Neven ima i antivirusno dejstvo, i odllično je sredstvo u borbi protiv svih simptoma gripa, posebno povišene telesne temperature. Flavonoidi su supstance koje imaju protiv-zapaljensko dejstvo i pomaže u velikoj meri kada su u pitanju infekcije oka, upala debelog creva.
Biljka divno tamno zelene boje u sebi sadrži izuzetno zdravu kombinaciju minerala i vitamina. U peršunu možemo naći veliku količini antioksidanasa, materija koje imaju kao glavnu ulogu borbu protiv slobodnih radikala i tako prevenira infekcije ili maligne promene ćelija u ljudskom orgnizmu.
Koji je to proizvod za koji znate, a sadrži ruzmarin? Korisitte li svež ili suvi ruzmarin i koliko često? Ruzmarin je divna biljka koja sadrži etarska ulja, kamfor, pinen, holin, tanin, cineol i veliki broj gorkih mateija koje se pre svega nalaze u listovima biljke.
Jedna od namirnica koja se koristi na svakom kontinentu, svakoj državi, je svakako pirinač. Pirinač je veoma korisna i zdrava žitarica koja pripada porodici Rosacea biljaka, i u pitanju je jednogodišnja biljka koja potiče iz Afrike i Azije. Pirinač se koristi za ljudsku ishranu, pre svega.
Cimet je začin koji se dobija iz istoimene biljke i kao svaka biljka u sebi sadrži fitomaterije koje imaju izuzetno snažno dejstvo na E. coli, te se svakodnevno konzumiranje cimeta preporučuje svima koji imaju povišen nivo ove bakterije, bilo u digestivnom ili urogenitalnom sistemu.
Kamilica ima snažno protiv-zapaljensko dejsto, bori se uspešno protiv bakterija, virusa i drugih mikroorganizama u i na ljudkom telu. Kamilica je od davnina upotrebljavana za umirivanje mučnine, kao antipiretik i biljka sa blagim sedativnim dejstvom.
Ananas je voće koje je prilično veliko, zar ne? Zapravo ne, pošto je se jestivi deo ananasa nalazi samo u centralnom delu voćke. Ananas ima specifičnu teksturu i građu i po svom sazrevanju i rasporedu vlakana podseća na neke voćke iz grupe bobičavih vočki, poput maline i kupine.
Kamilica ili u narodu često nazivana bela rada, je lekovita biljka karakterističnog izgleda, žutog srednjeg dela cveta i laganih belih latica. Kamilica je biljka koja, po najnovijim istraživanjima, ima dejstvo najsličnije dejstvu lekova iz grupe nesteroidnih antireumatika..
Đumbir je neobičnog oblika sladunjavi koren biljke Zingiber officinale koja se u ishrani i medicini koristi više od 3000 godina. Đumbir nam dolazi iz Južne Azije gde je prvo i počela upotreba ove biljke, prvo u medicinske pa zatim i u kulinarske svrhe, svež ili kao suvi začin.
U narodnoj medicini se od davnih vremena od latica priprema čaj i tinktura, imaju specifičan gorkast i sluzav ukus ali blago mirišu na med. Sadrže suncokretove kiseline, antocijanske glikozide, ksantofil, kolin, betain, karotenoide, fitosterine, sapogenine.