Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4997 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4, 5 ... 334  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Maj 06, 2004 1:32 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Maj 06, 2004 2:00 am
Postovi: 59
Za ili protiv?

Ima li iko iskustva u primeni ovog preparata?

Sta misle lekari?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Maj 06, 2004 3:44 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Maj 06, 2004 2:00 am
Postovi: 196
Ja koristim roaccutane za akne.Pocela sam pre tri nedelje,danas ulazim u cetvrtu.Lek je jaci i efikasniji od drugih lekova za akne.Probala sam skoro sve,i nista nije tako dobro kao roaccutane.Naravno,ne smes biti trudna dok ga uzimas i mesec dana nakon prestanka,kasnije mozes.Pitaj sta jos zelis znati u vezi ovoga,pomoci cu koliko mogu.

_________________
(hvala svima koji ucestvuju u razgovoru)
SARAH


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Maj 06, 2004 4:41 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Maj 06, 2004 2:00 am
Postovi: 59


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Maj 06, 2004 4:51 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Maj 06, 2004 2:00 am
Postovi: 59
@Sarah
Da li imas propratne efekte i kakve?
Da li si pod stalnom kontrolom lekara i da li jednog ili vise specijalista?
Koliko dugo nameravas da ga upotrebljavas?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Maj 06, 2004 5:00 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Maj 06, 2004 2:00 am
Postovi: 196
Od propratnih efekata imam suvu kozu lica,koja se pomalo peruta,ali to je normalno.Imam jednog doktora i DA svakog meseca se vadi krv kako bi bila sigurna da se holesterol nije povecao,ali sve se radi pod kontrolom lekara.Kod mene je sve OK.
Lek se pije od 4 do 6 meseci,a to zavisi od pacijenta do pacijenta.Lek je derivat vitamina A i izvlaci masnocu iz koze,kako bi akne prestale da izbijaju u 80% slucajeva je doveo do izlecenja...On se koristi nakon sto ni jedno drugo lecenje ne pomaze,da li si probala sve?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Maj 06, 2004 5:08 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Maj 06, 2004 2:00 am
Postovi: 59
Da, moglo bi se reci da sam probala sve.
Poslednje je bilo laserska terapija...koja mi je ocistila dobar deo lica...obraze,celo,nos...ali moj problem je prelaz prema vratu i brada...
Uvek sam imala problem sa aknama ali sam se dosad odlicno borila sa njim...medjutim ovde je koza nesto drugacija...i osetljivija...
Za roaccutan sam cula od svog ginekologa...
Ipak, moj dermatolog mi nikad to nije savetovala...jer, navodno, meni to nije neophodno...
Malo sam zbunjena...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Maj 06, 2004 5:23 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Maj 06, 2004 2:00 am
Postovi: 196
Razumem te sto si zbunjena i ne mogu ti 100% tvrditi da je roaccutane potpuno zdrav jer kod njega opisuju niz propratnih efekata koji zvuce zastrasujuce.Ipak ja sam odlucila da rizikujem,i stvarno verujem da on moze pomoci,ali najbolje bi bilo da se posavetujes sa dermatologom,svakako bez njega ne mozes dobiti lek(samo na recept)
Da li taj ginekolog zna nekog ko se uspesno izlecio roaccutanom?
Koji si laser koristila za lecenje akni?
Ja tek 7 meseci bolujem od njih,ranije ih nisam imala,ipak dajem sve od sebe..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Maj 06, 2004 11:57 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Maj 06, 2004 2:00 am
Postovi: 59
Svaka cast za hrabrost!
Moj ginekolog, kao i mnogi lekari, nikada nema dovoljno vremena da sve razjasni...pa mnoge stvari ostanu nedorecene...Ne znam da li je on cak dovoljno upoznat sa svim mogucim efektima...a to je sve vrlo vrlo individualno...Ipak, njegova cerka je koristila roacc....i to je sve sto ja znam...
E sad...taj recept...tu postoji jos jedna stvar...moji roditelji su lekari...i ja mogu da dodjem do leka bez dermatologa...a upravo sam zbog svih tih silnih lekara oko mene jos zbunjenija...Niko od njih nema cvrst stav...I to je izgleda tako u medicini uopste...
Iskreno, ne znam kakvi laseri uopste postoje...tako da ne znam sta je ovo konkretno...bilo je tu i raznih pilinga(posto nisam stigla na onom tvom topiku jos nista o tome da napisem)...ali ni to ne znam sta je tacno...Od mojih 10 laser terapija...meni su pore 80% cistije...I ja sam s tim veoma zadovoljna...Dakle, sve ono sto mi je bilo mirno, bez upale, je mnogo bolje...ali tamo gde je bila upala imam hiperpigmentaciju za koju se nadam da ce proci...uskoro...tako mi bar izgleda.
Da li ces moci da se suncas ovog leta?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Maj 07, 2004 11:12 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Maj 06, 2004 2:00 am
Postovi: 196
Dok pijem roaccutane ne smem da se suncam,jer bi mogla da izgorim,mogla bih vrlo malo ali sa nekim SPF faktorom.Inace moj najveci problem su fleke koje mi ostaju posle bubuljica,jer mi akne nisu strasne,vec umerene.Zato cu nakon roacc..videti da uradim neki peel da skinem fleke,ali iskreno mislim kad bi se suncala one bi nestale tamnjenjem koze.Mogu ti reci da mi je koza iz dana u dan suvlja i nezna,cak nema novih akni,sve zasusuje....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Maj 07, 2004 11:20 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Maj 06, 2004 2:00 am
Postovi: 196
..inace sam cula da blago suncanje ima pozitivan efekat na lecenje akni.
Ranije kad nisam imala ovaj problem cesto sam isla u solarijum i nisam imala problema,a od kad sam prestala da idem,kasnije se stvorio ovaj problem,i ja sam zbunjena...
Za sad bi ti savetovala roaccutane,ja sam resila da se izlecim,ne verujem da ista lose moze da se desi od njega,mozemo samo da se osecamo bolje..ali videcemo sta ce biti sa mnom.
Da li su tvoji roditelji culi za lek?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Maj 07, 2004 4:50 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Maj 06, 2004 2:00 am
Postovi: 59
da,upravo zato sam te i pitala...jer ja kako dodje leto, a pogotovo na moru nemam nikakvih problema...inace je moj slucaj takav da kad god negde otputujem...posle nekoliko dana,lice mi je kao novo...i nekako ne bih prezivela da se lisim toga ovog leta...
moji roditelji nisu bili culi za roacc. ali to nije nista cudno, jer njihove specijalnosti nemaju veze s derm.
a za te fleke ne znam...mislim da one postepeno prolaze same od sebe, ali naravno ti mozes to i da ubrzas...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Maj 07, 2004 10:27 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Maj 06, 2004 2:00 am
Postovi: 196
..fleke su same po sebi izbledele vrlo malo,videcu sta ce biti posle roacc...pa cu uraditi piling
Ti onda mozes da se suncas ovog leta,pa ces vec sama kasnije odluciti da li si za roacc..ili ne a i ja cu te obavestavati...
Sta sada koristis kao terapiju???

_________________
(hvala svima koji ucestvuju u razgovoru)
SARAH


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Maj 08, 2004 11:32 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Maj 06, 2004 2:00 am
Postovi: 59
Sada koristim preparate koji su isli uz lasersku terapiju...ali u nesto manje intenzivnoj varijanti...to su losion za ciscenje(ne znam sta je po stastavu),retinol krem, zatim neki gel,i dve stvari,sampon za umivanje i tonik-masku, koje su na bazi katrana(ovo nije precizan izraz, ali meni na to lici)...ali to je sve iz te ordinacije...iz njihove laboratorije...
Mislim da su te tvoje flekice potpuno resive...jer i sama si rekla da ti problem traje tek nekoliko meseci...
Zelim ti puno uspeha!
Hvala ti na odgovorima...
Keep in touch.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Maj 08, 2004 2:16 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Maj 06, 2004 2:00 am
Postovi: 196
Nadam se da si u pravu za flekice i da ce vremenom proci...
Takodje ti zelim puno uspeha i javljaj novosti..
Svaki problem je resiv pa i ovaj,samo treba verovati i biti uporan.
Bicemo u kontaktu

_________________
(hvala svima koji ucestvuju u razgovoru)
SARAH


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Maj 26, 2004 2:31 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Maj 06, 2004 2:00 am
Postovi: 59
@SARAH
...htela sam samo da cujem kako ide sa daljom primenom...posto imam fore do jeseni ozbiljno da razmislim o primeni roacc....naime, meni se stanje nesto pogorsalo.zapravo to ne mora da znaci pogorsanje...jer moja doktorka kaze da sve mora da se izdrenira...ali ja se osecam gore...cak mi postaje i vrlo bolno...
eto tolko
pozdrav


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4997 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4, 5 ... 334  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 13 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: