Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 155 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 11  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Urasli nokti
PostPoslato: Uto Mar 09, 2010 5:16 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Okt 17, 2006 12:31 pm
Postovi: 75
Ganco zaista radi tako kako je napisao. Bezbolno i efikasno.

Otisla sam kod njega tako sto sam ga "pronasla" na ovom forumu, pomalo skepticna ali poluluda od bolova u oba palca na nozi. Sve je trajalo kratko, bilo je apsolutno bezbolno i bila sam mirna skoro dve godine.

Cim je opet pocelo da mi smeta, otisla sam kod njega i na isti nacin mi je resio problem. Stojim iza svake reci koju je napisao, a vidim da nisam jedina. :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Urasli nokti
PostPoslato: Uto Avg 24, 2010 12:58 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Avg 24, 2010 12:42 am
Postovi: 6
Zamoli bih nekog da mi pomogne ako moze, isto mi je nokat sa unutrasnje strane uso na obadva prsta (mada je krenuo malo i sa spoljasne)! Roditelji hoce da idem odmah kod hirurga jer upisao sam fax pa da ne bi iso tako! Oni su jos od kad govorili da idem kod hirurga ali ja nisam hteo, samo sam odlagao,pokusavao i nisam mogo nikako da resim sam! Danas smo bili kod hirurga i on je reko da ce da resi sa lokalnom anestezijom i reko je da ce da sece onu kozu ,u koju je nokat, do kosti! Pa sam se uplasio i ne znam sta da radim! Zamolio bih nekog za pomoc hitno, jer sreda je prekosutra a meni se ne ide tamo! Slicno je nokat urasto kao sto je postavio ganco (ne bas toliko) i gnoji! Zamoli bih hitno za neki savet ili pomoc!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Urasli nokti
PostPoslato: Uto Avg 24, 2010 11:21 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Avg 24, 2010 12:42 am
Postovi: 6
Zamolio bih hitno za pomoc, a ako neko ima broj tel. ili e-mail od ganca nek mi da hitno, molim vas!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Urasli nokti
PostPoslato: Pon Sep 06, 2010 5:38 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Sep 06, 2010 4:38 pm
Postovi: 1
Pre sest meseci sa sam previse zasekao nokat na levoj nozi,to je izazvalo urastanje nokta ali kao da mi to nije bilo dovoljno zasekao sam ga i sa druge strane previse.Tvrdim da ne bih imao u zivotu problema sa urastanjem noktiju da nisam napravio takvu glupost zbog koje se sad kajem...Redovno secem te krajeve koji se zabadaju u meso i miran sam neko vreme dok ti krajevi ponovo ne izrastu i tako u krug...Ako neko ima broj Ganeta ili njegov mejl neka mi posalje na [email protected] Unapred xvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Urasli nokti
PostPoslato: Ned Sep 26, 2010 1:38 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Avg 17, 2010 12:24 pm
Postovi: 1
Ganco (Gane) koliko sam primetio redovno posećuje ovaj forum, tako da momci bez brige. Moj savet je da mu napišete privatnu poruku, tako sam ga ja kontaktirao svojevremeno kada mi je bilo potrebno.

Pridružio bih se "knjizi utisaka Ganetovih klijenata" da bih pomogao ljudima koji dolaze na ove stranice da lakše formiraju mišljenje. Znam koliko je meni značilo kada sam čitao ovaj forum da pročitam utiske ljudi koji su već prošli kroz to.

Inače, meni je nokat na palcu noge urastao tako da 2 nedelje nisam mogao normalno da hodam pre nego što sam se obratio Ganetu (preko ovog foruma). Iako je on rekao da je to zaista smešan slučaj u odnosu na one kakve je imao, meni je bilo veoma ozbiljno, pogotovo što mi prvi put u životu urasta nokat. Svakome je svoja muka najveća :)

Što se samih utisaka tiče... Prvi utisak mi nije bio sjajan. Gane nije neki preterano rečit govornik, izražava se da kažem skoro u uličnom fazonu i u prvi mah mi to nije ulivalo previše poverenja.

Takođe, salon gde radi nije baš reprezentativan, deo gde radi pedikir je jedna mala sobica 2 sa 2, ako ste klaustrofobični nećete uživati :)

Još jedna stvar bi po meni mogla bolje da se uradi. To je da se sterilizacija instrumenata radi u istoj prostoriji odnosno pred klijentom. Čitajući gomilu raznih slučajeva i situacija kako su ljudi zaražavani (i na ovom forumu), svi mi dolazimo polupreplašeni i zabrinuti, pogotovo prvi put kad dolazimo kod nekoga za koga smo čuli preko foruma.

E sad, da pređemo na pozitivne stvari, kojih je po meni mnogo više.

Prvo, Gane zna svoj posao i dosta je siguran u svoje znanje.

Drugo, klijent mu je na prvom mestu a ne novac. Ja sam kod njega 3 puta dolazio, sve dok problem nije bio potpuno rešen, a sve za cenu jednog (prvog) dolaska.

Treće, postoji toplina u njemu i neki human odnos s ljudima, tako da ima umirujuće dejstvo na klijente i prijatno je u njegovom društvu.

Najvažnija stvar... Gane je meni rešio veoma neprijatan problem, bez čupanja noktiju, bez operacije i sve to za povoljnu cenu, tako da mogu mirne savesti da ga preporučim svima koji imaju problem sa uraslim noktima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Urasli nokti
PostPoslato: Pet Okt 01, 2010 2:37 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Mar 22, 2005 7:25 pm
Postovi: 29
upravo sam se vratio od Ganeta....ljudi,ponovo hodam bez da mi se igle ubacuju u mozak...
Danas idem po nove cipele....Covek je VRH,bez ikakvog bola,napetosti,i sve za 20 minuta-bilo bi i krace,ali sam imao-IMAO (kljucna rec) urasle nokte na oba palca...
Jedino pitanje koje me muci je-ko ce ga naslediti kad ode u penziju....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Urasli nokti
PostPoslato: Sre Okt 06, 2010 9:38 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Maj 12, 2007 6:02 pm
Postovi: 74
Lokacija: Novi Beograd
Malo da osvezim temu,sa ovakvim je problemom pacijent dosao:

Slika
Slika

ovakvo parce je izvadjeno za 2-3 sekunde bez skalpela

Slika

i posle nekog pedikira ovako a danas kao da nista nije bilo ali normalno redovno se odrzava nokat

Slika

_________________
Pedikir sam i radim uglavnom na problemima, urastanja noktiju i drugim problemima vezanih za pedikir.Radim deci (najmladji 9meseci,ispravka najmladji 67 dana) i odraslima BEZ SKALPELA!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Urasli nokti
PostPoslato: Čet Okt 07, 2010 6:21 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Maj 12, 2007 6:02 pm
Postovi: 74
Lokacija: Novi Beograd
Evo ove dve slike sto fale
ovako je pacijent dosao:
Slika
ovo je izvadjeno iz prsta:
Slika

ostale dve slike imate u prethodnom postu

_________________
Pedikir sam i radim uglavnom na problemima, urastanja noktiju i drugim problemima vezanih za pedikir.Radim deci (najmladji 9meseci,ispravka najmladji 67 dana) i odraslima BEZ SKALPELA!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Urasli nokti
PostPoslato: Sre Okt 20, 2010 10:08 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Okt 20, 2010 7:03 pm
Postovi: 1
Pozdrav svima! I ja sam se mučila sa problemom uraslih noktiju i pre mnogo godina mi je urađeno hirurško odstranjivanje tod dela nokta zajedno sa korenom. Da sam znala tad za sve ovo što ste na forumu pisali, život bi mi bio mnogo lakši, ali bila sam mala, nisam ja odlučivala. U svakom slučaju, nokat od tad nikada više nije izgledao normalno, tek skoro je počeo da se normalizuje. Ali, takođe, u skorije vreme mi se pojavio i taj delić nokta sa strane, kao da je mali deo korena ostao i odatle raste nešto kao ta "riblja kost" kako je neko ovde lepo nazvao. Pa me zanima neko trajno rešenje za to. Da li je jedina opcija opet ići pod nož? Stvarno se divim pedikirima kako su u stanju da pomognu ljudima, ali iskreno baš sam lenčuga da idem stalno kod pedikira.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Urasli nokti
PostPoslato: Čet Okt 21, 2010 7:38 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Maj 12, 2007 6:02 pm
Postovi: 74
Lokacija: Novi Beograd
Kod operacija koje nisu pravilno uradjene iz korena nokta se javljaju delovi nokta koji sami za sebe rastu, u mojoj praksi sam video da nokat raste iz dva ili tri dela i to izgleda nesto ovako(kao na slici),mogla je slika da bude i bolja,Koliko je meni poznato to se sece kao da je normalan nokat ili mozda moze hiruski ili nekom plasticnom operacijom da se odstrani ali ne bi o tome jer nisam upucen u taj deo price.
Slika

_________________
Pedikir sam i radim uglavnom na problemima, urastanja noktiju i drugim problemima vezanih za pedikir.Radim deci (najmladji 9meseci,ispravka najmladji 67 dana) i odraslima BEZ SKALPELA!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Urasli nokti
PostPoslato: Pet Nov 05, 2010 12:39 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 05, 2010 12:32 am
Postovi: 1
i ja vec duze vreme imam problem sa urastanjem noktiju.
citam ovde vase komentare i nadam se da cu pronaci resenje problema.
ako moze neko da mi napise kako da stupim u kontakt sa gancetom, na mail
[email protected]
hvala unapred


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Urasli nokti
PostPoslato: Pon Nov 15, 2010 1:21 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Nov 15, 2010 1:00 pm
Postovi: 1
Želela bih da doprinesem rešavanju problema svima onima koji ga imaju jer zaista znam kako je. Nije ni malo prijatno ni jednostavno. Iz tog razloga želim da ohrabrim sve one koji se dvoume i prolongiraju problem.
Ja sam svoj rešila time što sam skupila hrabrosti i otišla kod Ganeta. Verujte mi, čovek zaista zna svoj posao, profesinalac je i pored toga voli svoj posao. Sve to zajedno čini da kad odete tamo (koliko god mislili da je vaš slučaj najgori i nerešiv) osećate se sigurno i prijatno. Ceo zahvat traje nekoliko sekundi i bol je minimalan (naročito u odnosu na bol koji urastao nokat sam po sebi nosi). Iskreno, imam samo reči hvale.
Prva sam mislila da je moj slučaj nerešiv, ali ispostavila se sasvim SUPROTNO. Rešen je i to uz prijatnu komunikaciju i dogovorom sa Ganetom. Sada samo preostaje da uživam u potpuno bezbolnom hodu i da, kad osetim bilo kakav bol, odem kod Ganeta da se to sredi u treptaju oka (čovek ima LAKU RUKU i MNOGO ISKUSTVA).
Tako da ne postoji razlog da svi oni sa problemom ne urade isto što i ja.

Nadam se da sam ovim koliko toliko pomogla ljudima i ohrabrila ih... iskreno


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Urasli nokti
PostPoslato: Ned Feb 06, 2011 3:12 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jan 30, 2011 2:56 am
Postovi: 1
Pozdrav svima...molim ako neko ima gancin(Ganetov) kontakt broj da mi posalje na poruku.Imam devojcicu od 10 godina sa problemom uraslog nokta i volela bih sto pre da joj se to resi!

Unapred zahvaljujem!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Urasli nokti
PostPoslato: Sre Feb 16, 2011 10:52 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jan 26, 2011 12:03 pm
Postovi: 232
Videh ovu bolnu temu pa reko da podelim iskustvo sa vama, koliko sam uspela da pronadjem po netu urastanje noktiju je problem koji proizilazi iz nepravinog rasta odnosno nepravilnog secenja noktiju i iz raznih bakteriskih i gljivicnih infekcija.Ja ne znam koju sam ja pazarila ali znam gde, nakon porodjaja i duzeg boravka u Betaniji nekih 10 dana nakon povraka pocela je moja agonija sa urastanjem noktiju na svim ali bukvalno svim noktima.Posto lekove i mackalice nisam smela da koristim zbog dojenja a nesto nisam nasla vremena da zakazujem i cekam satima kod dermatologa uzela sam stvar u svoje ruke.Svakodnevno uz uzasne bolove sa sterilisanim priborom odvajala sam mesta gde je ulazio nokat i isecala koliko sam mogla.Konstantno su se stvarali dzepici gnoja koje sam svakodnevno cedila i bukvalno potapala u malu posudicu sa troprocentnim hidrogenom i nakon toga svaki prst sam vezivala sa flasterom koji sam dobro namakala sa povidonjodom, gnojni dzepici su se smanjivali i stvar sam sasvim sanirala u trajanju od tri meseca.Predpostavljam da je toj upali doprinela i cinjenica da su tada vladale velike vrucine pa su toplota i znoj verovatno produzile infekciju.Proslo je tri godine od tada i kuc,kuc,kuc nije se ponovilo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Urasli nokti
PostPoslato: Pon Mar 14, 2011 4:32 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 14, 2011 3:18 am
Postovi: 1
http://www.2shared.com/photo/bCFSZePm/Picture_0506.html

Zdravo,
ovo gore je moj nokat pre 6 meseci. Od tada sam ga lecila na gomilu nacina (kreme, pomade, stanicid, jod, lekovi protiv urastanja, kalijum hipermaganat,...) i bas malo se poboljsao. Isla sam kod 5 razlicitih hirurga i svi su mi govorili da dodjem za 2 nedelje i da mazem nesto. Svi su rekli da mazem dok samo ne prodje, jedino ako se pogorsa da dodjem na operaciju. Vrtim se u krug. Jedan izgleda ko da nije nista, sutradan opet natekne, i tako stalno. Brine me jer je najvise nateklo oko korena nokta, a i zivo meso nikako da prodje. I zelim samo da se zavrsi vec jednom. Ako ima neko neki savet, ili misli da moze da mi pomogne bila bih jako zahvalna.
Hvala unapred!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 155 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 11  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 18 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: