Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 778 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45 ... 52  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: POJACANO ZNOJENJE POD PAZUHOM!!!
PostPoslato: Uto Nov 30, 2010 5:53 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Nov 30, 2010 12:45 am
Postovi: 2
Pozdrav ljudi!

Nema potrebe govoriti da sam jedna od vas - nas :oops: - iščitala sam sve postove i pronašla se u skoro sve i jednom :D

Kod mene je problem sa hiperhidrozom počeo da se pojavljuje lagano poslije srednje škole, a tek malo jače na fakultetu - mada sam ga i tada kontrolisala (dvije maramice ispod pazuha su bile dovoljne do određene destinacije, odem do wc-a, izvadim maramice, ja mirna i problem riješen), ali onda je počelo da se povećava i sada sam u fazi da ne mogu ČAK ni sve crne majice nositi...
I ja sam u toj grupi ljudi koji se uopšte ne znoje kući (u tzv. "sigurnoj okolini") i mogu spremiti kompletnu kuću u majici u boji i da se ne oznojim nimalo - ali zato čim neko pozvoni, zazvoni telefon i sl. ja se u momentu pretvorim u ovaj naš ljudski vodopad - a situacija kad moram vani je mnogo mnogo gora... Dakle i kod mene je na psihičkoj bazi i urođen problem, ova primarna hiperhidroza, strah od ljudi i okoline, ali mogu vam reći da mi je lakše otkako sam nabasala na ovaj forum, jer mi je drago da neko razumije moju muku i da nisam jedina. :) Ali i dalje ne vjerujem da nas ima samo 3% ukupne populacije na svijetu sa ovim problemom.

Moj problem su konkretno fleke ispod pazuha, nemam problema sa mirisom jer pretežno biram pamučne majice (pamučna majica i fleke ispod ruke ili sintetika na kojoj se ne primjećuju fleke ali se pojavi neprijatan miris - pa birajte :-? ), i uspijem ja to u većini slučajeva prikriti, ali me spopadne muka kada mi fleke probiju preko crne odjeće. A inače ko što i sami znate dolazi do problema nakon nekoliko pranja, jer se crna boja ispire baš brzo i zna se desiti da materijal promijeni teksturu ili šta već od tog znoja i stalnog pranja, pa se u tim slučajevima zna desiti neugodan miris. Koliko sam odjeće samo pobacala, ali sad ću definitivno probati ovaj savjet sa sirćem i pranjem garderobe... :)

Koliko propuštenih prilika i situacija u životu... to samo mi znamo, ostali ne razumiju pa im ja i ne govorim. Ja sam samo mami rekla i najboljoj prijateljici - do sada sam uspijevala sakrivati od bivših momaka, ali iskreno se bojim reakcije dečka kad bih mu izložila problem, pa polako odustajem od momaka i veza...

Inače meni je teže prebroditi zimu nego ljeto. Ljeti se skinem, majice na bretele ili bez rukava i ne razmišljam - neka vodopadi samo cure - meni je zima katastrofa, konstantno sam mokra, prelazi i na kapute, ruke i noge hladne stalno. Kada sam na kafi s nekim, samo razmišljam da li ta osoba vidi moje fleke, biram zamračenije lokale sa slabim osvjetljenjem da se mogu malo opustiti, inače što jače svijetlo ja sam stisnutija - ma užas, znate i sami o čemu pričam...

Na kraju, poslije svega što sam pročitala ovdje, ja ću pokušati sa MAXIM antiperspirantom. Vidjeću nešto preko drugarice da mi poruči jer živi u Srbiji, a ja sam sa ove druge strane Drine i nema nas na spisku za slanje pošiljki. :roll:
Sad ja za vas imam 2 pitanja, pa ko zna i želi neka mi odgovori:

1. da li uzeti ovaj SENSITIVE ili ovaj normalni? Samo da napomenem da se ja BAŠ znojim i inače koristim muške antiperspirante jer su jači, ali vidim da su ovdje neki ljudi uzimali ovaj sensitive iz razloga da im ne ošteti kožu obični. Koji mi predlažete, kakva su iskustva?

2. vidjela sam da je jedan dečko napisao da je cijena oko 30 evra... E sad sam ja zbunjena pošto na skoro svakom sajtu piše cijena oko 14 dolara, a zar to nije oko 10 evra? Pa me zanima je li ta cijena sa plaćanjem takse 30 evra ili kako? Kako ste vi naručivali i koliko ste plaćali?

Eto ljudi, izvinite ako sam smorila sa ovolikim postom, ali htjedoh da vam ispričam svoju muku i da mi pomognete ako možete, i da ja vama pomognem ako mogu :D

Pozdrav i ostajte mi uvijek suvi! 8)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POJACANO ZNOJENJE POD PAZUHOM!!!
PostPoslato: Sre Dec 01, 2010 11:28 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Jan 21, 2009 6:10 pm
Postovi: 74
Lokacija: Beograd
Pozdrav i tebi,
iz nekog mog iskustva ono sto bih ti preporucila je da uzmes Odaban. Ja sam koristila i Odaban i Maxim, imeni je mnogo bolje delovao Oddban. Maxim me je uzasno peckao, koliko se secam porucila sam sensitive.
Ako ti je ta drugarica u Beogradu ili dolazi za Beograd moze da proba u E-ducanu da ga kupi. Ili da ga isto porucite preko neta.
Sigurno ce ti manje iritirati kozu posto cini mi se u sebi sadrzi malo silikona, bas zbog toga da ne bi doslo do iritacije.

Bilo je negde oko 18 USD sve ukupno,ali meni nikad nije ni stigao pa sam ga kupila preko E-ducana.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POJACANO ZNOJENJE POD PAZUHOM!!!
PostPoslato: Sre Dec 01, 2010 2:23 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Nov 30, 2010 12:45 am
Postovi: 2
Funny hvala ti puno na odgovoru!

Pronašla sam način za narudžbu Maxima, pa ću eto ipak pokušati s njim - ako ne uspije, Odaban je sledeći. Ne žalim novca, samo da uspije nešto od ovoga.

Kaži mi šta ti trenutno koristiš? Je li i dalje one uloške ili odaban ili kombinuješ?

I ovo za maxim - jesi li imala drugih problema osim peckanja? Odnosno da li ti je išta pomogao smanjiti problem?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POJACANO ZNOJENJE POD PAZUHOM!!!
PostPoslato: Sre Dec 01, 2010 3:27 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Jan 21, 2009 6:10 pm
Postovi: 74
Lokacija: Beograd
Koristim uloske ,svanulo mi je u zivotu od kad ih ima :D
Nosim 80% stvari koje do sad nisam mogla,zimi mi je super ispod dzempera i majica,nista se ne provaljuje.

Meni ni jedan ni drugi nisu mnogo pomogli,malo mi se samo smanji znojenje dok ih koristim.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POJACANO ZNOJENJE POD PAZUHOM!!!
PostPoslato: Pet Dec 03, 2010 10:18 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Dec 03, 2010 10:14 pm
Postovi: 1
Molim vas kako da narucim ODABAN preko neta,nista ne razumem na ovom sajtu e ducan....?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POJACANO ZNOJENJE POD PAZUHOM!!!
PostPoslato: Sub Dec 11, 2010 1:03 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Dec 11, 2010 1:01 pm
Postovi: 2
Pozdrav svima! Video sam u ovoj temi da postoje Till Flai ulosci. Mislim da ne bi bilo lose da probam kakvi su. Zna li neko gde ima sad da se kupe u Beogradu? Hvala :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POJACANO ZNOJENJE POD PAZUHOM!!!
PostPoslato: Pon Dec 13, 2010 10:45 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Jan 21, 2009 6:10 pm
Postovi: 74
Lokacija: Beograd
Till Flai imas u DM-u,jedno vreme ih je samo bilo u onom u K.Milosa. Trebalo bi i da ima u Merkatoru i u Rodicu. Uglavnom stoje kod dezodoransa. Nisam ih dugo kupovala,uzimam ove iz Lilija.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POJACANO ZNOJENJE POD PAZUHOM!!!
PostPoslato: Uto Dec 14, 2010 12:38 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Dec 11, 2010 1:01 pm
Postovi: 2
Hvala na odgovoru. :)
U kojem Liliju ima to i gde stoje? Posto sam gledao u nekim njihovim radnjama, ali nisam video...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POJACANO ZNOJENJE POD PAZUHOM!!!
PostPoslato: Uto Dec 14, 2010 1:04 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Jan 21, 2009 6:10 pm
Postovi: 74
Lokacija: Beograd
Mislim da sad vec svaki Lili ima,u koji god da sam usla u poslednje vreme bilo ih je.
Ne znam u kom si delu grada,ali recimo znam sigurno da ih ima na Banovom brdu, u Knezu, Zelenom vencu, kod Doma omladine, mislim da sam ih cak i u Delta C. kupovala, u Cika Ljubinoj....Zelezniku....to je ono sto mogu da se setim.
Stoje kod dezodoransa,zuta kutijica pise na njoj "upijac znoja". Imas dve velicine Normai i Large. Posto si musko preporucila bih ti Large.
Poslednje koje sam uzela su malo losijeg kvaliteta,malo su meksi pa ih teze namestam. Iskvarili su se...kriza :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POJACANO ZNOJENJE POD PAZUHOM!!!
PostPoslato: Sre Dec 15, 2010 7:37 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Sep 28, 2008 1:55 pm
Postovi: 2
Dragi moji,

Kupila sam odaban... i vec posle prvog nanosenja ja se vise NE ZNOJIM, ali uopste. Mojoj sreci nema kraja :D Malo me je peckalo, ali nista nepodnosljivo. Sada nosim majice u boji :) Vise se ne skrivam iza crne tj mrtvacke boje i sirokih dukseva.

PS. Kupila sam ga u TC milenijum gde e ducan ima svoj lokal, jer nemam internet karticu (ako nekom znaci ta informacija).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POJACANO ZNOJENJE POD PAZUHOM!!!
PostPoslato: Čet Dec 16, 2010 7:19 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Nov 08, 2010 7:23 pm
Postovi: 2
Evo obecao sam da cu da vam napisem kako Odoban deluje na mene...:)
Juce sam ga dobio i sinoc odmah stavio, da budem iskren znojenje nije prestalo ali se drasticno smanjilo, sad ne znam tamo pise da moze trajati i nekoliko sedmica dok se znojenje skroz ne zaustavi, nastavicu da ga koristim pa cu vidjeti na cemu sam...:)
Pozz svima...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POJACANO ZNOJENJE POD PAZUHOM!!!
PostPoslato: Čet Dec 23, 2010 5:43 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Okt 27, 2010 3:25 am
Postovi: 2
Dragi moji evo i ja da vam javim,uzela sam pre nedelju ipo dana maxim i na mene deluje super,ne znojim se vise sto je najbitnije,iskreno imala sam bas velike probleme po pitanju toga,a sad se osecam kao da se nikad nisam ni znojila. :) Ne stavljam ga svako vece,ali svako drugo obavezno,malo pecka ali to je valjda normalno.Pa,eto,ako ne znate sta da uzmete ja bih vam preporucila maxim.Srecno!:)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POJACANO ZNOJENJE POD PAZUHOM!!!
PostPoslato: Pon Jan 10, 2011 1:37 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jan 10, 2011 1:35 pm
Postovi: 1
Jel moze neko od prisutnih da mi napise gde mogu u Srbiji tacnije u Beogradu da nabavim te preparate protiv prekomernog znojenja:
Odban
Nivea Dry Impact
Glamanin
Maxim
Drysol

Hvala...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POJACANO ZNOJENJE POD PAZUHOM!!!
PostPoslato: Pon Feb 07, 2011 10:37 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 07, 2011 10:16 pm
Postovi: 1
Ćao, ja sam imala takodje velikih problema sa hiperhidrozom, i resila sam, verujte mi, veoma uspesno, novim losionom protiv znojenja Galmaninom, koristim ga vec 5 meseci I verujte mi ni kapi znoja, bez ikakvih negativnih reakcija. Za mene je on cudo. Cak Sam I mom ocu kupila jer mu se znoje noge, a izlecilo mu je I gljivice. Pronasla Sam broj telefona predstavnika Galmanina u Beogradu I odmah kupila. Ako te zanima broj je 064 331 07 88.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POJACANO ZNOJENJE POD PAZUHOM!!!
PostPoslato: Čet Feb 24, 2011 8:42 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Sep 19, 2010 10:35 am
Postovi: 10
Rajkisa jel moze taj losion na lice da se stavlja posto mi se ono najvise znoji? hvala :wink:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 778 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45 ... 52  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 48 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: