Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 200 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 10, 11, 12, 13, 14  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Sep 15, 2006 7:37 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Mar 15, 2005 11:43 am
Postovi: 348
Pa ti onda smaži 3, mislim da za mesec dana ne možeš da se predoziraš :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Sep 17, 2006 2:16 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Dec 12, 2005 1:47 am
Postovi: 716
HELP :)
Je l mogu ja da pijem 2 tablete Nutrivala dnevno?
PIse da mora posle obroka, a ja imam 2 klasicna obroka dnevno...
Popicu istu kolicinu,samo za 15 dana umesto za 10, valjda ne moze to bitno da pokvari stvar...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Sep 17, 2006 10:40 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Mar 15, 2005 11:43 am
Postovi: 348
skvo je napisao:
HELP :)
Je l mogu ja da pijem 2 tablete Nutrivala dnevno?
PIse da mora posle obroka, a ja imam 2 klasicna obroka dnevno...
Popicu istu kolicinu,samo za 15 dana umesto za 10, valjda ne moze to bitno da pokvari stvar...
Ma evo ja ti dozvoljavam, mozesh, cak shta vishe i po jednu dnevno ako hocesh :lol: Umerenije >> sigurnije :wink: Eh kad nemash 3 neklasicna obroka, tako to ide:)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Sep 17, 2006 12:19 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Dec 12, 2005 1:47 am
Postovi: 716
E, makki sad kad si mi ti dozvolio, lakse mi je... :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Sep 18, 2006 1:34 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Mar 15, 2005 11:43 am
Postovi: 348
skvo je napisao:
E, makki sad kad si mi ti dozvolio, lakse mi je... :)
To je to terapeutsko dejstvo kojim zračim na delu :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Sep 18, 2006 4:07 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Jun 19, 2006 1:56 pm
Postovi: 54
A u slucaju genetskog opadanja kose???Sta tad,da li i ti preparati pomazu ili ono jednostavno pustis majku prirodu da radi svoj posao,tj. nasledis caletovu proredjenost kose i njene cuvene zaliske??? :D
Pozz svima!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Pitanje
PostPoslato: Uto Sep 19, 2006 10:05 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Sep 19, 2006 9:49 pm
Postovi: 3
Lokacija: Sombor
Kao prvo VEEELIKI pozdrav svima koji citaju ove textove i molbe i na njih neumorno dogovaraju!!

Naravno,kao i svi na ovome forumu i ja imam problem pa samo zelim da se posavetujem sa Vama koji to bolje znate od mene...svasta sam cuo kao i 100 ostalih podeljenih misljenja pa sam upao u dilemu...ako se to moze zvati tako...:)
Evo kako stvari stoje:Jos od pre 4.5 godine kada sam poceo sa koristenjem tada udarnog samona za perut "Head and sholders" primetio sam da mi se nesto cudno pocelo desavati sa kozom glave,u vidu slabijeg peckanja po kozi...ali je bilo podnosljivo.Tokom godina to je pocelo da se pretvara u svrab i umesto da mi H&S pomogne on je poceo da mi stvara jos vise peruti.Kada bih oprao kosu sa njim sve bi bilo u redu 1 dan i onda navala peruti.Pre 2 god. se to jos pogorsalo i perut se pretvorila u velike ljuspice,a delovi koze su se prakticno na nekim delovima glave otkidali zajedno sa korenom i samom vlati kose.Kasnije se crvenilo sa svrabom pojavilo i na grudnom kosmatom predelu.
Tek pre 1-2 meseca sam potrazio pomoc lekara opste praxe koji mi je prepisao Sinoderm gel i sampon Mykoseb.To sam koristio dok nisam potrosio veliko pakovanje sinoderma (za otprilike 1 mesec).A sampon jos uvek koristim...ali ne pomaze.Cak mislim da mi jos i skodi jer mi je kosa nastavila da opada od cela pa to potiljka,u manjim pecatima.Posto imam samo 19 god. i nisam dovoljno iskusan da sam donesem odluku,moli bih sve Vas da mi pomognete oko saveta,ja sam citanjem ovoga foruma dosao do dva izbora Pilovit-a(regaine-a) ili Alpecina(koji mi se cini kao bolji izbor) ali neznam zbog nuspojava i pogresne primene sta da radim i koji da izberem.Ako nsto ne uradim uskoro za god. cu ocelavit nacisto! :cry: (Da li je to mozda zbog stresa koji prozivljavam u posledje 2 god.?) Hvala Vam na strpljenju unapred!Veeeeliki POZDRAV!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Sep 19, 2006 10:46 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Mar 15, 2005 11:43 am
Postovi: 348
Sinoderm je kortikosteroid koji treba da podstakne da kosa brze raste, ali kod mene je to dovodilo do opadanja kose, i pojave pecata u odredjenim predelima glave, kao i ostali kortikosteroidni preparati tipa belosalic, diprosalic.

Micoseb je shampon, antimikotik, deluje na gljivice, koje napadaju nas sa seboroicnim dermatitisom.

Kada mi nisu pomogli sinoderm, ostali kortikosteroidi, Micoseb, shamponi kao shto su Squaphane P,S, Bluce Cap (koji je ukinut jer je sadrzao kortikosteroide, a nisu navedeni kao ingriment) i josh mnogi drugi preparati koji se prave po nashim apotekama, problem sam sanirao delimicno sa Clindasome Gelom, koji mi je umanjio problem, ja sam pored masne kose, koju sam morao svaki drugi dan da perem, imao i bubuljice po kosi. Poshto clindasome-a vishe nije bilo po apotekama, bio sam prinudjen da probam neshto novo.

Kupio sam Vichy shampon sa zelenom kutijom, poklopcem, za masnu kozu glave i protiv peruti, pre 3 meseca i reshio problem. Perem kosu na 7 dana, nema peruti, svraba, bubuljica, dakle niko ne moze reci danas kakve sam probleme imao pre samo par meseci. Koshta 700 din. u apotekama, a meni ce trajati 6 meseci, jer sam na pola tube nakon 3 meseca korishcenja. Ono shto je najbitnije, posle 3 pranja su rezultati bili kao danas. Svaka preporuka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Sep 23, 2006 2:03 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Sep 23, 2006 1:11 pm
Postovi: 1
Pozdrav svima... i ja sam imao problema sa opadanjem kose, ali sam uspeo da ih stavim pod kontrolu zahvaljujuci dobrom dermatologu. Prvo minoxidil nije jedina opcija, nego ZADNJA SLAMKA...koja deluje donekle, ali mora stalno da se koristi. Ako vam opada kosa pojacano, prvo proverite da li imate ove simptome:
Pojacana masnoca koze glave, ili kose, bubuljice takodje po glavi, pojacanu perut, svrab, da li unosite dovoljno vitamina iz hrane koji pomazu kosi? (prvenstveno mislim na vitamine iz B grupe, gvozdje, cink, C vitamin,)

dakle samo sam hteo da napomenem sledece, prvo gledajte da vam koza glave bude zdrava, bez peruti, bubuljica i svraba...naravno probajte da unosite sto vise gorepomenutih vitamina prirodnim putem (iz hrane po mogucstvu) Postoji jos nesto sto je potrebno kozi i kosi (BIOTIN). Ne valja kosu prati svaki dan, osim ako morate. To steti isto, i jaki samponi sa gomilom sastojaka. Caj od mlade koprive isto pozitivno utice na kosu. Znaci nije neki afrodizijak, ali pozitivno utice. On se koristi prilikom pranja kose (kad se kosa ispere onda se polije cela glava sa njim i ne ispira se niti se brise peskirom) Caj se skuva i ostavi da odstoji, procedi se i to je to.

Ako ste sve ovo uradili, a kosa vam i dalje opada e onda dolazi u obzir minoxidil i neke radikalnije opcije zavisi od osobe... Kosa oce da opada i kao posledica stresa, anemicnosti, kao prateca pojava kod odredjenih nepravilnosti u organizmu, bolesti... i td

PS. Nadam se da ce nekome bar neki od ovih saveta koristiti... :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Alopecia areata
PostPoslato: Sre Sep 27, 2006 2:03 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Sep 27, 2006 1:53 pm
Postovi: 1
Da li neko ima iskustva ? Brada otpadaa aktivno, godinu dana traje progres. Probao sam dosta toga da zaustavim.....Da li se nekome povratio gubitak dlaka sa brade? Koliko ima istine o eventualnim zaristima u organizmu poput stresa, zuba i sl...? Probao sam dosta krema i preparata na bazi kortisteroida i ne pomaze , monoxisdil takodje ne,tj imao je najmanje efekata. Elidel je nesto sto sada koristim i u sta polazem nade...Da li neko ima slicnih iskustava, citao sam dosta na internetu i otprilike sve je nepredvido i nedokazano.Interesuje me neko sa slicnim iskustvima da razmenimo...Pozdrav Alex


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Nov 03, 2006 2:04 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 03, 2006 12:39 am
Postovi: 3
molim za hitan odgovor!
imam vec 6 godina seboreicni dermatitis.kosa mi opada i na njoj ostaju lojne zlezde.ne treba da naglasavam da se neverovatno masti...
najgore od svega je sto dermatolozi nemaju pojma i govore vam da treba da eksperimentisete.
pokusao sam prvo sa mycosebom-totalno spaljuje kozu.
zatim sam koristio t-gel-bez rezultata.
revlon(zinc pirithion)-pogorsava stanje.
nirel-pogorsava stanje.
sada koristim vichy dercos sa selen disulfidom.on je delotvoran protiv vidljive peruti,ali ne resava problem i cini mi se da samo skine nagomilane keratocite i da ne sprecava stvaranje nove peruti.sto se tice mascenja tu je naravno apsolutno nemocan.
ono sto mene interesuje je da li je nekim preparatom moguce spreciti upalu lojnica i svrab?
koristio sam mycogel koji je fantastican ali se mora koristiti svaki dan da bi dao pravi rezultat(pokazao mi se delotvornim na celu i obrvama)sto je protivno uputstvu(2 puta sedmicno).
e sad kljucno pitanje:da li treba prati kosu svaki dan?
odgovor dermatologa je:da,ako se kosa umasti tako brzo.
da li je vichy(selen disulfid)jedan dan +mycogel sledeci dan pravi rezim?
cini mi se da od rezima pranja najvise zavisi uspeh tretmana.
mislim da je potpuno debilno koristiti minoxidil dok se ne resim peruti i ove upale i stabilizujem kozu.
naglasak stavljam na pitanja o rezimu pranja i o mogucim resenjima za upalu i mascenje.
unapred zahvalan.

:D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Nov 03, 2006 3:16 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Mar 15, 2005 11:43 am
Postovi: 348
Kombinacija Vichy i Mycogel neće sigurno da ti škodi, ali možda kao predlog možeš da razmisliš o tome da kupiš neki losion, pa da ga nanosiš 2x dnevno, mislim da upravo Uriage ima te losione koji se koriste uz Squaphane P i S šampone. Tako ćeš odložiti pranje kose za par dana.

Ako ti Mycogel pomaže možda bi trebalo da probaš i Squaphane S šampon, to je najjači šampon iz Uriage kolekcije kojoj pripada i Mycogel, za seboreični dermatitis.

Mada sam ipak da pre uvedeš upotrebu losiona. Uriage ima Squaphane Lotion 200ml a ima i kremu Squaphane Mask-Cream 100ml koja se koristi 2-3 puta nedeljno uveče, ostavlja 15-20min., zatim ispire vodom, nakon čega sledi pranje kose šamponom, a losion se koristi jednom dnevno. Mislim da trebaš sa kombinacijom da probaš, pošto vidiš da šampon nije dovoljan. Pozdrav i srećno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Nov 04, 2006 6:25 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Mar 15, 2005 11:43 am
Postovi: 348
@marko987

Ajde ne lupetaj, Uriage je medicinska kozmetika te je naravno i klinicki ispitana, Squaphane kolekciju prepisuju upravo dermatolozi, nisam to ja izmislio. Mycogel koji mu pomaze je upravo iz Uriage kozmetike.

I covek (shine) je lepo naglasio da trazi nesto da smanji masnocu poglavine, a ne preparate za celavost, ili perike tipa Toppika koji toliko preporucujes.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Nov 16, 2006 11:29 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 16, 2006 11:24 pm
Postovi: 1
Cao,

imam 28.g i prije mjesec dana sam poceo koristiti Regaine 2%. Jucer navecer mi je jako pozlilo, osjetio sam strasan pritisak u glavi, vantjelesnost, totalnu malaksavost, sljepocu i skoro sam pao u nesvijest. Nikad tako nesto nisam dozivio. Da li je moguce da je to od Regaina? Gdje mogu detaljno vidjeti koje su nuspojave tog produkta?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Nov 20, 2006 4:44 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 26, 2006 3:21 pm
Postovi: 16
Lokacija: Beograd
za marka 987:
covek lepo pitao za seb.dermatit,a vi stalno minoxidil pa minoxidil.
Ja sam probao isto T gel total .Sem dobrog mirisa i pene cak mi se pogorsalo stanje .Mesec dana sam koristio.
Za mascenje treba cesce prati.Jedan na dva dana ili svaki dan nekim blazim a svaki 2-3 sa medicinskim. E sad koji medicinski to je pravo pitanje .Ne reaguju svi isto na svaki sampon. Necete verovati :sem selenijum sulfida u salsun-u (2.5% i 1 %) najbolji za perut mi se pokazao od luxol Zrenjanina antiperutin 2% zink pirition a kosta 35 din!! Izgleda da je fora u % jer mi se isto tako dobro pokazao 2.5 % selenium sulfid ali smrdi .Kad sam presao na 1 % selsun blue komsi-komsa.
Za makki-ja:
Cini mi se da si pominjao vichijev dercos sa zelenim cepom ,tj protiv peruti i da si rekao da ti se kosa manje mastila i da dobro regulise perut i seboreju.Sad mi nije jasno:sto bi bolje regulisao perut od bilo kog sa 1 % selenijum sulfida ,recimo selsun blue-a koji pritom kosta 500(200 ml) din a ovaj 700 i vise i pod dva, sto sad taj bolje regulise masnocu ako oni u toj liniji imaju poseban sampon za mascenje?Hvala


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 200 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 10, 11, 12, 13, 14  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 85 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: