Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 534 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4, 5 ... 36  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: hidradenitis suppurativa (akne inversa-upala znojnih zlezda)
PostPoslato: Sre Mar 12, 2008 2:29 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 01, 2007 12:55 pm
Evo diretnog naslova i teme zbog zabune na foromu.,kao Cirevi na preponama i ispod pazuha .

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: Sre Mar 12, 2008 2:35 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Feb 08, 2008 1:03 pm
E bes lepo da je neko vratio ovu temu. Pozzz od za sada izlecene {operisane) HS!

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: Sre Mar 12, 2008 3:03 pm 
Hvala sestro, hvala!
Moramo da se borimo i da se pomazemo sto vise>>kroz savete>>i iz prakse>. da skrecemo paznju i ujedno trazimo pomoc.>. ..i
Pozdrav svima Sa ovim problemom :wink: HS

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: Sre Mar 12, 2008 3:12 pm 
Naravno,ja nisam imala mnogo iskustva sa konzervativnom terapijom,odma su me bacili pod noz i bilo je bas gadno. S obzirom na to da se HS vraca,verovatno me u nekoj buducnosti cekaju nove muke pa bih vrlo sretna bila ako bi uspela to da resim nekim tableticama i kremicama. Tesko ce me ponovo pod noz oterati :x

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 27, 2008 5:08 pm 
Ma imam iskustva sa svim i svacim.Ali bojim se da je za sada taj noz jedino resenje .tri puta za kratko vreme sam imao operacije i evo 2godine kako je proslo ,, i evo imam nove koje su se javile posle hir zahvata u stvari meni posle hir ..nastane pogorsanje i sad stondira odrzavam to nekako svremena na vreme me cacne kad radim fizicki ali i od nekih stresa...cinimise.., A tabletice i kremice sam cini mi se sve isprobao .. :roll: i bojim se da sa tim probama ne prej ...... nesto drugo.E kad bi mi mogli da kontrolisemo to . A mozda i moze parapsiholoski.Mislim da 1000% zavisi i od hirurga .Znam decka koji je radeo to u nisu i za sada vec dugo nema problema .caos.

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 28, 2008 1:48 am 
trenutno mi je sve mirno i cisto (proslo je dva meseca od opeacije) i jako sam sretna zbog toga. Mozda se i meni posreci pa mi se vise nikada ne pojavi nesta. Joj sto bi to bilo lepo :lol: Pozzz

Vrh

Tema posta: hs blues
PostPoslato: Uto Apr 29, 2008 8:42 pm 
Pridružio se: Uto Apr 29, 2008 8:16 pm
[iskreni pozdrav svima s ovom bolescu,uz najlipse zelje i podrsku!!imam 41 godinu,iz Dalmacije sam,i imam HS u njenom najruznijem obliku,najgori stadij,ispod oba pazuha,perianalno,genitalno,na glavi......pretpostavljam da apsolutno razumite situaciju.Imam poruku za shukosimu,naime,prosao sam 60 tretmana u hiperbaricnoj komori,bez ikakvog rezultata.navodno pomaze kod pyodermije,ali za nas -negative!!interesira me da li u vasem zdravstvenom sustavu itko spominje HS u kontekstu autoimune bolesti te je kao takvu tretiraju na internom odijelu,ili je svrstavaju izricito pod dermatolosku bolest?veliki pozdrav svima!!

Vrh

PostPoslato: Uto Apr 29, 2008 8:43 pm 
[iskreni pozdrav svima s ovom bolescu,uz najlipse zelje i podrsku!!imam 41 godinu,iz Dalmacije sam,i imam HS u njenom najruznijem obliku,najgori stadij,ispod oba pazuha,perianalno,genitalno,na glavi......pretpostavljam da apsolutno razumite situaciju.Imam poruku za shukosimu,naime,prosao sam 60 tretmana u hiperbaricnoj komori,bez ikakvog rezultata.navodno pomaze kod pyodermije,ali za nas -negative!!interesira me da li u vasem zdravstvenom sustavu itko spominje HS u kontekstu autoimune bolesti te je kao takvu tretiraju na internom odijelu,ili je svrstavaju izricito pod dermatolosku bolest?veliki pozdrav svima!!

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: Uto Apr 29, 2008 11:09 pm 
Hvala za informaciju u vezi komore. Ne brate retko ko se ovde i interesuje za hs . inace retko ko i moze da na prvi pogled prepozna hs pa i dermatolozi ,,nisu se susretali sa tim ,a u praksi cak nisu videli ili nisu znali da prepoznaju. :( Ovde je bar za sada tretiraju kao dermatolosku bolest .sto licno mislim da je absurd.Jer dermatolozi konkretno nemaju bar ovde nijednu adekvatnu ideju a kamoli resenje ili objasnjenje.preporuce te kod plasticnog hirurga i sklon si tome
Retko ko od doktora krene sa te strane o padu imuniteta pa i internisti ne pridaju paznju ovde.
S toga je tretiraju ko dermatolosku bolest !!
kolko kosta tretman u komori kod vas u e.ovde retko je i imaju >
Sta si jos probao a mislis da ti je bilo od pomoci?
Sta si koristio lokalno za mazanje ?
Pozdrav polarbear>

Vrh

PostPoslato: Sre Apr 30, 2008 6:45 pm 
[pozdrav svima!!moze li mi netko reci da li je primio imunoglobulin u smislu lijecenja hs-a?znam da cudno zvuci,u najmanju ruku kao i Dapson kapsule,ali........zahvaljujem!!

Vrh

Tema posta: hs rapsody
PostPoslato: Čet Maj 01, 2008 7:39 pm 
da pojasnim ovo u vezi imunoglobulina!naime,meni je hs ispocetka dozvoljavala normalno funkcioniranje i rad.kremama,tonicima i tabletama sam drzao sve pod kontrolom,a onda je,prije tri godine,bolest pomahnitala,rapidno pogorsanje,i bio sam nepokretan 5 mjeseci.smrsavio sam 30 kg,totalno oslabio,i takvog,s dijagnosticiranom hs,,su me stavili na interni (a ne dermatoloski) odjel,di su me detaljno pretresli 35 dana.kolonoskopije,fistulografije,itd....trazili su uzrok (chron,hormoni....),ali nista,otpusten sam iz bolnice s preporukom da naucim zivit s tim.i evo me,unatoc najgorem stadiju bolesti,zivim i mucim se.point je u tome da nije u potpunosti razluceno kojeg je tipa ova nasa bolest,autoimuna ili dermatoloska.nisam doktor,imam samo internet i dobre ljude oko sebe.preporucili su mi imunoglobulin,i sad radim na tome.ali normalno,svak bjezi od odgovornosti.zato vas i pitam u vezi te nedoumice oko porijekla bolesti i imunoglobulina.mene je strefio taj najgori stadij,ali znam ljude koji boluju od ovog desetljecima i nisu nikad bili u krevetu duze od par dana.u hrvatskoj nema ovakvog foruma,svi se skrivaju,a znamo da ne mogu bit jedini sa hs-om,jel'te.svakom od vas zelim sve najlipse,a ako netko ima iskustva s ovim sto sam naveo,bit cu zahvalan da napise par rici o tome.
pozdrav!!!

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: Sre Maj 14, 2008 9:30 pm 
Brate sta reci bas sam se ubedario ,.Prvi put cujem nesto o ovome konkretno od nekog koji je proso mnogo vise a nazalost nije doslo do poboljsanja.Neznam ja stalno uzimam nesto radi preventive sto se tice imuniteta Zbog toga sto se slazem sa tobom,jer mislim da je to mozda autoimuna bolest usled stresnih situacija ....stvarno neznam .Sto se tice doktora i ja sa njima stalno vodin rat jer stalno me prebacuju tamo ovamo i nista .beze og odgovornosti.Za te lekove prvi put sam cuo .,
Ima ovde i drugih sa hs koji su na ovom forumu.na dermatologija
CIREVI NA PREPONAMA I ISPOD PAZUHA
Desilo mi se i sledece trne mi desna strana i bio sam kod endrokrinologa on kaze da u pocetnoj fazi dijabetisa oce da trne,pa kod ocnog zbog desne strane glave tj oka ., pa sve ok poslao me na uho grlo nos da vide sinuse sve okej on me poslo kod zubara .,zubar kaze snimaj zube snimim nije mi izaso umnjak na desnoj strani tj tu je ali nije probio, pa mi zakaze operaciju umnjaka kao mozda trne zbog tog zuba .pa sam sada izvadio zub .a pre toga sam radeo bris rane sa prepone gde je bila stafil koka i citro baker.i primao amikacin pa mi zubar da zbog otoka urbazon longacef , i klindamicin i nista inficiralo se zagnojilo kod zuba I on kaze da se sve to meni desilo zbog osnovnog obolenja tj HS JER je imunitet pao
.poslao me zubar kod neurloga pa pa sam snimao glavu na EEG i sve ok

:roll: I sad se to posle svih tih raznih antibiotika sredilo .i bolje mi je >>ALI meni i dalje trni desna ruka i noga tj cela strana i sta sada ??

Vrh

Tema posta: Mislim da imam taj problem!
PostPoslato: Pon Maj 19, 2008 11:37 pm 
Pridružio se: Pon Maj 19, 2008 11:22 pm
Postovani,

citajuci vase postove shvatila sam da imam verovatno isti problem kao i vi. Ja cu vam sada opisati sta mi se desava, pa ako iko moze da mi pomogne, da mi kaze nesto sto bi trebalo da znam.

Naime, pre od prilike tri godine, primetila sam na preponi, ali ne tacno na preponi vise je na usni, neku kuglicu onako povecu, koja je malko bolela na dodir. Naravno prestravljena odjurila sam u ambulantu kod doktorke opste prakse da me uputi dalje. Medjutim ona meni rece da je to cir ili urasla dlaka i rekla mi da koristim crnu mast za izvlacenje gnoja. Prvo vece kad sam stavila tu mast, tu uzasnu mast, razvalio mi se i napravila se rana, bilo je tu i krvi i gnoja. Mislila sam to je to. medjutim doktorka mi kaze da koristim to par dana, dok sve ne izvuce. Ja sam nastavila sa tim i primetila da to jednostavno meni izvuce malo krvi svako vece. Rana je otvorena, kuglica je mala, skoro da je nema. Dala ona meni neke antibiotike nakon trece kontrole , koji mi nista nisu pomogli. Yarasla je meni ta rana, napravila se krasta, koja je otpala i ostao mi oziljak jer mi je ona to cedila svaki put kad sam otisla. To je tako bilo, ja mislila gotovo. Medjutim to je meni pocelo iz cista mira da se otvara kad god dobijem menstruaciju, nije bila velika, niti je bolela......kako mi prestaje tako ona zarasta. Bila je mirna jedno mesec dana, i otvori mi se kad sam stala na fakultetu ispred oglasne table i videla da sam polozila ispit za koji sam mislila da cu da padnem, istog sekunda je meni potekla krv odatle, to je inace bilo ogromno uzbudjenje. Tada sam preko veze otisla u bolnicu kod dermatologa (jer u ambulanti nisu hteli da mi daju uput) i ona meni kaze da je to neka zlezda koja je hiperaktivna i da imam dva izbora, da je pustim da se smiri, navodno umorice se, ili da odem na neko spaljivanje. Naravno, ja sam izabrala ovo prvo, s obzirom na to da sam vec skoro godinu dana zivela sa tim. I stvarno smiri se ona, alii na jedno cetiri meseca. I onda opet. Tako dva tri puta. Zadnji put je bila mirna pet meseci i evo veceras je puna ko oko, boli me i vec mi je probila na drugo mesto. Probala sam razne masti, bokvicu, paradajz, zecju mast, antibiotike u kapsulama i kremama, nema sta nisam.

Sta da radim? Da li je to isti problem kao i vas? Kome da se obratim? Sta da probam? Moze li neko da mi pomogne.

Da, imam 21 godinu, neudata sam, nisam radjala i toga se bojim da mi ne predstavlja problem. Inace sam zdrava osoba, ponekad me uhvati grip sa temperaturom 37.2 i to je sve. Nikad lezala u bolnici, nikad primala inekcije, nikad usivana, nikad lomljena.....sta jos da kazem osim POMAGAJTE!

Hvala unapred!

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: Pon Maj 19, 2008 11:47 pm 
Joj sta da ti kazem,ja sam se sa tim bas namucila citave tri godine,probala sam sve moguce trave,obloge,gelove,kremice ,mesti,antibiotike ali na kraju je noz ipak sve sredio. Imas ovde na dermatolgiji temu koja se zove *cirevi na preponama i ispod pazuha* Procitaj to,mozda nadjes nesto interesantno sto ce ti nadam se pomoci. Sretno!

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: Uto Maj 20, 2008 12:22 pm 
Pridružio se: Pon Maj 19, 2008 11:22 pm
Izvinjavam se svima sto nisam odmah procitala ostale teme koje se ticu mog problema jer tek kada sam videla pravi naziv mog slucaaja, pronasla sam sve! Sve sam procitala. Neke stvari mi se cine poznato, jer se i meni desavaju, a za neke nikad cula. Uglavnom to je taj problem. Saznala sam da se i posle hiruske intervencije vraca, cak sam dosla do postova u kojima se pominje epiduralna anestezija, sokirala sam se. To je zaista preterivanje, koja epiduralna, necu je ni prilikom porodjaja.

Jos jednom hvala najlepse i izvinjavam se sto nisam odmah sve lepo procitala!

Vrh

Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 534 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4, 5 ... 36  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata