Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 136 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 10  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Mar 20, 2005 4:02 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Sep 11, 2004 3:51 pm
Postovi: 2318
Lokacija: Beograd
Pazi, taj neko mora da bude vrlo lose obucen da bi mu se desavale takve stvari. Ako mu se i dese takve gluposti i pored dobre obuke, onda stvarno i treba da vrati pumpu


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Mar 20, 2005 8:28 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 18, 2005 3:58 pm
Postovi: 213
Lokacija: Pozarevac
Jos me interesuje,kad trazim pumpu dali trebam da imam neki debeo razlog(osim dijabetesa naravno), ili samo zelju da sacuvam sebe posledica sto je sustina nosenja pumpe ?Ako zakljuce da sam solidno regulisana penkalima, nisam trudna, nemam vecih posledica( za koje sam takodje cula da su kontraindikacija pumpi, to jest da se takvim osobama ne daje jer je kasno) sta onda?Ne spadam u nijednu grupu ovih sto su kod nas dobili pumpe( deca, trudnice, tezi slucajevi..)

A koliko ti je cudno nesto od ovog sto ja pisem, i meni postaje sumnjivo, dali se ovde serviraju neke pogresne informacije - namerno ili iz neznanja?Ja cu tebe i dalje da gnjavim :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Mar 22, 2005 12:43 am 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Sep 11, 2004 3:51 pm
Postovi: 2318
Lokacija: Beograd
Samo ti mene gnjavi! I treba! :D Ti imas sve indikacije da nosis pumpu, a to sto nemas vece komplikacije je tvoja velika umesnost u vodjenju dijabetesa i sreca. Nemoj da si nam posrnula, nego s punim pravom trazi pumpu! Samo neuropatija i promene na krvnim sudovima (da ne pricam o stazu od preko 30 godina) su dovoljno dobri razlozi za pumpu.

Elem, nasla sam one podatke sa Lantus studije, ali su te slike (4 komada) teske oko 1 Mb, ne znam kako da ti ih posaljem. Mozda cu malo da ih "olaksam", pa da stavim na diabeta.net. Ili imas neki drugi predlog?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Mar 22, 2005 10:59 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 18, 2005 3:58 pm
Postovi: 213
Lokacija: Pozarevac
Hvala ti na odgovoru i podrsci, ja se stvarno ustrucavam da potrazim pumpu, ali uz tvoju pomoc resila sam da je trazim i to ovih dana pa sta bude :roll: Nemam ideju kako da mi dostavis podatke o Lantusu, ali su mi potrebni,mislim da je bolje da ih stavis na sajt da budu dostupni onima koje interesuju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Pumpa
PostPoslato: Pon Apr 04, 2005 12:30 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Apr 04, 2005 12:27 am
Postovi: 24
Lokacija: Beograd
Pozdrav svima.
Vidim da se cesto pominje pumpa.
Od oktobra 2004.god. mi je dijagnostikovan Diabetes 1.
Trenutno primam ujutru i za ručak Actrapid po 4jed. i uveče Insulatard 10jed.
Da li bih i ja trebao da trazim pumpu?

_________________
SHOW MUST GO ON


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Apr 04, 2005 9:42 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 18, 2005 3:58 pm
Postovi: 213
Lokacija: Pozarevac
Bilo bi idealno da svi dijabeticari tipa 1 dobiju pumpe, ja sam trazila, ali komisija nije htela ni uput da mi overi kako bih mogla uopste da dodjem do nadleznih za pumpe!Slovenci su svoj svojoj deci dijabeticarima kupili pumpe, a to verovatno vazi i za mlade do 26...i dobili su ih po duplo jeftinijoj ceni.Money...money...money... :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Apr 04, 2005 4:14 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Sep 11, 2004 3:51 pm
Postovi: 2318
Lokacija: Beograd
Slovenija prednjaci u svojim nastojanjima da regulise osobe sa dijabetesom, narocito mlade. Ima svojih razloga zgob cega su svi ispod 18 na pumpi, ali to nije tema za forum. Medjutim, ima drzava u okruzenju gde jos uvek nije uspostavljen sistem i gde ljudi sve sami kupuju.
Sladajana, poslacu ti informaciju kako da dodjes do Interne B bez naloga, samo da se detaljno raspitam.
GoraneB, ako su ti seceri zadovoljavajuci sa tom terapijom, nema potrebe da nosis pumpu. Pumpa je prvenstveno za decu, trudnice i osobe sa pocetnim komplikacijama.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Apr 05, 2005 9:08 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 18, 2005 3:58 pm
Postovi: 213
Lokacija: Pozarevac
Hrvati nemaju ni pumpe a ni Lantus, ali dobijaju aparate i trake besplatno, pa ispada da mi i nismo tako losi - od svega po malo.Samo sto mi sa dugim stazom godinama cekamo cudo pa postajemo nestrpljivi, a mene sad ti odrzavas pa ti hvala na tome(prosto nisam navikla) :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Apr 05, 2005 11:10 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Mar 22, 2005 12:46 pm
Postovi: 7
:o Moj sin ima 11 godina, dijabeticar je od,2,5. Da li bi nam pumpa omogucila bolju kontrolu bolesti i koliko je komforna obzirom da se on aktivno bavi sportom i ima treninge tri puta nedeljno? Primecujem da je u nekoj vrsti predpuberteta,samo se licka pred ogledalom,razmenjuje SMS poruke,raspravlja se s majkom(sto smo svi prosli) ali me brine sto osecam da se stidi sto je dijabeticar. Krije to od svojih drugara iz odeljenja tako da mislim da samo jedan ili dva drugara znaju da on prima insulin :oops:
Kada sam sa psihologom skole razgovarao na tu temu rekla mi je da je to njegova stvar,i da on ima pravo da odluci kada ce i kome reci da je dijabeticar. Bojim se da ne bude povredjen ako to uradi kasnije,da je to uradio ranije mislim da bi ga do sada prihvatili jer ima veoma razvijenu potrebu da se takmici i da se istice.Voleo bih da mi pomognete da mu pomognem :P


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Apr 05, 2005 6:23 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 18, 2005 3:58 pm
Postovi: 213
Lokacija: Pozarevac
Pumpa je najbolja za kontrolu bolesti, ali je problem sto se on stidi, a pumpa nije nevidljiva, 90% dece razmislja o pumpi na taj nacin, da ce biti obelezeni, pa je ne prihvataju, narocito u tim godinama. Ja bolest nisam krila pa je uvek bilo nekog od drugova da mi pomogne kad je bilo potrebno. Dobro bi bilo da posecuje psiholoske radionice ukoliko se jos odrzavaju, one su od velike pomoci deci i roditeljima. Diabeta ima vise informacija ako ste iz BG.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Apr 05, 2005 6:49 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 18, 2005 3:58 pm
Postovi: 213
Lokacija: Pozarevac
I kampove naravno,zaboravih, nadam se da ste upoznati :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Apr 05, 2005 10:08 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Sep 11, 2004 3:51 pm
Postovi: 2318
Lokacija: Beograd
Psiholoske radionice su odavno zamrle, to je trajalo jedno vreme i naprosto se ugasilo... :( Ja sam podnela zahtev nadleznom Ministarstvu za finansijsku podrsku (na koju po svim zakonima imamo pravo), u kome sam navela, osim redovnog programa, ponovno otvaranje specijalozovang psih. savetovalista za dijabeticare. Imam izvrsne strucnjake i odlican program, samo - heh - nema ko da ih plati... :roll:
Vasem sinu bi najbolje bilo da uradi ovo sto i Sladjana predlaze, a na kampovima se deca medjusobno upoznaju i druze, a svi su sa istim problemom. Nije dobro da krije, pogotovo od svoje blize okoline, jer ne daj Boze da padne u hipo, niko nece znati kako da mu pomogne. Uglavnom ljudi misle "evo ga jos jedan naduvani"........ i tome sl.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Apr 05, 2005 11:37 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Nov 21, 2004 11:14 pm
Postovi: 197
Lokacija: Beograd
Moja cerka ima 10 godina i svi znaju za njen problem,drustvo je izuzetno pazljivo prema njoj,od sokica specijalno za nju na rodjendanima do onih sitnih tuzakanja meni da je pojela malo smokija ili cipsa na odmoru u skoli.Mislim da je tako bolje za nju.Mozda ne bi bilo lose da mu objasnite da ovo nije savrseni svet i da ne postoji covek bez mane.Moja prijateljica koja zivi u Novoj Varosi nemoze nikome da kaze za taj problem,jer je tamo dete uzasno obelezeno,pa sem nastavnika i familije niko ne zna.Puno zavisi od okruzenja i vaspitanja ljudi.A sto bude stariji sve ce mu biti teze da to podeli sa nekim,sto za samu prirodu bolesti bas i nije za pohvalu.U Nemackoj dete kada vam udje u kucu kaze *Dobar dan zovem se ***** i ja sam dijabeticar!*Sta mislite o tome? :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Apr 06, 2005 10:17 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Sep 11, 2004 3:51 pm
Postovi: 2318
Lokacija: Beograd
dsara je napisao:
U Nemackoj dete kada vam udje u kucu kaze *Dobar dan zovem se ***** i ja sam dijabeticar!*Sta mislite o tome? :D

Hmmm.... Meni ovo malo lici na varijantu savetovalista za bolesti zavisnosti, tipa "dobar dan, ja sam Mika i alkoholicar sam". :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 07, 2005 8:58 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 18, 2005 3:58 pm
Postovi: 213
Lokacija: Pozarevac
Ni meni se to ne svidja, mislim da nema potrebe da se krije ali ni da se istice toliko, ta deca nebi trebala da se mnogo razlikuju od svojih vrsnjaka :roll: Jednog dana povisen secer u krvi postace stanje u kome se nalazi svaki drugi covek na Zemlji i prestace da se zove bolest, a onda cemo polako da mutiramo...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 136 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 10  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 59 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: