sa posla radio u turskoj tu operaciju i nije zadovoljan, raste kosa al mu je "retko" lepa pa oce ope da uradi va;jda u kanadi ili gde god posto sad zivi tamo sve jedno ja se nesto lozio da uradim to ali gledam onog runija koliko je kesa dao a i njemu kosa nije nesto narucito izgleda ko da je poceo da celavi pa krije ne znam nisma pametan sacekacu jos jedno 5 godina mozda uznapreduje tehnologija pa nece morati da mi vade kosu nego je kloniraju pa od jedne naprave 1000
inace ja brijem glavu cim mi je kosa krenula da opada sva sreca pa se to desilo sa 33 a ne u 18 verovatno bih se iskompleksiro, pa sam se i naviko da nemam kosu eto toliko od mene
ps ako nisi bot izvini al kazi cenu da znmo i mi :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Transplantacija kose-gde, kako, kada, koliko???
PostPoslato: Ned Feb 23, 2014 4:32 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Feb 08, 2014 7:45 pm
Postovi: 3
Mare-Andjeo je napisao:
Dobro vece svima

Mozda sam ja malo zakasnio jer sam vec zakazao svoju operaciju i veceras stigao na ovaj forum i svasta sam procitao.
Ja sam istrazivao na ovu temu dobre dve godine. Zivim u inostranstvu vec cetiri i po godine jer tamo radim i mogao sam da odem gde sam hteo. Odlucio sam da dodjem ovde i poverim se nasim lekarima. Citam ovo za Tursku i divim se ljudima koji bi svoju glavu dali Turcima ma koliko te male pare bile. Kod mene u Mancesteru je radio jedan prijatelj i sad se sudi vec sest meseci sa klinikom u Istanbulu za "Pljacku Treceg Rajha" koju je doziveo a od rezultata nista. "Graftovi za sve pare" samo dodjite, a kad dodjete, svacega cete se nagledati. On je razvio takvu infekciju na zadnjem delu glave da mu je glava bila u bolovima dva meseca. Naravno kada ih je pitao za pomoc, NIKO mu se nije javio! ALI NIKO! Rezultat nije nesto sto bih ja voleo da ja imam od mojih zalizaka i srednjeg jadnog dela. Turska posla a sad citam da narod hoce tamo da ide samo zato sto je jeftino. Ja to ne razumem jer nije u pitanju kupovina polovnog auta vec moje zdravlje i hocu da odem da upoznam lekara, da vidim ko je on, sta radi gde se usavrsavao, koje su mu reference i da znam da je tu za mene ako podje i po zlu, sto se nikad ne zna. To je ipak operacija a ja nisam neki bas najhrabriju muskarac kad su takve stvari u pitanju.
Bio sam prosle godine u Engleskoj na jednom pregledu (340 funti samo pregled-svaka im cast!). Prica im je dobra, ali potpuno nepristupacno cak i za mene koji imam pristojan posao. I jos veci deo posla radi neki neskolovan kadar neki tehnicari, doktor se vrlo malo uplice u pricu sto nisam zeleo kad vec placam par hiljada funti.
Dosao sam u Srbiju na mesec dana i bio sam na pregledu kod Colica prosle nedelje. Od svih giliptera ovde, on mi je delovao najpouzdanije. Ima dobar sajt, dosta informacija-vidim da je covek skroz u temi i trendovima. Svasta sam o njemu citao-te nema pojma, te lopov, te snob, te prevarant, te vidim i ovde svasta pisu... Kad sam pozvao kliniku, rekli su mi da on ne operise transplantaciju (ni ne vidi vise valjda), vec da radi neka doktorka. Zakazem ja kod iste pregled. Saceka me predivna osoba - doktorka hirurg. Pregled i razgovor je trajao sat vremena! Nije bilo stvari na koji ona nije umela da mi da odgovori! A detaljan sam vrlo kao sto se vidi. :) Ispitao sam je ko na ispitu! :)) Sa svim metodama je upoznata. Fotografisala mi je kosu, skalp, snimila dlake, uradila kompletnu dijagnostiku i trihoskopiju, neke testove sa dlakama je radila, dala mi pretpostavku sta ce sa kosom dalje da se desava i kako mogu da sprecim dalje opadanje. Rekla mi je tacno sta mogu da ocekujem od terapije koju je predlozila (koja nema u Engleskoj) i dala predlog za transplantaciju. Sad citam ovde da se pise da je cena 2 e po dlaci, to nije ono sto je meni receno za mojih 1200 graftova koje ce mi posejati u sredu posto sam se zakazao vec sutradan. Ja sam trazio da mi urade vise, hteo sam 1400 ali ona je rekla da nema potrebe. Rekla mi je tacno kako izgleda ceo proces, kada boli kad ne boli, sta se desi sutradan, sta posle dva, tri sedam mesec dana. To je meni jako bitno da znam, i da me niko ne laze. Video sam primere sto je radila-vrlo impresivno. Kad sam pogledao njenu biografiju i video da radi i u USA, sve mi je bilo jasno ko ce da me operise.
Tako sam odlucio da odem kod cuvene brace Colic u ruke ove doktorke, uradice mi transplantaciju a onda terapiju plazmom posle sedam dana.

To je moj stav,nadam se da ce nekom pomoci u odluci kome treba da poveri svoju glavu.

Pozdrav i ostajte dobro.



Postovani,
Zao mi je zbog negativnog iskustva vaseg prijatelja i verovatno je to razlog zbog kojeg imate lose misljenje o klinikama iz Turske. Medjutim, mislim da ne treba generalizovati zbog toga celu estetsku medicinsku industriju u Turskoj. Mi iz Srbije pre svih znamo koliko jedan los dogadjaj i ogroman negativan marketing oko tog dogadjaja moze da unazadi javno mnjenje o zemlji pa bi prvi trebali da izbegavamo tako da se postavljamo prema drugim zemljama.
U svakom slucaju, ja sam iznela jedno pozitivno iskustvo, jer ljudi obicno pisu o losim iskustvima. Kada se sve odigra dobro ljudi prosto nastvaljaju dalje i nemaju potrebu vise da se bave tom temom. Ne znam za druge klinike u Turskoj, verovatno ima jos mnogo dobrih ali i onih koje su neozbiljne.
A ne slazem se sa vama da je cena ogledalo kvaliteta usluge: vi ste odlucili da zbog cene ne radite HT u Britaniji vec u Srbiji jer je povoljnije, a prema onome sto ste rekli znaci da ce kvalitet ili rezultat biti losiji u Srbiji, a to uopste ne mora da bude slucaj (kada biste u to verovali verovatno biste radili operaciju u Britaniji). Isto tako ni povoljnija cena u Turskoj ili bilo kojoj drugoj zemlji ne mora da znaci da ce rezultat biti losiji nego u Srbiji, ili negde drugo gde je skuplje. Mnogo faktora utice na cenu.
U pravu ste kada kazete da svako treba da bude temeljan i pre nego sto donese odluku da pokusa da se informise sto vise.
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Transplantacija kose-gde, kako, kada, koliko???
PostPoslato: Pon Feb 24, 2014 4:26 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Nov 23, 2013 3:50 pm
Postovi: 10
Mare-Andjeo je napisao:
Dobro vece svima

Mozda sam ja malo zakasnio jer sam vec zakazao svoju operaciju i veceras stigao na ovaj forum i svasta sam procitao.
Ja sam istrazivao na ovu temu dobre dve godine. Zivim u inostranstvu vec cetiri i po godine jer tamo radim i mogao sam da odem gde sam hteo. Odlucio sam da dodjem ovde i poverim se nasim lekarima. Citam ovo za Tursku i divim se ljudima koji bi svoju glavu dali Turcima ma koliko te male pare bile. Kod mene u Mancesteru je radio jedan prijatelj i sad se sudi vec sest meseci sa klinikom u Istanbulu za "Pljacku Treceg Rajha" koju je doziveo a od rezultata nista. "Graftovi za sve pare" samo dodjite, a kad dodjete, svacega cete se nagledati. On je razvio takvu infekciju na zadnjem delu glave da mu je glava bila u bolovima dva meseca. Naravno kada ih je pitao za pomoc, NIKO mu se nije javio! ALI NIKO! Rezultat nije nesto sto bih ja voleo da ja imam od mojih zalizaka i srednjeg jadnog dela. Turska posla a sad citam da narod hoce tamo da ide samo zato sto je jeftino. Ja to ne razumem jer nije u pitanju kupovina polovnog auta vec moje zdravlje i hocu da odem da upoznam lekara, da vidim ko je on, sta radi gde se usavrsavao, koje su mu reference i da znam da je tu za mene ako podje i po zlu, sto se nikad ne zna. To je ipak operacija a ja nisam neki bas najhrabriju muskarac kad su takve stvari u pitanju.
Bio sam prosle godine u Engleskoj na jednom pregledu (340 funti samo pregled-svaka im cast!). Prica im je dobra, ali potpuno nepristupacno cak i za mene koji imam pristojan posao. I jos veci deo posla radi neki neskolovan kadar neki tehnicari, doktor se vrlo malo uplice u pricu sto nisam zeleo kad vec placam par hiljada funti.
Dosao sam u Srbiju na mesec dana i bio sam na pregledu kod Colica prosle nedelje. Od svih giliptera ovde, on mi je delovao najpouzdanije. Ima dobar sajt, dosta informacija-vidim da je covek skroz u temi i trendovima. Svasta sam o njemu citao-te nema pojma, te lopov, te snob, te prevarant, te vidim i ovde svasta pisu... Kad sam pozvao kliniku, rekli su mi da on ne operise transplantaciju (ni ne vidi vise valjda), vec da radi neka doktorka. Zakazem ja kod iste pregled. Saceka me predivna osoba - doktorka hirurg. Pregled i razgovor je trajao sat vremena! Nije bilo stvari na koji ona nije umela da mi da odgovori! A detaljan sam vrlo kao sto se vidi. :) Ispitao sam je ko na ispitu! :)) Sa svim metodama je upoznata. Fotografisala mi je kosu, skalp, snimila dlake, uradila kompletnu dijagnostiku i trihoskopiju, neke testove sa dlakama je radila, dala mi pretpostavku sta ce sa kosom dalje da se desava i kako mogu da sprecim dalje opadanje. Rekla mi je tacno sta mogu da ocekujem od terapije koju je predlozila (koja nema u Engleskoj) i dala predlog za transplantaciju. Sad citam ovde da se pise da je cena 2 e po dlaci, to nije ono sto je meni receno za mojih 1200 graftova koje ce mi posejati u sredu posto sam se zakazao vec sutradan. Ja sam trazio da mi urade vise, hteo sam 1400 ali ona je rekla da nema potrebe. Rekla mi je tacno kako izgleda ceo proces, kada boli kad ne boli, sta se desi sutradan, sta posle dva, tri sedam mesec dana. To je meni jako bitno da znam, i da me niko ne laze. Video sam primere sto je radila-vrlo impresivno. Kad sam pogledao njenu biografiju i video da radi i u USA, sve mi je bilo jasno ko ce da me operise.
Tako sam odlucio da odem kod cuvene brace Colic u ruke ove doktorke, uradice mi transplantaciju a onda terapiju plazmom posle sedam dana.

To je moj stav,nadam se da ce nekom pomoci u odluci kome treba da poveri svoju glavu.

Pozdrav i ostajte dobro.


Ta slatkoreciva doktorka o kojoj ti pricas si upravo ti. Govoris identicne stvari koje je ona govorila meni. I nije isla u specijalizaciju u USA ,vec u Tursku. Na sam pomen Turske je rekla : "radila sam tamo specijalizaciju, svasta sam videla". Tako da je jako zalosno kad klinika posalje botove da je pohvale na sav glas. I kad vec pisete komentare, onda se bar malo zamaskirajte. Isto tako je i ona rekla da nije cena 2e, a toliko im je pisalo na sajtu. Osim ukoliko zbog nedostataka musterija u medjuvremenu nisu se spustili kao ostale 2 klinike na 1.5. Meni je trazila za 1400 dlaka 2800 evra, pa sad ko je ovde lud ?? A ja nisam bio cak ni celav, ne daj Boze da sam tamo radio transplantaciju, odrali bi me kao konji. Uostalom svi nasi kvazi experti se skoluju upravo u Turskoj. Pa pola planete ide u Englesku / Indiju / Tursku, jer su to vodece destinacije. Imaju hrvati malo bogatiji forum ,pa procitaj iskustva sa nasim klinikama. A ta divna klinika Colic ima 6 slika samo na sajtu, pa neka ljudi kazu sta je ono ?? Celave glave sa malim busenovima na sredini. Ako ono vredi par hiljada evra, ostacu celav. Il nek urade kako treba il nek ne rade nista. A posto vec iz Colica pisu komentare, sto ne kazu zasto ne racunaju po graftu i sto navlace nalog ? Zasto bi neko izvadjen graft cepao na 2-3-4 dela pa onda svaki komad naplacivao 2 evra ? To ima samo u Srbiji i na Balkanu. U celom svetu se radi PO GRAFTU i ti bi to kao navodni englez zeljan "srpskih lekara" trebao da znas. I nisam ja ljubitelj Turske, nego Turska za razliku od nasih klinika ima neke rezultate. Gde su rezultati nasih klinika ? gde ? Kalinic, Alibabic i onih 3-4 sa klinike colic koji su celavi totalno i posle tranplantacije ? Pa mene bi bilo sramota da okacim ono kao slike "klinike kojom se ponosim".


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Transplantacija kose-gde, kako, kada, koliko???
PostPoslato: Pon Feb 24, 2014 4:51 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Nov 23, 2013 3:50 pm
Postovi: 10
Inace meni je zalosno sto uopste postoji ta alopecija koja je neizleciva, pa nam plasticni "hirurzi" deru pare za par sati posla. Na zalost retko kome kosa bude savrsena posle transplantacije, jer alopecija bas i ne staje... pa te ceka opet intervencija i opet bacanje para. Posebno su privatni lekari u Srbiji poznati po dranju love od naivnog naloga. Imam mnogo iskustva sa nasim "privatnicima", za koje moras da radis pola zivota da ti malo pomognu.


Zao mi je sto uopste moramo da radimo transplantacije. Kao sto je decko iznad rekao sve se nadam KLONIRANJU KOSE i tek kad toj metodi opadne cena mozemo necemu da se nadamo. Mada tada ce biti kasno. Dotle se tesimo i tesimo, gledamo 10000 klinika, a video sam plafon 20 klinika u svetu koje imaju You Tube klipove sa CELOM OPERACIJOM i sa slikama posle 7,14,28,2 meseca, 3 meseca..... i tako do godinu i po. E to su prave klinike i racunaju po GRAFTU. Najgore je sto ne postoji pravi savet u koju kliniku ici, ali bar zasad znam u koje niposto ne ici, a svakako u nase necu ni u ludilu krociti. Pogledao sam slike pre / posle na Dr Colic ,onoj reklami, pa onoj direct * REKLAMA *, pa oni rezultati su zalosni.


Bolje onda biti celav i kupiti dobar auto, nego baciti pare azdajama koji nemaju skrupula kada su cene u pitanju. Sigurno jadni plasticni hirurg nije umro od posla (a menja se njih par u toku transplantacije) pa da malo zalizaka i centar glave kostaju skoro 3000 evra.


Vec problem je sto nase klinike nemaju musterija, pa kad nadju nekog, dobro ga oderu. Ne rade se u Srbiji bas cesto tranp. kose, niti ljudi imaju kesa za to. Uostalom nemas nikakve garancije od nasih klinika, ako ti zeznu, mozes da sviras flautu. A oni su lovu stavili u dzep, a ti setaj kao zombi. Pod zombi mislim na slike po Colic sajtu ili ostalim nasim "poznatim" klinikama.


I jos veci trip kad nasi botovi kazu kako Srbija ima bolju metodu nego u Engleskoj ! Ma kako da ne. Mi smo posebno poznati po medicini. Mi smo izmislili metodu, kakvu svet video nije. Vazno da su svi prilepili 200 diploma po zidovima ,koje su sami istampali, jer ne znam gde su toliko pohvalnica / zahvalnica uspeli da istampaju i stave u luksuzne okvire.


I jos samo ovo da napisem, inace je transplantacija nevidjena glupost, jer tu mozes da prodjes kao bos po trnju,a imas ogranicenu davajucu regiju. Jednom kad te unakaze, kasnije je tesko imati popravni. I ovi englezi, turci, indijci, italijani, rusi ... ma kakve god da klinike imaju bar su okacili neke LIVE VIDEO KLIPOVE i bar imaju sta da pokazu sto se za ove nase lesinare ne moze reci.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Transplantacija kose-gde, kako, kada, koliko???
PostPoslato: Pon Feb 24, 2014 5:22 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Nov 23, 2013 3:50 pm
Postovi: 10
A tek vic "zakazala mi je operaciju vec sutradan" ,a meni je pricala kako moram da cekam, jer su prepuni pacijenata. Pomogao si nam dosta da znamo da sami pisu i komentare.

I odakle ti to da je "ona" tj ti "pokazivala radove" ? Meni je rekla da su im radovi na sajtu. Pa sad posto se ovde ne mogu ostavljati linkovi, lako je otici na Kliniku Colic i videti te impresivne radove.


Nisam reklamirao ni jednu kliniku, samo par zemalja, koje imaju Video klipove na YT sa stotinama komentara i koje imaju iste te zahvate i slike i na svojim sajtovima. Njima verujem 50x vise nego nasima.

Inace je ta transplantacija samo blaaaaga uteha koja MNOGO kosta, al prosto eto... zao mi je dati nasim lesinarima, jer u ocima im se vidi da su alavi na pare. A naprave mali busencic na sredini glave. Bas sam hteo da ubacim par slika i cenovnik sa te klinike, ali eto ni sajt im ne radi kako treba :


Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Transplantacija kose-gde, kako, kada, koliko???
PostPoslato: Uto Feb 25, 2014 1:44 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 25, 2014 1:27 am
Postovi: 10
time_travel je napisao:
A tek vic "zakazala mi je operaciju vec sutradan" ,a meni je pricala kako moram da cekam, jer su prepuni pacijenata. Pomogao si nam dosta da znamo da sami pisu i komentare.

I odakle ti to da je "ona" tj ti "pokazivala radove" ? Meni je rekla da su im radovi na sajtu. Pa sad posto se ovde ne mogu ostavljati linkovi, lako je otici na Kliniku Colic i videti te impresivne radove.


Nisam reklamirao ni jednu kliniku, samo par zemalja, koje imaju Video klipove na YT sa stotinama komentara i koje imaju iste te zahvate i slike i na svojim sajtovima. Njima verujem 50x vise nego nasima.

Inace je ta transplantacija samo blaaaaga uteha koja MNOGO kosta, al prosto eto... zao mi je dati nasim lesinarima, jer u ocima im se vidi da su alavi na pare. A naprave mali busencic na sredini glave. Bas sam hteo da ubacim par slika i cenovnik sa te klinike, ali eto ni sajt im ne radi kako treba :


Slika


Brate a da ti nadjes posao i skupis neku lovu i onda platis koliko to nesto kosta a ne da se cigancis po internetu kako ti je svuda skupo
Pa brate ako hoces da se siris i stavis kosu smekeru onda i plati!!!
Ja sam operisao rame na privatnoj klinici u beogradu mogao sam i drzavno pa nisam jer sam hteo da mi to bude uradjeno kako treba. I prosao sam kao lav.platio sam i vise nisam razmisljao. radio mi je vrhusnki profesor sa instituta na banjici u 6 popodne jer je MENI TAKO ODGOVARLO. i nikakvih problema nije bilo.tako da nemoj da kenjas da nema dobrih lekara ovde
I sad za ovu kosu necu bre da razmisljam koliko kosta samo da bude kako treba. Da mi nesto izadje na glavi posle operacije ja ne bi mogao to da izdrzim. i ja stedim vec nekoliko meseci znam da nije jeftino. samo hocu da bude dobro. mogu i bez toga da zivim nisam ocajan ali bre ne volim svoje zaliske i to cu resiti u narednih mesec dva. a ti brate malo jedi i stedi pare pa putuj u tiursku ili pakistan


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Transplantacija kose-gde, kako, kada, koliko???
PostPoslato: Uto Feb 25, 2014 1:49 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 25, 2014 1:27 am
Postovi: 10
Petonijevic Milos je napisao:
Pozdrav svima...vidim da ste ljudi upuceni pa rekoh da se malo raspitam o kosi ....krenuo da se proredjuje prednji deo bas .Gde preporucujete da se ide i koja metoda je naj bolja.Bio bi zahvalan na nekoj preporuci...


ja bih uvek isao kod nas
samo da izaberem onog koji mi uliva najvise poverenja tako biram i zubara i majstora za kola. jos se nisam prevario. To je sustina taj licni osecaj koji razvijes sa osobom. moze neko da bude dr mr tr fr a da meni to nista ne znaci. moja dr iz doma zdravlja Snezana Radisic je jedna obicna zena ali jajoj sve verujem sto mi ona kaze.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Transplantacija kose-gde, kako, kada, koliko???
PostPoslato: Uto Feb 25, 2014 1:50 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 25, 2014 1:27 am
Postovi: 10
Andrija198 je napisao:
Pojavila se ponuda (popust 50%) za transplataciju kose FUE metodom (sa 1 evra na 0,5 evra po dlaci) u klinici Doctor Hair u Segedinu, s tim što se za ostvarivanje prava na popust morate registrovati na sajtu i uplatiti vaučer od 10.000 dinara.
Na njihovom sajtu sve lepo izgleda i piše, ima i na srpskom jeziku, ali osim tri štura komentara na naslovnoj strani, nigde nisam uspeo da pronađem nešto više o njima "sa strane" i više iskustava drugih.

http://presadjivanjekose.rs/

Šta mislite, da li je ova ponuda povoljna, i još važnije, da li neko ima iskustva sa ovom klinikom?

Hvala unapred i pozdrav.


da li neko zna da li na ovoj klinicu operisu nasi ljudi ili madjari?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 235 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 16  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 32 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: